IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
    прави ми впечатление че петрола дърпа със сериозни проценти,а компаниите производители правят незначителни ръстове......
    другата седмица се очертава да е интересна
    E то тези дето са оценени като за 50-60$ олио нормално е 2-3% да са, много им е даже..
    Ама тия де са с валюейшън кат за 10$ си дърпат двойно повече от петрола.
    Което не ме радва чак толкова, че се канех да ги увеличавам доста повече тия дни, ама...
    Нищо, за да сме сигурни че 27 е било дъното се надявам да се върнем да го потвърдим. Мисля няма останем с V, а ще си има VV

    http://finviz.com/quote.ashx?t=TGA&ty=c&ta=1&p=d

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      От всички , които наблюдавам само FCX на червено - явно, че не трябва да се пипа...
      Доколкото разбрах, миналата година някакъв боклук от тамошната власт (в Индонезия им е най-готината медна мина) ги изнудвал за пари (безплатни акции).
      И те не само не му дали, ами и го разнесли по медиите. И онзи си загубил работата. И сигурно цялата му компания е на сухо след като не е минала яката им бизнес-идея.
      Е, сега Фрийпорт ще си плати с лихвите за принципите.
      Мама му стара, в бананова държава - не можеш да правиш честно бизнес и това е.

      Коментар


      • Ще има сътресения другото седмица - не сме разбили корелацията между пазарите и слузта.
        Слузта пак ще има пропаданици, ще се върти около 28-30 кинта, ще клати и пазарите, проклетадае.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • прави ми впечатление че петрола дърпа със сериозни проценти,а компаниите производители правят незначителни ръстове......
          другата седмица се очертава да е интересна
          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Днес - добре. Ябълката изби рибата. За 1 ден върнаха 1/4 от мазаляка.
            Аферим, но не е кой знай какво - ХъСъБъЦъ май скочи с около 6%.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Някакви предложения за новата седмица?

              Коментар


              • Днес - добре. Ябълката изби рибата. За 1 ден върнаха 1/4 от мазаляка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Виж им само страйковете при опциите. 2.5, 5 и 7.5
                  Пип, те не ги продават защото не им харесват коефициентите. Продават ги до голяма степен защото са се ушили яката по други позиции. Търгуват с голям левъридж и трябва да си осигурят средства да си покриват загубите. Когато има толкова ливъридж в системата който и да е пазар може да повлече и останалите. Ако си чел талеб и синдром на пуйката. Тя не знае дали ще бъде изядена но то е въпрос на време Преди година бях обяснил защо съм на кеш, но сега пак ще го обясня. Тогава изглеждаше глупаво и повечето ми опонираха че то можело още години да продължава възходящият тренд.Сега не знам как ще изглежда :
                  Евтините пари доведоха до свръхинвестиции, свръхпроизводство и отделно от това на яко набалончване на коефициентите на компаниите. Вместо да понижат задлъжнялоста си те я повишаваха.Ми то ако вземаш пари на 1%, то Р/Е 33 или 3% годишна доходност ти се струва ОК И те това и направиха. Повишиха мощностите и производството. Да ама пазара се пренасити и сега няма на кого да продават и импето се чуди защо отчетите са ОК а цените падат. И какво се получава. Тези които гледат в бъдещето продават а тези които гледат миналото и отчетите купуват. Къде ще е дъното кой знае, но за мен беше логично това да се случи. Този път обаче проблема е много по-сериозен. Преди сваляха лихвите ама сега няма на къде да ги свалят. Един общ приятел ми беше казал една приказка. Майсторите търгували само на третата вълна и после отивали на ски. Това за мен е доста разумен начин на търгуване, особено при тези времена
                  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Страшен си, дори и от мързела си печелиш...
                    Смятай колко по добре си от мен де съм след последните допълвания на 1.62 трансглоба и 2.7 невсуна.
                    Първото е определено по подценено в момента. Последните дни сериозно си мисля дали да не изполвам 1/3 от кеша си и да упеторя TGA то. Пак няма да мине 14-15% от портфейла, така че не би било безумно рисково..
                    Ма риск / риорда на тия нива си е неотразим.
                    РВ 0.19 ( дори браса е на 0.27) и м.капа е на 0.75% от кеша им....
                    Лоу кост ойл продюсър без заеми и червив от кеш на тия времена си е скъпоценност отвсякъде.
                    И аз почвам да се чувствам като тоя пич...
                    Виж им само страйковете при опциите. 2.5, 5 и 7.5
                    Пип, те не ги продават защото не им харесват коефициентите. Продават ги до голяма степен защото са се ушили яката по други позиции. Търгуват с голям левъридж и трябва да си осигурят средства да си покриват загубите. Когато има толкова ливъридж в системата който и да е пазар може да повлече и останалите. Ако си чел талеб и синдром на пуйката. Тя не знае дали ще бъде изядена но то е въпрос на време Преди година бях обяснил защо съм на кеш, но сега пак ще го обясня. Тогава изглеждаше глупаво и повечето ми опонираха че то можело още години да продължава възходящият тренд.Сега не знам как ще изглежда :
                    Евтините пари доведоха до свръхинвестиции, свръхпроизводство и отделно от това на яко набалончване на коефициентите на компаниите. Вместо да понижат задлъжнялоста си те я повишаваха.Ми то ако вземаш пари на 1%, то Р/Е 33 или 3% годишна доходност ти се струва ОК И те това и направиха. Повишиха мощностите и производството. Да ама пазара се пренасити и сега няма на кого да продават и импето се чуди защо отчетите са ОК а цените падат. И какво се получава. Тези които гледат в бъдещето продават а тези които гледат миналото и отчетите купуват. Къде ще е дъното кой знае, но за мен беше логично това да се случи. Този път обаче проблема е много по-сериозен. Преди сваляха лихвите ама сега няма на къде да ги свалят. Един общ приятел ми беше казал една приказка. Майсторите търгували само на третата вълна и после отивали на ски. Това за мен е доста разумен начин на търгуване, особено при тези времена
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Eха, хубав ден, над 3% портфейла.
                      При това съм затворил предните дни само 40% от късите, ама пък освен SSO сложих и при цефчета дето редовно аутпърформват сипчо при това на супер нав дисконт...HQH, DIAX, BXMX, ETW....само QQQX не можах че не падна достатъчно.

                      Коментар


                      • Кери изстреля руснаците в Космоса

                        Коментар


                        • От всички , които наблюдавам само FCX на червено - явно, че не трябва да се пипа...
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Ето как в моментът моят скромен портфейл изглежда:

                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Зависи как и също какво

                              Сравни CAPE на СиП с ТТМ или форуърд на СиП.
                              Сравних - към декември циклично изгладеното P/E e 26.60х, при средна стойност откакто има данни 16,64х. TTM P/E към декеври е 20,75х при средно откакто има данни - 15,97х. Няма нужда от коментар, особено на фона на всичко останало.

                              Форуърд P/E е смешно да се взема предвид. Никога прогнозите за цял индекс не са се оправдавали, така че какъв е смисъла някой да го брои.



                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              А ако погледнеш внимателно статията, която цитираш, ще видиш, че замерването е за цялата NYSE. Аз за Ръсел 2000 и за средните и малките "капс" нищо не съм казвал.
                              Искаш да ми кажеш, че ако цял един пазар е надценен, то най-представителната му част не е?!?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                                То иде реч за XETRA, ама явно софтуера не различава.
                                Въх, то за XETRA има ли правила за дейтрейдинг???
                                Абе, сменяш кеш акаунта с марджин, вкарваш 25К кинта и си ти.....

                                Коментар

                                Working...
                                X