IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Аз изход не виждам освен с факта да се примирим и да променим търговията си спрямо новите реалности...или поне да имаме едно на ум...даже не бих казал че едно на ум е достатъчно.
    Нали знаеш какво е казал Архимед....нарисувал е една окръжност ...вътре в окръжността е това което знаем...а отвън това което не знаем...Ако се увеличава това което знаем...автоматично се увеличава това което не знаем....
    Т,е колкото повече знаем ....толкова повече разбираме че нищо не знаем.
    И това не може да бъде по вярно клише.

    Музиката е друга...по лесно е да променим танца независимо дали ни харесва или не.


    Ще питам...дали пък тази моя информация е чак толкова конфиденциална. Ако не е ще ти я дам. Имам за цялата 2015 година и до януари тази...сега тея дни ще имам за целя февруари.
    Факт е, че HFT колкото и вреди, толкова и помага. Лично съм задавал въпроса 2-ма СЕО-та на асет мениджмънт компании - от традиционните британски, стил Бъфет, като и двамата не отрекоха, че HFT може би помага на пазарите. Проблема обаче си го описал много правилно - в момента не може да се инвестира краткотрайно, само спекула. Това се усеща навсякъде, дори "звездата от Flash Boys" ще прави нова борса, като квиченето на Кен Грифин, показва, че е прав.
    Справка: http://uk.businessinsider.com/iex-po...16-1?r=US&IR=T

    Относно графиките, благодаря, че ще попиташ. Мога да предоставя гаранции от университета, че ще бъдат използвани за учебни цели, не с комерсиални. Уча в UK.

    Коментар


    • Това

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Пазарът сам ще се ребалансира. Производителите като започнат да губат прекалено много и в един момент се отказват да продават на загуба и закриват мини и кладенци.
      Това от учебника по Икономикс първи курс ли го помниш?

      Коментар


      • Утре е най важния ден в тази година.

        Утре е най важния ден в тази година.

        Утре идват новите пари от (401) .

        В момента се събират позиции от играчите. Въпроса е къси или дълги?
        Мисля че позициите за момента са взети в достатъчна степен.

        Ако утре с новите кинти пазара не завърши над 195....може би играта е надолу.

        Лично моето мнение е че играта е нагоре. Няма логика да свалят пазара точно сега...и ще предпочетат повече хора да се набалбукат. Но знае ли човек?

        Аз ще стоя дълъг до утре вечерта. Ако пазара завърши независимо от това какво става през деня под 195 - ще продам всичко. Ако завърши над 195...продължавам да чакам таргета който виждам 202.

        Коментар


        • Доста трудна дисертация си си избрал

          Първоначално изпратено от iri6 Разгледай мнение
          Отново имаш подозрения, че съм някой от останалите участници във форума, но не е така.
          Чета форума, но не пиша мнения, защото почти няма смислени дискусии или някой, който да разбира повече от мен. Пиша сега, защото от начина ти на изказ си личи, че си над всички участници в тази тема включително и от мен.

          В момента пиша дисертация на тема HFT и често да ти кажа логиката ти съвпада с моята относно променящата се ситуация с този тип търговия.

          От няколко дни се мъча с Bloomberg Terminal и чета най-различни papers, но не мога да измисля модел, който да ми дава сравнително бърза информация за нивото на HFT в различните дни, а какво остава за часове или дори минути.

          Разбирам, че информацията ти е частна, но ще се радвам да ме насочиш в правилната посока, относно използваната информация за съставянето на графиките.
          Доста трудна дисертация си си избрал.
          Всичко около тази търговия е само мистерия.
          Никой не може да излезе и каже какво мисли поради няколко причини. Първо ще го "оплюят". А повярвай има бая хора които ще излязат целенасочено да го "оплюят".
          Някой като Мишо атоматично ще го свърже с теориите на консипрациите и поради това че не може да се докаже това което каже.... реномето на въпросния който си позволи ще бъде съсипано.
          От друга страна банките които знаят за какво става въпрос ( поне вишите служители ако не трейдърите ) нямат интерес да раздухват случая щото и те стоят отчасти на този клон. Освен това не могат да спечелят борбата - щото регулациите ги ограничават да правят подобна търговия със собствени средства а със средства на клиенти е абсурдно. И поради това си траят.
          Борсите от друга страна печелят....от тази търговия и хич не искат да намалят ликвидността което неименуемо ще се случи ако почнат да цакат тези фирми.
          Регулаторите почти сигурно са купени отдавна и негласно се съгласяват със ситуацията .Единствените които могат да променят нещо е правителството...но моите подозрения е че правителството има нужда от въпросните играчи щото в каква да е ситуация може те контролирайки пазара да помогнат. Друг е въпроса дали ще помогнат...абе сложна материя. Тук вече може да прилича и на коснпирация.

          Забележи нещо...единствения мотив с който още преди години им позовлиха да правят това което правят, което очевадно нарушава правата на всички останали по отношение на достъпа на пазара е факта че ВЧТ осигуряват така необходимата ликвидност на пазара. В това има известна логика защото никой не знае какво би станало ако да кажем утре тях ги няма. Т.е няма кой да купува или да продава в достатъчни количества. Така наречения измислен "пазар" до толкова е свикнал вероятно с наличието им...че отсъствието им може да доведе до неконтролируеми движения в коя да е посока поради липса на достатъчно активни играчи . И тук порочния кръг в който сме всички с тях зле...а без тях може да стане и по зле.
          Аз изход не виждам освен с факта да се примирим и да променим търговията си спрямо новите реалности...или поне да имаме едно на ум...даже не бих казал че едно на ум е достатъчно.
          Нали знаеш какво е казал Архимед....нарисувал е една окръжност ...вътре в окръжността е това което знаем...а отвън това което не знаем...Ако се увеличава това което знаем...автоматично се увеличава това което не знаем....
          Т,е колкото повече знаем ....толкова повече разбираме че нищо не знаем.
          И това не може да бъде по вярно клише.

          Музиката е друга...по лесно е да променим танца независимо дали ни харесва или не.


          Ще питам...дали пък тази моя информация е чак толкова конфиденциална. Ако не е ще ти я дам. Имам за цялата 2015 година и до януари тази...сега тея дни ще имам за целя февруари.

          Коментар


          • Aaa, не така, изпаднахме от ма100...
            Миналата седмица мернах някъде че на високосния 29/02 статистиката казвала че винаги пазарите са на зеленко.
            Имат още 30мин да си поправят грешката, ма най вероятно отиваме на this time is different...

            Коментар


            • Това разбира се е така

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Скролни надолу и виж Figure 2. Дот плота показва, че мнозинството е смятало, че фед фъндс таргет в края на 2016 е щял да бъде 1.25% или повече, което означава минимум четири вдигания.

              http://www.federalreserve.gov/moneta...bl20151216.pdf
              Това разбира се е така. Но ти се изрази неправилно...че пазара е очаквал четири вдигания 2015 година.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                Кое мнозинство? На Фед-а ли? Ти ще ме разбиеш. А защо облигационния пазар не смяташе и не смята така? Нали виждаш, че е партенка Как ще вдигнат, ако пазара не очаква, нали утре Доу ще падне с 10%...
                Американският облигационния пазар е
                - прекалено песимистичен
                - глобален и повлиян от КУ в Европа и Япония.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Е аз също участвам на този пазар с надеждата, че е близо до свободен пазар
                  Но все пак си давам сметка, че от време на време има бъгове.
                  Без да съм специалист по металите, мисля, че преди време вкараха някакви регулации нa LME, които пряко повлияха на цените. Дори Алкоа изпищя.
                  Освен това ограничиха банките в някаква степен да търгуват метали, а това отне ликвидност.
                  И да не забравяме, че голяма част от металите се купуват физически от Китай, а като имаме в предвид, как е организиран институционално - може да излезе след време, че е действал като един клиент и по този начин е имал значителна пазарна сила.
                  Дори да е така, цените на металите няма как да върват надолу до безкрай, защото няма луди, които да произвеждат на огромна загуба.

                  Възможно е вече дъното на металите да е дошло.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Пак нищо не разбра.
                    Въобще не четеш или аз не мога да се изразявам...въпреки че съм безкрайно многословен.
                    Нито един от изброените по горе нямат пари за ежедневна търговия и не практикуват такава . Как въобще можеш да ги споменаваш.
                    Изреждам ти институциите, които имат активи от порядъка, за който ти говориш.

                    Освен тях съществуват и т.нар. institutional cash pools, но те също не търгуват. Те са диверсифицирани инвеститори в нискорискови краткосрочни дългови инструменти.

                    Трилиони долари "кеш" за търговия - това не звучи сериозно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Пазарът сам ще се ребалансира. Производителите като започнат да губат прекалено много и в един момент се отказват да продават на загуба и закриват мини и кладенци.
                      Е аз също участвам на този пазар с надеждата, че е близо до свободен пазар
                      Но все пак си давам сметка, че от време на време има бъгове.
                      Без да съм специалист по металите, мисля, че преди време вкараха някакви регулации нa LME, които пряко повлияха на цените. Дори Алкоа изпищя.
                      Освен това ограничиха банките в някаква степен да търгуват метали, а това отне ликвидност.
                      И да не забравяме, че голяма част от металите се купуват физически от Китай, а като имаме в предвид, как е организиран институционално - може да излезе след време, че е действал като един клиент и по този начин е имал значителна пазарна сила.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от iri6 Разгледай мнение
                        Отново имаш подозрения, че съм някой от останалите участници във форума, но не е така.
                        Чета форума, но не пиша мнения, защото почти няма смислени дискусии или някой, който да разбира повече от мен. Пиша сега, защото от начина ти на изказ си личи, че си над всички участници в тази тема включително и от мен.

                        В момента пиша дисертация на тема HFT и често да ти кажа логиката ти съвпада с моята относно променящата се ситуация с този тип търговия.

                        От няколко дни се мъча с Bloomberg Terminal и чета най-различни papers, но не мога да измисля модел, който да ми дава сравнително бърза информация за нивото на HFT в различните дни, а какво остава за часове или дори минути.

                        Разбирам, че информацията ти е частна, но ще се радвам да ме насочиш в правилната посока, относно използваната информация за съставянето на графиките.
                        https://twitter.com/nanexllc

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          да се спре падането на суровините.
                          Някакви идеи как ще го постигнат?
                          Пазарът сам ще се ребалансира. Производителите като започнат да губат прекалено много и в един момент се отказват да продават на загуба и закриват мини и кладенци.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Не мога да ги разпространявам и не зависи от мен. Ако са за разпространение може би ще ги видим в Блумбър терминала.

                            Кой ме пита? Някой които не смее с истинския си ник?
                            Отново имаш подозрения, че съм някой от останалите участници във форума, но не е така.
                            Чета форума, но не пиша мнения, защото почти няма смислени дискусии или някой, който да разбира повече от мен. Пиша сега, защото от начина ти на изказ си личи, че си над всички участници в тази тема включително и от мен.

                            В момента пиша дисертация на тема HFT и често да ти кажа логиката ти съвпада с моята относно променящата се ситуация с този тип търговия.

                            От няколко дни се мъча с Bloomberg Terminal и чета най-различни papers, но не мога да измисля модел, който да ми дава сравнително бърза информация за нивото на HFT в различните дни, а какво остава за часове или дори минути.

                            Разбирам, че информацията ти е частна, но ще се радвам да ме насочиш в правилната посока, относно използваната информация за съставянето на графиките.

                            Коментар


                            • Аз също си спомням, че в един момент в края на миналата година имах очакване за
                              3-4 пъти повишение на лихвата през 2016. И изпитах облекчение от това чувство - защото за мен щеше да е знак за нормализиране на монетарните политики.

                              Мисля, че прекалено се фокусирате върху решенията на централните банки. Те вече не са определящи. Как намалява ефектът от решенията им за количествени улеснения - мисля, че е очевидно, ако ги погледнете хронологично.
                              От тук нататък, ако суровините продължат да падат, борсите ще паднат и при повишение и при понижение на лихвите. Няма значение какво ще е решението.
                              Единствения изход е да се спре падането на суровините.
                              Някакви идеи как ще го постигнат?
                              Last edited by Tkilata; 29.02.2016, 21:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Скролни надолу и виж Figure 2. Дот плота показва, че мнозинството е смятало, че фед фъндс таргет в края на 2016 е щял да бъде 1.25% или повече, което означава минимум четири вдигания.

                                http://www.federalreserve.gov/moneta...bl20151216.pdf
                                Кое мнозинство? На Фед-а ли? Ти ще ме разбиеш. А защо облигационния пазар не смяташе и не смята така? Нали виждаш, че е партенка Как ще вдигнат, ако пазара не очаква, нали утре Доу ще падне с 10%...

                                Коментар

                                Working...
                                X