IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    А с хедж печалбата по-голяма ли е от Т-Bill или, хайде, 10YR?
    Чакай, че се изказвам без да знам за какво става дума

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
      Благодаря, ето и на теб едно от МВФ.
      https://www.edx.org/course/macroecon...sting-imfx-mfx

      Май станахме като децата, да си разменяме стикери
      Диплома = стикер
      Благодаря, лошо няма да сме като децата

      Между другото, за онова събиране на Q1, Q2 и Q3, според мене няма смисъл да го правиш. Какво значение има. Като излезе 10-К там си е цялата година.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Там е работа че без хедж няма безрискова печалба.
        А с хедж печалбата по-голяма ли е от Т-Bill или, хайде, 10YR?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Ето тука едно друго безплатно курсче, което горещо препоръчвам.

          https://www.coursera.org/learn/money-banking
          Благодаря, ето и на теб едно от МВФ.
          https://www.edx.org/course/macroecon...sting-imfx-mfx

          Май станахме като децата, да си разменяме стикери
          Диплома = стикер

          Коментар


          • С което ще си на загуба

            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
            Така е, например ако купиш десет годишно трежъри, ще си получиш главницата след 10 години. Ако лихвите скочат след като си купил, ще ги държиш на загуба до падеж. Междувременно ако си мислил че евтино ще ролваш 3 month forward swaps те ще поскъпват с доходността на трежърис. Т.е. за да е безрисково трябва да направиш 10 годишен суап.
            С което ще си на загуба.

            Оставете тези игри на дойтче банк.

            Те знаят най добре как се фалира.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Там е работа че без хедж няма безрискова печалба.
              Така е, например ако купиш десет годишно трежъри, ще си получиш главницата след 10 години. Ако лихвите скочат след като си купил, ще ги държиш на загуба до падеж. Междувременно ако си мислил че евтино ще ролваш 3 month forward swaps те ще поскъпват с доходността на трежърис. Т.е. за да е безрисково трябва да направиш 10 годишен суап.

              Коментар


              • Не е зле

                Не е зле да имате малко дълги долари срещу йената между другото.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                  Като спрат японци и европейци да купуват американски облигации, доходността им ще стане по-висока от цената на хеджирането и пак ще почнат да ги купуват, ако не те някой друг който не е против безрискова печалба.
                  Там е работа че без хедж няма безрискова печалба.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Като спрат японци и европейци да купуват и тези 2% ще им се виждат баси оптимизма.

                    Идва Армагедон - 2008 на н-та степен. CDO та та дето изгърмяха 2008 бяха само 1,4 трилиона. Сега говорим за 30 трилионен балон само при ДЦК тата - без всичките деривати около тях - които един господ знае колко са - може и да са там каквато цифра е след трилион.
                    Като спрат японци и европейци да купуват американски облигации, доходността им ще стане по-висока от цената на хеджирането и пак ще почнат да ги купуват, ако не те някой друг който не е против безрискова печалба.

                    Коментар


                    • Знаете ли какво означавало ...

                      Знаете ли какво означавало ...VIP?


                      ))))))


                      VIP - Временно имам пари ))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Равен, като изгърми тоя балон ще влезем в икономическа депресия или мислиш че има и по добър сценарий? При подобен сценарий би трябвало златото да е safehaven ?
                        Ако изгърми - все пак може и да не изгърми, а съвсем постепенно, стабилно и дългосрочно да си спадне Или поне в това вярват и централните банки и останалите на уолстрийт. Нищо чудо и да са прави.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Като спрат японци и европейци да купуват и тези 2% ще им се виждат баси оптимизма.

                          Идва Армагедон - 2008 на н-та степен. CDO та та дето изгърмяха 2008 бяха само 1,4 трилиона. Сега говорим за 30 трилионен балон само при ДЦК тата - без всичките деривати около тях - които един господ знае колко са - може и да са там каквато цифра е след трилион.
                          Равен, като изгърми тоя балон ще влезем в икономическа депресия или мислиш че има и по добър сценарий? При подобен сценарий би трябвало златото да е safehaven ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Голдман казват 2%, Сити 1.6%. Мисля, че това обхвата на предвижданията за началото на 2017.
                            Като спрат японци и европейци да купуват и тези 2% ще им се виждат баси оптимизма.

                            Идва Армагедон - 2008 на н-та степен. CDO та та дето изгърмяха 2008 бяха само 1,4 трилиона. Сега говорим за 30 трилионен балон само при ДЦК тата - без всичките деривати около тях - които един господ знае колко са - може и да са там каквато цифра е след трилион.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Всъщност никой не знае какво ще стане. Ясно е само че това ще стане по-скъпо. И при положение че печалбите и сега не са им високи при тези ниски лихви, ако са се овъртели с ливъридж, каквото обикновено става при ниска волатилност и "сигурни" сделки последствията могат да варират от никакви до катастрофални.
                              Голдман казват 2%, Сити 1.6%. Мисля, че това обхвата на предвижданията за началото на 2017.

                              The bond-market losses are only set to continue, said Francesco Garzarelli, London-based co-head of global macro and markets research at Goldman Sachs, which sees Treasury yields rising to 2 percent toward the beginning of 2017. The resultant drop in stock-market indexes may slow the move up in yields but not reverse it, Garzarelli said.

                              Citigroup predicts 10-year Treasuries will rally by year-end, with yields falling to 1.60 percent.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Имаше един Асенчо75 тука. Той беше гоям гений. Много неща знаеше. Опции, делти гами. Та аз мног0 одобре си спомням, как този гуро ми обясняваше как съм неук и живея на гъза на географията. И точно когато аз пазарях земя по 100 лева чернозем, той ми обясняваше че щяло да става 50 лева, което тогава си изглеждаше страшно. 50% спад. И точно когато аз пазарях злато на 600 долара, гурото ми обясняваше че ще пада под 300 защото много разбирал фракталите и гръцките букви. Та какво си измислям и какво не не е тема на разговора. Всеки може да провери защото съм писал в този форум какво и кога съм купувал и на какви цени.
                                Та накратко.Имаше ли бум? Имаше? Направи ли 500%? Направи? Беше ли ясно че ще направи? Беше ясно? Вие участвахте ли или не? Ако не участвахте защо не участвахте? С гръцките букви повече пари ли спеелихте от тези 500%?
                                Гръцките букви и формулите са много секси за един трейдър. Безсмислено е да се обяснава, че с малко здрав разум могат да правят повече пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X