IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    И аз не мога да разбера с какъв акъл кафене се търгува на толкова. реално нищо не пречи да стане като с онези мексиканските ресторанти, дето се търгуваха даже на по-високо ПЕ и една нищо и никаква бактерия - която е навсякъде ги срина наполовина. Те тези мексиканци ощ есе търгуват на ПЕ 70
    CMG ако паднат под 380 ще се замисля сериозно и за тях. Бактерията едва ли някой ще си я спомня след година-две.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Може и да отварят. И с какво ще ги отварят? С какво ще плащат? Пак със заеми сигурно. Нали много печелят. Да отварят с печалбите Няма смисъл да спамим теата с глупости Мишо. то вярно че ми е скука ама прекалявам с глупостите си. Осъзнавам го. Мисълта ми беше ако инвестираш бай енд холд, би ли си купил едно барче, което знаеш че струва 5 лева за 500, щото то щяло да се избие само за 33 години. А да не говорим че и заеми има да връща, защото купуваш фирма с пасиви. Аз не бих. Или ще стоя и чакам някаква далавера за парите си или ще взема съседното помещение и ще си направя барче, което ще избия за една година. На онова ще му падне оборота и ще се търгува вече на р/е 66 ама какво им пука на инвеститорите. То дето е 33 там е и 66. Съжалявам, че досаждам ама все пак се замисляйте какво стои зад коефициентите и на какво се надявате. Ти например на какво се надяваш със старбъгс. Смяташ че ще им се качи двойно оборота и печалбите ли? И да се качи двойно пак ще иде на р/е 17. На мен пак ми е скъпо. трябва да се качи четворно оборота за да стане нормално р/е-то. Това е ли възможно? Ако е каква е вероятността да стане? Ей такива неща.
      Според мене не е никак невероятно Старбъкс да имат 2х растеж на печалба след 5-6 години. Но разбира се няма никаква гаранция за това. Леко се притеснявам, че са наситили пазара и че нормата им на печалба няма как да върви нагоре, а може и лесно да тръгне надолу.

      Но също така мисля, че вероятността да съм на загуба след 5г. дори SBUX да се търгуват на ПЕ17 е доста малка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        E ти сега какво по точно искаш да кажеш - че един балон щом 5г се търгува като балон значи не е балон ?

        Е Гилиъд пък за този период 5 пъти си увеличава продажбите и почти 7 пъти печалбата, та и в момента печалбата му е 7 пъти по голяма, а ре над 4 пъти по малко от на старбъкс.
        Ма за теб е суперрисково в сравнение с бъкса, нали.

        Не ти разбирам логиката и не бих сложил и цент в SBUX.
        И аз не мога да разбера с какъв акъл кафене се търгува на толкова. реално нищо не пречи да стане като с онези мексиканските ресторанти, дето се търгуваха даже на по-високо ПЕ и една нищо и никаква бактерия - която е навсякъде ги срина наполовина. Те тези мексиканци ощ есе търгуват на ПЕ 70

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Кафенето на бай Пешо може и да го купиш на ПЕ 1, но като не се търгува публично е доста неликвидна инвестиция. А Старбъкс отварят 500 нови локации тази година само в Китай. За периода 2011-2015 печалбата им скача повече от 2х.

          Между другото, в началото на 2012 SBUX пак бяха на ПЕ 36-37.
          E ти сега какво по точно искаш да кажеш - че един балон щом 5г се търгува като балон значи не е балон ?

          Е Гилиъд пък за този период 5 пъти си увеличава продажбите и почти 7 пъти печалбата, та и в момента печалбата му е 7 пъти по голяма, а ре над 4 пъти по малко от на старбъкс.
          Ма за теб е суперрисково в сравнение с бъкса, нали.

          Не ти разбирам логиката и не бих сложил и цент в SBUX.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            В момента при акциите сценария е Оруел 1984 година,крепенето може да продължи дълго ,могат да го постигнат,но може и краха да е на близкия ъгъл
            Искаш да кажеш че в САЩ търсят хора, които не вярват че пазара ще върви нагоре и ги затварят в Министерството на Любовта, докато им намерят най-големия страх и след това ги карат да предадат всичко което значи нещо за тях

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              До 2007-ма се занимавах с реален бизнес. После си викам ех че готино на борсата. За кво да се мъча две-три години да избивам и да троша нерви, като мога да набарам някоя готина акция и да удвоя за 2-3 години. Същата работа по принцип. Да ама сега няма такива работи вече на борсата. Ще видим какво ще правя. Още се триумя дали да дебна на борсата, дали да се хвърля в някой бизнес или да си дам още една година почивка. Със сигурност обаче няма да се набутвам в разни задлъжняли компании на р/е 33 То вярно че бай Ганьо не е положителен герой ама все пак предпочитам да съм бай Ганьо отколкото да се занимавам с висша математика и да живея в напрежение.
              В момента при акциите сценария е Оруел 1984 година,крепенето може да продължи дълго ,могат да го постигнат,но може и краха да е на близкия ъгъл

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                Може да те разбере само колега който се е занимавал с бизнес в реалната икономика,щракащите по клавиатурата не
                До 2007-ма се занимавах с реален бизнес. После си викам ех че готино на борсата. За кво да се мъча две-три години да избивам и да троша нерви, като мога да набарам някоя готина акция и да удвоя за 2-3 години. Същата работа по принцип. Да ама сега няма такива работи вече на борсата. Ще видим какво ще правя. Още се триумя дали да дебна на борсата, дали да се хвърля в някой бизнес или да си дам още една година почивка. Със сигурност обаче няма да се набутвам в разни задлъжняли компании на р/е 33 То вярно че бай Ганьо не е положителен герой ама все пак предпочитам да съм бай Ганьо отколкото да се занимавам с висша математика и да живея в напрежение.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Това с 80% пропадащи бизнеси като нищо дори е оптимистично. Естествено че човек винаги може да се защити от фалит. Например използва си собствени помещения и не плаща наеми, не взима дългове. Не наема достатъчно служители и бачка като вол. Но рентабилността му от подобно нещо с толкова много фиксирани инвестиции ще е нищожна. Високата рентабилност се постига с ниски на фиксирани активи бизнеси и с правилно ниво на ливъридж. Той ако не може да си плаща лихвите по кредита и не изкарва над тези лихви рентабилност за какво изобщо стои в този бизнес.

                  На един човек без невроза най-ценното му нещо в живота е времето. Свободното му време. Да стоиш по 12 часа да се занимаваш с някакъв дребен бизнес който едвам те държи на повърхността само че да не го затвориш ми се струва супер тъпо нещо.

                  Пропиляване на живота така да се каже.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Кафенето на бай Пешо може и да го купиш на ПЕ 1, но като не се търгува публично е доста неликвидна инвестиция. А Старбъкс отварят 500 нови локации тази година само в Китай. За периода 2011-2015 печалбата им скача повече от 2х.

                    Между другото, в началото на 2012 SBUX пак бяха на ПЕ 36-37.
                    Може и да отварят. И с какво ще ги отварят? С какво ще плащат? Пак със заеми сигурно. Нали много печелят. Да отварят с печалбите Няма смисъл да спамим теата с глупости Мишо. то вярно че ми е скука ама прекалявам с глупостите си. Осъзнавам го. Мисълта ми беше ако инвестираш бай енд холд, би ли си купил едно барче, което знаеш че струва 5 лева за 500, щото то щяло да се избие само за 33 години. А да не говорим че и заеми има да връща, защото купуваш фирма с пасиви. Аз не бих. Или ще стоя и чакам някаква далавера за парите си или ще взема съседното помещение и ще си направя барче, което ще избия за една година. На онова ще му падне оборота и ще се търгува вече на р/е 66 ама какво им пука на инвеститорите. То дето е 33 там е и 66. Съжалявам, че досаждам ама все пак се замисляйте какво стои зад коефициентите и на какво се надявате. Ти например на какво се надяваш със старбъгс. Смяташ че ще им се качи двойно оборота и печалбите ли? И да се качи двойно пак ще иде на р/е 17. На мен пак ми е скъпо. трябва да се качи четворно оборота за да стане нормално р/е-то. Това е ли възможно? Ако е каква е вероятността да стане? Ей такива неща.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Относно сигурността Талеб имаше едни сметки. Една на всеки 500 компании има капитализация колкото останалите 499. И тези компани доста често се сменят. Това им е проблема на бай енд холдърите. Те си мислят че щом компанията е измежду тези 1:500 значи е сигурно че ще продължи да е там. Аз се опитвам да намеря компания която ще влезе там или компания която ще излезе от там. Въобразявам си че това е единственият начин да изкарам много пари
                      В интерес на истината, ако специално търсиш durable competitive advantage, по-вероятно е да намериш компания, която ще остане на 1:500 в следващите десет години отколкото да намериш някоя малка и неизвестна, която ще влезе там и ще избута голямата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                        Евтните акции и днес нагоре!
                        Впрочем P/E 30 с висока задлъжнялост само по себе си нищо не означава.
                        Много от най-евтините акции имат П/Е от над 100, ако въобще има Е тази година
                        До колкото знам Уолмарт са били с ПЕ 30 и голяма задлъжнялост преди 40 години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Не знам, ти отбираш от банки много повече, ма къв пък толкова потенциал виждаш там ? Верно евтинки изглеждат, ма случайно ли е ?
                          Както върви ще станат май излишни, една ЦБ на държава ще е напълно достатъчна да си принтира мъни и да си ги хвърля с хеликоптеро...
                          Една централна банка няма да е достатъчна дори да направят 100% reserve requirement. Вярно, банките тогава няма да са depository instiutions, точно в смисъла, който влагаме сега. Но ще вършат почти същата работа и ще издават свои пасиви, точно както сега генерират депозити. Разликата ще е, че банките няма да са длъжни да обменят своите си пасиви (депозити) срещу пасивите на ЦБ (банкноти).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Ми ето погледнах старбъгс. СК 6 милиарда /реално едва ли са повече от 3/ Още 13 милиарда заеми изтеглили /защо са теглили като са толкова печеливши е друг въпрос/ И всичко това ти го предлагат за скромната сума от 85 милиарда. Ми че то без пари направо Р/Е 35. колко са те 35 години. Нищо работа. като ходя на мола все сравнявам колко човека минават на макдоналдса, събуея и на дюнерджийницата на бай ставри. Ми едно и също горе-долу. Ама на бай ставри дюнерджийницата си бачка на р/е 1 пък ти си купувай акции на макдоналдс като те кефи. Аз ти казвам, че тея те цакат с топла бира ама ти си знаеш И въобще не е вярно че 80% от стартиращите дребни бизнеси били фалирали. Не знам каква е тая статистика. За мен трябва да си супер идиот за да не успееш. Стига да не те мързи и да се подържаш конкурентноспособен все пак. Сам казваш в долният си пост че е печелившо. Ама нищо де. Ако си милиардер е разбираемо че те устройва р/е 30
                            Може да те разбере само колега който се е занимавал с бизнес в реалната икономика,щракащите по клавиатурата не

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Ми ето погледнах старбъгс. СК 6 милиарда /реално едва ли са повече от 3/ Още 13 милиарда заеми изтеглили /защо са теглили като са толкова печеливши е друг въпрос/ И всичко това ти го предлагат за скромната сума от 85 милиарда. Ми че то без пари направо Р/Е 35. колко са те 35 години. Нищо работа. като ходя на мола все сравнявам колко човека минават на макдоналдса, събуея и на дюнерджийницата на бай ставри. Ми едно и също горе-долу. Ама на бай ставри дюнерджийницата си бачка на р/е 1 пък ти си купувай акции на макдоналдс като те кефи. Аз ти казвам, че тея те цакат с топла бира ама ти си знаеш И въобще не е вярно че 80% от стартиращите дребни бизнеси били фалирали. Не знам каква е тая статистика. За мен трябва да си супер идиот за да не успееш. Стига да не те мързи и да се подържаш конкурентноспособен все пак. Сам казваш в долният си пост че е печелившо. Ама нищо де. Ако си милиардер е разбираемо че те устройва р/е 30
                              Кафенето на бай Пешо може и да го купиш на ПЕ 1, но като не се търгува публично е доста неликвидна инвестиция. А Старбъкс отварят 500 нови локации тази година само в Китай. За периода 2011-2015 печалбата им скача повече от 2х.

                              Между другото, в началото на 2012 SBUX пак бяха на ПЕ 36-37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Много нящо сте изписали и така и не разбрах четейки на диагонал за какво се спорите.....то че консенсус нямате е ясно...

                                Равен, какви са тия 300%, дай някой пример ?
                                Някакви шитове за центове ли...
                                Щото аз на тоя прераздут пазар и за дабъл трудно виждам нещица с 5г хоризонт, камо ли пък х 5-6..
                                300 % не мога да видя аз, ама пък за сметка на това виждам стотици потенциални за 50-80%. 50-80% ама със знак минус. Та ще почакам първо да паднат с 80 за да правим после 400 на обратно. Като стане добре, като не стане здраве да е .
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X