IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Тея не ги знам Ники. Ако отделя два дни да ги проучвам сигурно ще имам мнение ама сега йок. Каква е историята в която си повярвал преди да си ги купиш? Ако няма история в която да повярвам предпочитам храни, напитки и наеми. Такива инвестиции имам и въобще не ги мисля.
    от две години сам ватре

    просто им бех доволен клиент, пак и ста4ките на Lufthansa и немските желеzници беха идеални...

    https://en.wikipedia.org/wiki/Sixt

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      добре от далгосро4нот ми портфолио имам Sixt Vz. кво мислиш?
      Тея не ги знам Ники. Ако отделя два дни да ги проучвам сигурно ще имам мнение ама сега йок. Каква е историята в която си повярвал преди да си ги купиш? Ако няма история в която да повярвам предпочитам храни, напитки и наеми. Такива инвестиции имам и въобще не ги мисля.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Аз не го подценявам в това от което си изкарал парите. В каквото и да е то - очевидно не е финансови пазари.

        Но компетентността там не променя факта за пълната липса на компетентност във всички останали области. Едва ли би отишъл при богат строителен предприемач да те лекува. Ако смяташ, че трудно се става лекар, защо си мислиш че е по-лесно човек да се научи да инвестира
        От каквото и да ги е спечелил. Факта че живеем в екстремистан оначава че е бил ако не най-добрия в дадена област, то поне е бил достатъчо близо до най-добрия. Това означава че притежава необходимите качества. А необходимите качества да си добър строител, лекар, шивач или борсов търговец са едни и същи за мен. Аз съм научил много неща от теб, ама съм научил много и от него. Просто това че мислите различно за мен не означава че единият е прав а другият не е.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Имаше една приказка дето хитър петър бил умен ама беден а настрадин ходжа бил много прост ама богат. Това са приказки. В реалността няма такива герои. Не че му правя четки ама е успял човек. Не е редно да се подценяват ничии думи. Аз пък мисля като него на 90%. Снощи мислех да пиша един дълъг пост. Исках да казвам и да обяснявам нещо. Вече забравих какво беше. нещо за фондовете май. И после си зададох въпроса как по дяволите мога да обясня нещо с един пост или с 10 или 100 поста. Невъзможно е. Трябва да разкажа целият си живот. Обаче за да разкажа живота, премеждията и опита си ще ми трябва още един живот да разказвам и някой да жертва живота си да слуша. Това е и моето обяснение защо интелигентни хора не могат да се разберат. Просто всеки си е намерил неговият си път и си е прав за себе си. Ники прави дейтрейдинги, ти си супер диверсифициран, Ив си има някакви смесени схеми а аз пък си гоня да хвана едно движение на 5 години. И всеки си е прав за себе си. Това не означава да спираме да пишем. Ама да гледаме на това като семки пред блока без да се вживяваме.
          Аз не го подценявам в това от което си изкарал парите. В каквото и да е то - очевидно не е финансови пазари.

          Но компетентността там не променя факта за пълната липса на компетентност във всички останали области. Едва ли би отишъл при богат строителен предприемач да те лекува. Ако смяташ, че трудно се става лекар, защо си мислиш че е по-лесно човек да се научи да инвестира

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ми не знае. То от всичките му постове лъха на пълна неопитност.
            Имаше една приказка дето хитър петър бил умен ама беден а настрадин ходжа бил много прост ама богат. Това са приказки. В реалността няма такива герои. Не че му правя четки ама е успял човек. Не е редно да се подценяват ничии думи. Аз пък мисля като него на 90%. Снощи мислех да пиша един дълъг пост. Исках да казвам и да обяснявам нещо. Вече забравих какво беше. нещо за фондовете май. И после си зададох въпроса как по дяволите мога да обясня нещо с един пост или с 10 или 100 поста. Невъзможно е. Трябва да разкажа целият си живот. Обаче за да разкажа живота, премеждията и опита си ще ми трябва още един живот да разказвам и някой да жертва живота си да слуша. Това е и моето обяснение защо интелигентни хора не могат да се разберат. Просто всеки си е намерил неговият си път и си е прав за себе си. Ники прави дейтрейдинги, ти си супер диверсифициран, Ив си има някакви смесени схеми а аз пък си гоня да хвана едно движение на 5 години. И всеки си е прав за себе си. Това не означава да спираме да пишем. Ама да гледаме на това като семки пред блока без да се вживяваме.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • сега се разтърсих за една доста добра книга за психология в търговията. Бях я чел сигурно преди 15 години.

              http://freepages.computers.rootsweb....r_a_Living.PDF

              Та може да видите поне първата глава - за това как човек чисто психологически обработва търговията си. Убеден съм че доста народ ще се познае в един или в друг кофти случай

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Ама аз съм го направил просто бе Ники. Всичко съм продал и нищо не купувам. Такива дейтрейдинги не се занимавам. Ще видим след една година колко съм напред или назад. Ето за последната година сам можеш да сметнеш колко съм загубил или спечелил от това че не съм купувал даймлер например .
                добре от далгосро4нот ми портфолио имам Sixt Vz. кво мислиш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  стига сте писали романи.

                  наприви го просто

                  влиzам в А с 1 милион евро и иzлиzам 2 4аса по касно с 1.2м. тогава сте ви приzаниа. или купувам акициа А zа тенор от 2 години на таzи цена zастото е виждам по касно на таzи цена. или купувам облигациите на Outukumpy @ 95 стото ги о4акавам на 102 zаади по добри steel markets.

                  то не беха иzамами и конспирации. много о4евдно 4е имам много на ебани, важно е да не си оттех.
                  Ама аз съм го направил просто бе Ники. Всичко съм продал и нищо не купувам. Такива дейтрейдинги не се занимавам. Ще видим след една година колко съм напред или назад. Ето за последната година сам можеш да сметнеш колко съм загубил или спечелил от това че не съм купувал даймлер например .
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Искаш ли да ти кажа една "тайна" ...дано ми повярваш. Тъй като имам честа да познавам един пенсионен фонд ...по лично...преди време имаше един такъв разговор, колко процента ще дам ако ми купят еди колко си акции от да кажем едно ИПО на БФБ което преди Х години имах идея да направя на БФБ.
                    Не че само тук е тая далавера...ама ако въпросните фондове са "инвестирали" където им е "казал" някой хич не се учудвам на "резултатите" им.
                    Такива неща в обществен форум не се пишат
                    Ама така и така си ги написал, мога да допълня, че както могат да купуват, така и могат да продават по поръчка. Задачата е да им хванеш спатиите и да се възползваш. Това не само за БФб де. Въобще, изобщо
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Смяташ ли че той не нае какво е мечи пазар на 45 години? Борси морси все тая. Нещата са едни и същи на всякъде.
                      стига сте писали романи.

                      наприви го просто

                      влиzам в А с 1 милион евро и иzлиzам 2 4аса по касно с 1.2м. тогава сте ви приzаниа. или купувам акициа А zа тенор от 2 години на таzи цена zастото е виждам по касно на таzи цена. или купувам облигациите на Outukumpy @ 95 стото ги о4акавам на 102 zаади по добри steel markets.

                      то не беха иzамами и конспирации. много о4евдно 4е имам много на ебани, важно е да не си оттех.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Смяташ ли че той не нае какво е мечи пазар на 45 години? Борси морси все тая. Нещата са едни и същи на всякъде.
                        Ми не знае. То от всичките му постове лъха на пълна неопитност.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                          ти почна да ме гаргариш
                          ама квото повикало,такова се обадило
                          пас
                          купи си 1 милион варанти или опции. така на цент сте прваиш 10к., аиде

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Ама не ти липсва самочувствие.

                            то че да не печелиш от бичи пазар когато си нетно дълъг трябва да си кръгъл идиот. Чакай да видиш как ще се представяш при мечи пазар или поне при пазар на страни преди да почнеш да се взимаш на сериозно
                            Смяташ ли че той не нае какво е мечи пазар на 45 години? Борси морси все тая. Нещата са едни и същи на всякъде.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              недеи. пусни кас Apple za 2 centa
                              ти почна да ме гаргариш
                              ама квото повикало,такова се обадило
                              пас
                              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                              Коментар


                              • омръзна ми да гледам цигари,папкане и нефтеняци
                                нещо ново ми трябва
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X