IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз съм си казал позициите....

    Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Награда ли чух ... Символична също става.
    За какво - какво ще мерим
    Аз предлагам брой открити позиции/брой хванати дъна .
    Аз съм си казал позициите....като ги затварям или отварям нови ще казвам.

    Правете и вие така

    Коментар


    • С 1000 евро...

      Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      Relative perfirmance. Everyone get in with 1000 Euro. Winner takes all
      С 1000 евро...ще ме биеш на ставане и лягане.

      Аз не мога да цъкам цял ден по графиката - не разбирам нищо от ежердневна търговия.

      И преди като мислех фундаментално...и сека като мисля спекулативно.

      Коментар


      • Не смятам

        Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
        Iv_max ако трябва да инвестирам дългосрочно и с по малко средства и нямам твоите познания за толкова активна търговия в какви отрасли според теб ще бият пазара да речем 5-10години напред.
        Не смятам че е време за дългосрочна инвестиция.Стой си в кеш и шансовете да биеш пазара са значителни.

        И аз не правя никаква активна търговия. Активна ти изглежда защото пазара е такъв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          Relative perfirmance. Everyone get in with 1000 Euro. Winner takes all
          Не ми стана ясно как преведе думата символично
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Награда ли чух ... Символична също става.
            За какво - какво ще мерим
            Аз предлагам брой открити позиции/брой хванати дъна .
            Relative perfirmance. Everyone get in with 1000 Euro. Winner takes all

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Ако го нараш Равния да казва ...щото той нищо не казва...( засега знам само единя му процент шорт на златото ) можем да направим едно състезание...с награда...или без награда.
              Награда ли чух ... Символична също става.
              За какво - какво ще мерим
              Аз предлагам брой открити позиции/брой хванати дъна .
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Iv_max ако трябва да инвестирам дългосрочно и с по малко средства и нямам твоите познания за толкова активна търговия в какви отрасли според теб ще бият пазара да речем 5-10години напред.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Close 200 K short EUR

                  s 527 $ печалба

                  не ми трябва риск
                  Smeh

                  Коментар


                  • Разбира се че си прав

                    Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                    Ами ти току що даде пример защо на златото не може да се разчита. Не е нужно да чакаме триста години, достатъчно е някой да намери астероид с много злато, нещо което спокойно може да се случи много по-скоро, примерно след 10-15г.
                    Компании за астероидни мини вече има основани и скоро ще има и първи опити в тази насока.
                    Разбира се че си прав. Възможно е.

                    Чак за астероида....ми е чудно как ще го вземе но....е възможно.

                    Дано астероида да не го донесе сам на земята че тогава последния ни проблем ще е златото особенно ако е много и тежко .

                    Сто пъти съм казвал че това е една елементарна застраховка за някакви форсмажорни обстоятелства и е актуална ако представлява около 5 % от свободните ти пари и то само ако са по големи тези пари.

                    Елелментарната причина е че при по малко пари има далеч по ефективни начини да ги наместиш от колкото да купуваш злато и няма толкова голяма причина да мислиш толкова дългосрочно .


                    Останалото е спекула и златото като всеки продукт може да падне може да се и вдигне.

                    Златото може да се вдигне в по краткосорочен план:

                    1. Ако нещо се сговняса сериозно на пазарите
                    2. Ако нещо се случи с долара

                    За първото съм почти убеден че ще се случи, за втоторо - не бих заложил пари на това.

                    Причината много хора да купуват злато е възможно да се корени в конформизма.
                    Никой не знае защо го купува...ама щом всички купуват значи и аз да купя.

                    Но конформизма е много силен във всеки аспект на нашия живот - така че дори само поради тази причина тенденцията ще се запази за в бъдеще дори да няма толкова логични причини.
                    Трябва да се случи нещо наистина изключително за да извади хората от този конформизъм и те изведнъж да осъзнаят...абе..за какво по дяволите купувам злато? И съответно златото да се обезцени.

                    Аз може би съм подвластен в случая на точно този конформизъм...защото съм започнал да купувам физическо злато от цена 375 или нещо такова долара. Дали съм прав - нямам представа може и да не съм прав...може и никога да не разберем, сигурен съм обаче че не мога лесно да ги похарча тези пари които са ми в злато, аз просто съм ги забравил отдавна все едно не съществуват - и това е добре..застраховка срещу глупостите които може да направиш - въпреки че не се смятам за глупав. Да кажем ако утре стане нещо и фалирам тотално ( което клони към 0 при положение че съм сложил яйцата в поне 5-6 кошници ) ...със сигурност няма да умра от глад до края на живота си дори и да загубя от златото.

                    Причините не знам дали имат толкова значение, но това което правя аз го прави всеки който познавам и за който съм чел.. с повечко кинти.

                    Коментар


                    • Close 200 K short EUR

                      Close 200 K short EUR

                      s 527 $ печалба

                      не ми трябва риск

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                        Ами ти току що даде пример защо на златото не може да се разчита. Не е нужно да чакаме триста години, достатъчно е някой да намери астероид с много злато, нещо което спокойно може да се случи много по-скоро, примерно след 10-15г.
                        Компании за астероидни мини вече има основани и скоро ще има и първи опити в тази насока.
                        Е то по тази логика и Епъл след 10-15 години може да го няма,така както са изчезнали Кодак и ред други големи компании,като се открие астероид от злато ще продам златото си и така,но надали световната финансова система ще устиска 10 години в този си вид

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Спора за златото, никога няма да свърши.

                          Ще ти дам едно нещо над което да се замислиш.

                          Преди 300 години,ако двама като нас са си говорили и единия е казал че след 300 години ще можем да отидем от европа до австралия за 15 часа със самолет например - другия най-вероятно е нямало да повярва защото от тогавашна гледна точка това е било абсурдно.
                          Ако единия е казал че след 300 години ще можем да си говорим от австралия до европа с мобилен телефон - това също щеше да изглежда абсурдно.

                          Ако ти кажа аз сега, че след още триста години ще ходим на море на планета която е на 2 милиона светлинни години от нас за 24 часа ти с основание няма как да ми повярваш защото според днешните познания това звучи абсурдно - знаем и сме "сигурни" че няма по бързо нещо от светлината.
                          Ако обаче утре открием без да искаме че например пространството е нагънато и ние можем да минем за където искаме напряко вместо да пътуваме 2 милиона години със скоростта на светлината...за части от секундата моето твърдение вече няма да изглежда ЧАК ТОЛКОВА абсурдно, а пък ако построим и кораб който може да минава през пространството - ще изглежда след секунди това абсурдно нещо - просто за даденост.

                          Всичко това го казвам само да те наведа на мисълта че човек не знае как може да се промени живота му за части от секундата и това което ти изглежда едно сега....ти изглежда коренно различно следващата секунда.
                          И пазара много ясно изразява това което искам да кажа.

                          Няма значение какво мисля аз за златото или ти....важното е това че във всяка следваща секунда от тук натам....нещата могат за секунди да се променят в коя да е посока и златото да стане - боклук - или пък да стане - 10 пъти по скъпо поради хиляди причини които нашия мозък не може да допусне че са възможни с информацията която има сега.
                          По същия начин както и примерите на прима виста които ти написъх по горе.

                          Това не означава че трябва да купуваме или продаваме злато...а просто означава че не знаем как ще се промени света.

                          Хората и банките по света купуват злато по коренно различни причини от другите сурвини. Няма база за сравнение. Важното е че дали е глупаво или не...това е факт. Ценралните банки не купуват сребро, или алуминии...а купуват злато..Защо? Може да нямаме идея защо ( или може много да се говори и за и против ) ...но те са приели че това е нещо сигурно и го правят и това е факт.
                          Винаги ще има десетки доводи - за и против. И едните и другите имат силни и слаби страни. Но ние като нормални хора нямаме как да си представим какво ще се случи след Х години.
                          И затова хората и банките го купуват като застраховка за събития които не могат да бъдат предвидени даже не можем дори да си ги представим.

                          Така че да говорим за връх или дъно при златото е смешно защото никой не може да има представа какво ще се случи.

                          Важното е не дали да купиш злато или не...а важното е да се замислиш .

                          А реалността е, че абсолютно всички които имат много пари ( включително и държавите ) - част от тях им е в злато. А обикновенно тези които имат много пари...са по умни от тези които нямат пари по един или друг начин. Не виждам тази тенденция да се промени колкото и глупава да изглежда тя.
                          Ами ти току що даде пример защо на златото не може да се разчита. Не е нужно да чакаме триста години, достатъчно е някой да намери астероид с много злато, нещо което спокойно може да се случи много по-скоро, примерно след 10-15г.
                          Компании за астероидни мини вече има основани и скоро ще има и първи опити в тази насока.

                          Коментар


                          • в4ера пуснах неколоко futures на lean hogs

                            сметам 4е е и време zа Браzил zаради полите4ска обстановка

                            Коментар


                            • Всички ги знаем ...

                              Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                              Weak е думата която търсиш. Утре обещавам да прекарам деня в търсене на по-смислени доводи, с надеждата да стигна високата летва, която си поставил, повелителю на пазарите.
                              Всички ги знаем ...доводите.

                              Просто този който каза беше най WEAK.

                              Коментар


                              • Спора за златото

                                Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                                Не говорим за това кой какво къта а дали златото е евтино или скъпо в момента. Ако си съгласен че златото е на връх сега и смяташ че ще продължава да катери до пълната победа, значи вярваш че златото е не просто пари а че е някаква форма на ултра супер пари - расте с по-виско темпо от всички останали стоки.
                                Спора за златото, никога няма да свърши.

                                Ще ти дам едно нещо над което да се замислиш.

                                Преди 300 години,ако двама като нас са си говорили и единия е казал че след 300 години ще можем да отидем от европа до австралия за 15 часа със самолет например - другия най-вероятно е нямало да повярва защото от тогавашна гледна точка това е било абсурдно.
                                Ако единия е казал че след 300 години ще можем да си говорим от австралия до европа с мобилен телефон - това също щеше да изглежда абсурдно.

                                Ако ти кажа аз сега, че след още триста години ще ходим на море на планета която е на 2 милиона светлинни години от нас за 24 часа ти с основание няма как да ми повярваш защото според днешните познания това звучи абсурдно - знаем и сме "сигурни" че няма по бързо нещо от светлината.
                                Ако обаче утре открием без да искаме че например пространството е нагънато и ние можем да минем за където искаме напряко вместо да пътуваме 2 милиона години със скоростта на светлината...за части от секундата моето твърдение вече няма да изглежда ЧАК ТОЛКОВА абсурдно, а пък ако построим и кораб който може да минава през пространството - ще изглежда след секунди това абсурдно нещо - просто за даденост.

                                Всичко това го казвам само да те наведа на мисълта че човек не знае как може да се промени живота му за части от секундата и това което ти изглежда едно сега....ти изглежда коренно различно следващата секунда.
                                И пазара много ясно изразява това което искам да кажа.

                                Няма значение какво мисля аз за златото или ти....важното е това че във всяка следваща секунда от тук натам....нещата могат за секунди да се променят в коя да е посока и златото да стане - боклук - или пък да стане - 10 пъти по скъпо поради хиляди причини които нашия мозък не може да допусне че са възможни с информацията която има сега.
                                По същия начин както и примерите на прима виста които ти написъх по горе.

                                Това не означава че трябва да купуваме или продаваме злато...а просто означава че не знаем как ще се промени света.

                                Хората и банките по света купуват злато по коренно различни причини от другите сурвини. Няма база за сравнение. Важното е че дали е глупаво или не...това е факт. Ценралните банки не купуват сребро, или алуминии...а купуват злато..Защо? Може да нямаме идея защо ( или може много да се говори и за и против ) ...но те са приели че това е нещо сигурно и го правят и това е факт.
                                Винаги ще има десетки доводи - за и против. И едните и другите имат силни и слаби страни. Но ние като нормални хора нямаме как да си представим какво ще се случи след Х години.
                                И затова хората и банките го купуват като застраховка за събития които не могат да бъдат предвидени даже не можем дори да си ги представим.

                                Така че да говорим за връх или дъно при златото е смешно защото никой не може да има представа какво ще се случи.

                                Важното е не дали да купиш злато или не...а важното е да се замислиш .

                                А реалността е, че абсолютно всички които имат много пари ( включително и държавите ) - част от тях им е в злато. А обикновенно тези които имат много пари...са по умни от тези които нямат пари по един или друг начин. Не виждам тази тенденция да се промени колкото и глупава да изглежда тя.
                                Last edited by Iv_max; 10.03.2016, 03:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X