IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като гоорехме за петрола

    Като гоорехме за петрола, прочетете тази статия.

    И си спомнете какво казвах


    http://oilprice.com/Latest-Energy-Ne...September.html


    И това да си го спомните

    http://www.eia.gov/analysis/requests/crude-exports/

    Коментар


    • Току що излязохме от дългия CC

      Току що излязохме от дългия CC и сме шорт

      87 % печалба

      Коментар


      • Една много важна новина

        http://www.cnbc.com/2016/08/25/state...-trillion.html


        Не че е новина разбира се.

        В момента се опитват да спасят пенсионите фондове като банките им купуват акциите. Но пробема е по голям от колкот могже да бъде решен по този начин

        Само един да гръмне....и всичко ще излезе от контрол

        Коментар


        • Аз не мрънкам

          Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
          А какво друго ни остана освен да ТИ броим парите? Как беше хубаво кога още ни казваше купи Валеант на 300, шортни Х на 10 - имаше как да обсъждаме информацията, дето я нямаме, имаше някакъв хабер от света.
          А сега едно мрънкане за централни банкери и алгоритими. Я да си преброя пак парите от скука
          Аз не мрънкам, всъщност никога не мрънкам.

          Това което казвам са факти и мои мисли. А какво правя е съвсем различен въпрос и това няма задължително връзка с това което мисля.

          Това че не съм съгласен с това което става не означава че не използвам това което става.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            Брех тоя Ютюб, за всичко имало видео.
            Ето го и мойто, ама е много старо.
            https://www.youtube.com/watch?v=SZFvWJQ8WSE
            I found a flaw in the model that I perceived is the critical functioning structure that defines how the world works .. какъв перко беше

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Разбира...оная ми работа разбира.

              Нашия фонд без моите акаунти имаме 383 милиона долара оборот тази седмица без днес. Ние нищо не разбираме...ама вие щото сте много по умни и начетени - всичко разбирате.

              Хабер си нямате за света.


              Ние правим кинти а вие броите на хората кинтите. Това е реалната разлика между мен и теб.
              А какво друго ни остана освен да ТИ броим парите? Как беше хубаво кога още ни казваше купи Валеант на 300, шортни Х на 10 - имаше как да обсъждаме информацията, дето я нямаме, имаше някакъв хабер от света.
              А сега едно мрънкане за централни банкери и алгоритими. Я да си преброя пак парите от скука

              Коментар


              • Днес просто няма как да не отлича ЕчПиКюто.
                При 24 билиона маркет кап, над 2 билиона фрий кеш флоу и над 3% дивиденти /малко под 5% на кост/ и ПЕ от 8х. Очаквам и ХПЕто да зарадва по-късно.
                И при такъв кофти гайданс пак си остава на 1% от ол тайм хай.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  И денс ги няма централните банки за сега. Явно са в почивка.
                  Нормално, те са всичките в Jackson Hole А уж имаш достъп до информация

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Цитат:
                    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    http://www.financialsense.com/contri...nd-regulations

                    Попаднах на това случайно.
                    Намирате ли тези опасения за обосновани...

                    Пък и по време почти съвпада с изборите...където ако има брекзит афекти - ще падне бая друсане май....ако не и тектонично
                    Много интересно четиво! Но и спекулативно. Предполага, че инвеститорите не знаят за новите правила на SEC за MMF. Което е странно, защото инвеститорите в MMF са големи корпорации с излишен кеш, със суфистицирани treasury management отдели.

                    Също така дори и да не знаят, пак не е сигурно че ще се втурнат да бягат от MMF. Вярно рискът в MMF е по-голям, но той винаги си е бил потенциално по-голям, както показа кризата от 2008. С новата регулация това ще е по-очевидно. Малко по-голям риск (който може да се реализира при следваща финансова криза) от държавните фондове, но и по-добра възвръщаемост. Кое ще изберат?

                    Второ, за суап линиите между централните банки. Дали ще бъдат достатъчни? Централните банки са неизчерпаем източник на ликвидност. Ако искат, ЦБ могат да правят whatever it takes.
                    Промени/изтрий съобщение
                    Дори аз получих alert от DTCC, за реформата на MMF.

                    Are you ready for SEC Money Market Reforms coming in October?

                    Dramatic movements in pricing and liquidity of money market securities are underway ahead of the October 14, 2016 implementation of U.S. Securities and Exchange Commission (SEC) rule changes for money market funds. Mandates for the quality and maturity of money funds’ required collateral, and restrictions on their redemptions are raising new concerns.
                    DTCC’s Commercial Paper (CP) and Institutional Certificates of Deposit (CD) Data Service delivers critical transparency at a time of significant change in the market. It allows traders, rate desks, analysts, risk managers, treasury departments, research teams and other market participants to track liquidity, prices and rates, and to create their own analysis.

                    This detail-rich service offering anonymized transaction data:

                    • Reveals liquidity
                    • Facilitates calculation of weighted average maturity (WAM)
                    • Offers price and rate visibility
                    • Provides timely delivery of data
                    • Offers historical Insights

                    Коментар


                    • И денс ги няма централните банки за сега

                      И денс ги няма централните банки за сега. Явно са в почивка.

                      Коментар


                      • Разбира...

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Във форума dddd най-добре разбира процесите

                        (Може и други да ги разбират, но не са го показали.)
                        Разбира...оная ми работа разбира.

                        Нашия фонд без моите акаунти имаме 383 милиона долара оборот тази седмица без днес. Ние нищо не разбираме...ама вие щото сте много по умни и начетени - всичко разбирате.

                        Хабер си нямате за света.


                        Ние правим кинти а вие броите на хората кинтите. Това е реалната разлика между мен и теб.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          Тук не става въпрос дали аз съм прав. Тук става въпрос за тотално не разбиране на реалните процеси, което и изключително видно от аргументите с които си служите.
                          Във форума dddd най-добре разбира процесите

                          (Може и други да ги разбират, но не са го показали.)

                          Коментар


                          • Я, най-неочаквано мазнах едно дивидентченце от Газпром. Мислех че съм ги взел след ексдивидентната дата. Плащат в зеленички
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Ти си абсолютно безнадежден случай

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Инфлоу от 2 милиарда миналата седмица не доказва защо СиП е на 2170 вместо примерно на 1800. Това не е сериозен флоу анализ.

                              Пък и като гледам обемът на дневната търговия само на NYSE е около 150 млиарда.
                              Ти си абсолютно безнадежден случай.

                              Но те разбирам.

                              Бях ти казал че говорех преди няколко седмици с един финансист на плажа на теми - брексит, хилари, тръмп, парични политики, пазари, глобализация, европа, япония и каквото се сетиш...3 часа. Той е почти като тебе, работил цял живот някаква работа за друг, работил в ЕС, вкл. и в българия в държавната администрация и в големи компании .

                              Вие сте тотално с промит мозък. И абсолютно безнадеждно е да се надява човек че можете да мислите обективно. И като всеки патологичен случай даже и не разбирате че това е така. Тотално загубили връзка с реалността обръкани между учебниците, Економист и ФТ.

                              Тук не става въпрос дали аз съм прав. Тук става въпрос за тотално не разбиране на реалните процеси, което и изключително видно от аргументите с които си служите.

                              Това е все едно да отидеш да оперираш човек реално, като си чел как се прави операция в интернет.

                              Затова реалния бизнес се възмущава на изключителната некомпетентност на бюрократите които са сложени да определят бизнес средата.

                              Един човек който никога през живота си не е давал работа на никой и не е направил нищо повече от колкото да изпълнява задължения които са му поставили без да поема отговорност да очакваш че ще разбере реалния бизнес ( включително и акциите ) или процесите които го движат е абсолютно безнадеждно.

                              Затова всичко е на това дередже. Хората с реален опит не отиват да бачкат в брюксел или в държавите щото могат да правят повече пари сами ( освен ако не отиват да крадат което е друг тип бизнес ) и не могат да им издържат нервите в това море от бюрократи загубили представа за реалния живот.. А там отиват хора които не могат да правят сами пари и имат претенции че са най умните.

                              Не се сравнявам с теб. Нито казвам че съм по умен. Но когато се сблъскат два свята - единия реален и другия като на учебник всичко става ясно за часове.

                              Така че те разбирам. На масата на нашия спор с твоя "колега" бяхме четерима човека. Един топ шеф ( за нашия регион ) на една голяма американска компания която я знаеш, този финансит, аз и един крупен и голям играч в областта на селско стопанството, храните, строителството и т.н
                              Можеш да предположиш как бяха разделени "лагерите" защитаващи определени тези.

                              Въпреки че големия шеф на американската компания за нашия регион беше много по умерен.

                              Разликата между мен и бизнесмена и финансиста и другия освен в аргументите беше и в парите.
                              Last edited by Iv_max; 25.08.2016, 15:37.

                              Коментар


                              • Знам, че трябва да се прави обратното на Голдман, но и аз като тях си харесвам GOOGL, V, NKE, SBUX.

                                Едно видео с Костин от началото на август.

                                http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000541685

                                Коментар

                                Working...
                                X