IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.six-swiss-exchange.com/sh...0001319265CHF4

    Швейцарската централна банка - за 1000 и нещо швейцарски франка на акция си и имате дял от централна банка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
      Ми добре. Значи и твоят извод, като на Мишо е, че СМЕ са идиоти, предоставящи безполезни услуги, които ще им причинят загуби.
      Добре, така да бъде. Записвам си и спирам дотук.
      Ъппп СиП-а на 5000
      Да, аз чакам СиП на 6000 и тогава ще продавам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Ми добре. Значи и твоят извод, като на Мишо е, че СМЕ са идиоти, предоставящи безполезни услуги, които ще им причинят загуби.
        Добре, така да бъде. Записвам си и спирам дотук.
        Ъппп СиП-а на 5000
        Е виж какви продукти се търгуват на CME защо си мислиш че там се цъкат само минита на индекси

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Те не купуват фючърси на пазара на акции, купуват и продават фючърси на лихвени проценти. Предполагам.

          На никой не му пука за пазара на акции. Единствената причина централните банки изобщо да гледат пазара на акции е защото е болна политическа тема. От чисто икономическа гледна точка този пазар няма особено значение дали пада или дали се вдига. Има значение от ПР и политика. Нещата които имат значение са при пазара на облигации, на евродоларови депозити и така нататък.
          Ми добре. Значи и твоят извод, като на Мишо е, че СМЕ са идиоти, предоставящи безполезни услуги, които ще им причинят загуби.
          Добре, така да бъде. Записвам си и спирам дотук.
          Ъппп СиП-а на 5000

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Това е просто пример за манипулация. Според теб кво прави ЯЦБ като иска да отслаби йената? Продава йени и купува долари. Мислиш ли, че отиват всичките в ДЦК. СМЕ, предлагат услуга, която никой не ползва и трупат загуби ли?

            Има много други примери. За теб нормално ли е Швейцарската централна банка да е един от най-големите акционери в Епъл Не могат да си купят телефони и чакат на дивидента ли? За какво са им тези акции, ако не са за манипулиране на индексите?
            Това, че ЦБ купуват акции не е съвсем нормално, по-скоро е тъпо от тяхна страна. Малко помпат цените на акциите, но какво от това. Освен това не мисли, че на ЦБ не им пука дали са на "печалба" или "загуба". Теоретично това няма значение за ЦБ, но на практика има огромно значение. Така че ЦБ имат интерес индексите да не падат под нивата на които са купили.

            http://www.bloomberg.com/news/articl...ll-bond-yields

            А и това, което държат ЦБ е много малко, за да има значенине.

            А и е встрани от темата на Ив Макс.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Моите хора ги остави....аз ще ги питам..ама ти кажи какво работиш?
              Художник съм - създавам изкуство

              Коментар


              • Швейцарската централна банка е една от малкото които държат и акции като резерви. Но това си е частна банка - ако мислиш че толкова много печелят можеш да си купиш техни акции - продават се на борсата в Швейцария. И не - не печелят

                Коментар


                • Моите хора ги остави....

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Хахаха - питай ги твоите хора дето те консултират като не ми вярваш на мен Стига си се излагал като пускаш глупости
                  Моите хора ги остави....аз ще ги питам..ама ти кажи какво работиш?

                  Коментар


                  • Това че пазара

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Едно примерче за разликата в мащаба. Минималния лот на търговия на повечето пазари на акции е 1 акция. Минималния размер на търговия при евродоларовите депозити е 1 милион.
                    Това че пазара на облигации е най голям и се правят адски много пари там ( това пише във всяка книга и учебник ) не означава че пазара на опции и акции не е много по доходен поради очевадната много по силна воалитност.
                    При облигациите парите идват от обемите...при опциите и акциите от процентите.

                    Кой според теб продава опции и насища пазара с тях?

                    Хайде много хора купуват опции с цел хеджиране, печалба и т.н от дребните. Някой и продават покрай "стратегиите си" ...ама кой е истиснкия продавач на толкова много опции и защо?
                    Може би такива като нас...умнци продаващи голи опции?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Ужасно е... колко си наивен.

                      Какво работиш моля те кажи ми.
                      Хахаха - питай ги твоите хора дето те консултират като не ми вярваш на мен Стига си се излагал като пускаш глупости

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Т.е. някакви не-американски организации, които плащат на СМЕ по-ниски такси манипулират всичко на света...
                        Това е просто пример за манипулация. Според теб кво прави ЯЦБ като иска да отслаби йената? Продава йени и купува долари. Мислиш ли, че отиват всичките в ДЦК. СМЕ, предлагат услуга, която никой не ползва и трупат загуби ли?

                        Има много други примери. За теб нормално ли е Швейцарската централна банка да е един от най-големите акционери в Епъл Не могат да си купят телефони и чакат на дивидента ли? За какво са им тези акции, ако не са за манипулиране на индексите?

                        Коментар


                        • Ужасно е...

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Те не купуват фючърси на пазара на акции, купуват и продават фючърси на лихвени проценти. Предполагам.

                          На никой не му пука за пазара на акции. Единствената причина централните банки изобщо да гледат пазара на акции е защото е болна политическа тема. От чисто икономическа гледна точка този пазар няма особено значение дали пада или дали се вдига. Има значение от ПР и политика. Нещата които имат значение са при пазара на облигации, на евродоларови депозити и така нататък.

                          Ужасно е... колко си наивен.

                          Какво работиш моля те кажи ми.

                          Коментар


                          • Едно примерче за разликата в мащаба. Минималния лот на търговия на повечето пазари на акции е 1 акция. Минималния размер на търговия при евродоларовите депозити е 1 милион.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                              Значи по твоята логика, ако ЦБ купува е-минита на СиП, няма проблеми
                              Не смятам повече да се хабя, спирам да пиша. Вие живеете в няква виртуална реалност.
                              Те не купуват фючърси на пазара на акции, купуват и продават фючърси на лихвени проценти. Предполагам.

                              На никой не му пука за пазара на акции. Единствената причина централните банки изобщо да гледат пазара на акции е защото е болна политическа тема. От чисто икономическа гледна точка този пазар няма особено значение дали пада или дали се вдига. Има значение от ПР и политика. Нещата които имат значение са при пазара на облигации, на евродоларови депозити и така нататък.

                              Коментар


                              • Не живеят в

                                Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                                Значи по твоята логика, ако ЦБ купува е-минита на СиП, няма проблеми
                                Не смятам повече да се хабя, спирам да пиша. Вие живеете в няква виртуална реалност.
                                Не, живеят в ученическа реалност. И по мислене и по действие.
                                Давам им максимум 3 курс и то в УНСС. Малко след като са им обяснили за първи път принципите на пазарната икономика.

                                Коментар

                                Working...
                                X