IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

    Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
    Те ще престанат да са "повърхностни" след колко процента още? 10? 20?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

      Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
      Изкарай графиките 50г назад и ще се убедиш ,че нещата се припокриват.Ще има
      още спадове, но ще се случи нещо голямо за да се ускорят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Ако си следил кризата през 2008 тогава най-високите нива на ДАУ бяха 13-14000 пункта,преди да падне. Сега 8 г по-късно стигна 18000 и пак пада,така че това
        16000 изобщо не е ниско ами някъде посредата.Дъното е някъде между 7000-10000.
        Дъното е там, където спекулативният натиск и страхът свърши.

        Сравненията с Осма година са повърхностни, докато гледаш само графика.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          За спукването на т.нар. "балон" - защо то не стана лятото - когато пазарите отнесоха толкова РЕАЛНИ удари? Китайската криза, костенуркаджийската криза, гръцката криза и т.н. - макар гръцката криза - основно дългова?
          Ако си следил кризата през 2008 тогава най-високите нива на ДАУ бяха 13-14000 пункта,преди да падне. Сега 8 г по-късно стигна 18000 и пак пада,така че това
          16000 изобщо не е ниско ами някъде посредата.Дъното е някъде между 7000-10000.
          Last edited by Grosss; 09.02.2016, 14:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            За спукването на т.нар. "балон" - защо то не стана лятото - когато пазарите отнесоха толкова РЕАЛНИ удари? Китайската криза, костенуркаджийската криза, гръцката криза и т.н. - макар гръцката криза - основно дългова?
            Не знам за кои пазари говориш, но, ако е за тези на планетата Земя, то спукването дойде точно през лятото.

            Коментар


            • За спукването на т.нар. "балон" - защо то не стана лятото - когато пазарите отнесоха толкова РЕАЛНИ удари? Китайската криза, костенуркаджийската криза, гръцката криза и т.н. - макар гръцката криза - основно дългова?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • В някои случаи, при някои компании, може и да е така. Орязване на разходи - това означава по-добро управление и аз не виждам какво е лошото в.
                Иначе аз гледам основно продажбите, а печалбата - съпоставям с продажбите, за да видя растат пропорционално ли. Разбира се - гледам дивидентът и какъв дял от печалбата той е.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Не само, че чувал за Окам, но и преподавал за. Какво е казал Окам? - Че най-очевидното обяснение е най-доброто. В случаят е точно така - щом в отчетите на повечето компании няма причини за толкова дълбок спад, значи очевидно причината е другаде. Къде другаде може да бъде, освен в спекулата? Пазарите (освен от емоции) се движат или от фундамент, или от спекула.
                  Точно в отчетите е отговорът, стига да можеш да го прочетеш. За целта обаче е нужно да ги отдалечиш от носа си и да ги погледнеш в контекста на голямата картина - седем години нулеви лихви, през които основните "двигатели" на печалби бяха ниските лихви по дълга, рязането на разходи, обратните изкупувания, счетоводната изобретателност и т.н. Всичко това доведе до рекордни в исторически план маржове на корпоративните печалби, рекордни стойности за борсовите индекси; сляпо преследване на всичко, което носи малко повече от нула възвръщаемост; растяща фирмена задлъжнялност, надминала нивата от 2007-ма; инвеститорски оптимизъм на върхови нива; скъпи и много IPO-та; рекордни като обща сума и като единични сделки сливания и придобивания... - всичко тове е рецепта за много болка поне в краткосрочен план.
                  Балонът можеше да се спука още преди около година и половина, но търсеше катализатор, който да обърне сентимента (емоциите). Без това да се случи, дори и най-скъпия пазар може да продължи да се надува, както и най-евтиния да продължи да поевтинява. Сега сме много далеч от второто и все още много близо до първото, поне що се отнася да чуждите пазари.
                  Някой по-долу те посъветва да внимаваш да не повториш някои грешки от миналото. Аз ще се присъединя към това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    http://bgchaos.com/
                    Не знам какво си преподавал ама освен да си чувал за Окам, трябва да си чувал и за математика и история. Тогава ще ти е ясно, че това с манипулациите е абсолютен мит. Наскоро обяснявах защо надълго и нашироко. Явно предпочиташ да пишеш вместо да четеш
                    чУек: ного готин сайт - благодарско - ще прочета в него за някои от интересните работи - ама Бръсначът на - казах ти как го прилагам в конкретната ситуация.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      До колкото се сещам ти приказваше как купуваш всяко спадане, аз ти приказвах че спадът е напълно възможен - включително и при любимия ти епъл. Поне тогава ти бе любим. Не виждам за какво се заяждаш с мен при положение че ако тогава си ме бил послушал си си спестил бая загуби.

                      Сега пак си развиваш пак някакви глупости, които реално са точно глупости. Пазърт пада в момента, защото народа сериозно се е притеснил, че идва реплика на финансовата криза от 2008. И е напълно възможно да е прав. Макар и аз да мисля че греши. Но по никъкъв начин не бих се впуснал в агресивно купуване точно в този момент. Защото потенциала за сериозен спад си стои.

                      Изобщо не схващаш какво движи пазара, ама абсолютно никаква идея си нямаш. И предполагам че това е нормално. Но не е нормално да смяташ че си напълно наясно какво се случва, защото определено не си.
                      Ного се забавлявам с вас двамата. Вие сте като Радослав Манолов и Милен Марков на сборището на Атерата по-миналата година - хем говорят едно и също, хем и двамата са прави, ама пак се карат.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        В общи линии слабо ме интересува как някой си губи парите. Аз лично не съм намирал нищо ценно в постовете му - лично за мен, и единствената причина поради която му отговарям е защото се обръща към мен.
                        Жалко защото вие двамата сте от малкото в този форум, които се аргументирате. Дето се вика ако ви няма вас и форума няма да го има
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • В общи линии слабо ме интересува как някой си губи парите. Аз лично не съм намирал нищо ценно в постовете му - лично за мен, и единствената причина поради която му отговарям е защото се обръща към мен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Това беше по-късно. Тогава пък се беше панирал без никаква причина. В началото когато се появи приказваш ка всичко ще расте до безкрай как епъл ще стане не знам си колко трилиона и как всеки спад купува
                            Възможно е. Аз не чета толкова редовно. Но си спомням че той казваше че няма да прави нищо а аз му опонирах че това да е на късо не е правене на нищо
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Не само, че чувал за Окам, но и преподавал за. Какво е казал Окам? - Че най-очевидното обяснение е най-доброто. В случаят е точно така - щом в отчетите на повечето компании няма причини за толкова дълбок спад, значи очевидно причината е другаде. Къде другаде може да бъде, освен в спекулата? Пазарите (освен от емоции) се движат или от фундамент, или от спекула.
                              http://bgchaos.com/
                              Не знам какво си преподавал ама освен да си чувал за Окам, трябва да си чувал и за математика и история. Тогава ще ти е ясно, че това с манипулациите е абсолютен мит. Наскоро обяснявах защо надълго и нашироко. Явно предпочиташ да пишеш вместо да четеш
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Аз пък си спомням, че Ив беше изцяло на кеш и си играеше с малък процент от акунта. За ябълките казваше че ги харесва, но ще чака спада за да ги купува. Там за ябълките тепърва предстои да видим кой ще се окаже прав, защото аз хич не ги харесвам и смятам че ще свършат като нокия и шарп.
                                Това беше по-късно. Тогава пък се беше панирал без никаква причина. В началото когато се появи приказваш ка всичко ще расте до безкрай как епъл ще стане не знам си колко трилиона и как всеки спад купува

                                Коментар

                                Working...
                                X