IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Комисията отговаря на едно масово (популистко) желание на хората банките да не се спасяват с държавни пари. Нали имаше големи възмущения по този въпрос. А сега Комисията като ви дава, това което искате - пак недоволни
    Ми да, и идиоти като слушат други идиоти създадоха откровена и супер опасна идиотия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      По новите откровено супер тъпи бюрократични правила в европа - наложени от супер тъпата европейска комисия държавите нямат право да спасяват банки. И кво правим тогава ако всичко изгърми за седмица две - БУУМ, БУУУМ , БУУУМ. Ако сегашните правила действаха 2008-2009 европейската икономика щеше в момента да е на равнище като след световна война. Ак осе нещо се прецака 2008 ще ни се види като свеж летен бриз.
      Комисията отговаря на едно масово (популистко) желание на хората банките да не се спасяват с държавни пари. Нали имаше големи възмущения по този въпрос. А сега Комисията като ви дава, това което искате - пак недоволни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        А ако се реализира събитието дали ще спазват правилата, щото на мен не ми се вярва
        Ще променят правилата - но са длъжни да ги спазват. А колко бързо ще ги променят е друг момент. Още си спомням как стоях по нощите да гледам дебатите в американския конгрес за това какво да правят с банките през пролетта на 2009. Цяла нощ ги псувах некадърните идиоти. Светът се сриваше тези тъпанари изобщо не можеха да го схванат.

        Коментар


        • А ако се реализира събитието дали ще спазват правилата, щото на мен не ми се вярва

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Верно, че никой не ги разбира.

            Но специално за дериватите, те сега почти всички минават през CCP-та, прилагат се марджини и хеъркъти, които CCP-то променя, мисля, ежедневно. Самото CCP има капитал и всичко това се контролира от регулаторите. Освен това сделките с деривати се репортуват сделка по сделка, най-късно на следващия ден след като е станала (T+1, както се казва). Тази информация се агрегира и вече започва и да се анализира. BoE са най-напред, но и ЕЦБ и ЕSMA напредват. BoE правят доста суфистицирани симулации с тези данни.


            Ако си бюрократ като мене може да ти е интересно да хвърлиш едно око иначе е доста скучно:
            http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...2R0648&from=EN
            И това че ги наблюдават как точно ще помогне ако издадените трилиони деривати от всички големи банки изведнъж глътнат толкова вода че капитала на банките отиде в киреча. Голяма частт от банките ще са си хеджирали експозициите в дериватите. Но винаги има възможност някой да не е напълно хеджиран. И кво правим тогава БУУУМ.

            По новите откровено супер тъпи бюрократични правила в европа - наложени от супер тъпата европейска комисия държавите нямат право да спасяват банки. И кво правим тогава ако всичко изгърми за седмица две - БУУМ, БУУУМ , БУУУМ. Ако сегашните правила действаха 2008-2009 европейската икономика щеше в момента да е на равнище като след световна война. Ак осе нещо се прецака 2008 ще ни се види като свеж летен бриз.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Верно, че никой не ги разбира.

              Но специално за дериватите, те сега почти всички минават през CCP-та, прилагат се марджини и хеъркъти, които CCP-то променя, мисля, ежедневно. Самото CCP има капитал и всичко това се контролира от регулаторите. Освен това сделките с деривати се репортуват сделка по сделка, най-късно на следващия ден след като е станала (T+1, както се казва). Тази информация се агрегира и вече започва и да се анализира. BoE са най-напред, но и ЕЦБ и ЕSMA напредват. BoE правят доста суфистицирани симулации с тези данни.


              Ако си бюрократ като мене може да ти е интересно да хвърлиш едно око иначе е доста скучно:
              http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...2R0648&from=EN
              Америкаците го правят също макар и по-различен начин. Японците също. И всичко това се агрегира от FSB в Швейцария. По-скоро от BIS, защото FSB нямат административен капацитет.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                От там е малко вероятно да излезе някакъв голям проблем. Тези са просто лихвари, които си прецакват клиентите. Нито имат мащаба да направят голяма каша, нито пък някой им вярва че да се получи заразяване. Кризите идват от неща, на които хората вярват, не от неща на които хората не вярват.

                Както каза и Мишо не ги разбирам тези работи, но здравия ми разум говори че актив с отрицателна лихва не е актив. За да се възприема като актив някъде, нещо е много сбъркано. А нищо сбъркано не може да съществува дълго време.

                А този актив дето не е актив се възприема като най-сигурното нещо. Отново здравия ми разум казва че това е пълен ташак. Но реално целия финансов сектор + целия държавен сектор на целия свят си е напълнил баланса с тези лайна. 30 трилиона лайна, които могат да загубят между 10 и 90% от стойността си супер бързо. Кризата 2008 стана защото изгърмяха деривати разчитащи че цените на имотите няма да паднат с 10%. Кой знае колко деривати са базирани на това че тези ла..на няма да загубят бързо стойност.

                До скоро честно казано и мен не ме притесняваше особено - не ми се струваше че им е дошъл момента да гърмят. Но всичко което излиза в последно време и от BOJ и от ЕСБ показва, че на тях им е просветнало кви гигантски ла..на са сътворили. И вече отказват да правят повече - което само по себе си изглежда добре. Но вече изглежда че и част от пазара почна да оспорва здравия разум на отрицателните лихви. А от тук до неконтролиран срив вече има само една крачка - кой първи ще изпадне в паника. А винаги някой изпада в паника.
                Верно, че никой не ги разбира.

                Но специално за дериватите, те сега почти всички минават през CCP-та, прилагат се марджини и хеъркъти, които CCP-то променя, мисля, ежедневно. Самото CCP има капитал и всичко това се контролира от регулаторите. Освен това сделките с деривати се репортуват сделка по сделка, най-късно на следващия ден след като е станала (T+1, както се казва). Тази информация се агрегира и вече започва и да се анализира. BoE са най-напред, но и ЕЦБ и ЕSMA напредват. BoE правят доста суфистицирани симулации с тези данни.


                Ако си бюрократ като мене може да ти е интересно да хвърлиш едно око иначе е доста скучно:
                http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...2R0648&from=EN

                Коментар


                • Ха

                  This week the U.S. House Financial Services Committee held a subcommittee meeting (“Federal Reserve Districts: Governance, Monetary Policy, and Economic Performance”) to examine the governance of the Federal Reserve Banks, and how it relates to the conduct of monetary policy and ultimately economic performance. The House of Representative inquiry is a result of populist outcry over the new, greatly expanded role of the U.S. central bank and its recent policy overreach.

                  http://www.4-traders.com/news/Rage-A...4/?countview=0

                  Коментар


                  • Е просто не съм вярвал

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    От там е малко вероятно да излезе някакъв голям проблем. Тези са просто лихвари, които си прецакват клиентите. Нито имат мащаба да направят голяма каша, нито пък някой им вярва че да се получи заразяване. Кризите идват от неща, на които хората вярват, не от неща на които хората не вярват.

                    Както каза и Мишо не ги разбирам тези работи, но здравия ми разум говори че актив с отрицателна лихва не е актив. За да се възприема като актив някъде, нещо е много сбъркано. А нищо сбъркано не може да съществува дълго време.

                    А този актив дето не е актив се възприема като най-сигурното нещо. Отново здравия ми разум казва че това е пълен ташак. Но реално целия финансов сектор + целия държавен сектор на целия свят си е напълнил баланса с тези лайна. 30 трилиона лайна, които могат да загубят между 10 и 90% от стойността си супер бързо. Кризата 2008 стана защото изгърмяха деривати разчитащи че цените на имотите няма да паднат с 10%. Кой знае колко деривати са базирани на това че тези ла..на няма да загубят бързо стойност.

                    До скоро честно казано и мен не ме притесняваше особено - не ми се струваше че им е дошъл момента да гърмят. Но всичко което излиза в последно време и от BOJ и от ЕСБ показва, че на тях им е просветнало кви гигантски ла..на са сътворили. И вече отказват да правят повече - което само по себе си изглежда добре. Но вече изглежда че и част от пазара почна да оспорва здравия разум на отрицателните лихви. А от тук до неконтролиран срив вече има само една крачка - кой първи ще изпадне в паника. А винаги някой изпада в паника.

                    Е просто не съм вярвал и насън че мога да се съглася с теб в даден момент))) и то в такава степен) + нещата които си написъл вчера и днес.

                    Направо си ми приятел))))

                    Чак ще ми стане скучно ))

                    За автокредите ги подценяваш обаче. На мен от две седмици ми говорят само за тях колко е зле положението. Колко народ са се набалбукали + и банките с книжа в тези лайна + левъриджа. Единственото вярно е че обема е по малък от преди ама малък малък...колко да е малък..блъска на трилион. Нещо трябва да стане с някой а то вече стана със SC в някаква степен ... само някой трябва да се уплаши и до там сме. Един уплаши ли се...всичко изведнъж ще стане страшно.

                    А относно здравия разум....до сега здравия разум не е давал резултат..)))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Например сега, се знае прекрасно пазара на автокредитите в какво състояние е.

                      Но ALLY е на върха си ОЩЕ + форд и SC които аха...и да ни накарат да повярваме че ще се въстановят ако всички разберат каква бомба е почти гръмнала.
                      От там е малко вероятно да излезе някакъв голям проблем. Тези са просто лихвари, които си прецакват клиентите. Нито имат мащаба да направят голяма каша, нито пък някой им вярва че да се получи заразяване. Кризите идват от неща, на които хората вярват, не от неща на които хората не вярват.

                      Както каза и Мишо не ги разбирам тези работи, но здравия ми разум говори че актив с отрицателна лихва не е актив. За да се възприема като актив някъде, нещо е много сбъркано. А нищо сбъркано не може да съществува дълго време.

                      А този актив дето не е актив се възприема като най-сигурното нещо. Отново здравия ми разум казва че това е пълен ташак. Но реално целия финансов сектор + целия държавен сектор на целия свят си е напълнил баланса с тези лайна. 30 трилиона лайна, които могат да загубят между 10 и 90% от стойността си супер бързо. Кризата 2008 стана защото изгърмяха деривати разчитащи че цените на имотите няма да паднат с 10%. Кой знае колко деривати са базирани на това че тези ла..на няма да загубят бързо стойност.

                      До скоро честно казано и мен не ме притесняваше особено - не ми се струваше че им е дошъл момента да гърмят. Но всичко което излиза в последно време и от BOJ и от ЕСБ показва, че на тях им е просветнало кви гигантски ла..на са сътворили. И вече отказват да правят повече - което само по себе си изглежда добре. Но вече изглежда че и част от пазара почна да оспорва здравия разум на отрицателните лихви. А от тук до неконтролиран срив вече има само една крачка - кой първи ще изпадне в паника. А винаги някой изпада в паника.

                      Коментар


                      • Например сега

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Лемън фалира на 15 септември, знаеш ли колко време му трябваше на пазара да схване последствията 14 дни. Пазарът се срути на 29 септември. И това е след като вече всички новини си бяха излезли и си се знаеше за проблемите и с недвижимите имоти и с лошите кредити и със CDO тата. Та не разчитай, че пазарът знае какво прави преди кризи Също и ФЕД между другото. пък и другите банки.

                        Много се повтарям може би - но всички на пазара са неграмотни. Никой си няма идея какво прави.
                        Например сега, се знае прекрасно пазара на автокредитите в какво състояние е.

                        Но ALLY е на върха си ОЩЕ + форд и SC които аха...и да ни накарат да повярваме че ще се въстановят ако всички разберат каква бомба е почти гръмнала.

                        На практика при автокредитите сега няма никаква разлика от преди с ипотечните.

                        А сега сме 14 септември !!! )) в прекия и преносен смисъл

                        Ти си претърпял пълна промяна Равен. Евала. В кое шоу ти го направиха?))
                        Last edited by Iv_max; 14.09.2016, 00:29.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                          здравейте колеги,искам да ви попитам някой от вас ползва ли като посредник PLUS 500 понеже прегледах нещата около тях и на пръв поглед изглеждат доста добре....но в мрежата на доста места ги плюят...като например тук..
                          http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=12066
                          та въпроса ми е ако някой ги ползва и има лични впечатления ще съм му благодарен да сподели мнение по въпроса
                          ето и линк към въпросната платформа...
                          http://www.plus500.bg/?gclid=CL_ixJGfjc8CFUK4GwodPTUBcw
                          The Financial Services Authority (FSA) fined Plus500UK Limited £205,128 for failing to provide accurate and timely transaction reports to the FSA in respect of all the reportable transactions they carried out.

                          In May 2015, Plus500 was hit with massive value loss when its stock plunged almost 60 percent due to the company's move to freeze 55 percent of its UK based trader accounts. The UK Financial Conduct Authority had ordered Plus500UK (the UK subsidiary of Plus500) to freeze the accounts as part of a review into anti-money-laundering controls.


                          http://en.wikipedia.org/wiki/Plus500
                          BSE is dark and full of terrors...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Тия нещя не ги мисли, не ги разбираш хич.
                            Лемън фалира на 15 септември, знаеш ли колко време му трябваше на пазара да схване последствията 14 дни. Пазарът се срути на 29 септември. И това е след като вече всички новини си бяха излезли и си се знаеше за проблемите и с недвижимите имоти и с лошите кредити и със CDO тата. Та не разчитай, че пазарът знае какво прави преди кризи Също и ФЕД между другото. пък и другите банки.

                            Много се повтарям може би - но всички на пазара са неграмотни. Никой си няма идея какво прави.

                            Коментар


                            • здравейте колеги,искам да ви попитам някой от вас ползва ли като посредник PLUS 500 понеже прегледах нещата около тях и на пръв поглед изглеждат доста добре....но в мрежата на доста места ги плюят...като например тук..
                              http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=12066
                              та въпроса ми е ако някой ги ползва и има лични впечатления ще съм му благодарен да сподели мнение по въпроса
                              ето и линк към въпросната платформа...
                              http://www.plus500.bg/?gclid=CL_ixJGfjc8CFUK4GwodPTUBcw
                              Last edited by absd; 14.09.2016, 00:04.
                              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Като спрат японци и европейци да купуват и тези 2% ще им се виждат баси оптимизма.

                                Идва Армагедон - 2008 на н-та степен. CDO та та дето изгърмяха 2008 бяха само 1,4 трилиона. Сега говорим за 30 трилионен балон само при ДЦК тата - без всичките деривати около тях - които един господ знае колко са - може и да са там каквато цифра е след трилион.
                                Тия нещя не ги мисли, не ги разбираш хич.

                                Коментар

                                Working...
                                X