IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Значи извода е че трябва да коментираме само неща от които всички разбираме. Например последната ми идея е да заложа на фалит на фейсбук. За мен това е сериозно застрашено. Снапчата дръпна младежите а по-възрастните го ползват все по-малко по мои наблюдения. Идеята ми е да сложа неголяма сума, около 10 000 долара на фалита на фейсбук. Ако стане ще спечеля милион. Ако не стане 10к назад. Голям праз
    по добре Twitter

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      напротив, но това сам го оставил на други хора които са агрономи и са вреле и кипели в тоzи биzнес. аz сам дале4е оттова и както каzа всеки да си zнае локвата
      Значи извода е че трябва да коментираме само неща от които всички разбираме. Например последната ми идея е да заложа на фалит на фейсбук. За мен това е сериозно застрашено. Снапчата дръпна младежите а по-възрастните го ползват все по-малко по мои наблюдения. Идеята ми е да сложа неголяма сума, около 10 000 долара на фалита на фейсбук. Ако стане ще спечеля милион. Ако не стане 10к назад. Голям праз
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Еми да. Ето ти си им клиент и знаеш за какво става дума. И прилична доходност си направил. Браво. Имал си възможност да ги забележиш и да ги следиш ежедневно дето се вика. Аз пък живея на село и ходя да гледам на агрия посевите и затова там съм инвестирал. Р/Е 5 срещу 20 все пак. За Р/В няма да ти приказвам. Само собствената им земя струва доста повече от цялата компания. Мога с дни да ти приказвам за бизнеса им и пак ще е недостатъчно. За предимствата им пред конкуренцията и т.н Ама теб няма да ти е интересно защото вероятно не разбираш от земеделие и не те интересува
        напротив, но това сам го оставил на други хора които са агрономи и са вреле и кипели в тоzи биzнес. аz сам дале4е оттова и както каzа всеки да си zнае локвата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Според зависи, ма не е баш така че да правиш обобщения.
          Например конкретно за биотехнологиите страшно много съм научил от постовете на 2-ма докторя от СА, като са много добри инвеститори не само в тази област а и с прозорлив поглед към пазара като цяло, пък и ако им видиш старите постове от преди година и нещо и ще се учудиш колко добри маркет таймъри са.



          Предполагам и сам си наясно че това не е вярно и просто се бъзикаш...
          Ми де да знам и аз. Айде издай се че си лекар да не те издавам аз Ама аз наистина като гледам устройството на сърцето не ми изглежда да е много голяма философия. Аз например съм учил двигатели. Там има бая неща. Клапани, млапани валове, бутала. Сума ти и системи и електроники. Пък в едно сърце какво толкова да има да му разбира човек. Пък и дето се вика ако лекарите разбираха толкова Стив Джобс да е жив и всички щяхме да сме безсмъртни Безсмъртен двигател може да има ама безсмъртни хора няма. Факт!
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Аз говоря само за собствения ми опит. Естествено че е ограничен, но с лекарите, които познавам е някакъв ужас да се говори за икономика и финанси.
            И моя е такъв.......ала това не значи много...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Аз не съм против спекулата по принцип. Просто смятам че спекулата е еднозначно вредна за хора без опит. Ти каква част от капитала си хвърляш за спекула - силно ме съмнява да е над 5-10%. Ама един човек без опит за нула време както започне от 10%, за отрицателно време ще го направи на 100% че и на 200%
              в момента
              1) 60% е low volatility portfolio с хориzонт 5 до 10 години
              2) 20% е портфолио от хибрдни облигации, коко бондс, convertible debt, catastrophic bonds etc.
              3) 20% е силно спекулативно портфолио

              excess retunrns oт 3 отиват в 2. excess retruns ot 2 отиват в 1

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Според зависи, ма не е баш така че да правиш обобщения.
                Например конкретно за биотехнологиите страшно много съм научил от постовете на 2-ма докторя от СА, като са много добри инвеститори не само в тази област а и с прозорлив поглед към пазара като цяло, пък и ако им видиш старите постове от преди година и нещо и ще се учудиш колко добри маркет таймъри са.



                Предполагам и сам си наясно че това не е вярно и просто се бъзикаш...
                Аз говоря само за собствения ми опит. Естествено че е ограничен, но с лекарите, които познавам е някакъв ужас да се говори за икономика и финанси.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  от две години сам ватре

                  просто им бех доволен клиент, пак и ста4ките на Lufthansa и немските желеzници беха идеални...

                  https://en.wikipedia.org/wiki/Sixt
                  Еми да. Ето ти си им клиент и знаеш за какво става дума. И прилична доходност си направил. Браво. Имал си възможност да ги забележиш и да ги следиш ежедневно дето се вика. Аз пък живея на село и ходя да гледам на агрия посевите и затова там съм инвестирал. Р/Е 5 срещу 20 все пак. За Р/В няма да ти приказвам. Само собствената им земя струва доста повече от цялата компания. Мога с дни да ти приказвам за бизнеса им и пак ще е недостатъчно. За предимствата им пред конкуренцията и т.н Ама теб няма да ти е интересно защото вероятно не разбираш от земеделие и не те интересува
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Но за необходимите качества. Ами не, не са едни и същи. Реално често са дори противоположни. Това в психиката на човек, което ще го направи прекрасен лекар, има голяма вероятност да му донесе огромни неприятности на борсата. Мога да кажа от лични впечатления, че доктори, математици и инженери са най-зле що се отнася до пазарно мислене. Първите все ги избива на някакви хуманни глупости, другите все си мислят че има някакъв ред в хаоса.
                    Според зависи, ма не е баш така че да правиш обобщения.
                    Например конкретно за биотехнологиите страшно много съм научил от постовете на 2-ма докторя от СА, като са много добри инвеститори не само в тази област а и с прозорлив поглед към пазара като цяло, пък и ако им видиш старите постове от преди година и нещо и ще се учудиш колко добри маркет таймъри са.

                    И въобще не си мисля че е трудно да станеш лекар. Примерно сърдечен лекар. Че то какво има толкова в ведно сърце. 2-3 камери и 2-3 клапи Проблема е че за да станеш сърдечен лекар трябва да знаеш и примерно 1000 -та кости и мозък и очи и дробове и т.н. А после цял живот се занимаваш само със сърцата на хората. Просто такава е системата.
                    Предполагам и сам си наясно че това не е вярно и просто се бъзикаш...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      е хубаво виж ми от 3 седмци треидовете в темата DAX.

                      za теб е хаzарт, zа мен е трапка да бада прав. ако парите не са пред о4итети и имас друг подход, да бадеш прав, то тогава се прават пари по лесно...
                      Аз не съм против спекулата по принцип. Просто смятам че спекулата е еднозначно вредна за хора без опит. Ти каква част от капитала си хвърляш за спекула - силно ме съмнява да е над 5-10%. Ама един човек без опит за нула време както започне от 10%, за отрицателно време ще го направи на 100% че и на 200%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Да има правила как да се инвестира добре. И те включват това да НЕ СПЕКУЛИРАШ.

                        Ако искаш да спекулираш необходимите качества скачат експоненциално. Освен ако не искаш много бързо от човек с пари да се превърнеш в човек без пари

                        Но и какво точно е спекулата? аз като малък смятах продажбата на олио по време на война за спекула
                        Което не е, че ти точно в такъв бизнес би желал да инвестираш, ако имаш възможност.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Да има правила как да се инвестира добре. И те включват това да НЕ СПЕКУЛИРАШ.

                          Ако искаш да спекулираш необходимите качества скачат експоненциално. Освен ако не искаш много бързо от човек с пари да се превърнеш в човек без пари
                          е хубаво виж ми от 3 седмци треидовете в темата DAX.

                          za теб е хаzарт, zа мен е трапка да бада прав. ако парите не са пред о4итети и имас друг подход, да бадеш прав, то тогава се прават пари по лесно...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Ок, може и аз да бъркам. И да го преценявам зле. Моето мнение в общия случай е важно само за мен самия.

                            Но за необходимите качества. Ами не, не са едни и същи. Реално често са дори противоположни. Това в психиката на човек, което ще го направи прекрасен лекар, има голяма вероятност да му донесе огромни неприятности на борсата. Мога да кажа от лични впечатления, че доктори, математици и инженери са най-зле що се отнася до пазарно мислене. Първите все ги избива на някакви хуманни глупости, другите все си мислят че има някакъв ред в хаоса.
                            Така погледнато изглеждаш прав. Айде да не е за лекари ами за зъболекари. какво значи прекрасен зъболекар? Ами хубави машини, хубави материали, добро обслужване, комуникативно място и т.н Това че си изучил в най-големи подробности устройството на зъба не означава че ще имам пациенти и ще бъда успешен. В тоя ред на мисли само добър зъболекар не е достатъчно. трябва да си и предприемач. А за да си добър предприемач вече качествата са едни и същи. Основно да се поставяш на мястото на клиента, пациента или каквото друго там ти трябва за да печелиш пари. Иначе е вярно. Аз съм математик и инженер и все търся ред в хаоса. Голям проблем имах по този въпрос. Надявам се че съм го решил.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              И въобще не си мисля че е трудно да станеш лекар. Примерно сърдечен лекар. Че то какво има толкова в ведно сърце. 2-3 камери и 2-3 клапи Проблема е че за да станеш сърдечен лекар трябва да знаеш и примерно 1000 -та кости и мозък и очи и дробове и т.н. А после цял живот се занимаваш само със сърцата на хората. Просто такава е системата.
                              zависи кав лекар

                              един хирург е касапин, това е сра4ност и истината е 4е умират неколко докато стане добар. састо е и zа zаболекари те. диагностик е несто друго

                              един добар треидер и савкупност от дисциплина, психолигиа, барzина, раzбиране на променливи. лекарите са иzправени пред трудни слу4аи, но пове4ето е детерминистко с малки волатилни момети zа които и живеиат докато са млади и гладни zа успехи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                                Защото инвестирането не е професия. То е ежедневна дейност.
                                Както няма твърди правила за какво е добро хранене, как да водим здравословен живот, няма и твърди правила как да се инвестира добре.
                                Един професионалист от застрахователно дружество, който има една единствена цел - да си покрие задълженията, по-скоро ще те обърка.
                                А и мене ми харесва майтапа, че Уол Стрийт бил единственото място дето хора с Ролс Ройси ходят за съвет от младежи, ползващи метро.
                                Да има правила как да се инвестира добре. И те включват това да НЕ СПЕКУЛИРАШ.

                                Ако искаш да спекулираш необходимите качества скачат експоненциално. Освен ако не искаш много бързо от човек с пари да се превърнеш в човек без пари

                                Коментар

                                Working...
                                X