IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • China’s steel output declined 6% YoY to 121m tons in January-February, per National Bureau of Statistics. Production was equivalent to 2.02m tons per day, down 3% vs. December, mainly due to long Chinese New Year holiday in February. However, market participants cautioned that output would likely increase soon, as mills have already begun to ramp up output since late-February amid rising prices.


    US steel output increases 2.9% WoW to 1.7m st (+8% YoY), with utilization at 73.6% (+210bps WoW, +590bps YoY), for the week ending 3/12, on higher production from all regions except Western area. YTD output is 18m st (-5% YoY) and utilization at 70.1% (-200bps).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
      Важното е да имаш качества и късмет(без него не може). Вярата е съпътсваш елемент, тя има основно отношение към силата на духа, а той от своя страна изгражда личноста, в не по-малка степен от интелекта!

      Интелект без дух е като дух без интелект! За да осъществиш, това което имаш в главата, си трябва силно сърце, което да бие в гърдите!
      Ми затова ме е яд, като гледам Мишо, чиито интелект и знания с в космоса в сравнение с моите. Имаше там една крива на самоувереността. Колкото повече знания имаш как ти пада самоувереността. Излиза че е по-добре да не трупам знания ако ще си загубя вярата. Интелекта ми на магазинер ми е достатъчен
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Имах предвид, че преди години тук нямаше нищо и затова нямаше конкуренция. Там пазара беше наситен и затова е много трудно да изместиш някой с пари и търговска марка за да се закрепиш. Затова масово 90 процента фалират. Има хляб само в нови сектори докато се наситят с предлагане и конкуренция. Тогава слабите си заминават. На мен ми се струва, че и тук пазара се насища и става все по-трудно да влезеш в някой бизнес, но все още конкуренцията е по-слаба в сравнение със запада.
        Това някой друг път, че им оспамих темата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Зависи на кой пазар и по кое време. Това е и най-трудното за нацелване. Убеден съм, че тези същите бизнеси за които говори Алонсо в момента са доста по-тегави, но някъде другаде чакат добри възможности. С годините българският пазар се насища и става все по-конкурентен, но все още е по-лесен от западният.
          Не знам кой е по-лесен пазар. На западния не съм бил ама като съм ходил и съм гледал опашки за хамбъргери по 15 евро и спане в най-голяата мзерия за 200 евро съм се замислял много. Тук проблема е че няма толкова богати клиенти колкото на запад, но ако се загледаш абсолютно винаги е имало хора които са правели много пари. Дори и в най-голямата криза. Ето вземи примера от 2009-та. Масово се твърдеше че нищо не върви и т.н. Ами ако не беше тази криза как да купуваш Свилоза на лев и да направиш едни пари по 5. Затова е важно да вярваш че е възможно. Ако не вярваше щеше да си седиш в разни компании дето не им мърдат цените защото били стабилни и могъщи. Нищо че историята е доказала много пъти че тази стабилност е измамна и като процент колкото фалират нестабилните и немогъщите точно толкова фалират и стабилните и могъщите
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Това не знам дали е вярно. Почти съм сигурен че не е вярно защото аз които познавам няма повече от 10% фалирали. Ама добре да предположим че е вярно. Аз никога не бих се изразил така. Щях да кажа че 10% са успели и щях да гледам да съм от тях.
            Някой си макдоналдс навремето продавал сандвичи и докъде стигнал. Някакви си хора забъркали някаква си напитка кока кола и те взели че успели и т.н Ако човек не вярва няма как да рискува а ако не рискува няма как да спечели. Сега разбирам за какво пишеше Ив че вярата е всичко. Тази вяра е може би най-важното условие за успех. Ето ти не вярваш че има 50% доходност. Ами всички тези забогатели от нулата? Аз познавам доста такива хора. Как са я постигнали тази доходност?
            Важното е да имаш качества и късмет(без него не може). Вярата е съпътсваш елемент, тя има основно отношение към силата на духа, а той от своя страна изгражда личноста, в не по-малка степен от интелекта!

            Интелект без дух е като дух без интелект! За да осъществиш, това което имаш в главата, си трябва силно сърце, което да бие в гърдите!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.
              Това не знам дали е вярно. Почти съм сигурен че не е вярно защото аз които познавам няма повече от 10% фалирали. Ама добре да предположим че е вярно. Аз никога не бих се изразил така. Щях да кажа че 10% са успели и щях да гледам да съм от тях.
              Някой си макдоналдс навремето продавал сандвичи и докъде стигнал. Някакви си хора забъркали някаква си напитка кока кола и те взели че успели и т.н Ако човек не вярва няма как да рискува а ако не рискува няма как да спечели. Сега разбирам за какво пишеше Ив че вярата е всичко. Тази вяра е може би най-важното условие за успех. Ето ти не вярваш че има 50% доходност. Ами всички тези забогатели от нулата? Аз познавам доста такива хора. Как са я постигнали тази доходност?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.
                Зависи на кой пазар и по кое време. Това е и най-трудното за нацелване. Убеден съм, че тези същите бизнеси за които говори Алонсо в момента са доста по-тегави, но някъде другаде чакат добри възможности. С годините българският пазар се насища и става все по-конкурентен, но все още е по-лесен от западният.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Или пък просто следи трейдовете на Ники във форума.

                  Аз това казвам, ако съм сигурен, че няма да спреш да пишеш във форума - напускам работа веднага
                  За какво ти е форума. Давай му един милион и до края на годината ще ги направи поне 4. Ще ти вземе 500к комисион ама какво ти пука. Пак три и половина ще имаш
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                    Вероятни разпродажби/може би дори до 50/, успокоение и възстановяване до вчерашните нива. И всичко това до края на месеца, тези не ми се държат повече от седмица-две.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
                      Bi pomognalo da ni objasnish glednata si tochka
                      Вероятни разпродажби/може би дори до 50/, успокоение и възстановяване до вчерашните нива. И всичко това до края на месеца, тези не ми се държат повече от седмица-две.

                      Коментар


                      • zasto?

                        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Днес май ще влизам във Валеант
                        Bi pomognalo da ni objasnish glednata si tochka

                        Коментар


                        • Днес май ще влизам във Валеант

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            освен ако не е специалист по индустриални метали
                            Или пък просто следи трейдовете на Ники във форума.

                            Аз това казвам, ако съм сигурен, че няма да спреш да пишеш във форума - напускам работа веднага

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Правел съм и бизнескойто съм избивал за 3 месеца. И това като се има предвид че не съм много умен. Просто съм рискувал защото съм осъзнал че и да рискувам и да не рискувам все тая.
                              Защо пиша всичко това?
                              Опитвам се да ви убедя, че трябва да търсите пъти а не проценти. Тези компании които обсъждате тук трудно могат да направят пъти според мен.
                              Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Тази сметка e вярна при положение, че той спестява в продължение само на една година и после спре да добавя спестявания в портфейла си. Иначе ще стане мултимилионер на 40 г.

                                Друг въпрос е, че 50% ежегодна доходност е научна фантастика.
                                освен ако не е специалист по индустриални метали

                                Коментар

                                Working...
                                X