IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам данните за нефта, но някой явно чете вече газа:
    Освен ако форекс фабриката не е объркала и часа за газа

    Коментар


    • Понамирисва ми на средносрочно дъно от 27.50 за нефта (февруарския фючър). Ако данните от EIA след малко са лоши и не падне цената под него, може да имаме едно ходене до над 30 долара/барел. Ако са добри - толкова по-добре. Това, съчетано с думите на Драги от днес, може да доведе до скуиз на късите по борсата.

      Успех.

      Коментар


      • Драги вдига пазара след коментара му, че увеличаващия се риск налага повече стимулиране.

        http://www.cnbc.com/2016/01/21/ecbs-...ew-policy.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
          Само така ти се струва добре, че пак подхванах късите почти от върха след като бях затворих 1% над дъното. Много бързо движение, но докато не видим слабост при долара пазара няма да обърне толкова лесно. Голяма аномалия и загадка е как се крепят на такива нива XOM и CVX, които са на много по-високи нива от Август и петрол на тези нива. Още 10 дни ще има яко мачкане
          Не е аномалия. Погледни кредитния рейтинг на XOM, виж им баланса, после виж къде отидоха трежъритата последните дни и картинката веднага ти става ясна. Не са много компаниите, които имат по-добър кредитен рейтинг от правителството Всъщност май бяха само 3: тез, микромеките и JNJ. Хвърли едно око.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Много нещо се е изписало тук. Един час не мога да изчета Импе, не се обиждай, но като те чете човек, би си помислил че си чул какво е борса преди не повече от три месеца Отчетите показват миналото а не бъдещето. За протокола, продължавам да си седя на 100% кеш и да гледам сеира
            И си спечелил, както всички на кеш спрямо сипчо от годинка насам.

            Ама да ти имам аз на тебе търпението....нов леман ли чакаш

            Много сме различни, аз съм по по хай фрикуънси трейдинг, поне за една част от портфейла

            Коментар


            • По принцип има една отъпкана пътека. Дял от бизнеса в Китай срещу дял от целия бизнес на компанията, задължително споделящ и правата върху технологиите и капиталова инвестиция на място, обаче запада се дърпа за технологиите. Освен това в условия на нисък растеж, всяка инвестиция там прави излишна вече направена инвестиция "у дома". Въобще кофти дилема.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Много несигурност има накъде ще тръгнат нещата. Логически ВП не би трябвало да се отразят силно върху САЩ и не чак толкова много върху Европа, а падането на петрола като цяло носи повече плюсове отколокото минуси. Но пазара си казва "знае ли човек".

                Който се шашка от променливите настроения на Мистър Пазар най-добре да си няма отношения с него
                Пазарът не си казва нищо - той се движи от емоции. В някои моменти мишкуненето доминира тотално - както сега - в други алчността доминира изцяло - така стават сривове и балоняци. Разумният пазар е между едната и между другата крайност.

                Но днес европейците се бият добре, въпреки, че проклетата слуз пада пак, вярно - не ного. Може би дъното и е около най-ниските вчерашни нива - зная ли? Ако европейските пазари удържат фронтът, можем да таим надежда, че довечера щатските ще започнат вече истинска ответна атака. Дано Насдак не е единственият отчаяно борещ се котурак.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Шефът на Дженеръл Елекрик е оптимист за Китай в дългосрочен план.


                  The Chinese economy still has "plenty of room for growth," the vice-chairman of GE told CNBC on Wednesday, as he poured cold water on fears of a hard landing in the Middle Kingdom.

                  "There is plenty of room for growth. If you are in the infrastructure business and you take a long view, you have to bet on China, you have to be a part of it," Hong Kong-based John Rice said from the World Economic Forum in Davos Switzerland.
                  Генерала на Електрик вероятно е прав за Китай, по-скоро за целия регион около Китай.
                  Обаче реалистично ли е да смята, че Китай след като създадат и след това доминират в местната финансова инфраструктура, ще му се обадят да му кажат - Измислихме едни проекти, събрахме едни пари, елате готини да ви ги дадем?

                  Коментар


                  • Зам. шефът на Дженеръл Електрик е оптимист за Китай в дългосрочен план.


                    The Chinese economy still has "plenty of room for growth," the vice-chairman of GE told CNBC on Wednesday, as he poured cold water on fears of a hard landing in the Middle Kingdom.

                    "There is plenty of room for growth. If you are in the infrastructure business and you take a long view, you have to bet on China, you have to be a part of it," Hong Kong-based John Rice said from the World Economic Forum in Davos Switzerland.
                    Last edited by Misho ILIEV; 21.01.2016, 15:01.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Хубаво - но отчетите показват действителността, а "бъдещето" го чертаят с прогнозите си някакви "анализатори" със съмнителни качества и слава, които може да имат комерсиален интерес да сринат някоя акция или целия пазар или пък да ги надуят. И преди три месеца например - като излизаха деветмесечните отчети - видяхме колко струват тия прогнози - как всички чакаха лоши отчети защото пазарите падали, ама се оказа нещо съвсем различно.
                      Много несигурност има накъде ще тръгнат нещата. Логически ВП не би трябвало да се отразят силно върху САЩ и не чак толкова много върху Европа, а падането на петрола като цяло носи повече плюсове отколокото минуси. Но пазара си казва "знае ли човек".

                      Който се шашка от променливите настроения на Мистър Пазар най-добре да си няма отношения с него

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Много нещо се е изписало тук. Един час не мога да изчета Импе, не се обиждай, но като те чете човек, би си помислил че си чул какво е борса преди не повече от три месеца Отчетите показват миналото а не бъдещето. За протокола, продължавам да си седя на 100% кеш и да гледам сеира
                        Хубаво - но отчетите показват действителността, а "бъдещето" го чертаят с прогнозите си някакви "анализатори" със съмнителни качества и слава, които може да имат комерсиален интерес да сринат някоя акция или целия пазар или пък да ги надуят. И преди три месеца например - като излизаха деветмесечните отчети - видяхме колко струват тия прогнози - как всички чакаха лоши отчети защото пазарите падали, ама се оказа нещо съвсем различно.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                          Импе, не си ли свикнал на подобни аномалии, откакто лятото на 2012 единствата ми американска акция, от която не бях излязал и имах 10 k USD позиция се срина за 1 ден с 50% нищо не може да ме очуди. След това за 2 години направи 500% ръст.
                          Погледни графиката на Нетфликс, - От 300 на 50 за 1 година, след което отива на 700. Не мислиш ли че е имало много чудене на тази аномалия?
                          Ами вземи погледни например VESTAS, ще се опулиш Аномалиите са накъдето и да погледнеш и можеш да ги намериш при абсолютно различни като тип компании. Всички тези аномалии са възможности за оцелелите
                          Това, че нещо е ставало и преди не го прави неаномалия.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                            ай да се спирате
                            що не го пратиш на 1500 за по сигурно
                            свали ми и vow 90 или 80 и ще се смея вече

                            Импе,наистина много мишкуняк изпълзя
                            Много лесно се шашкаш, та даже акциите с намаление не те привличат

                            Доколкото спихът не се превръща в self-fulfilling prophecy - той е ирелевантен, освен че дава възможност да се купи евтино.

                            Коментар


                            • Много нещо се е изписало тук. Един час не мога да изчета Импе, не се обиждай, но като те чете човек, би си помислил че си чул какво е борса преди не повече от три месеца Отчетите показват миналото а не бъдещето. За протокола, продължавам да си седя на 100% кеш и да гледам сеира
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                А неаномалия ли е, че могъщи компании, отчитащи рекордни печалби за 10-годишен период, падат с над 10%, щото пазарът бил падал?
                                Импе, не си ли свикнал на подобни аномалии, откакто лятото на 2012 единствата ми американска акция, от която не бях излязал и имах 10 k USD позиция се срина за 1 ден с 50% нищо не може да ме очуди. След това за 2 години направи 500% ръст.
                                Погледни графиката на Нетфликс, - От 300 на 50 за 1 година, след което отива на 700. Не мислиш ли че е имало много чудене на тази аномалия?
                                Ами вземи погледни например VESTAS, ще се опулиш Аномалиите са накъдето и да погледнеш и можеш да ги намериш при абсолютно различни като тип компании. Всички тези аномалии са възможности за оцелелите
                                Last edited by desperado; 21.01.2016, 00:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X