IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Прав си. капиталът на банката обикновено е по-малък от МЗР. В европейката банкова система последно знам че беше 3% СК средно.
    Сега след Базел III ще е 7.5% и ще го правят counter-cyclical - т.е. в добрите години на растеж ще се увеличава, а в лошите ще пада.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Аха, ясно. Не е реалистично банката да поема риска на една компания. Ама ако банката поеме риска на 1000 компании вече става реалстично разбираш ли защото то банката била диверсифицирала И другото какво беше? А да. Те банките не поемат риск въобще даже и въобще не вземат депозити. Те си работят само с техни лични пари и въобще не вземат на заем. Ясно. разбрах. Вече ще знам как е
      Знаеш, че бизнесите не могат просто да взима пари от банката (освен ако не е българска банка като КТБ ) - трябват обезпечения и т.н.

      Банките не инвестират в equity и нямат навика да раздават кредити за купуване на акции.

      Във Великобритания 65% от банковите кредити са са недвижими имоти, 14% commercial real etsate, 14% са non-commercial real estate business credits, 7% потребителски кредит.

      В САЩ цифрите са почти същите. Проблемът е, че прекалено малък процент от кредита отива в продуктивни бизнес инвестиции (14%). А не че банките дават прекарено много пари на рискови бизнеси.

      Това последното сега е проблем на venture capital и private equity. Последните години финансираха прекалено много шитове. Но от това ще загубят най-вече high net worth clients. Така че няма страшно за нас

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Минималните резерви не показват какъв е капиталът на банката, по-скоро са индикатор за минимална степен на ликвидност.
        Прав си. капиталът на банката обикновено е по-малък от МЗР. В европейката банкова система последно знам че беше 3% СК средно.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Банка Алонсо по-добре сама да си купи акциите и да не е банка, а хедж фонд
          Тъй ами. За какво да се разправя с разни депозитари и Мишовци. Направо да взема 500 милярда от ФЕД и да "инвестира' Ама понеже банкерите си нямат и хал хабер от бизнес и не знаят точно кой бизнес та ще си купят 1000 компании че да е "сигурно" Направо гениално. Утре се качавам на самолета да говоря там с ФЕД да правя банка. Ще им кажа да не се плашат. Мишо каза че парите не се губят. Значи няма страшно. Акциите могат и да паднат ама те да знаят че няма да са загубили.
          ПП: Ако вземат нещо да се опъват и да не ми вярват? Ама аз пък забравих че са икономисти, значи ще ми повярват. Ама за всеки случай ако има проблем ще им кажа да ти пишат на ЛС да се разберете като икономисти, пък аз после ще почерпя. Става ли?
          Last edited by Alonso; 15.05.2016, 14:07.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            капитала ми е МЗР
            Минималните резерви не показват какъв е капиталът на банката, по-скоро са индикатор за минимална степен на ликвидност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Примерът ти е нереалистичен по много причини, включително това, че Банка Алонсо поема цялият риск на Епъл слещу максимална печалба - лихва по заема...

              Първоначалният въпрос беше дали пари "изчезват" автоматично при движението на цените на активите нагоре-надолу.
              Аха, ясно. Не е реалистично банката да поема риска на една компания. Ама ако банката поеме риска на 1000 компании вече става реалстично разбираш ли защото то банката била диверсифицирала И другото какво беше? А да. Те банките не поемат риск въобще даже и въобще не вземат депозити. Те си работят само с техни лични пари и въобще не вземат на заем. Ясно. разбрах. Вече ще знам как е
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Примерът ти е нереалистичен по много причини, включително това, че Банка Алонсо поема цялият риск на Епъл слещу максимална печалба - лихва по заема...
                Банка Алонсо по-добре сама да си купи акциите и да не е банка, а хедж фонд

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Мисля че бях достатъчно ясен. Нямам други клиенти и капитала ми е МЗР. Ив също няма други акции или други активи и ти също нямаш други пари. Аз за да ти дам депозита / който твърдиш че имаш/ аз трябва да взема парите от Ив ама Ив няма какво да продаде/ няма активи/ за да ми ги върне и аз съответно да ти ги върна на теб. Наистина не мога да повярвам че продължавате да смятате че парите не се губели. И ти и Пирона и другите които така смятат но не пишат. Това е много сериозен проблем според мен и трябва да му се обърне сериозно внимание !
                  Ми то това са двата основни проблема на оптимистите ако мога да ги формулирам така:
                  1. Смятат че те парите не се губят, и
                  2. Смятат че щом се печатат пари значи задължително ще има инфлация и златото ще става 20к долара.
                  Примерът ти е нереалистичен по много причини, включително това, че Банка Алонсо поема цялият риск на Епъл слещу максимална печалба - лихва по заема...

                  Първоначалният въпрос беше дали пари "изчезват" автоматично при движението на цените на активите нагоре-надолу.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Мисля, че само привличат вложители. Дават 5% за три месеца и после 1%, но се надяват повечето депозити да си останат в ДБ и след трите месеца.

                    Дали имат проблем с ликвидността - не знам. По принцип ДБ като цяло не може да има такъв проблем, но може би местният клон в Белгия да има.
                    То на Ив му смешно ама щом пише банка значи е сигурно. Ама пък ако пише банката на германия е направо бетон И защо така привличат детозитари? За какво да дават 5% вместо да си вземат от онези другите с отрицателните лихви ? Сигурно защото са прости и не са се сетили да вземат на 0.5% и затова дават по 5%? Подобен въпрос 5 години задавах за КТБ и не получих смислен отговор
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      В примера ти не се е стигнало до загубване на пари. Аз имам депозит, ти имаш вземане от Ив, Ив трябва да намери парите до падежа на плащането. Дали Ив ще тегли други заеми или има други активи, примерно си има Гугъл и Ексън, това не знаем. Също така не знаем банка Алонсо какъв капитал има.
                      Мисля че бях достатъчно ясен. Нямам други клиенти и капитала ми е МЗР. Ив също няма други акции или други активи и ти също нямаш други пари. Аз за да ти дам депозита / който твърдиш че имаш/ аз трябва да взема парите от Ив ама Ив няма какво да продаде/ няма активи/ за да ми ги върне и аз съответно да ти ги върна на теб. Наистина не мога да повярвам че продължавате да смятате че парите не се губели. И ти и Пирона и другите които така смятат но не пишат. Това е много сериозен проблем според мен и трябва да му се обърне сериозно внимание !
                      Ми то това са двата основни проблема на оптимистите ако мога да ги формулирам така:
                      1. Смятат че те парите не се губят, и
                      2. Смятат че щом се печатат пари значи задължително ще има инфлация и златото ще става 20к долара.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                        Alonso, този пример не е на ниво, парите са си в банката. Първият ти пример е много по добър.
                        Да речем, че в една държава живеят 20 човека има една търговска банка и една централна. Централната банка е емитирала 100 долара и ги е предоставила на търговската. Тя от своя страна е кредитирала 10 човека /бизнеса/ с по 100 долара които винаги се връщат в нея от другите 10 депозанти. Когато нещата вървят добре всички са щастливи. Бизнеса върви плаща главница и лихви, които банката респективно депозантите получават. В този розов период централната банка печата пари единствено да покрие лихвите и парите прим от печалбата на бизнеса. Но в един момент един от бизнесите пропада /това е 10% от целия бизнес на държавата/
                        тогава централната банка за да потуши назряващия хаос е принудена да напечата нови 100 долара за да покрие дефицита който се очертава и спре верижната зараза.
                        Но това вече е 100% увеличение на паричната маса. Ситуацията се успокоява до следващия цикъл на дисбаланс. ФЕД направи точно това, но мисля че спря печатницата твърде рано, парите дадени на кредит трябва да са съразмерни на наличната парична маса. Няма как да бъдат върнати огромните кредити при положение, че няма толкова ликвидност в системата.
                        .
                        Федът купува активи от банките и ги "втечнява" - дава им резерви в централната банка, които банките могат да поискат напечатани на хартия.

                        Дали Федът ще купува повече банкови активи зависи от това, дали Федът смята да позволи на банките да дават повече кредит или не. Т.е. от преценка кое е най-доброто за икономиката в даден момент.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Абе Мишо...ти нали си в Белгия...Дойтче ви давала 5 % годишна лихва ако си дадеш парите за 3 месеца.

                          Да не би Дойтче да е открила далаверата на КТБ?)))

                          И всички трябва да бързат щото срока за набутване бил до края на следващия месец.))

                          Може ли някой да си представи ако Дойтче фалира за какъв армагедон ще стане на въпрос?

                          Аз също не вярвам някой да я остави да фалира обаче като им четох годишния отчет преди месец мен лично ме хвана страх ако нещо се обърка в краткосрочен план как ще се измъкнат с колко беше 3-4 трилиона бонодве и други глупости...Може ли да си представи някой 1 % промяна в стойността на тези "активи" до каква загуба ще доведе.

                          А дойтче да опре до депозити на частни клиенти хич не ми изглежда добре.

                          То пишело на сайта ама я ходи до Дойтче да провериш))
                          Мисля, че само привличат вложители. Дават 5% за три месеца и после 1%, но се надяват повечето депозити да си останат в ДБ и след трите месеца.

                          Дали имат проблем с ликвидността - не знам. По принцип ДБ като цяло не може да има такъв проблем, но може би местният клон в Белгия да има.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Е, това е в индийски рупии

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Гледай сега. Задачата е следната:
                              Ти си собственик на Епъл на 100%. Обаче идва Ив понеже им е фен и иска да купи Епъл от теб. Аз пък съм банка Алонсо. Имате ми доверие защото пред името ми пише "банка". Та Ив купува Епъл от теб с кредит който съм отпуснал а ти съответно внасяш парите 500 милярда на депозит при мен. Други клиенти нямам, Само вие двамата сте. Виж сега какъв кеф. Ти имаш 500 милярда кеш, Ив има Епъл пък аз съм уважавана банка. Парите ги има нали така? И Епъл го има нали така? И банката я има нали така ? Не щеш ли обаче нещо се случва с Епъл. нещо което да затрие тотално и активите и бранда им. Епъл струва нула.
                              В задачата се пита щом парите не се губят то къде са парите ?
                              В примера ти не се е стигнало до загубване на пари. Аз имам депозит, ти имаш вземане от Ив, Ив трябва да намери парите до падежа на плащането. Дали Ив ще тегли други заеми или има други активи, примерно си има Гугъл и Ексън, това не знаем. Също така не знаем банка Алонсо какъв капитал има.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                                До преди 3 месеца Берлинер банк (там още имам сметка и редовно ми пращат оферти), която банка е дъщерна на Дойче банк но е само за територията на град Берлин, даваха 5,5% лихва след 3 месеца като минималното количество на този депозит беше 5000 евро.
                                Сега почнаха да ме зарибяват да съм купувал физически акции от фирмите в ДАКС индексът .
                                Първата оферта не се навих защото тогава онлайн банкирането им ( на дойче банк но са променили изгледът им - поддръжката е директно дойче банк) се забавяше до 2 дена и ..... да кажем че започнах да виждам "дежа ву" . Ама там като превъртам малки суми и някак си рискът при капут на банката ми се виждаше приемлив.
                                Ама сега с офертата за акциите нещо още по съмнително ми изглежда. Разбира се с акции не се занимавам и може пък офертата да им е била добра. Знам ли ?
                                Успех на всички
                                Иначе ако фалира ДБ ,ще гръмнат и останалите банки....или ще имат огромни проблеми....лошото е чи ако стане нещо ще стане за целия маркет а не само за твойте акции....даже и за влогове и обезценка на еврото или връщане към ДМ...при неизяснена цена...
                                ми пусни накратно офертата с няколко думи на български към коя дата и ще преценим....акции-кой фирми ,каква цена и какви комисионни... дали не е търсене на повече приходи ,най вероятно....

                                Коментар

                                Working...
                                X