IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

    За лихвите има две възможности:
    1. По-вероятно икономиката да продължи да се възстановява и лихвите да се вдигат още. Виждам ги поне на 3%. Може и 3.25-3.5% в края на годината.
    2. По-малко вероятен сценарий е нещата да тръгнат на зле и лихвите да паднат.

    Според мене и в двата случая не е много вероятно акциите да се сринат, макар и по различни прични.
    икономика , която расте на база на дефицити, сектор на услуги и системни инжекции от кеш....рано или късно спихва брутално. просто я няма искрата, но с влизането на Тръмп в Белия дом си мисля, че искри и гръмотевици ще има бол
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • чаайте да ви кажа как се търгува в тази тема Нусе. търгува се така -

      Ай останаха 2 точки до 20000 . Дълго и после гърмене на стопчета . хяхяхяяяяяяяяяяя

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Що така, вече ти се види скъпичък ?
        Особено след като 10Y трежърито скочи 70% и още се чака....

        А къде виждаш лихвите и зеления към края на годината ?
        За лихвите има две възможности:
        1. По-вероятно икономиката да продължи да се възстановява и лихвите да се вдигат още. Виждам ги поне на 3%. Може и 3.25-3.5% в края на годината.
        2. По-малко вероятен сценарий е нещата да тръгнат на зле и лихвите да паднат.

        Според мене и в двата случая не е много вероятно акциите да се сринат, макар и по различни прични.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Няма ли да има залагания тази година за СиП в края на 2017?

          Моето предвиждане е, че ще си остане там където е сега и ще завършим годината на 2300.

          Давам не повече от 15% вероятност да пробие над 2400 или да падне под 2000.
          Що така, вече ти се види скъпичък ?
          Особено след като 10Y трежърито скочи 70% и още се чака....

          А къде виждаш лихвите и зеления към края на годината ?

          Коментар


          • Здравейте, колеги. От доста време не съм се мяркал, но се сетих наскоро за вас. Някой включил ли е в портфейла си "китайския Фейсбук" RENN и има ли мнение относно социалната мрежа?
            Last edited by Reptil; 08.01.2017, 17:38.
            От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

              Завиждам ти благородно, че вече си имаш прогноза. Обмисляш ли да я отиграеш с продажба на едногодишни покрити колове?
              Аз тъкмо сега не съм съгласен напълно с посоката на пазара. Шортнах го с половината акаунт и поне до понеделник ще съм на това мнение.
              Държа си старите позиции в соларки, Ериксон и Нокия, малко Тева , малко Сантандер и ще си ги стискам поне един президентски мандат

              Мише, този Насдак 100 от около 3700-3800 насам ми се струва надценен. Имам в предвид някъде на границата между много надценен и балон. Как да разбера кога вече е балон, че да спра да го шортя
              Нищо не правя в момнета. Имам доста financials, които мисля да продължа да държа. Вдигането на лихвите и евентуалната ревизия на Дод Франк ще бъдат попътен вятър за financials. Също смятам, че и други компании в портфейла ми ще продължат да се представят добре в следващите няколко години. Нали знаеш, че пропагандирам дългосрочното.

              Насдак 100 не го купувай щом така мислиш. За целия НАСДАК гледах, че и ПЕ и дивидентите са под средно-историческите стойности за последните 25 г. Но това нищо не означава, разбира се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Няма ли да има залагания тази година за СиП в края на 2017?

                Моето предвиждане е, че ще си остане там където е сега и ще завършим годината на 2300.

                Давам не повече от 15% вероятност да пробие над 2400 или да падне под 2000.
                Завиждам ти благородно, че вече си имаш прогноза. Обмисляш ли да я отиграеш с продажба на едногодишни покрити колове?
                Аз тъкмо сега не съм съгласен напълно с посоката на пазара. Шортнах го с половината акаунт и поне до понеделник ще съм на това мнение.
                Държа си старите позиции в соларки, Ериксон и Нокия, малко Тева , малко Сантандер и ще си ги стискам поне един президентски мандат

                Мише, този Насдак 100 от около 3700-3800 насам ми се струва надценен. Имам в предвид някъде на границата между много надценен и балон. Как да разбера кога вече е балон, че да спра да го шортя

                Коментар


                • Стана ми интересно как разсъждават децата в детската градина. Нали знаете как опростяват нещата. Може би е редно и ние да разсъждаваме като тях? Дали има смисъл да се връщаме към детските фантазии? Въпрос на психология. Например: детето вижда планина пред себе си. То разсъждава: нагоре е трудно. Надолу се слиза много по-лесно. Детето е открило Америка /за себе си/. Все пак детето реално е направило определени усилия и е разбрало нещо, свързано с възвишенията, които се изкачват по-трудно, отколкото когато се движим по прав участък.

                  Е, редно ли е като видим една графика с цените на даден актив - да правим аналогия с преодоляване на препятствие от цените. Очевидно е за всяко дете, че пътят "надолу" е по-лек. А за цените дали тоя път е по-лек? Не мислите ли, че доста малко купувачи тук разсъждават точно така? Има такива, за които няма друг начин на мислене. Когато дойде времето - те ще бъдат първите, които ще се произнесат тържествуващо: "Казвах ли ви АЗ, познах!"

                  Сигурно е, че има психологически нива, които се преодоляват или не се преодоляват /говоря за цените, а нивата са нещо имагинерно, не и в съзнанието/. Е, трудно ли е нагоре и по-трудно ли е отколкото надолу? Лаишки въпрос. Чували сме и за падащите кинжали /ножове/. Все пак - дано налучкваме психологията на пазара. Със сигурност тя не е от типа "трудно изкачване на върхове", защото и графиките - както нееднократно отбелязват знаещите - са едно моментно отражение за онагледяване на пазара, но решително те не дават посоката на пазара. Графиките следват пазара, който се води от психологията на участниците. Как тълкуваме графиките - това са си отново произволни доводи, с които опитваме да синтезираме мисленето на масата. Дали го постигаме - това е друг въпрос. Всеки има право да говори това, в което е убеден - дали вярва - е прекалено силно казано. За себе си съм убеден, че нагоре /по реален наклон/ - ми е по-леко...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Залагаш на дългосрочно кекаво пъплене? Не зная... всички знаем колко са могъщи хипермегаебасиспекулантските фондове... как ще живеят те в дългосрочен режим на кекаво пъплене? От какво ще печелят?
                    Проблемът си е техен. Могат да скъсят облигациите, примерно. А могат и да не правят много пари за известно време.

                    Америкнските акции не ги виждам да паднат. (Освен ако Тръм не извърши доста големи глупости, но не ми се вярва.)

                    Ще има доста отлив от облигации към акции. Ще има растеж на печалбите 2017. Вероятно и повече обратно изкупуване ако Тръм позволи на корпорациите да приберат кеша от чужбина в САЩ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Няма ли да има залагания тази година за СиП в края на 2017?

                      Моето предвиждане е, че ще си остане там където е сега и ще завършим годината на 2300.

                      Давам не повече от 15% вероятност да пробие над 2400 или да падне под 2000.
                      Залагаш на дългосрочно кекаво пъплене? Не зная... всички знаем колко са могъщи хипермегаебасиспекулантските фондове... как ще живеят те в дългосрочен режим на кекаво пъплене? От какво ще печелят?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Няма ли да има залагания тази година за СиП в края на 2017?

                        Моето предвиждане е, че ще си остане там където е сега и ще завършим годината на 2300.

                        Давам не повече от 15% вероятност да пробие над 2400 или да падне под 2000.

                        Коментар


                        • Аферим. Голямо битка един вид така да се каже. Аз мисля, че при всички положения ще стане 20 000, дори за малко - та бичетата да си направят кефът. След 20 000 ще видим какво... но за мен: пътят надолулу е ного по-лесен от пътят нагоре.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • импе, 19999.63 е номер 2

                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Аха, уволнението и прогонването на обонго. И какво толкова - нима не знаем това от ноемврий?
                              друго е тръмп да дойде и да почне да строи стени, да гушка путин и да годи американски компании от мексико
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение

                                не се търгува така . а тука всички милионери търгувате по този ууууууникален начин . КАЗВА СЕ ДЪНО И ВРЪХ ))))))))) иначе отиваш в графата еврейски трол

                                така че дъно , кога , връх , кога , ние пичелим и така нататък . хяхяхяххяяяяяяяяяяяяяяя
                                По кой начин се търгува я ме светни да стана милярдер? Ти си най-големото светило в търговията нещо да изпием по кафе да ме научиш? Смени дилара или клиниката, че положението е зле. Само ми кажи ерейчетата от wallstreet скъсаха ли ти задника от индексите и бомбите ти/

                                Коментар

                                Working...
                                X