IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
    ми тези дето инвестират с някаква разновидност на бай анд холд стратегията,
    според мен не използват голям ливъридж, камо ли пък 1 към 100
    аз лично освен че не бих инвестирал (тип бай анд холд) не бих спекулирал и с 90 на 100 заемен капитал
    Първо аз не говоря за 1:100 а за 1:10. За мен има разлика. Само 10 пъти ама разлика И второ въобще не става дума за бай енд холд а за стратегията на равния. Купуваш готини компании дето си видял някава история и хеджираш с къси индекси. На където и да върви все си на печалба. Ако е нагоре твоите компании бият индекса, ако пък е надолу индекса пада с повече отколкото твоят портфейл. Това няма нищо общо с бай енд холд. Прасе и космос
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      zа мен 4овек които тарси постоино внимание в анонимен форум или има големи zагуби или цака на демо
      Имаше тука преди време един форумен герой. Асен1975. Сигурно го помниш. Много разбираше и всички много му се радваха. Учеше ни на опции и гръцки букви.Висша математика, фрактали, пълна програма. Аз го помня защото имаше прогноза че земята щяла да става 50 лева на декар а златото 100$. И това точно по времето по което си бях набутал всичките пари в земя и злато и когато му обяснявах че печатането на пари ще предизвика паника и ще надуе точно тези активи. Асен ми обясняваше че съм живеел на гъза на географията и колко съм прост и как нищо не разбирам. После Асен изчезна. не знам какво стана с него. Дано да е жив и здрав и да е направил добра доходност от тогава. Не се е вяствал да каже.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • ми тези дето инвестират с някаква разновидност на бай анд холд стратегията,
        според мен не използват голям ливъридж, камо ли пък 1 към 100
        аз лично освен че не бих инвестирал (тип бай анд холд) с голям ливъридж, не бих спекулирал и с 90 на 100 заемен капитал
        Last edited by ceneto; 27.04.2016, 11:54.
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
          Дайте една прогноза за пазарите да кажем за следващите 6 месеца и да видим кой ще познае. Иначе само празни приказки единия бил доктор, другия продавач.
          То няма значение какъв си, а колко пари изкарваш.
          И стига с това "инвестиране" дългосрочно, в дългосрочен план всички сме мъртви.
          Нали знаете каква е разликата между дългосрочна инвестиция и краткосрочна?
          Всяка дългосрочна инвестиция е краткосрочна инвестиция която не е проработила.
          Дългсрочно купували за след 10 години
          Ами не може ли след 5 да го купиш на половин цена и да го чакаш само 5 години.
          Какъв е смисъла да го купуваш сега като утре може да е на половин цена?
          Иначе в тоя спор съм повече на страната на ив-макс той поне казва че е къс и че чака пазара да падне.
          Другите всички са дългосрочни инвеститори или дей трейдърчета
          Теб съм те запомнил с прогнозата ти за 100$ петрол. Тогава имаше спор за петрола. И на мен много ми се искаше петрола да отиде на 100$ защото виждах голямо движение, но се вслушах в мнението на колегите и се отказах. Дано не си играл спрямо прогнозите си защото сега щеше да си загубил много голям процент. Ама пък какви прогнози ще са това ако не слагаш пари на тях?
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • А относно бай енд холд за незнам кой път казвам че това не е инвестиране. Това е спестяване. Просто заделяш от дохода си някаква сума и купуваш акции без значение от текущата цена с надеждата че някой ден ще се пенсионираш богат.
            Та в този ред на мисли, имам въпрос към тези дето са бай енд холд,
            Бихте ли инвестирали в собствен бизнес с 90% заемен капитал, който по разчети трябва да се изплати за 30 или 40 години? И ако не бихте, защо правите това на борсата? Единственото което може да оправдае постъпката ви е надеждаата да продадете на друг по-голям глупак.Излиза че точно вие сте най-големите спекуланти.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Само заради тези думи Равен, абсолютно всеки човек на Уолл Стреет ще ти се смее със седмици. Това е вица на годината.

              Концепцията бай анд ходл е напълно извън реалността.

              Имам усещане че ще го разбереш съвсем скоро по парите си.
              Само да вметна, че неговата концепция няма нищо общо с бай енд холд.
              Ще се опитам да го преведа на разбираем език белким се разберете най-накрая
              Ако вие двамата имате по 100к, то ти ще откриваш разни позиции където смяташ че има далавера за по 5-30к, докато равния ще търси такава диверсификация, че да си гарантира примерно 5% печалба. Това ще му даде възможност да изтегли още 900 заем и да постигне 50% годишно. А поне така го разбирам.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Добре Ив Макс - велик си - сега по - добре ли се чувстваш
                zа мен 4овек които тарси постоино внимание в анонимен форум или има големи zагуби или цака на демо

                Коментар


                • Добре Ив Макс - велик си - сега по - добре ли се чувстваш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    Керванът си варви...
                    NQ си пада..
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      For tomorrow short Dialog semicinductor ( Apple supplier)
                      Керванът си варви...

                      Коментар


                      • А пък германските 10 годишни

                        А пък германските 10 годишни бондове ми излязаха късите и то как ми излязаха за 5 дена...не е истина. Ама хайде за това не ми вярвайте щото не го написъх предварително. А не го написъх щото послушах един приятел който имаше доста прилични аргументи и въпрки че бях съгласен с тях не исках да подвеждам други хора.

                        А...съвсем скоро каква реколта ще събера само от късите ......

                        Коментар


                        • Май и шорта ми

                          Май и шорта ми в CMG ми излезе а? от 467 на 420 не е зле...при все че от тоя CMG съм изкарал над 10 К до момента от шорт на няколко пъти като почнеш от 489 май беше. Което съм го написъл тук и в другия форум а не постфактум.

                          Пак късмет предполагам.

                          Колко процента че не съм математик? Само тая вечер 5 % на 150 к.

                          Ти Равен колко години чакаш да си вземеш 5 те процента?

                          Кой го каза?....като не ти излезе краткосрочното инвестиране и става дългосрочно. Много е вярно. Имам подозренията че и Равния затова е дългосрочен.
                          Last edited by Iv_max; 27.04.2016, 02:31.

                          Коментар


                          • Тоя смях

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Хахаха - да ми се смеят колкото искат - нали не правят кинти от мен -
                            Тоя смях малко ми е в повече.
                            Приличаш ми на Хилари Клинтън...и тя така като не знае какво да каже се смее силно.

                            Коментар


                            • Не Равен

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ми дори и този твои пост говори ми казва точно това което говоря. Крехко его, желание за доказване, постоянно мрънкане и оплакване как някой го прецаквал, все неща които чисто психологически се появяват само при силна неувереност в себе си. А ако някой е неуверен в себе си няма как да знае какво прави.

                              Това че за три години си изкарал кинти при брутално бичи тренд нищо не говори. Всеки купил най-рекламираните компании в САЩ за този период е направил кинти. Не виждам за какво да се сравнявам с теб - аз правя това което смятам най-добро за мен, ти правиш това което смяташ най-добро за теб. Аз в никакъв случай няма да действам като теб - каквито ще резултати да си изкарал за три години - по простотата причина че искам парите ми да растят - а ако правиш това което говориш силно ме съмнява че парите ми ще растят ако действам като теб.
                              Не Равен, и за психололог не ставаш. Ако исках да си развивам егото щях да бъда известен а не да пиша анонимно.
                              Не мога да търпя глупостта ...това ми е най-големия проблем.
                              Ти не си глупав може би ...ама живееш в мъгла. Гъста мъгла.

                              Ако хванем темата за психологията...какъв тип психологически си ти, след като когато ти свършат оправданията започваш да говориш очевадни неща които не отговарят на истината с цел може да оправдаеш собственото си безисилие.
                              Кога аз съм мрънкал или съм се оплакал? Много е низко това като ти свършат аргументите да говориш неща нямащи нищо общо с човека.

                              Най-много пари през 2015 -2016 година съм направил от късите си позиции и това го знаеш доста добре. И в същия момент ти говориш че съм хванал бичи тренд.
                              А ти къде беше? Ти хавана ли го същия тренд? Спечели ли?
                              Щото 2014 година бях около 38 % ако не се лъжа на пред. Ти с Бай анд холд толкова ли си? Ама има една подробност аз съм толкова ама КЕШ - реализирани. А не временно да съм бил толкова като теб предполагам.

                              Парите ти ще растат в шестък, мисля че и на това бих сложил пари.

                              Бай да уей...2015 година предполагам по собствените си резултати би трябвало силно да си усетил че годината не беше брутално бича.
                              Last edited by Iv_max; 27.04.2016, 02:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Само заради тези думи Равен, абсолютно всеки човек на Уолл Стреет ще ти се смее със седмици. Това е вица на годината.

                                Концепцията бай анд ходл е напълно извън реалността.

                                Имам усещане че ще го разбереш съвсем скоро по парите си.
                                Хахаха - да ми се смеят колкото искат - нали не правят кинти от мен -

                                Коментар

                                Working...
                                X