IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В реалната икономика не бих инвестирал нищо. ..освен ако не е нещо за кражба по евро проекти но за там не можем се доредим
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      До колкото знам Уолмарт са били с ПЕ 30 и голяма задлъжнялост преди 40 години.
      Няма нужда чак 40 години да се връщам.
      Преди седмица де що беше миньор или шистак имаше невъзможна оценка.
      Важни са активите и рисковете към тях

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        За разлика от кога? Крахът винаги може да е на близкия ъгъл, така че това не е аргумент. И това го казвам при положение, че в момента съм изключително мечи настроен, но пък и с доста акции. А сравнението с реалният бизнес няма абсолютно никакъв смисъл точно защото там няма такова положение- песимист с акции.
        Краха винаги е зад ъгъла,разликата е че ако стане в момента ще е сравним с 1932-33 годинаСравнението между търговията с акции и реалния бизнес е естествено - и в двата случая е важна печалбата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
          наборе,бялата коса,която имам е от занимания с бизнеси.от акции не съм побелял нямам и намерение
          по клавиатурата си лазя за удоволствие и да науча нещо от ravnovesie,Misho,pipbel,Iv_max
          че даже и от volaswap въпреки,че трудно го чета

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            Може да те разбере само колега който се е занимавал с бизнес в реалната икономика,щракащите по клавиатурата не
            наборе,бялата коса,която имам е от занимания с бизнеси.от акции не съм побелял нямам и намерение
            по клавиатурата си лазя за удоволствие и да науча нещо от ravnovesie,Misho,pipbel,Iv_max
            че даже и от volaswap въпреки,че трудно го чета
            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              E ти сега какво по точно искаш да кажеш - че един балон щом 5г се търгува като балон значи не е балон ?

              Е Гилиъд пък за този период 5 пъти си увеличава продажбите и почти 7 пъти печалбата, та и в момента печалбата му е 7 пъти по голяма, а ре над 4 пъти по малко от на старбъкс.
              Ма за теб е суперрисково в сравнение с бъкса, нали.

              Не ти разбирам логиката и не бих сложил и цент в SBUX.
              За сега не се вижда да е било балон 2012. Ако пак направят 2х растеж до 2021 ще се окаже, че 2012 SBUX е бил без пари. Божа работа. 2012 бях силно надъхан с Бен Греъм и SBUX ме отвращаваше.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                В момента при акциите сценария е Оруел 1984 година,крепенето може да продължи дълго ,могат да го постигнат,но може и краха да е на близкия ъгъл
                За разлика от кога? Крахът винаги може да е на близкия ъгъл, така че това не е аргумент. И това го казвам при положение, че в момента съм изключително мечи настроен, но пък и с доста акции. А сравнението с реалният бизнес няма абсолютно никакъв смисъл точно защото там няма такова положение- песимист с акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Може и да отварят. И с какво ще ги отварят? С какво ще плащат? Пак със заеми сигурно. Нали много печелят. Да отварят с печалбите Няма смисъл да спамим теата с глупости Мишо. то вярно че ми е скука ама прекалявам с глупостите си. Осъзнавам го. Мисълта ми беше ако инвестираш бай енд холд, би ли си купил едно барче, което знаеш че струва 5 лева за 500, щото то щяло да се избие само за 33 години. А да не говорим че и заеми има да връща, защото купуваш фирма с пасиви. Аз не бих. Или ще стоя и чакам някаква далавера за парите си или ще взема съседното помещение и ще си направя барче, което ще избия за една година. На онова ще му падне оборота и ще се търгува вече на р/е 66 ама какво им пука на инвеститорите. То дето е 33 там е и 66. Съжалявам, че досаждам ама все пак се замисляйте какво стои зад коефициентите и на какво се надявате. Ти например на какво се надяваш със старбъгс. Смяташ че ще им се качи двойно оборота и печалбите ли? И да се качи двойно пак ще иде на р/е 17. На мен пак ми е скъпо. трябва да се качи четворно оборота за да стане нормално р/е-то. Това е ли възможно? Ако е каква е вероятността да стане? Ей такива неща.
                  SBUX могат да си изплатят дългосрочния дълг с печалбата за една година и да им остане. Без дори да пипат 1.5-те милиарда кеш. Техният дълг не ме притеснява много.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    И аз не мога да разбера с какъв акъл кафене се търгува на толкова. реално нищо не пречи да стане като с онези мексиканските ресторанти, дето се търгуваха даже на по-високо ПЕ и една нищо и никаква бактерия - която е навсякъде ги срина наполовина. Те тези мексиканци ощ есе търгуват на ПЕ 70
                    CMG ако паднат под 380 ще се замисля сериозно и за тях. Бактерията едва ли някой ще си я спомня след година-две.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Може и да отварят. И с какво ще ги отварят? С какво ще плащат? Пак със заеми сигурно. Нали много печелят. Да отварят с печалбите Няма смисъл да спамим теата с глупости Мишо. то вярно че ми е скука ама прекалявам с глупостите си. Осъзнавам го. Мисълта ми беше ако инвестираш бай енд холд, би ли си купил едно барче, което знаеш че струва 5 лева за 500, щото то щяло да се избие само за 33 години. А да не говорим че и заеми има да връща, защото купуваш фирма с пасиви. Аз не бих. Или ще стоя и чакам някаква далавера за парите си или ще взема съседното помещение и ще си направя барче, което ще избия за една година. На онова ще му падне оборота и ще се търгува вече на р/е 66 ама какво им пука на инвеститорите. То дето е 33 там е и 66. Съжалявам, че досаждам ама все пак се замисляйте какво стои зад коефициентите и на какво се надявате. Ти например на какво се надяваш със старбъгс. Смяташ че ще им се качи двойно оборота и печалбите ли? И да се качи двойно пак ще иде на р/е 17. На мен пак ми е скъпо. трябва да се качи четворно оборота за да стане нормално р/е-то. Това е ли възможно? Ако е каква е вероятността да стане? Ей такива неща.
                      Според мене не е никак невероятно Старбъкс да имат 2х растеж на печалба след 5-6 години. Но разбира се няма никаква гаранция за това. Леко се притеснявам, че са наситили пазара и че нормата им на печалба няма как да върви нагоре, а може и лесно да тръгне надолу.

                      Но също така мисля, че вероятността да съм на загуба след 5г. дори SBUX да се търгуват на ПЕ17 е доста малка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        E ти сега какво по точно искаш да кажеш - че един балон щом 5г се търгува като балон значи не е балон ?

                        Е Гилиъд пък за този период 5 пъти си увеличава продажбите и почти 7 пъти печалбата, та и в момента печалбата му е 7 пъти по голяма, а ре над 4 пъти по малко от на старбъкс.
                        Ма за теб е суперрисково в сравнение с бъкса, нали.

                        Не ти разбирам логиката и не бих сложил и цент в SBUX.
                        И аз не мога да разбера с какъв акъл кафене се търгува на толкова. реално нищо не пречи да стане като с онези мексиканските ресторанти, дето се търгуваха даже на по-високо ПЕ и една нищо и никаква бактерия - която е навсякъде ги срина наполовина. Те тези мексиканци ощ есе търгуват на ПЕ 70

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Кафенето на бай Пешо може и да го купиш на ПЕ 1, но като не се търгува публично е доста неликвидна инвестиция. А Старбъкс отварят 500 нови локации тази година само в Китай. За периода 2011-2015 печалбата им скача повече от 2х.

                          Между другото, в началото на 2012 SBUX пак бяха на ПЕ 36-37.
                          E ти сега какво по точно искаш да кажеш - че един балон щом 5г се търгува като балон значи не е балон ?

                          Е Гилиъд пък за този период 5 пъти си увеличава продажбите и почти 7 пъти печалбата, та и в момента печалбата му е 7 пъти по голяма, а ре над 4 пъти по малко от на старбъкс.
                          Ма за теб е суперрисково в сравнение с бъкса, нали.

                          Не ти разбирам логиката и не бих сложил и цент в SBUX.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            В момента при акциите сценария е Оруел 1984 година,крепенето може да продължи дълго ,могат да го постигнат,но може и краха да е на близкия ъгъл
                            Искаш да кажеш че в САЩ търсят хора, които не вярват че пазара ще върви нагоре и ги затварят в Министерството на Любовта, докато им намерят най-големия страх и след това ги карат да предадат всичко което значи нещо за тях

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              До 2007-ма се занимавах с реален бизнес. После си викам ех че готино на борсата. За кво да се мъча две-три години да избивам и да троша нерви, като мога да набарам някоя готина акция и да удвоя за 2-3 години. Същата работа по принцип. Да ама сега няма такива работи вече на борсата. Ще видим какво ще правя. Още се триумя дали да дебна на борсата, дали да се хвърля в някой бизнес или да си дам още една година почивка. Със сигурност обаче няма да се набутвам в разни задлъжняли компании на р/е 33 То вярно че бай Ганьо не е положителен герой ама все пак предпочитам да съм бай Ганьо отколкото да се занимавам с висша математика и да живея в напрежение.
                              В момента при акциите сценария е Оруел 1984 година,крепенето може да продължи дълго ,могат да го постигнат,но може и краха да е на близкия ъгъл

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Може да те разбере само колега който се е занимавал с бизнес в реалната икономика,щракащите по клавиатурата не
                                До 2007-ма се занимавах с реален бизнес. После си викам ех че готино на борсата. За кво да се мъча две-три години да избивам и да троша нерви, като мога да набарам някоя готина акция и да удвоя за 2-3 години. Същата работа по принцип. Да ама сега няма такива работи вече на борсата. Ще видим какво ще правя. Още се триумя дали да дебна на борсата, дали да се хвърля в някой бизнес или да си дам още една година почивка. Със сигурност обаче няма да се набутвам в разни задлъжняли компании на р/е 33 То вярно че бай Ганьо не е положителен герой ама все пак предпочитам да съм бай Ганьо отколкото да се занимавам с висша математика и да живея в напрежение.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X