IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    С другото съгласен, ама с подчертаното бих добавил един нюанс така да се каже - с 10-15 до макс 20 картона до голяма степен се диверсифицираш и следваш индексо, така че залога изглежда всъщност в пъти по добре отколкото само 6 от 49.
    Не знам кой индекс имаш в предвид, но ако е този, който си мисля....
    Можеш да го следваш с цел печалба само по два начина - с дълга или къса позиция?

    Освен това стигаме до въпроса? В състояние ли си да познаваш 20 компании с ниска корелация помежду си?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

      Много просто. Защото изтичат в определен срок. А с тях изтичат в канала и надеждите.
      Когато заложиш на акции, все едно залагаш на 6 от 49 до края на живота си, демек пак с опции, но с приемлив срок до падежа. И с една и съща първоначална сума участваш в един бюлюк тегления на тиража. (да чукна на дърво)
      Майкъле що питаш очевидни неща?
      с ЦДФките не е така даже ич, ама там играеш срещу брокера и може да ти го тури, а с опциите или фючърсите имаш Rollover какъв е проблема ?! Само трябва да внимаваш кое е с contango и кое с backwardation, аз па с голите пут опции на газта съм доволен, пускам с малко да не ме занитат, кат падне жас rollover и взимам повече премия до следващия път. Сигурна раота, че с тия акции поотделно ядох дървесината при жълтите буболечки. От тройните ЕТФ фондове обаче стойте далече, не знам Алчния ко напрай с газта там дано е излязъл овреме че тва как е троен ЕТФ пада 5х по-бърже ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        Много просто. Защото изтичат в определен срок. А с тях изтичат в канала и надеждите.
        Когато заложиш на акции, все едно залагаш на 6 от 49 до края на живота си, демек пак с опции, но с приемлив срок до падежа. И с една и съща първоначална сума участваш в един бюлюк тегления на тиража. (да чукна на дърво)
        Майкъле що питаш очевидни неща?
        С другото съгласен, ама с подчертаното бих добавил един нюанс така да се каже - с 10-15 до макс 20 картона до голяма степен се диверсифицираш и следваш индексо, така че залога изглежда всъщност в пъти по добре отколкото само 6 от 49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          добре, а защо не си джиткате на фючърсите като хората или някое CFD на газта с малко и да ви е мирна главата не да ровите само кой ше фалира и кой нье ??
          А UNG дет е постнал Протоколиста и повечето фондове са тройни левърейджни бичкии, аз бих стоял мноооого далече от тях ....
          Много просто. Защото изтичат в определен срок. А с тях изтичат в канала и надеждите.
          Когато заложиш на акции, все едно залагаш на 6 от 49 до края на живота си, демек пак с опции, но с приемлив срок до падежа. И с една и съща първоначална сума участваш в един бюлюк тегления на тиража. (да чукна на дърво)
          Майкъле що питаш очевидни неща?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Проти, нещо друго ми хрумна. Доскоро се чудих защо ти и Монти...и други хора търгувате банки.
            След като не виждам нищо обещаващо при банките. Аз дори не ги виждам, като икономически субекти в бъдещето. Според мен там нямаме нужда от тях, а следователно и тях ги няма. И след като изстрадах толкова много с моя газов интерес, промъква се някакво логично обяснение и за това.
            Може би защото само от това разбираме. Вероятно не е в рамките на човешките възможности една-единствена глава да следи и разбира целия пазар по отрасли, в детайли.
            И веднъж избереш ли - няма връщане. Можеш да избираш само кога да влезеш и кога да излезеш.
            Въобще много съм притеснен за нашата (поотделно) конкуретноспособност. А законите на икономиката вероятно важат и за нас.
            добре, а защо не си джиткате на фючърсите като хората или някое CFD на газта с малко и да ви е мирна главата не да ровите само кой ше фалира и кой нье ??
            А UNG дет е постнал Протоколиста и повечето фондове са тройни левърейджни бичкии, аз бих стоял мноооого далече от тях ....

            Коментар


            • Проти, нещо друго ми хрумна. Доскоро се чудих защо ти и Монти...и други хора търгувате банки.
              След като не виждам нищо обещаващо при банките. Аз дори не ги виждам, като икономически субекти в бъдещето. Според мен там нямаме нужда от тях, а следователно и тях ги няма. И след като изстрадах толкова много с моя газов интерес, промъква се някакво логично обяснение и за това.
              Може би защото само от това разбираме. Вероятно не е в рамките на човешките възможности една-единствена глава да следи и разбира целия пазар по отрасли, в детайли.
              И веднъж избереш ли - няма връщане. Можеш да избираш само кога да влезеш и кога да излезеш.
              Въобще много съм притеснен за нашата (поотделно) конкуретноспособност. А законите на икономиката вероятно важат и за нас.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Напоследък само гадаем за цената на газта , но това и по CNN го правят
                Понеже си в джаза отдавна я кажи няколко смислени приказки за :
                • Защо гледаш предимно малки по кап. газови компании ? Не се ли притесняваш, че са по незащитени от големите . Последните освен всичко имат и комбинирано производство – газ и нефт …
                • Защо AP са по-близко до дъното си в сравнение с други (SWN, MR, GPOR) - при положение, че имат доста по-малък дълг
                • търгувал ли си газта през евро … нещо от сорта на UNG
                Не се опитвам да гадая цената на газта. В US има развит пазар на фючърси и следователно консенсус за цената на газа за следващите 12 години.
                Аз се съобразявам с този консенсус и само си позволявам да не съм съгласен в някаква степен с него. Можеш да го следиш безплатно например от тук:

                https://www.barchart.com/futures/quo...-prices?page=1

                1. Тезата ми е US газ. Дори нефта ми антитеза. Смятам, че колкото е по-евтин нефта толкова по-скъпа ще е газта. Като изключа най-големия производител Еxxon, защото се занимава и с нефт и с рафинерии и...въобще е интегриран и комплексен бизнес. И като изключа EQT, чийто отчети не мога да разбера и предполагам, че причината за това е, че фирмата е в батак.
                Следващите, които идват общо взето са: Antero Resources, Cabot Oil & Gas, Range Resources, Southwestern Energy. Тоест стремя се да се занимавам само с най-големите. Просто на пазар, който е едва роден и силно раздробен - това е най-голямото. Освен това се притеснявам постоянно :-).

                Между другото общото правило, инвеститора да предпочита по-голямото пред по-малкото - отскоро тук си има съвсем конкретно измерение. Дълги години практиката е била газовите компании да сондират по веднъж във всяко поле и да преминат към следващото поле насред огромните площи, които обикновено наемат от частни собственици. Според мен причината за това е била, че ако до един определен момент не изпълнят минимум от ангажимента си - те просто губят права да експлоатират мястото, а съответно и губят част от резервите си (бук валйото).
                Но сега когато се връщат обратно и сондират второ и трето място близко до първото - установяват, че добива е по-нисъс от първия път. И им светна, че първия добив създава зона на ниско налягане и сега краде от дъщерните зони за добив. Та това е най-новия технологичен пробив в индустрията. Да закарат в полето едновременно 5-6-7 сонди и да започнат да пробиват и подготвят полето за добив едновременно във всички зони, които са планирани ( а не последователно във времето). Е това струва много пари вероятно около 100млн долара наведнъж и е по силите само на няколко компании. Например тази MR, която си посочил - не е сред тях.

                2. AR е по-близо до дъното си, защото е по-близо до фалита - засега се очертава да е през 2021година. Поради това, тя е силно спекулативна и дори аз не бих я докоснал, когато сменя календара с този за 2020-та. Освен това смятаме дълговете по различен начин. По мои сметки е много по голям от този на изброените от теб компании. Вероятно го смяташ като процент от бук валюто. Бук Валйото е функция на резервите им (главно доказаните им резерви). Те са смятани при средна цена на газа над 2.75. Такава цена пазараът отдавна нхе е виждал. Следователно очаквай през следващите два отчета - компаниите да отпишат голяма част от резервите си при средните цени през тази година.

                3. С газ не спекулирам. В Европа цената й се движи по-други, непознати за мен закони. Американската газ само й дефинира таван.
                Освен това под цена на газа - разбирате цената днес или за следващите два месеца - както е при UNG. Тя има минимално влияние върху бизнеса на газовите компнании, които са хеджирали дейността си. Търгувал съм UNG, когато съм имал излишни пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Дълъг в SWN от 1.88 и в AR от 2.82.
                  Краткосрочна инвестиция
                  че дългосрочно ми се струва да е спекулация
                  Напоследък само гадаем за цената на газта , но това и по CNN го правят
                  Понеже си в джаза отдавна я кажи няколко смислени приказки за :
                  • Защо гледаш предимно малки по кап. газови компании ? Не се ли притесняваш, че са по незащитени от големите . Последните освен всичко имат и комбинирано производство – газ и нефт …
                  • Защо AP са по-близко до дъното си в сравнение с други (SWN, MR, GPOR) - при положение, че имат доста по-малък дълг
                  • търгувал ли си газта през евро … нещо от сорта на UNG
                  Last edited by Protokol; 02.10.2019, 09:23.
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ще има,но е важно кога..
                    именно !!!

                    +10

                    Коментар


                    • Дълъг в SWN от 1.88 и в AR от 2.82.
                      Краткосрочна инвестиция
                      че дългосрочно ми се струва да е спекулация

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Истинското мазало ще настане по време на втория мандат а досега това беше само загрявка.
                        Но дотогава яко нагоре .

                        А в краткосрочен план следващия месец отново турбуленция на пазарите
                        +
                        Отново на сходни мнения. Баш сеира ще е наистина 2-я мандат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Истинското мазало ще настане по време на втория мандат а досега това беше само загрявка.
                          Но дотогава яко нагоре .

                          А в краткосрочен план следващия месец отново турбуленция на пазарите
                          Силната икономика му е коз номер 1 за преизбиране, така че за 2020 съм спокоен, късна 2021 или към лятото на 2022 г. вероятно, ще се следят индикаторите, но си му е време. Повечко движения на пазара, независимо от посоката, пък дълги, къси, опции, за всекиго по нещо да има.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Ще има,но е важно кога..
                            Процесите с борсата не се развиват мигновено, като маржин-коловете у форекса.. Тръгне ли да слиза, ще има достатъчно време, за да се кешира. Затова и харесвам хартиите - има достатъчно време за реакция. Не е нужно да се стресираме като новобранци Трендовете нагоре или надоле са с месеци и години.... време бол. Не е нужно да се стараем дори да хващаме макса и мина, но колкото по-малко му се вървзаме, толко по-го хващаме май
                            Last edited by precakanoto; 28.09.2019, 20:55.

                            Коментар


                            • Ще има,но е важно кога..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Преци по точно ще прогнозираш, ако пишеш , че или ще има или няма да има..
                                Не може да няма, Кире, все някой ден ще има - така си мисля. Все пак от 2009 досега е нагоре с една само малка корекция

                                Коментар

                                Working...
                                X