IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
    KakVo e fang-a
    Фейсбук Амазон Нетфликс Гугъл - ФАНГ

    Най-популярните акции 2015 /не че и преди не бяха,но 2014 и по-рано биотехнологиите им правеха компания/, които избутаха индекса нагоре въпреки че повечето акции се спихнаха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      Има отрасли които като пасивен инвеститор не изискват никак мениджмънт: храни, вода, напитки (. Get and forget ). За други се изисква наблюдение на тенденции в отраснала като cyber crime, но целта е да ротираш до минимум. Както и другаде съм писал, трябва да си отговориш:, каква е моята толератност на риск и каква е целта. Това може да помогне при определяне на времения хоризонт
      Бих бил доволен да речем на 15% годишно напълно. Ако е повече добре дошло.
      Мерси че се включваш на въпросите ми.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
        А за времето на инвестирането. Всичко на момента или с течение на времето или да чакам спад на индексите.
        Има отрасли които като пасивен инвеститор не изискват никак мениджмънт: храни, вода, напитки (. Get and forget ). За други се изисква наблюдение на тенденции в отраснала като cyber crime, но целта е да ротираш до минимум. Както и другаде съм писал, трябва да си отговориш:, каква е моята толератност на риск и каква е целта. Това може да помогне при определяне на времения хоризонт

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
          Стой надалече от ФАНГа поне година или поне изчакай края на сезона!
          Каква диверсификация е това само нетфликс нямаш.
          Вземи си някоя медия /не Дисни, а CBS или някоя от Свободните / за диверсификация.
          KakVo e fang-a

          Коментар


          • А за времето на инвестирането. Всичко на момента или с течение на времето или да чакам спад на индексите.

            Коментар


            • Стой надалече от ФАНГа поне година или поне изчакай края на сезона!
              Каква диверсификация е това само нетфликс нямаш.
              Вземи си някоя медия /не Дисни, а CBS или някоя от Свободните / за диверсификация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                А в какви сектори отрасли биха били най перспективни
                Food, water, weapons, cyber crime, beverage, emerging market debt, две циклични фонда които ротираш в зависимост от моментум, dividend aristocrats. Избегваи да си само уса, това е голема грешка
                Last edited by volaswap; 24.04.2016, 15:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  10 ETFs
                  А в какви сектори отрасли биха били най перспективни

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                    Да да то това със сигурност нама да вляза в тези позиции и 10 години да не пипам нищо. Толова ми е хоризонта като време 10 тина години. Говоря като за начало. Чудя се дали да влизам наведнъж или всеки месец или да чакам корекция за сега съм на кеш. Колкото повече чета толкова повече достигам до извода че трябва по голяма диверсификация евентуално да не губя.
                    10 ETFs

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Като цяло мисля, че ще е по-добре да си малко по-диверсифициран. Можеш в удобен момент да продадеш част от някои позиции и после пак в удобен момент да влезеш в нови.
                      Да да то това със сигурност нама да вляза в тези позиции и 10 години да не пипам нищо. Толова ми е хоризонта като време 10 тина години. Говоря като за начало. Чудя се дали да влизам наведнъж или всеки месец или да чакам корекция за сега съм на кеш. Колкото повече чета толкова повече достигам до извода че трябва по голяма диверсификация евентуално да не губя.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                        Благодаря Мишо
                        Като цяло мисля, че ще е по-добре да си малко по-диверсифициран. Можеш в удобен момент да продадеш част от някои позиции и после пак в удобен момент да влезеш в нови.

                        Коментар


                        • Благодаря Мишо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                            Мишо какво ти е мнението за тези за период около 10 години
                            С равни тегла доло горе
                            Googl, v, t, fb, jnj , ge, ibb , amzn, lmt, bf-b , fslr
                            Трябв ли да увелича биотехнологии или банки да включа според теб как го виждаш бъдещето
                            Американски банки не е зле да имаш за следващите няколко години ако вярваш, че американската икономика върви добре и че лихвите ще се вдигат.

                            Биотехнолигиите ми харсват по принцип и мисля, че е правилно да се купи ЕТФ. Но още не съм решил дали ИББ става. Ravnovesie и Пип имат по-ясно изградено мнение по въпроса. Предполагам сега е добър момент да се вземе още биотек.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                              Мишо какво ти е мнението за тези за период около 10 години
                              С равни тегла доло горе
                              Googl, v, t, fb, jnj , ge, ibb , amzn, lmt, bf-b , fslr
                              Трябв ли да увелича биотехнологии или банки да включа според теб как го виждаш бъдещето
                              FSLR имат ли някакво технологично предимство? Не може ли да стане така, че всичко да се прави в Китай от китайска компания един ден. Само въпрос. Аз не знам почти нищо за тази индустрия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                                Мишо какво ти е мнението за тези за период около 10 години
                                С равни тегла доло горе
                                Googl, v, t, fb, jnj , ge, ibb , amzn, lmt, bf-b , fslr
                                Трябв ли да увелича биотехнологии или банки да включа според теб как го виждаш бъдещето
                                Гугъл имам и аз, но не ми е 10% (приемам, че компаниите ти са приблизително equal-weighted в портфейла), а малко над 3% в момента. Имам много по-голяма вяра в Гугъл от FB и AMZN. Но и там има рискове и то не само регулаторни. С развитието на изкуствения интелект начина по който се търси в интернет може да се промени по начин, който сега дори не можем да си представим. И няма гаранция, че точно Гугъл ще го направят.

                                Коментар

                                Working...
                                X