IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мишооо

    Мишооо, дай ми обяснение за днешните нива на СП при сегашните новини моля те....не ме оставяй в тъмнина,

    Никой не дава обяснение...икономиката цъфна ли? Всички за Китай ли се успокоиха?
    Да..петрола е нагоре....хайде сега да ми обясниш защо е нагоре?

    Може би защото ще замразят произвдоството но няма да го сакратят...Много моля в този момент ако обясниш движението с това....да се сетиш преди няма и седмица как пазара падна по абсолютно същата причина.
    Last edited by Iv_max; 01.03.2016, 19:57.

    Коментар


    • От къде се оказа?

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Да, попрехвърлил съм Flash Boys. По едно време доста хора бяха луднали на тема ВЧТ, но се оказа, че ВЧТ не прави нищо особено освен да увеличи трансакционните разходи на инвестиорите с нещо от сорта на 2-3 базови пункта. Не че е хубаво, това си е обирджийство, но то не движи пазара.
      От къде се оказа? че не правят нищо кой знае какво....как разбра? От СНБС = шото веднага след книгата имаше един месец шум...ако не беше книгата хич нямаше и този шум да го има.

      Преди Да напише Люис тази книга никой даже и не отваряше дума за това....а обикновенните хора и даже не само обикновенните ами и големите мениджъри на хедж фондове с изключение на някой банки, не бяха и чували...

      Сега какво да чакаме след някоя година да напише Люис още една книга този път за променената търговия при същите тези и тогава всички ще почнат да говорят може би...и тогава може и да съм бил прав но кой ще се сети за мен...?

      Коментар


      • Аз обаче както писъх

        Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        ми zлатото се ка4и доста, там акциите и опциите ми беха доста на плус и просто, сметнах 4е е време да прибера пе4албите си.

        Treasuries састата логика.

        просто си прибирам парите. сега спекулативно ми портфолио е 98% cash.
        2% отидаха при кас na X (8.85), нали ми е слабост
        Аз обаче както писъх, не съм затворил нищо...нито съм пък и купил нищо.

        И знаете ли защо не съм купил....щото повече пари се правят от къси за по кратко време от колкото от дълги в тези времена.
        Last edited by Iv_max; 01.03.2016, 19:52.

        Коментар


        • 3 %

          Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
          Как какво? Да ти вземат парите, разбира се. Нали за това е цялата конспирация на HFT фирмите? Парите на Iv_max са толкова много, че си заслужава да си трови живота, опитвайки се да хване колосалното движение на SPY от 195 до ... 202...

          Дори за три процента доход трябва да се бориш със зъби и нокти в тоя живот.
          3 % е добар доходност ...сравнена с отрицателна при някой облигации

          Познавам ли обаче?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
            Според мен в момента надуват нов балон по някое време тази година ще го спукат и ще има нов лоу обаче сега ще го надуват докато не избият стоповете на всички къси и докато не хванат всички да пускат дълги.
            Очаквам повторение на 2015.
            Към моментът пазарите просто възстановяват към нормални нива. Разбира се, това не означава, че няма да надуят Даксът до 12 000 и Дау до 18 000, за да ги сринат пак с по 2 000 пункта.

            Знаете защо напримерно аз следя пазарите - заради моите клиенти - ще ги предупредя да свикват с такива работи. И дори да ги използват, дебнейки сривовете, за да си довнасят и още по-добре - да се опитват на връх да "консервират" инвестициите си в консервативни фондове. Който прави И това, ще реализира сосни доходности на годишна база, ако разбира се прогнозите ни за силно воатилство се оправдаят. Който не му се правят врътки - ако след цялото воатилство, прави 7-10% годишно - хубаво - няма никой с договор, по-кратък от 15-тина години.

            За себе си съм спокоен - аз съм дългосрочен дивидентаджия и ще се радвам да мога 1-3 пъти в годината да пазарувам на паническа промоция.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Не може и няма смисъл никой да се ангажира с постоянна манипулация на пазара. Ако това е постоянно както казваш в един момент всички ще се усетят и пазар няма да има. Този въпрос за мен стана актуален септември.. до сега...и нагоре и надолу..основния въпрос е до кога?
              Как докога: довинаги. Ще блъскат пазарът нагоре-надолу, за да правят мегакинти и да очесват както паникьорченцата, така и еуфорстващите. Това винаги го е имало, вероятно откак има пазари, ама сега става просто по-брутално.
              Това дори е сгодно за дългосрочно инвестиращ човек - просто трябва да издебва поредния срив и да си пазарува, а ако му се наложи или пък реши да излезе - да издебне поредния възход.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                тои да про4ете парво Liars Poker и след тва да ме zанимава с Flash Boys
                Абе то и аз трябва да прочета Liars Poker, трябва да си я взема сега...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  ми zлатото се ка4и доста, там акциите и опциите ми беха доста на плус и просто, сметнах 4е е време да прибера пе4албите си.

                  Treasuries састата логика.

                  просто си прибирам парите. сега спекулативно ми портфолио е 98% cash.
                  2% отидаха при кас na X (8.85), нали ми е слабост
                  стоп4е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Да, попрехвърлил съм Flash Boys. По едно време доста хора бяха луднали на тема ВЧТ, но се оказа, че ВЧТ не прави нищо особено освен да увеличи трансакционните разходи на инвестиорите с нещо от сорта на 2-3 базови пункта. Не че е хубаво, това си е обирджийство, но то не движи пазара.
                    тои да про4ете парво Liars Poker и след тва да ме zанимава с Flash Boys

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Правилно се изрази ..."Доколокто знам"
                      Знаеш ти за ВЧТ ци толкова колкото си чел книгата flash boys...и до там.
                      Да, попрехвърлил съм Flash Boys. По едно време доста хора бяха луднали на тема ВЧТ, но се оказа, че ВЧТ не прави нищо особено освен да увеличи трансакционните разходи на инвестиорите с нещо от сорта на 2-3 базови пункта. Не че е хубаво, това си е обирджийство, но то не движи пазара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                        Всъщност арбитражът е достатъчен да обясни това, което според Iv_max изглежда конспиративно сриване на пазара. ВЧТ виждат че някой поства по-ниска цена на една борса, и понеже са по-бързи успяват да купят на друга борса и да препродадат. По-този начин изглежда, че трендът е иницииран от тях, но всъщност те работят по нечий чужд ордер. Т.е. гледайки цените на продажбите трендът произхожда от ВЧТ, но гледайки цените на поръчките трендът произхожда от друг. ВЧТ поемат риска да купят нещо, което няма да могат да го продадат и това ги прави да изглеждат че те предизвикват тренда.
                        А когато цените започнат да формират тренд, арбитражът има повече работа защото трябва да уеднаквява структурата на order book в дълбочина.

                        Това, не гарантира че няма конспирация, а само че не е задължително да има.
                        Да, вярно, че не гарантира, че няма конспирация. Но конспирацията, ако има такава, не идва от front-running-а и абитража на ВЧТ.

                        Това, което гарантира, че конспирациите не могат да продължат дълго е това че има много участници на пазара. Един напълно фалшив тренд може да повлече малко моментум трейдъри, но това много бързо ще се reverse-не от останалите участници на пазара.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Ники, не каза вчера като те питах що излезе от предишните си позиции: злато, трежърита и т.н.
                          Минахте дълги петрол или...?
                          ми zлатото се ка4и доста, там акциите и опциите ми беха доста на плус и просто, сметнах 4е е време да прибера пе4албите си.

                          Treasuries састата логика.

                          просто си прибирам парите. сега спекулативно ми портфолио е 98% cash.
                          2% отидаха при кас na X (8.85), нали ми е слабост

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            zа един фундаментал треидар, тва са бели кахари
                            Ники, не каза вчера като те питах що излезе от предишните си позиции: злато, трежърита и т.н.
                            Минахте дълги петрол или...?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                              Всъщност арбитражът е достатъчен да обясни това, което според Iv_max изглежда конспиративно сриване на пазара. ВЧТ виждат че някой поства по-ниска цена на една борса, и понеже са по-бързи успяват да купят на друга борса и да препродадат. По-този начин изглежда, че трендът е иницииран от тях, но всъщност те работят по нечий чужд ордер. Т.е. гледайки цените на продажбите трендът произхожда от ВЧТ, но гледайки цените на поръчките трендът произхожда от друг. ВЧТ поемат риска да купят нещо, което няма да могат да го продадат и това ги прави да изглеждат че те предизвикват тренда.
                              А когато цените започнат да формират тренд, арбитражът има повече работа защото трябва да уеднаквява структурата на order book в дълбочина.

                              Това, не гарантира че няма конспирация, а само че не е задължително да има.
                              zа един фундаментал треидар, тва са бели кахари

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                                Такива бяха времената
                                Сега се промени конюктурата
                                Като е падало да съм викал РЪСТ.
                                Докато съм викал РЪСТ е качвало ...
                                Ако почна пак да викам РЪСТ пак ще почне да качва
                                Така като гледам ще трябва да има специализация по "Пуккккккккк", ама там майстора май беше Шемата. Изгуби се някъде.

                                Коментар

                                Working...
                                X