IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е аз не мога да ви разбера начина на търговия. Като искате спекула с големи залози и висок риск за къв ви е да се занимавате с отделни компании. Вкарвате парите кеш някъде където ви дават да играет със сфд та и блъскате сфд та на СП или на дакс така че общата отворена позиция да ви отговаря на риска спрямо пазара който искате да поемете. Или пък търгувате X2 и по X3 етф ако не искате да плащате лихви по сфд тата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аз забелязах че много хора вкарват твърде много в една позиция и зато спрях да давам конкретни компании. Аз предпочитам малки залози в много компании с висок риск, пред големи залози в малко на брой компании със среден риск. Не съм забелязъл някой да се кефи на нискорискови компании то не че и има смисъл. Ако иска човек по нисък риск по-добре да набута в няколко етф пред това да си купува нискорискови компании.
      Или да си купи застраховка живот!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Е то аз съм този някой Ако не набутам поне 20% въобще не виждам за какво да се разправям. Иначе то всеки си има глава на раменете да си преценя. Прекалено много теория вкарваме във форума. Това аз лично не виждам каква е файдата. Много по-полезно би било ако се обсъждаха конкретни компании или конкретни стратегии. Иначе мяза на училище.
        Аз забелязах че много хора вкарват твърде много в една позиция и зато спрях да давам конкретни компании. Аз предпочитам малки залози в много компании с висок риск, пред големи залози в малко на брой компании със среден риск. Не съм забелязъл някой да се кефи на нискорискови компании то не че и има смисъл. Ако иска човек по нисък риск по-добре да набута в няколко етф пред това да си купува нискорискови компании.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Е то аз съм този някой Ако не набутам поне 20% въобще не виждам за какво да се разправям. Иначе то всеки си има глава на раменете да си преценя. Прекалено много теория вкарваме във форума. Това аз лично не виждам каква е файдата. Много по-полезно би било ако се обсъждаха конкретни компании или конкретни стратегии. Иначе мяза на училище.
          Не знам!!!Равния много теоретизира!!!А лафа беше:Докато правехте тези номера,самолетът ви отлетя!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ъхъ, и ако вземе че падне с 50% за една седмица - което също си бе доста вероятно и ще има рев и сълзи. Аз вкарвам в такива компании под половин процент, ама от къде да знам дали някой няма да набута 20% от спестяванията си.
            Е то аз съм този някой Ако не набутам поне 20% въобще не виждам за какво да се разправям. Иначе то всеки си има глава на раменете да си преценя. Прекалено много теория вкарваме във форума. Това аз лично не виждам каква е файдата. Много по-полезно би било ако се обсъждаха конкретни компании или конкретни стратегии. Иначе мяза на училище.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Е казвай ги тези неща де. Това да не е БФБ да ти изядем хляба. И казвай преди да направиш врътката а не постфактум! С колко % от капитала го направи ?
              Ъхъ, и ако вземе че падне с 50% за една седмица - което също си бе доста вероятно и ще има рев и сълзи. Аз вкарвам в такива компании под половин процент, ама от къде да знам дали някой няма да набута 20% от спестяванията си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Ти пак нищо не разбра и ми четеш лекции от 2 курс.

                Защо ми обясняваш защо бих купил индекс или акции...?
                Въпроса зададен милион пъти вече е съвсем друг.
                Ако пазара се търгува сега като факт с около 55 % търговия в етф и ако след 6 години този процент на търговиа на реалния пазар е вече 70 % т.е всички търгуват амо индекси ...какво се случва с компанията която ти си избрал фундаментално след 5 години?
                Подвластна ли е тя на индексите в които е включена или не е подвластна?
                Ако фундаментално си прав за тази компания....обаче общо пазара търгуван главно със индекси падне...товата компания извън фундамента ще падне ли? Има ли смисъл да търгуваш фундаментално тази компания като тя ще се държи сега по малко...за в бъдеще повече точно както съседната компания която е вклчюена в съшия индекс?

                Фундамента избледнява все повече с промяна на пазара в посока повече търговия с индекси и по малка в акции на компании. Това искам да ти кажа...а не да ми обясняваш как да си диференцирам поертфейла с каквото явно са ти промили мозъка.
                Мисля, че няма защо да се притесняваш за дела на ETF търговията и ефекта върху отделните акции и обезсмислянето на фундамента.

                Като започне разпродажба на ETF има следните типове участници, които се включват:
                1. инвеститори, които желаят да държат фонда.
                2. маркет мейкъри, които имат споразумение с издателя да ги изкупува в блокове от по 50000 бр.
                3. маркет мейкъри/index arbitrage, които нямат споразумение с издателя, но заемат обратната позиция в компонентите на ETF.
                4. маркет мейкъри/latency arbitrage.

                Натиск върху цените на компонентите оказват само 2 и 3.
                Фундаментът има значение, защото той определя колко ще потъне компанията при съответния натиск. Компания с добър фундамент, ще потъне по-малко от компания с лош фундамент, защото ще има по-голям съпорт, и ще е по-ликвидна

                Влиянието на ETF е двупосочно, както надолу, така и нагоре, т.е. неликвидните компании, които са паднали много, ще растат с много.
                Участник 3, се влючва когато открие спред между ETF и компаниите - този спред е за сметка на продаващия ETF-а, и балансира доколко продавача на ETF е агресор или жертва.
                Голям дял на сделките с ETF спрямо компонентите означава че те са между участници 1 и 4, т.е. пазара е толкова добре функциониращ че маркет мейкърите не могат да се включат в спреда.
                Проблемът с търгуването по фундамент е че той отстъпва на емоциите и може да не бъде отразяван продължително време. Тогава някои го обявяват за мъртъв.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Например сега с ресурсите всички приказваха как всичко ще се срива как всички ще фалират - проучих си ги сам - разгледах отчети на доста компании, намерих една яко прецакана от пазара. И си взех малко от нея. Можеше да загубя всичко, но не ми се вярваше чак толкова да бъркам. За един месец направих 100% на инвестираната сума - без маржин. Тази седмица почнаха всички да приказват как най-лошото при ресурсите е свършило и как идват хубави времена - и я махнах - 100% са си 100% не ми трябва да се забивам при стадото.
                  Е казвай ги тези неща де. Това да не е БФБ да ти изядем хляба. И казвай преди да направиш врътката а не постфактум! С колко % от капитала го направи ?
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                    Въпреки приликите, които можем да изброим, пазарът и покерът са различни неща. В покера знаеш какви карти държиш и на тази база, имайки относително ограничен брой варианти и Х карти в тестето, можеш да градиш предположения.

                    Бих приел скептично всяко твърдение, което свързва в едно изречение "пазари" и "знам каква ръка държа".

                    Примерът ми беше с цел не аналогия покер и пазари, а че има различни нива на мислене, и колкото повече се качваш на горе, толкова по-достоверна картинка за играта можеш да добиеш.

                    Според мен да мислиш как някой би се опитал да манипулира пазара в определен срок може само да ти даде предимство. А ако си затвориш очите и кажеш - не може да се предвиди със сигурност няма да ти донесе нищо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Между другото, откъде предимно черпиш информация за пазарите?
                      Използвам всяка информация която мога да намеря включително и блумбърг и снбс но след това ако е нещо важно предпочитам да проверя източника. А не да слушам интерпретации на някакви хора. Все едно дали става дума централна банка или за отчет на някоя компания която ме интересува. По мое мнение интерпретациите са обикновено грешни. А ако са верни са насочени към времеви хоризонт който мен не ме интересува. В общи линии за супер кратък срок играя почти само с къси. Всичко друго го държа защото съм влезнал заради някакви събития които очаквам да се случат следващите две, три години. А не две три тримесечия какъвто е обикновено фокуса на интепретациите.

                      За себе си съм открил че ако всички почнат да говорят за нещо значи е време да се разкарвам от там. От тренд който е ясен за всички не се изкарват пари. Напротив правят се загуби. Например сега с ресурсите всички приказваха как всичко ще се срива как всички ще фалират - проучих си ги сам - разгледах отчети на доста компании, намерих една яко прецакана от пазара. И си взех малко от нея. Можеше да загубя всичко, но не ми се вярваше чак толкова да бъркам. За един месец направих 100% на инвестираната сума - без маржин. Тази седмица почнаха всички да приказват как най-лошото при ресурсите е свършило и как идват хубави времена - и я махнах - 100% са си 100% не ми трябва да се забивам при стадото.

                      P.s. аз и в нея влязох с хоризонт години но когато направи половината от движението което си мислех че ще направи за 2-3 години само за един месец си казах айде стига ми толкова. за другите 100% пак ще има шанс да вляза по някое време

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        ок, съгласен съм ...кажи нещо за HSBC - те се от най-висшата лига, но ще удържат ли дивидентната доходност . Макар, че yahoo finance леееко подвежда с тия 13.18%
                        http://finance.yahoo.com/q?s=HSBC&ql=1
                        http://www.dividend.com/dividend-sto...-holdings-plc/
                        Чакам ги тази седмица да отразят негативните данни от Китай ....
                        Не знам и не претендирам да съм специалист.
                        Това което виждам аз от моите данни за HSBC е настоящ дивидент 7.86%.
                        Струва ми се много ... и ми подсказва че нещо не е наред.
                        Там зависи вече какво ще стане с Китай и как ще се развива Китайската икономика.
                        Но по груби сметки мой ако дивидента е 7.86% пазара смята че ще го отрежат с около 40-50%. Така смята пазара ... може и да не стане.
                        Но по начина по който аз чета го пазара ... догодина дивидента може да е на половина.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                          Аз ще си позволя да изкажа едно мнение, макар че съм много начинаещ на фона на повечето хора тук
                          В покера има т.нар нива на мислене
                          В първо ниво мислиш ти какво имаш като карти
                          На второ мислиш какви карти има опонента ти
                          На трето мислиш какво мисли опонента ти , че имаш като карти
                          На четвърто мислиш какво си мисли, че ти мислиш за неговите карти и т.н.

                          Та Iv_max ви казва, че е преминал едно ниво нагоре, и мисли не само неговите си карти , а какво мислят другите да направят на пазара и т.н.
                          Ако искате, опитайте се да извлечете някаква полза, ако не здраве да е
                          Въпреки приликите, които можем да изброим, пазарът и покерът са различни неща. В покера знаеш какви карти държиш и на тази база, имайки относително ограничен брой варианти и Х карти в тестето, можеш да градиш предположения.

                          Бих приел скептично всяко твърдение, което свързва в едно изречение "пазари" и "знам каква ръка държа".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                            Аз казах, сериозни, солидни компаний който са плащали дивидента си с години.
                            Дивидента трябва да е реален и цената да отразява реално комапанията.
                            Очевидно е че ако дивидента е 27% има нещо гнило в тази компания.
                            И то ще е очевидно на пръв поглед.
                            Иначе пазара нямаше да я остави тази компания с този дивидент.
                            И точно това потвърждава това което казвам, че пазара регулира цената на акциите, ако тази компания беше читава дивидента нямаше да е 27%. И според пазара не е.
                            И е 99% да не е ... най-вероятно този дивидент никога няма да бъде изплатен.
                            Но в момента дивидент от 3-4% е напълно реален.
                            ок, съгласен съм ...кажи нещо за HSBC - те се от най-висшата лига, но ще удържат ли дивидентната доходност . Макар, че yahoo finance леееко подвежда с тия 13.18%
                            http://finance.yahoo.com/q?s=HSBC&ql=1
                            http://www.dividend.com/dividend-sto...-holdings-plc/
                            Чакам ги тази седмица да отразят негативните данни от Китай ....
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Аз пък страня от тия с дивиденти над 5%
                              Като си падаш по дивидентни кокошки защо не си вземеш от тия - плащачи са , 27-28%
                              http://finance.yahoo.com/echarts?s=SDLP+Interactive#{"range":"5y","allowCha rtStacking":true}
                              Аз казах, сериозни, солидни компаний който са плащали дивидента си с години.
                              Дивидента трябва да е реален и цената да отразява реално комапанията.
                              Очевидно е че ако дивидента е 27% има нещо гнило в тази компания.
                              И то ще е очевидно на пръв поглед.
                              Иначе пазара нямаше да я остави тази компания с този дивидент.
                              И точно това потвърждава това което казвам, че пазара регулира цената на акциите, ако тази компания беше читава дивидента нямаше да е 27%. И според пазара не е.
                              И е 99% да не е ... най-вероятно този дивидент никога няма да бъде изплатен.
                              Но в момента дивидент от 3-4% е напълно реален.

                              Коментар


                              • Той има предвид нещо от рода на даймлер или бмв

                                Коментар

                                Working...
                                X