IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    И най вече колко ще стоиш там...и ще ти стигнат ли нервите да бъдеш фундаментален или ще се предадеш и ще загубиш. Понякога игрите са с години. Например Нетфликс, тесла, фърст солар и т.н И какво ще стане ако си фундаментален и след години се окажеш че тази игра е толкова яка че никой хич и не му пука за твоя фундамент. И е по вероятно да стане това което няма логика за да можеш ти да се предадеш по бързо и да ти вземат парите.
    Написаното е много вярно за НЕ ФУНДАМЕНТАЛНИ компании (или така наречените избушеняци) като изброените по горе тяхната реална стойност е 0. Но могат да си ги разиграват така с години и дори десетилетия. Просто в тези компании няма нищо фундаментално.

    Иначе има и фундаментални компании за които това не важи да кажем ШЕЛ или бяхте коментирали Кола Кола.

    Коментар


    • Wells Fargo


      UBS analyst Brennan Hawken initiated coverage on Wells Fargo with a “sell” rating

      He also reckons Wells Fargo’s loan book may be at “a greater risk than [its] reputation would suggest”.

      Mr Hawken specifically pointed to an overweight in its commercial and industrial book that could come under pressure if trouble in the energy sector begins spreading more broadly though the credit market.

      At the same time, Wells Fargo’s energy portfolio “appears more biased to risky loans than we had expected”.

      Mr Hawken also warned that Wells Fargo’s big mortgage business and wealth management unit both face “meaningful headwinds” that will put pressure on revenue growth.

      Коментар


      • Утре Нисе ще работи ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          HRL
          Habe ich

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Цената не е но другото си е супер. Добър марж на печалбата. Явно имат конкурентно предимство. И наистина смятам че идиот може да ги упралява. Не са много задлъжняли на фона на другите. Не ми е ясно как така са на печалба, пък собственият им капитал намалява за последните 4 години ама как да е. не е намалял чак толкова много. Ако паднат на 30 ще си купя задължително. А за Виза е една от големите ми грешки че не виждах потенциала на това което се случваше. Все си виках кой тъпак ще ползва тая глупост още като излязоха кредитните карти. Аз още нямам кредитна карта. Ползвам на жената. Таман харча от нейните пари вместо от моите
            Има и нещо друго, което много ме кефи при тях. Те управляват портфейл от брандове. Като видят, че нещо не върви го разкарват и надушват други брандове, които набират сила. Или пък правят търн-араунд на брандове, които са силни, но леко пазападнали. Бива ги в това и според мене това ноу хау ги прави "вечна" компания.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              на колко купи?

              виж аz купвам под 60 и продавам около 65 до 70

              но това е една наи силните акции в света. само от дивиденди и нискта волатилност сте си цакас цел живот
              HRL

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                VFC ме прилъга и мене да купя (Което не смятам, че беше грешка.)

                Със сигурност цената на VFC не е по Бъфет.

                Обаче, Алонсо, виж пък че Бъфет през 2012 беше взел Виза, която се тръгуваше тогава на ПЕ 27. Пък до сега се е утроила и ПЕ-те пак е толкова...
                Цената не е но другото си е супер. Добър марж на печалбата. Явно имат конкурентно предимство. И наистина смятам че идиот може да ги упралява. Не са много задлъжняли на фона на другите. Не ми е ясно как така са на печалба, пък собственият им капитал намалява за последните 4 години ама как да е. не е намалял чак толкова много. Ако паднат на 30 ще си купя задължително. А за Виза е една от големите ми грешки че не виждах потенциала на това което се случваше. Все си виках кой тъпак ще ползва тая глупост още като излязоха кредитните карти. Аз още нямам кредитна карта. Ползвам на жената. Таман харча от нейните пари вместо от моите
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  на колко купи?

                  виж аz купвам под 60 и продавам около 65 до 70

                  но това е една наи силните акции в света. само от дивиденди и нискта волатилност сте си цакас цел живот
                  Взех миналата година на 63.5. Не съм взел много и не увличих като падна, защото не ми се вижда хипер евтина. Ще държа години, така че съм окей. Беше добра идея.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    VFC ме прилъга и мене да купя (Което не смятам, че беше грешка.)

                    Със сигурност цената на VFC не е по Бъфет.

                    Обаче, Алонсо, виж пък че Бъфет през 2012 беше взел Виза, която се тръгуваше тогава на ПЕ 27. Пък до сега се е утроила и ПЕ-те пак е толкова...
                    на колко купи?

                    виж аz купвам под 60 и продавам около 65 до 70

                    но това е една наи силните акции в света. само от дивиденди и нискта волатилност сте си цакас цел живот

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      VF Corporation

                      Frisenius
                      VFC ме прилъга и мене да купя (Което не смятам, че беше грешка.)

                      Със сигурност цената на VFC не е по Бъфет.

                      Обаче, Алонсо, виж пък че Бъфет през 2012 беше взел Виза, която се тръгуваше тогава на ПЕ 27. Пък до сега се е утроила и ПЕ-те пак е толкова...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
                        Не смятам, че инвестирам като Бъфет. Както и Бъфет не е инвестирал по Греъм. Тука тякои, включително Ив, се заблуждават по този въпрос.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
                          VF Corporation

                          Frisenius

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            ми те са определисти. акциите са паzари zа балами
                            За бай енд холд балами това не е от значение. Няма да тръгна да продавам надявайки се, че ще дойде крах, за да купя по-ниско. Тове е за от баламите инвеститори в акции - най-баламите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Като гледам MDAX са предимно machine building, chemicals, automotive и construction. Това не са ми любимите сектори. Не виждам как може да се прави бай енд холд с такива работи.
                              Я кажи една компания която ти е номер едно да и направя един анализ да видим какъв бъфетолог си ?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Като гледам MDAX са предимно machine building, chemicals, automotive и construction. Това не са ми любимите сектори. Не виждам как може да се прави бай енд холд с такива работи.
                                MDAX винаги бие DAX

                                вси4ко има

                                Коментар

                                Working...
                                X