IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
    на някой случвало ли му се е? и какво е направил?
    Случвало се е ... еми кво да правиш ... изтегли останалите 10% пиий една студена вода. Или се напий порядъчно.
    Направи си анализ защо се е стигнало до там и как да не се стигне отново.
    Събери нов капитал и лека полека опитай пак.
    Но по малко, без алчност и винаги с хедж.
    Само не се опитвай бързо да си върнеш тези 90% - няма да стане.
    Забрави ги и гледай в дългосрочен план да имаш работеща стратегия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Нищо не пипам още. Притесненията са ми предимно от макроикономическо същество. Щеше ми се да имах някаква визия как ще се развият събитията от тук нататък, но нямам. Приемам че всичко може да стане и от там нататък играта ми прилича на рулетка. Основното което ми притеснява е големият левъридж и бурните инвестиции от последните години. Истината е че един кредитополучател винаги може да бъде прецакан. Като го прецакат ще не ще трябва да продава независимо какви са цените? Невсуна е чудесен пример как една прекрасна компания може да бъде смачкана.Ти как би обяснил тези движения по 50% нагоре-надолу без промяна във фундамента?
      И моите притеснения са такива. Неслучайно кеша плюс късите ми са над 50%....
      Чакам си търпеливо момента в който цените/оценките ще се характеризират с прилагателното STUPID.
      Може да минат месеци, може и години дотогава...но при всички случаи сме 7 години по близо в сравнение с 2009г...

      Относно невсуна - като пада пазара и/или сектора, всичко е под ножа, фундамент/ мундамент няма значение, ама пък и какво лошо има във волатилността, напротив - дава добри възможности. Като знае човек че желязното дъно е в интервала 2-2.30$ и не може особено да падне под кеша си..може да се позиционира човек добре през 5-10 цента и да си пълни на порцийки, както и стана. Дори и да се бе сринала медта на 1.5$ картона нямаше как под 2$ да падне.... пак щеше да има положителен пп, в най лошия случай нулев.
      Last edited by pipbel; 04.03.2016, 19:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Ще продължават да получават подкрепата на САЩ - военна и финансова ако е необходима
        Те ако САЩ ги подкрепяха толкова много защо вдигнаха санкциите на ИРАН да може ИРАН и той да влезе на пазара и да продава петрол да има пари с които да става по силен и да се въоръжава ли?
        Иран е главният геополитически опонент на СА.
        И така добре ги подкрепят в Сирия че войната отива към край и загуба за подкрепяните от СА групировки.
        Така че точно САЩ в този момент не ги подкрепят а си играят тяхната игра.
        СА са оставени на самоиздръжка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
          абе батки ако човек загуби 90% от капитала си какво да прави?
          на някой случвало ли му се е? и какво е направил?
          Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

          Коментар


          • [QUOTE=Protokol;1059957697]Аз залагам на сценарий при който СА правят номер на Русия :
            - отлагат срещата с Русия като "неконструктивна"
            - не се разбират на срещата за нищо или почти нищо повече
            - други трикове - made in USA ....
            т.е. ръст на олиото още десетина дена и след това отново 30[/QUOTE]

            +1
            същото си го мислех и аз а ти го каза....аз затова си продадох и PBR-то на 4.70(можеше още малко да изчакам) но като цяло съм доста доволен

            SDRL не си взех(единствено) защото при CFD-тата на моя посредник не е достъпна за съжаление...иначе гледам ти си намазал обилно филията днес там
            поздрави
            "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
              Само не е ясно при този сценарии какво точно печелят СА?
              Че продължават да си продават Петрола на безценица, и с всеки ден спестяванията им се топят.
              Ще продължават да получават подкрепата на САЩ - военна и финансова ако е необходима
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Аз залагам на сценарий при който СА правят номер на Русия :
                - отлагат срещата с Русия като "неконструктивна"
                - не се разбират на срещата за нищо или почти нищо повече
                - други трикове - made in USA ....
                т.е. ръст на олиото още десетина дена и след това отново 30
                Само не е ясно при този сценарии какво точно печелят СА?
                Че продължават да си продават Петрола на безценица, и с всеки ден спестяванията им се топят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Ако си производител и хеджираш на $45, що ти трябва да бълваш петрол
                  Ако пак почне да пада - прибираш си печалбата от фючърсите и си свиркаш.
                  Пък ако продължи да расте над $45 тогава вече ще трябва да се поработи.

                  Но не на всеки му останаха пари за нови хедж позиции
                  Такъв хедж не може да има.
                  Едно е при цена 90 да си хеджирал на 45 (когато никой не очаква че цената може да падне до 45). 50% спад.
                  Друго е при цена 45 да хеджираш на 37 (когато само преди няколко месеца цената е била 27).
                  Никой няма да ти продаде такъв хедж или ако ти го продаде ще бъде толкова скъп че ще се обезмисли.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Докато ние туканка се чудим докога ще се качват пазарите и кога пак ще паднат и дали ще сторят туй, слузта бая е поскъпнала...
                    Аз залагам на сценарий при който СА правят номер на Русия :
                    - отлагат срещата с Русия като "неконструктивна"
                    - не се разбират на срещата за нищо или почти нищо повече
                    - други трикове - made in USA ....
                    т.е. ръст на олиото още десетина дена и след това отново 30
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                      Зависи какво решат големите производители Саудитска Арабия и Русия.
                      Шистовия газ е много малко като % от световното потребление за да играе на цената.
                      Цената на петрола също почти никога не е била пазарна.
                      Преди беше ОПЕК те решаваха на квоти колко да произвеждат за да държат една цена.
                      Ако цената почне да пада ... те намалят производство ... недостиг и я вдигат.
                      Ако вземе много да се вдигат ... увеличават производство.
                      Да ама сега всички увеличиха на МАКС и цената падна ... после се появиха и спекулантите които шортят и така го докараха до 30 долара.
                      Цената ще се определи от производителите като се договорят пак и решат да я оставят на едно ниво ... може би 50-60.
                      Щото в момента всички губят ... и хабят резерви ... така не могат да я карат вечно ... но пък някой могат да издържат 2-3 години че и 5.
                      Докато ние туканка се чудим докога ще се качват пазарите и кога пак ще паднат и дали ще сторят туй, слузта бая е поскъпнала...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Имате ли идея какво става с SDRL
                        Vale
                        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                        Коментар


                        • Имате ли идея какво става с SDRL
                          Справката показва, че на късите ще им трябва теоретично 5-6 дена да покрият позициите си при средно интензивна търговия ....
                          Тия дни им избиха зъбите ама другата седмица
                          Last edited by Protokol; 04.03.2016, 19:30.
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Честно казано не разбрах от мнението ти, какво ще стане когато цената на петрола стане 45. Ще почне да пада ли, ще расте ли?
                            Само разбрах, че не съм прав.
                            Зависи какво решат големите производители Саудитска Арабия и Русия.
                            Шистовия газ е много малко като % от световното потребление за да играе на цената.
                            Цената на петрола също почти никога не е била пазарна.
                            Преди беше ОПЕК те решаваха на квоти колко да произвеждат за да държат една цена.
                            Ако цената почне да пада ... те намалят производство ... недостиг и я вдигат.
                            Ако вземе много да се вдигат ... увеличават производство.
                            Да ама сега всички увеличиха на МАКС и цената падна ... после се появиха и спекулантите които шортят и така го докараха до 30 долара.
                            Цената ще се определи от производителите като се договорят пак и решат да я оставят на едно ниво ... може би 50-60.
                            Щото в момента всички губят ... и хабят резерви ... така не могат да я карат вечно ... но пък някой могат да издържат 2-3 години че и 5.

                            Коментар


                            • Вероятно затова ти беше толкова трудно решението да не правиш нищо. Самото решение ти изглеждаще извратено. Просто хората с които контактуваш са трейдъри които нямат тази опция. Те не могат да кажат че заминават на карибите за 6 месеца и няма да правят нищо през това време. Клиентите им ще ги линчуват. И аз като теб го виждам пазара като "абсолютно непредсказуем" Жалко че го няма равният да ми обясни как да прогнозирам какво ще мислят хората след примерно шест месеца А ако игнорираш ВЧТ и конспирациите и търгуваше само на база фундамент как би преценил пазара към този момент. На къси или дълги щеше да бъдеш?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Не знаех...че е коментирана темата...аз съм нов във форума относително така че наистина извинявай ако поватрям неща които са казани вече, въпреки че не останах с впечетлението че повечето хора наистина разбират за какво става въпрос.
                                Това че ги псувам ВЧТ ци и...други...не означва че ги мразя нито пък че ги обичам. Просто отбелязвам че правят много кинти с манипулация на пазара.

                                Аз нямам 15 години опит на борсата...а доста по малко наистина. Въпреки че когато нещо ми е интересно и виждам смисъл имам способността да се уча адски бързо. Но от опита който имам до момента...и от нещата които чувам,виждам и знам и за които говрим..с по големи играчи от мен..постоянно...в последно време. ( написъх достатъчно преди ) исках ако мога да обърна сериозно внимние тук, за начина по който се променя търговията е момента.

                                Казваш съобразвяй се с тях...всъщност преди не се съобразявах с тях защото не знаех за какво става въпрос - а мислех фундаментално...а в момента точно това и се опитвам да правя ако не си ме разбрал.
                                Ако има нещо което не ми харесва е че на фона на това което виждам и знам особенно в последно време ме притеснява - пълната непредсказуемост на пазара не на база на фундамент или икономика а на база игра.Преди целта ми беше да си купя евтино добри компании и да ги държа до като смятам че не са скъпи.
                                Сега в това няма смисъл.
                                Наложи се да преосмисля всичко което знам и в което вярвах.
                                Написъх достатъчно но само да кажа пак....пазара се определя в момента главно от търговията с етф и а не от търговията с акции...и тенденцията е това да става все по силно. При това положение за фундамент и дума не може да става..освен ако нямаш никакъв друг избор т.е управляваш наистина много пари.

                                Винаги емоцията на пазара - водеща до воалитност - със или без помоща на ВЧТ ци е имала първостепенна роля и в това е ясно. за всеки...но основното което исках да кажа тук е че в момента !!! тази волатиност не се приченява от емоция а от манипулация...и не емоцията движи пазара а резултатите от манипулацията което води до емоция в някой случаи страх...в други кураж.
                                Това е най същественото което според мен и не само според мен е обезателно да го има всеки пред вид ако иска да бъде по успешен.
                                Смятах това за адски важно.и затова обърнах толкова сериозно внимание в този форум на това на което разбира се малцина вярват. .....Виждам го, чувам го, не мога да го докажа, но според мен е абсолютен факт.

                                Аз много говоря...и в реални живот...дали за хубаво или за лошо ... на повечето вечери говоря главно аз...ако ме познаваш...което не означава че съм напрегнат...или не съм спокоен. Така че, от това по леко да го давам не занам дали е възможно за мен аз просто съм такъв. Профисионално изкривяване от предишния ми консултантски бизнес в който лично обяснявах с часове какво трябва да направи някой за да реализира идеята си.
                                И моя бизнес съм го възложил на профисионалисти от преди години...колко добри е относително в зависимост от гледната точка.....не печеля толкова много но пък съм с пъти по спокоен и имам много свободно време...не видгам телефона освен на жена ми , дъщеря ми и двама трима човека...и така - и заради това свободно време може би отдавам толкова внимание на управлението на моите пари...и го правя лично .Това се превърна от хоби в началото в много добър бизнес.
                                Представи си следната ситуация:
                                Аз съм брокера и съм ти отпуснал 90 лева кредит да си купиш акции за 100 лева. В даден момент забелязвам че ако открия къса позиция за 100 лева, ще закарам цената на 90, където ти ще получиш маржинкол и съответно ще се принудиш да ми продадеш на 90 и съответно ще ми дадеш възможност да си закрия късата позиция. Дотук добре, обаче ако някой вземе че забележи моята достатъчно голяма къса позиция и реши, може да ме прецака по абсолютно същият начин ако има достатъчно ликвидност за да го направи. Аз затова не се притеснявам толкова от ВЧТ, колкото от големият тевъридж, който се ползва при подобен вид търговия. Помня една такава сериозна война се беше образувала между две големи финансови институции относно цената на среброто. Едните бутаха надолу а другите нагоре, като увличаха и клиентите си в тази война. Накрая едните си издействаха промяна в максималният позволен левъридж и съответно другите загубиха битката. Казваш освен ако не си длъжен защото управляваш наистина много пари Ами то именно от такива дето упраляват прекалено много пари е основната част от оборота. Ти обаче не си длъжен. Добрата новина за такива мишкуняци като нас, че можем да си позволим в моменти като този да стоим извън пазара и да гледаме сеира на чаша бира.Фонд мениджърите нямат тази привилегия. Те просто са длъжни да са в играта и да участват във тези битки.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X