IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • сега се разтърсих за една доста добра книга за психология в търговията. Бях я чел сигурно преди 15 години.

    http://freepages.computers.rootsweb....r_a_Living.PDF

    Та може да видите поне първата глава - за това как човек чисто психологически обработва търговията си. Убеден съм че доста народ ще се познае в един или в друг кофти случай

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Ама аз съм го направил просто бе Ники. Всичко съм продал и нищо не купувам. Такива дейтрейдинги не се занимавам. Ще видим след една година колко съм напред или назад. Ето за последната година сам можеш да сметнеш колко съм загубил или спечелил от това че не съм купувал даймлер например .
      добре от далгосро4нот ми портфолио имам Sixt Vz. кво мислиш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        стига сте писали романи.

        наприви го просто

        влиzам в А с 1 милион евро и иzлиzам 2 4аса по касно с 1.2м. тогава сте ви приzаниа. или купувам акициа А zа тенор от 2 години на таzи цена zастото е виждам по касно на таzи цена. или купувам облигациите на Outukumpy @ 95 стото ги о4акавам на 102 zаади по добри steel markets.

        то не беха иzамами и конспирации. много о4евдно 4е имам много на ебани, важно е да не си оттех.
        Ама аз съм го направил просто бе Ники. Всичко съм продал и нищо не купувам. Такива дейтрейдинги не се занимавам. Ще видим след една година колко съм напред или назад. Ето за последната година сам можеш да сметнеш колко съм загубил или спечелил от това че не съм купувал даймлер например .
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Искаш ли да ти кажа една "тайна" ...дано ми повярваш. Тъй като имам честа да познавам един пенсионен фонд ...по лично...преди време имаше един такъв разговор, колко процента ще дам ако ми купят еди колко си акции от да кажем едно ИПО на БФБ което преди Х години имах идея да направя на БФБ.
          Не че само тук е тая далавера...ама ако въпросните фондове са "инвестирали" където им е "казал" някой хич не се учудвам на "резултатите" им.
          Такива неща в обществен форум не се пишат
          Ама така и така си ги написал, мога да допълня, че както могат да купуват, така и могат да продават по поръчка. Задачата е да им хванеш спатиите и да се възползваш. Това не само за БФб де. Въобще, изобщо
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Смяташ ли че той не нае какво е мечи пазар на 45 години? Борси морси все тая. Нещата са едни и същи на всякъде.
            стига сте писали романи.

            наприви го просто

            влиzам в А с 1 милион евро и иzлиzам 2 4аса по касно с 1.2м. тогава сте ви приzаниа. или купувам акициа А zа тенор от 2 години на таzи цена zастото е виждам по касно на таzи цена. или купувам облигациите на Outukumpy @ 95 стото ги о4акавам на 102 zаади по добри steel markets.

            то не беха иzамами и конспирации. много о4евдно 4е имам много на ебани, важно е да не си оттех.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Смяташ ли че той не нае какво е мечи пазар на 45 години? Борси морси все тая. Нещата са едни и същи на всякъде.
              Ми не знае. То от всичките му постове лъха на пълна неопитност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                ти почна да ме гаргариш
                ама квото повикало,такова се обадило
                пас
                купи си 1 милион варанти или опции. така на цент сте прваиш 10к., аиде

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Ама не ти липсва самочувствие.

                  то че да не печелиш от бичи пазар когато си нетно дълъг трябва да си кръгъл идиот. Чакай да видиш как ще се представяш при мечи пазар или поне при пазар на страни преди да почнеш да се взимаш на сериозно
                  Смяташ ли че той не нае какво е мечи пазар на 45 години? Борси морси все тая. Нещата са едни и същи на всякъде.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    недеи. пусни кас Apple za 2 centa
                    ти почна да ме гаргариш
                    ама квото повикало,такова се обадило
                    пас
                    Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                    Коментар


                    • омръзна ми да гледам цигари,папкане и нефтеняци
                      нещо ново ми трябва
                      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                        за 3д принта,някой да има нещо интересно
                        струва ли си да се набучвам тук или е рано

                        недеи. пусни кас Apple za 2 centa

                        Коментар


                        • за 3д принта,някой да има нещо интересно
                          струва ли си да се набучвам тук или е рано
                          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                            ++++++
                            Евала за тоя коментар
                            да не си брат на Императора?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Така ама....хич не е така.

                              Може би твоя опит е такъв с отрицателен резултат. И смяташ че всички са така. Моя опит е с положителен резултат надвишаващ с пъти твоя резултат и в това мога да се обзаложа но това няма значение. И това не се дължи на късмета поради факта че е устойчиво а не моментно състояние.

                              Не говорим за ежедневна търговия. Говорим да продадеш когато трябва и да купиш когато трябва.
                              А кога трябва? Отговора на този въпрос различава мъжете от децата.
                              Когато ти нямаш представа кога да продадеш и кога да излезеш от пазара и кога да влезеш отново те кара да смяташ че всички са така.
                              Нямаш представа за нещата, това е повече от ясно. И не го казвам да те засегна или обидя. Просто така както за теб е ясно че аз нищо не разбирам от управление на портфейл, може би по същия начин за мен е ясно че ти нищо не разбираш от механизмите които движат пазара. И тук не говоря за ден два...или ежедневна търговия. Говоря за средносрочна търговия защото точно сега дългосрочната търговия е безумна.
                              Само факта че за мен е така а пък за теб дългосрочната е правилната показва ясно че живеем на различни планети.
                              Когато това което ти наричаш шум е целенасочен шум който движи пазара в определена посока и ако успееш да разбереш посоката не за един ден а за средносрочен период тогава можеш да правиш истински пари. Тогава можеш и да се предпазиш от големи движения или да ги използваш за да максимализираш резултата си.
                              Ето аз сега например също не гледам акаунта си от известно време. Хич не ме интересува какво се случва в детайли или както ти наричаш шума.
                              Обаче аз не съм дълъг а съм къс, даже не само на акции съм къс и някой бондове съм къс.
                              Аз не инвестирам... а спекулирам. Аз не искам да хвана 1 %, аз искам да хвана 10. Мен не ме интересува фундамента. Мен ме интересуват парите които мога да спечеля.
                              Мен ме интересува голямата картина точно в момента. В друг момент може да ме интересува краткосрочна далавера, в трети може да ме интересуват бодновете или в четвърти опциите. Интересува ме това което смятам че мога да спечеля от него.
                              И както всеки път се случва...ще поживеем и ше видим кой е прав.

                              По същия начин аз бях "дългосрочен" до оня ден имах останали дълги позици от 181. Сега почти нямам. дали ще проусна рали не ме интересува към момента интересува ме да хвана неизбежното движение надолу защото то е далеч по доходоностно от това нагоре.

                              Оня ден имах опции - сега не, сега не ме интересува нищо друго от движението надолу в което съм абсолютно сигурен че ще се случи без значение кога.

                              Ако утре видя друга възможност - ще бъда там ако не вдия - нищо няма да правя.

                              Дали съм прав? Резултатите го показват. Без значение кой е магазинаер и кой професор.
                              Ама не ти липсва самочувствие.

                              то че да не печелиш от бичи пазар когато си нетно дълъг трябва да си кръгъл идиот. Чакай да видиш как ще се представяш при мечи пазар или поне при пазар на страни преди да почнеш да се взимаш на сериозно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Това е шум. За това се инвестира дългосрочно. Защото в краткосрочен план шумът е 90% от движенията, ако не и 99%. Пусни си една графика на 15 минути на СП и тя изглежда като кардиограма на човек в стрес. Нагоре надолу постоянно. Пускаш същото на месечна база и изведнъж шумът изчезва - виждаш тренда. Проблемът е че тогава трябва да стискаш позиции с години, не с дни ими с минути.

                                Инвестиционните банки се опитват да те накарат да инвестираш според шумът. Така хем им вдигаш приходите от комисионни, хем им вдигаш приходите с всяка твоя грешна сделка. В краткосрочен план борсата е игра с отрицателен резултат. Един печели само когато друг губи - и отделно си плаща комисионните, рисърча и така нат. А колкото повече сделки правиш, толкова повече ще грешиш. Т.е. те толкова повече ще печелят - защото те са много по-добри от теб в това.

                                Финансовите медии искат да те заковат като публика - така че и те се фокусират върху шума. За какво им е човек който поглежда пазара по веднъж в седмицата - те от такив аинвеститори ще фалират. За това блъскат емоции навсякъде, за това постоянно приказват за страшни работи - защото страхът продава. Щастливите хора не търгуват ежедневно. Ежедневно търгуват тези с хазартна пристрастеност. където страхът и алчността им определят настроенията, а настроенията им определят търговията.
                                +999999
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X