IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз лично точно за това се нервя на СНБС и Блумбърг. тяхната гледна точка е гледната точка на спекулант. И то не на голям спекулант, а на дребен спекулант. Не изкарват никакви свестни анализи освен след дъжд качулка. преекспоринат някакви дребни колебания, които са откровен шум. Създават постоянно я страх я еуфория. От тяхна гледна точка това е най-добрата стратегия. Трябва да задържат интереса, а това се получава когато създаваш емоции. За тактически ходове на пазара помагат доста. Но за стратегия на инвестиране са супер вредни. реално човек ще си загуби парите ако им се връзва.
    Между другото, откъде предимно черпиш информация за пазарите?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Е, зависи от облизвациите, драги.
      Ако си ловък спекулант вероятно можеш да биеш 60/40 с HY. Но ако си обикновен инвеститор - едва ли.

      Коментар


      • Е, зависи от облизвациите, драги.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ти гледаш от различна гледна точка. Представи си че си богат наследник, който си няма идея какво прави. Има няколкор десетки милиона, никога не е печелил сам пари - поне не достатъчно. Плаши се от пазарите но знае, че трябва да е на тях. Не обича волатилност, не иска да губи пари, но няма как да стои настрани, защото всичките му доходи са от пазари.

          Какво ще направи. Вариант едно ще сложи всичко в облигации - картосрочни. Рискът при тях не е никак висок. Ама ще изкарва по 0,2-0,5% на година. Ужас. Ще сложи всичко в акции - и при всеки спад на пазара ще си представя как ще му се налага да работи Той ще влезе на пазара на акции, не защото иска да поема риск, а защото трябва да поема риск - иначе ще живее бедно - въпреки милионите си. Същото нещо се получава и при по-високи лихви но при висока инфлация. Няма как да избяга от пазара на акции.

          Или пък друг вариант. Ти си изкарваш парите, но искаш да си осигуриш семейството. И децата ти да не се налага да работят. А те се интересуват от някакви съвсем не бизнес неща. Не могат да си намерят задника с двете ръце ако не се видят в огледало. Какво правиш - правиш им един тръст - който да не го управляват те и чрез който да си сигурен че няма да си загубят парите.

          Или трети вариант. Ти вече се пенсионираш. Спестил си 300 -400 хиляди. Какво правиш че да си сигурен че с тези пари ще си осигуриш стандарт на живот за следващите 20 години не по-лош от този преди това. Ако си спестил 400 х най-вероятно годишния ти доход е бил към 40 х но от него едни 10 х са ти отивали за ипотека и още 5 хиляди за други свързани с работата неща. Реално си живял с 25 х на година. Ако ги държиш тези 400 х кеш за 20 години ще можеш да теглиш по 20 х на година - т.е. относително запазване на стандарта - но на лимита. Трябва ти поне малка доходност отгоре че да имаш за нещо непредвидено. Отново няма да набуташ всичко в акции и то концентрирани - защото може да се наложи да живееш на фуд стампс. Въпреки половината милион почти.

          99% от участниците на пазара и сигурно поне 90% от парите са в горните случай. Не в това някой спекулант да джитка хазарт.
          Поне портфейлната теория показва, че всичко в облигации е най-тъпата стратегия -ниска възвръщаемост и по-висок риск от 60/40. Докато всичко в акции е окей за дълъг хоризонт.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ти гледаш от различна гледна точка. Представи си че си богат наследник, който си няма идея какво прави. Има няколкор десетки милиона, никога не е печелил сам пари - поне не достатъчно. Плаши се от пазарите но знае, че трябва да е на тях. Не обича волатилност, не иска да губи пари, но няма как да стои настрани, защото всичките му доходи са от пазари.

            Какво ще направи. Вариант едно ще сложи всичко в облигации - картосрочни. Рискът при тях не е никак висок. Ама ще изкарва по 0,2-0,5% на година. Ужас. Ще сложи всичко в акции - и при всеки спад на пазара ще си представя как ще му се налага да работи Той ще влезе на пазара на акции, не защото иска да поема риск, а защото трябва да поема риск - иначе ще живее бедно - въпреки милионите си. Същото нещо се получава и при по-високи лихви но при висока инфлация. Няма как да избяга от пазара на акции.

            Или пък друг вариант. Ти си изкарваш парите, но искаш да си осигуриш семейството. И децата ти да не се налага да работят. А те се интересуват от някакви съвсем не бизнес неща. Не могат да си намерят задника с двете ръце ако не се видят в огледало. Какво правиш - правиш им един тръст - който да не го управляват те и чрез който да си сигурен че няма да си загубят парите.

            Или трети вариант. Ти вече се пенсионираш. Спестил си 300 -400 хиляди. Какво правиш че да си сигурен че с тези пари ще си осигуриш стандарт на живот за следващите 20 години не по-лош от този преди това. Ако си спестил 400 х най-вероятно годишния ти доход е бил към 40 х но от него едни 10 х са ти отивали за ипотека и още 5 хиляди за други свързани с работата неща. Реално си живял с 25 х на година. Ако ги държиш тези 400 х кеш за 20 години ще можеш да теглиш по 20 х на година - т.е. относително запазване на стандарта - но на лимита. Трябва ти поне малка доходност отгоре че да имаш за нещо непредвидено. Отново няма да набуташ всичко в акции и то концентрирани - защото може да се наложи да живееш на фуд стампс. Въпреки половината милион почти.

            99% от участниците на пазара и сигурно поне 90% от парите са в горните случай. Не в това някой спекулант да джитка хазарт.
            100% в акции!

            And, so, what I actually say to people who ask my advice is this: Put as much money into the stock market as you can stand. One hundred percent is best, but even if you are very risk-averse, allocate at least 75 percent to stocks.
            http://www.nytimes.com/2016/02/13/yo...f-it.html?_r=0

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Аз лично точно за това се нервя на СНБС и Блумбърг. тяхната гледна точка е гледната точка на спекулант. И то не на голям спекулант, а на дребен спекулант. Не изкарват никакви свестни анализи освен след дъжд качулка. преекспоринат някакви дребни колебания, които са откровен шум. Създават постоянно я страх я еуфория. От тяхна гледна точка това е най-добрата стратегия. Трябва да задържат интереса, а това се получава когато създаваш емоции. За тактически ходове на пазара помагат доста. Но за стратегия на инвестиране са супер вредни. реално човек ще си загуби парите ако им се връзва.
              Средно статистическия ритейл инвеститор трябва да стои настрана от СНСБ. Но СНСБ е интересна за разбиране какво движи пазара краткосрочно и понякога дава идеи за интересни компании, които да се следят. Ако се следи интелигентно - няма проблем.

              Коментар


              • Аз лично точно за това се нервя на СНБС и Блумбърг. тяхната гледна точка е гледната точка на спекулант. И то не на голям спекулант, а на дребен спекулант. Не изкарват никакви свестни анализи освен след дъжд качулка. преекспоринат някакви дребни колебания, които са откровен шум. Създават постоянно я страх я еуфория. От тяхна гледна точка това е най-добрата стратегия. Трябва да задържат интереса, а това се получава когато създаваш емоции. За тактически ходове на пазара помагат доста. Но за стратегия на инвестиране са супер вредни. реално човек ще си загуби парите ако им се връзва.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Депозитите над 100 000 не са гарантирани. Затова никой не държи големи пари кеш.
                  Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Ти си безнадежден случай
                  В света на наистина големите пари самата дефиниция на "пари" е различна от това, което ти си мислиш. Парите там са краткосрочни дългови инструменти.

                  Ако IBM има $10 млрд., с които ще плаща заплати на следващия ден тези пари няма да стоят дори и един ден на депозит. IBM ще направи overnight reverse repo на 10 млрд. и при малко по-нормални лихвени проценти ще направи 1 милион печалба за деня.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Tук не съм особено съгласен с тебе.
                    Особено с набухването на толкова с/ва в облигации - никак даже не ми се види безопасно.
                    Аз си въобразявам че ако целта е това в зеленото - би могло да се постигне много по сейфти по друг начин с доста по sleep well at night портфейл. И мецо резистентен
                    С 4 - 4.5% текуща доходност, бета от 0.4 до 0.45 и без носене на специфичен за компаниите риск.

                    За да не съм голословен, ето нещо по конкретно долу, което теоретично ако маркета падне 20% - портфейла не би трябвало да почервенее повече от 8-10%, дори и ако биотехите се скинат почти двойно повече от пазара ( което на тия нива не е особено вероятно)

                    HQH 15-20%
                    SPY 10%
                    BXMX 10%
                    ETJ 10%
                    ESD 5%

                    SH 15%
                    Cash 30-35%
                    Ти гледаш от различна гледна точка. Представи си че си богат наследник, който си няма идея какво прави. Има няколкор десетки милиона, никога не е печелил сам пари - поне не достатъчно. Плаши се от пазарите но знае, че трябва да е на тях. Не обича волатилност, не иска да губи пари, но няма как да стои настрани, защото всичките му доходи са от пазари.

                    Какво ще направи. Вариант едно ще сложи всичко в облигации - картосрочни. Рискът при тях не е никак висок. Ама ще изкарва по 0,2-0,5% на година. Ужас. Ще сложи всичко в акции - и при всеки спад на пазара ще си представя как ще му се налага да работи Той ще влезе на пазара на акции, не защото иска да поема риск, а защото трябва да поема риск - иначе ще живее бедно - въпреки милионите си. Същото нещо се получава и при по-високи лихви но при висока инфлация. Няма как да избяга от пазара на акции.

                    Или пък друг вариант. Ти си изкарваш парите, но искаш да си осигуриш семейството. И децата ти да не се налага да работят. А те се интересуват от някакви съвсем не бизнес неща. Не могат да си намерят задника с двете ръце ако не се видят в огледало. Какво правиш - правиш им един тръст - който да не го управляват те и чрез който да си сигурен че няма да си загубят парите.

                    Или трети вариант. Ти вече се пенсионираш. Спестил си 300 -400 хиляди. Какво правиш че да си сигурен че с тези пари ще си осигуриш стандарт на живот за следващите 20 години не по-лош от този преди това. Ако си спестил 400 х най-вероятно годишния ти доход е бил към 40 х но от него едни 10 х са ти отивали за ипотека и още 5 хиляди за други свързани с работата неща. Реално си живял с 25 х на година. Ако ги държиш тези 400 х кеш за 20 години ще можеш да теглиш по 20 х на година - т.е. относително запазване на стандарта - но на лимита. Трябва ти поне малка доходност отгоре че да имаш за нещо непредвидено. Отново няма да набуташ всичко в акции и то концентрирани - защото може да се наложи да живееш на фуд стампс. Въпреки половината милион почти.

                    99% от участниците на пазара и сигурно поне 90% от парите са в горните случай. Не в това някой спекулант да джитка хазарт.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Малко история

                      1. Равен ти ли беше човека който 2015 година при СП 212 когато аз заемах къси позици ти ми се смееше и казваше че поемам голям риск?
                      2. Ти ли беше човека който ми се смееше когато казвах че битехнологиите ще направят минимум 25 % корекция трябва да се продава всичко - IBB беше 350?
                      3. Ти ли беше човека когато цяла 2015 година говорех за фундамет и ти пак се смееше че не било възможно да оценявам компаниите?
                      4. Ти ли беше човека който казваше че вдигането на лихвите е положително за пазара?
                      5.Ти ли беше човека който като говорех че гилд 120-130 $ е безумие да не го продадеш?
                      6. Ти ли беше човека който твърдеше че Европа е най добрата инвестиция - особенно банките?

                      Ти ли беше този човек или някой друг?

                      Има ли едно нещо което със самочуствието което имаш да ми казваш как правя глупости и ще си загубя парите да си доказал че можеш да дадеш по добър съвет от мен?
                      За последното не си прав ... като всичко зависи на колко си взел
                      Каква е причината стимулите на ЕЦБ да не подействат на пазара по същия начин както QE върху американския ? Или се надяваш , че този път ще е различно ?
                      Last edited by Protokol; 12.03.2016, 11:28.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Tук не съм особено съгласен с тебе.
                        Особено с набухването на толкова с/ва в облигации - никак даже не ми се види безопасно.
                        Аз си въобразявам че ако целта е това в зеленото - би могло да се постигне много по сейфти по друг начин с доста по sleep well at night портфейл. И мецо резистентен
                        С 4 - 4.5% текуща доходност, бета от 0.4 до 0.45 и без носене на специфичен за компаниите риск.

                        За да не съм голословен, ето нещо по конкретно долу, което теоретично ако маркета падне 20% - портфейла не би трябвало да почервенее повече от 8-10%, дори и ако биотехите се скинат почти двойно повече от пазара ( което на тия нива не е особено вероятно)

                        HQH 15-20%
                        SPY 10%
                        BXMX 10%
                        ETJ 10%
                        ESD 5%

                        SH 15%
                        Cash 30-35%
                        60% облигации, 40% акции е класическото разпределение в един портфейл. Но в момента балонът с облигациите наистина го прави рискована игра.

                        Алтернативата да се увеличат акциите също не е много разумна. Вкарването на комодитис в портфейла може би е по-разумно, но това трябва да е доста дългосрочен залог.

                        Коментар


                        • Аз ще си позволя да изкажа едно мнение, макар че съм много начинаещ на фона на повечето хора тук
                          В покера има т.нар нива на мислене
                          В първо ниво мислиш ти какво имаш като карти
                          На второ мислиш какви карти има опонента ти
                          На трето мислиш какво мисли опонента ти , че имаш като карти
                          На четвърто мислиш какво си мисли, че ти мислиш за неговите карти и т.н.

                          Та Iv_max ви казва, че е преминал едно ниво нагоре, и мисли не само неговите си карти , а какво мислят другите да направят на пазара и т.н.
                          Ако искате, опитайте се да извлечете някаква полза, ако не здраве да е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Теб определено не бих те наел защото ще ми скъсаш нервите.

                            Хедж фонд вече имам.

                            За ВЧТ - нямам пари...

                            Ако случайно имам пари ще си взема програмисти а не трейдъри.
                            Ако ти трябват звездобройци - свиркай
                            Досега ( от 2008 ) познавам 3 от 4 ...
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              Индексите ти дават база за портфейла. Решаваш например че искаш да постигнеш максимална текуща доходност с волатилност по малка от пазара на акции и какво правиш. Блъскаш едни 60% в облигации - от тях взимаш около 1% И слагаш едни 40% в акции. Само че не искаш да носиш специфичния риск на отделни компании и за това ти трябва силно диверсифициран портфейл. Ако имаш над 100 милиона нямаш проблем да направиш диверсифициран портфейл от 500 позици с 40 милиона.

                              Ама ако нямаш 100 милиона, се налага да си купиш такъв портфейл. Единственото нещо което със сигурност намалява колебанията при акциите, не е изборът на правилните акции - това е спекула - а е много сериозната диверсификация. Така че която и компания да фалира или който и отрасъл да фалира теб почти да не те засегне. За това и се налага подобна голяма диверсификация. За да не се губят пари от лош избор - пък бил той и само потенциален. И за тази цел си купуваш няколко различни вече диверсифицирани портфейла - според това какво искаш да постигнеш и според това в какво вярваш че ще се развива добре в бъдеще.

                              Нищо не пречи да не се сложат всичките 40% в фондове и етфи, но пак е хубаво човек да тръгне от гледната точка че греши за компаниите, а не че е прав. Така че едни 30% е хубаво да са сериозно диверсифицирани. И с останалите 10% да си прави вече свои портфейл от акции - ако може да избира добре те ще му повишат доходността - ако не може - което е много по-вероятното няма да го накарат да обеднее много. И забравя за маркет тайминг, забравя за спекула, хеджиране и други подобни неща, които е много по-вероятно да му трупат загуби към портфейла отколкото печалби.

                              Това поне е една съвсем разумна относително консервативна рецепта, която гарантира, че човек няма да си загуби парите. Ако загуби загубите ще са контролирани. Но естествено и доходността няма да е нищо особено. В крайна сметка ще изкара текуща доходност 0,6% от облигации, 0,6% от широките си индекси и ако изкара и дивидентна доходност от тези 10% за собствено управление ще се получи обща текуща доходност от около 1,4%. Което ако човек живее само от доходите си от инвестиции тези 0,4% отгоре спрямо портфейл само от облигациите му качват качеството на живот с 40%
                              Tук не съм особено съгласен с тебе.
                              Особено с набухването на толкова с/ва в облигации - никак даже не ми се види безопасно.
                              Аз си въобразявам че ако целта е това в зеленото - би могло да се постигне много по сейфти по друг начин с доста по sleep well at night портфейл. И мецо резистентен
                              С 4 - 4.5% текуща доходност, бета от 0.4 до 0.45 и без носене на специфичен за компаниите риск.

                              За да не съм голословен, ето нещо по конкретно долу, което теоретично ако маркета падне 20% - портфейла не би трябвало да почервенее повече от 8-10%, дори и ако биотехите се скинат почти двойно повече от пазара ( което на тия нива не е особено вероятно)

                              HQH 15-20%
                              SPY 10%
                              BXMX 10%
                              ETJ 10%
                              ESD 5%

                              SH 15%
                              Cash 30-35%

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Какъв марджин те гони бе пич... и какъв дълг.....как реши че съм на марджин?

                                Не ти пука...затова прогнозира как от 10 ще направя 9 и после ще загубя всичко щото ще поема риск...)) ех....Господи...

                                Казвам си сделките защото това са решенията ми..... кажи си и ти твоите...да покажеш предимствата на твоята търговия или там каквото е...
                                Ти май не си толкова умен за колкото се мислиш

                                Ако имаш само доларови активи и си продал евро - как точно си го продал това евро като си го нямал.

                                Коментар

                                Working...
                                X