IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Зависи от кога си вътре
    нямам намерение да го изкарвам
    абе вътре съм и толкоз
    Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Прощавай. Аз също си имам трески за дялане.
      Това, което исках да кажа е, че при достигане на някава цена, която е брейк ивън за средния производител на шистов петрол в Щатите, и за простота приемаме, че е $45, повечето производители отново ще започнат да заемат шорт позиции на петрола.
      Те разбира се няма да спрат да работят, ако след това започне да пада цената.
      Поради причините, които си изтъкнал.
      Но най-вероятно и няма да започнат веднага с инвестициите си в нови wells.
      Така, че влизането им в къси позиции, само по-себе си ще е фалшив сигнал.
      А и те вероятно ще хеджират само количествата, които са се открили недохеджирани, при изтичане на старите хеджове. А през това време ще произвеждат все по-малко петрол и нищо чудно цената да подмине значително брейк ивън цената отгоре.
      Истинския сигнал за шорт ще дойде, когато започнат да инвестират отново...или няколко месеца по-късно.
      Този път банките вероятно ще се дръпнат и основен източник на средства ще бъдат нови емисии акции и облигации. За което ние своевременно ще бъдем уведомени.
      Също и когато публично обявят планове за нови по-високи капиталови разходи.
      Никаква бърза работа нямаме с петрола.
      Даже нямаме никаква работа с него.
      Ей го природния газ на 17 годишно дъно.
      Там можем да загубим пари в дълги много по обосновано
      Almost nobody is hedged. They do not have neither the expertise not the cash. So your thoughts are without merit

      Коментар


      • Sell BXMX, sell DIAX.
        Не ми трябва премията им, ще си ги върна на як дисконт.
        Хубаво изглежда растяща купчинка кеш....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          "Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Ако си производител и хеджираш на $45, що ти трябва да бълваш петрол
          Ако пак почне да пада - прибираш си печалбата от фючърсите и си свиркаш.
          Пък ако продължи да расте над $45 тогава вече ще трябва да се поработи.

          Но не на всеки му останаха пари за нови хедж позиции"


          Ако си производител незавсиимо дали хеджираш или не...това не проемя факта че си производител...
          Като искаш да спекулираш а не да произвеждаш можеш да спекулираш с друга фирма.

          Производителите не могат лесно да спрат да произвеждат независимо от цената...защото това означава два варианта:
          1. Свиваш производството но оставяш мощностите и най вече ПЕРСОНАЛА !!! - което води до ще по големи разходи за компанията ти от преди да си свил производството.
          2. Уволняваш ПЕРСОНАЛА за да намалиш и разходите заедно със свиване на производството.

          Във първия случай си на по голяма загуба...а във втория си аут от бизнеса за дълъг период от време независимо от цената на петрола защото да наемеш пак персонал и мощности отнема време и много допълнителни пари и понякога е невъзможно или поне много трудно.

          Ако беше толкова лесно да свиеш производството петрола щеше да се регулира от само себе си.
          Прощавай. Аз също си имам трески за дялане.
          Това, което исках да кажа е, че при достигане на някава цена, която е брейк ивън за средния производител на шистов петрол в Щатите, и за простота приемаме, че е $45, повечето производители отново ще започнат да заемат шорт позиции на петрола.
          Те разбира се няма да спрат да работят, ако след това започне да пада цената.
          Поради причините, които си изтъкнал.
          Но най-вероятно и няма да започнат веднага с инвестициите си в нови wells.
          Така, че влизането им в къси позиции, само по-себе си ще е фалшив сигнал.
          А и те вероятно ще хеджират само количествата, които са се открили недохеджирани, при изтичане на старите хеджове. А през това време ще произвеждат все по-малко петрол и нищо чудно цената да подмине значително брейк ивън цената отгоре.
          Истинския сигнал за шорт ще дойде, когато започнат да инвестират отново...или няколко месеца по-късно.
          Този път банките вероятно ще се дръпнат и основен източник на средства ще бъдат нови емисии акции и облигации. За което ние своевременно ще бъдем уведомени.
          Също и когато публично обявят планове за нови по-високи капиталови разходи.
          Никаква бърза работа нямаме с петрола.
          Даже нямаме никаква работа с него.
          Ей го природния газ на 17 годишно дъно.
          Там можем да загубим пари в дълги много по обосновано

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
            Vale
            Зависи от кога си вътре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Аз залагам на сценарий при който СА правят номер на Русия :
              - отлагат срещата с Русия като "неконструктивна"
              - не се разбират на срещата за нищо или почти нищо повече
              - други трикове - made in USA ....
              т.е. ръст на олиото още десетина дена и след това отново 30
              Това е възможен сценарии, но мръсните чаршафи ще си разиграват конят (т.е. камилата) най-ного още няколко месеца, след това Доналдът ще нарита обонго обратно на дървото, от което е слязъл. Иначе и аз очаквам слузта да танцува между около 30 и около 45 кинта... може разбира се и по-големи колебания - 25-50 кинта.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Аз си мисля, че петрола няма как да се задържи на нива над 45 долара. Шистоваците в САЩ са със себестойност между 25 и 50 долара.
                Затова ако съм на Саудитска Арабия никога не бих допуснал скок на цената. .
                +++
                И аз общо взето съм на това мнение.
                Саудитите предполагам поне още година, година и половина ще се стремят да не допускат дълги периоди над 40-45$ стремейки се да обезкървят и банкрутират поне половината най левърджнати фракаджии. Малцина са тия от тях де могат да оцелеят под 35-40, повечето имат нужда от 50-60$.
                Да не забравяме че по този начин се удря и бразилия/браса който има нужда около 60 минимум, да не говорим че за дълъг период от време се елиминират и дълбоководниците/дрилърите и канадските пясъци на които им трябва поне 70-100$ и то за по продължително време.
                Мисля че засега средносрочно комфортната зона за повечето лоукост играчи дето диктуват пазара е в интервала 35-45 брент.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Всеки си има своя теория , практика и ... резултати .
                  Току що приключих с SDRL - след няколко месеца чакане малка печалба на фона риска който поех + научен урок
                  Ама като се има предвид, че я бях отписал като банка лош кредит съм особено щастлив
                  Браво. Да ти имах търпението

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                    Те ако САЩ ги подкрепяха толкова много защо вдигнаха санкциите на ИРАН да може ИРАН и той да влезе на пазара и да продава петрол да има пари с които да става по силен и да се въоръжава ли?
                    Иран е главният геополитически опонент на СА.
                    И така добре ги подкрепят в Сирия че войната отива към край и загуба за подкрепяните от СА групировки.
                    Така че точно САЩ в този момент не ги подкрепят а си играят тяхната игра.
                    СА са оставени на самоиздръжка.
                    Всеки си има своя теория , практика и ... резултати .
                    Току що приключих с SDRL - след няколко месеца чакане малка печалба на фона риска който поех + научен урок
                    Ама като се има предвид, че я бях отписал като банка лош кредит съм особено щастлив
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                      на някой случвало ли му се е? и какво е направил?
                      Случвало се е ... еми кво да правиш ... изтегли останалите 10% пиий една студена вода. Или се напий порядъчно.
                      Направи си анализ защо се е стигнало до там и как да не се стигне отново.
                      Събери нов капитал и лека полека опитай пак.
                      Но по малко, без алчност и винаги с хедж.
                      Само не се опитвай бързо да си върнеш тези 90% - няма да стане.
                      Забрави ги и гледай в дългосрочен план да имаш работеща стратегия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Нищо не пипам още. Притесненията са ми предимно от макроикономическо същество. Щеше ми се да имах някаква визия как ще се развият събитията от тук нататък, но нямам. Приемам че всичко може да стане и от там нататък играта ми прилича на рулетка. Основното което ми притеснява е големият левъридж и бурните инвестиции от последните години. Истината е че един кредитополучател винаги може да бъде прецакан. Като го прецакат ще не ще трябва да продава независимо какви са цените? Невсуна е чудесен пример как една прекрасна компания може да бъде смачкана.Ти как би обяснил тези движения по 50% нагоре-надолу без промяна във фундамента?
                        И моите притеснения са такива. Неслучайно кеша плюс късите ми са над 50%....
                        Чакам си търпеливо момента в който цените/оценките ще се характеризират с прилагателното STUPID.
                        Може да минат месеци, може и години дотогава...но при всички случаи сме 7 години по близо в сравнение с 2009г...

                        Относно невсуна - като пада пазара и/или сектора, всичко е под ножа, фундамент/ мундамент няма значение, ама пък и какво лошо има във волатилността, напротив - дава добри възможности. Като знае човек че желязното дъно е в интервала 2-2.30$ и не може особено да падне под кеша си..може да се позиционира човек добре през 5-10 цента и да си пълни на порцийки, както и стана. Дори и да се бе сринала медта на 1.5$ картона нямаше как под 2$ да падне.... пак щеше да има положителен пп, в най лошия случай нулев.
                        Last edited by pipbel; 04.03.2016, 19:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Ще продължават да получават подкрепата на САЩ - военна и финансова ако е необходима
                          Те ако САЩ ги подкрепяха толкова много защо вдигнаха санкциите на ИРАН да може ИРАН и той да влезе на пазара и да продава петрол да има пари с които да става по силен и да се въоръжава ли?
                          Иран е главният геополитически опонент на СА.
                          И така добре ги подкрепят в Сирия че войната отива към край и загуба за подкрепяните от СА групировки.
                          Така че точно САЩ в този момент не ги подкрепят а си играят тяхната игра.
                          СА са оставени на самоиздръжка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                            абе батки ако човек загуби 90% от капитала си какво да прави?
                            на някой случвало ли му се е? и какво е направил?
                            Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                            Коментар


                            • [QUOTE=Protokol;1059957697]Аз залагам на сценарий при който СА правят номер на Русия :
                              - отлагат срещата с Русия като "неконструктивна"
                              - не се разбират на срещата за нищо или почти нищо повече
                              - други трикове - made in USA ....
                              т.е. ръст на олиото още десетина дена и след това отново 30[/QUOTE]

                              +1
                              същото си го мислех и аз а ти го каза....аз затова си продадох и PBR-то на 4.70(можеше още малко да изчакам) но като цяло съм доста доволен

                              SDRL не си взех(единствено) защото при CFD-тата на моя посредник не е достъпна за съжаление...иначе гледам ти си намазал обилно филията днес там
                              поздрави
                              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                                Само не е ясно при този сценарии какво точно печелят СА?
                                Че продължават да си продават Петрола на безценица, и с всеки ден спестяванията им се топят.
                                Ще продължават да получават подкрепата на САЩ - военна и финансова ако е необходима
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X