IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Premestih go v levia krachol sled 180% na BMW dnes

    Коментар


    • Най-голямата екзотика която съм търгувал бе някаква микро компания от канада с пазарна капитализация на средно голяма компания на бфб, без приходи, без печелба, , почти без активи освен една концесия, където нормалното движение на цената на ден бе в рамките на +-10% без особена причина, а честто се лашкаше и с по 30% на ден, ако все пак имаше някаква новина.

      Коментар


      • Тотална грешка фундаментална

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Аз обичам да купувам когато кашата е тотална, не когато всичко изглежда цветя и рози. Цялата работа е човек като си зададе въпроса "Каква е вероятността кашата да стане още по-голяма" отговорът да е "малка". За съжаление отговор в който човек никога не може да бъде сигурен.

        Но според мен за Бразилия вече е достигната тази точка. Естествено не казвам да се купува точно сега. Трябва да се получи прилична каша и в развитите пазари - което не изглежда далеч - ако те падат е малка вероятността Бразилия да расте. А САЩ в момента е на върха на рейнджа си - така че определено е хубаво да се изчака малко. Но когато СП стигне долната граница на рейнджа си по-добре човек да влезе в Бразилия за още едни 70-100% отколкото да влиза в САЩ за едни +10-15%
        След като си зададеш въпроса "Каква е вероятността кашата да стане още по-голяма"
        Отоговара е голяма, а не малка.
        Бразилия, мразилия..всичко е за селл грубо по отношение на акции. Само спекула и всякакви дългосрочни мисли ги застрелваш на секундата да не се появяват повече))

        И петрола ще падне. Това трябва да ти е за урок да знаеш къде се намираш. Качването на петрола сега е пълна измислица. Ей така ще ти свалят пазара където кажеш когато кажат...ама ти не вярваш така че какво да говоря. Печалбата от шорта е неизмериомо по голяма от дългосрочната инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Хайърсъзов! Разгледай мнение
          Всичко над 0.5% ми е доходоносно. Дните са доста повече от пет шест в година примерно и си струва. Бих казал 7 -10 дни в месеца. Вероятно ще ме определиш като рисков по този начин, но не ми се бездейства в разни акции да вися.
          Някои акции имат брутална волатилност. И то не само боклуци. Гледай какво правят ресурсните компании последните месеци например. Доста акции на развиващи се пазари. Има движения от по 100% и нагоре в рамките на тримесечие е често и и по 50% надолу за същия период

          Народа се хвърля да купува големи марки и това се коментира навсякъде защото колко хора например знаят с какво се занимава Companhia Energetica Minas Gerais например или пък Juno Therapeutics. Всъщностт дори доста големи компании като фрийпорт макморан почти не привличат интерес

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            То не е всеки ден - интрадей си заслужава всъщност в доста малко дни през годината - когато има волатилност от по 1,5 -2 % надолу нагоре. И в такива дни просто не можех да пропусна да съм извън пазара. Аз и там го правих предпазливо и с малък капитал и просто не си заслужаваше висене пред компютъра за движения под горните.
            Всичко над 0.5% ми е доходоносно. Дните са доста повече от пет шест в година примерно и си струва. Бих казал 7 -10 дни в месеца. Вероятно ще ме определиш като рисков по този начин, но не ми се бездейства в разни акции да вися.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Хайърсъзов! Разгледай мнение
              То и за това си има лек. Не се търгува всеки ден. Така смъкваш и риска, когато върви "на никъде".
              То не е всеки ден - интрадей си заслужава всъщност в доста малко дни през годината - когато има волатилност от по 1,5 -2 % надолу нагоре. И в такива дни просто не можех да пропусна да съм извън пазара. Аз и там го правих предпазливо и с малък капитал и просто не си заслужаваше висене пред компютъра за движения под горните.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Интрадей търговията по принцип ме напряга. Не ме кефят такива супер високи обороти, въпреки че от всички спекулативни стратегии които съм пробвал, интрадей с сфд та и краткосрочни сделки с опции са определено най-печелившите. Но просто не ме кефят. Вдигат ми адреналина до такива равнища че като прекъсна за известно време и почвам да се чувстам полузаспал, мозъкът ми почва да си иска дрогата
                То и за това си има лек. Не се търгува всеки ден. Така смъкваш и риска, когато върви "на никъде".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Не мисля - още е рано за. Сравни с предната ейпълова криза от лятото - как отрази тя - и тази - как почти никак не. Пазарите сега са оптимистически и ного трудно ще бъдат капичнати. Уж цяла седмица ни бият в Щатите, ама колко паднали пазари? - Около 3% - колкото при пропаданиците лятото и началото на годината ни биеха не за 5 дена, а за 5 часа. Интересно е, че повече мишкунство показват азиатските и европейските пазари, които уж имат повече мегдан за растеж от понабалончените щатски. И пак - не ного бой - дори е не толкова бой, но нещо като бавен процес на гниене.

                  Ето и днес - тръгнаха уж зле, но обърнаха щатските - особено старият джадай Дау се би смело. От върхът си на 20 април, паднал е... 1.8%... за същото време - Даксът - 3.8% надолу и то основно зарад днес. Насдак загуби 5% от 18-ий, което е повече - той е по-воатилен, но пак е малко, за да бъдем категорически, че започва дълбок спад.
                  Уважавам доста от написаното от теб,особенно по въпроса за ромите,но тук си в голяма заблуда

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Хайърсъзов! Разгледай мнение
                    На мен ми дойде в повечко чакането на БФБ и започнах с интрадей ДЗР върху индекси от което съм предоволен, та дългосрочното инвестиране вече със сигурност ми е чуждо. Дългото наблюдение и участие в инсдексите ми е от огромна полза в този тип търговия. От началото на годината направих 200% и в момента участвам само с "главницата" . Не рискувам, при проблем хеджирам. За сега доволно.
                    Интрадей търговията по принцип ме напряга. Не ме кефят такива супер високи обороти, въпреки че от всички спекулативни стратегии които съм пробвал, интрадей с сфд та и краткосрочни сделки с опции са определено най-печелившите. Но просто не ме кефят. Вдигат ми адреналина до такива равнища че като прекъсна за известно време и почвам да се чувстам полузаспал, мозъкът ми почва да си иска дрогата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Нищо подобно. Всъщност взимам решения в рамките на секунди. На мен индикаторите на костенурките например постоянно ми стоят на графиките които гледам. Заедно с още две три неща, които смятам че вършат работа в даден момент. Не ми трябва да го мисля, да ги търся или да се чудя какво правя. Поглеждам, нещо ми харесва или не ми харесва и мога да си сменя мнението на 180 градаса за буквално три секунди. това е в спекулативната част.

                      Иначе при избора в дългосрочната част продължава доста време. Понякога ми отнема седмици, а може и месеци да проуча дадена компания да реша, че си заслужава и и в последствие може да чакам още месеци, а се е случвало и години за приятен вход. Е понякога всичко това става и за седмица две
                      На мен ми дойде в повечко чакането на БФБ и започнах с интрадей ДЗР върху индекси от което съм предоволен, та дългосрочното инвестиране вече със сигурност ми е чуждо. Дългото наблюдение и участие в инсдексите ми е от огромна полза в този тип търговия. От началото на годината направих 200% и в момента участвам само с "главницата" . Не рискувам, при проблем хеджирам. За сега доволно.

                      Коментар


                      • Ха ха

                        [QUOTE=Императорът;1059980593]Не мисля - още е рано за. Сравни с предната ейпълова криза от лятото - как отрази тя - и тази - как почти никак не. Пазарите сега са оптимистически и ного трудно ще бъдат капичнати. Уж цяла седмица ни бият в Щатите, ама колко паднали пазари? - Около 3% - колкото при пропаданиците лятото и началото на годината ни биеха не за 5 дена, а за 5 часа. Интересно е, че повече мишкунство показват азиатските и европейските пазари, които уж имат повече мегдан за растеж от понабалончените щатски. И пак - не ного бой - дори е не толкова бой, но нещо като бавен процес на гниене.

                        Ето и днес - тръгнаха уж зле, но обърнаха щатските - особено старият джадай Дау се би смело. От върхът си на 20 април, паднал е... 1.8%... за същото време - Даксът - 3.8% надолу и то основно зарад днес. Насдак загуби 5% от 18-ий, което е повече - той е по-воатилен, но пак е малко, за да бъдем категорически, че започва дълбок спад

                        Най-любезно Ви моля да спрете за малко.Не мога да си обясня защо се чувствате длъжен да пишете по всички теми. Дайте шанс да се изкажат хора, които наистина имат какво да кажат. Омръзна ми да чета едни и същи глупости. Моля Ви да спрете
                        Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Хайърсъзов! Разгледай мнение
                          Май много се кумиш преди избор на инструмент и позиция?
                          Някога решаваш ли нещо?
                          Нищо подобно. Всъщност взимам решения в рамките на секунди. На мен индикаторите на костенурките например постоянно ми стоят на графиките които гледам. Заедно с още две три неща, които смятам че вършат работа в даден момент. Не ми трябва да го мисля, да ги търся или да се чудя какво правя. Поглеждам, нещо ми харесва или не ми харесва и мога да си сменя мнението на 180 градаса за буквално три секунди. това е в спекулативната част.

                          Иначе при избора в дългосрочната част продължава доста време. Понякога ми отнема седмици, а може и месеци да проуча дадена компания да реша, че си заслужава и и в последствие може да чакам още месеци, а се е случвало и години за приятен вход. Е понякога всичко това става и за седмица две

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Не мисля - още е рано за. Сравни с предната ейпълова криза от лятото - как отрази тя - и тази - как почти никак не. Пазарите сега са оптимистически и ного трудно ще бъдат капичнати. Уж цяла седмица ни бият в Щатите, ама колко паднали пазари? - Около 3% - колкото при пропаданиците лятото и началото на годината ни биеха не за 5 дена, а за 5 часа. Интересно е, че повече мишкунство показват азиатските и европейските пазари, които уж имат повече мегдан за растеж от понабалончените щатски. И пак - не ного бой - дори е не толкова бой, но нещо като бавен процес на гниене.

                            Ето и днес - тръгнаха уж зле, но обърнаха щатските - особено старият джадай Дау се би смело. От върхът си на 20 април, паднал е... 1.8%... за същото време - Даксът - 3.8% надолу и то основно зарад днес. Насдак загуби 5% от 18-ий, което е повече - той е по-воатилен, но пак е малко, за да бъдем категорически, че започва дълбок спад.
                            Само гледай, не че нещо друго ти остава...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Тези, които са ме чели през годините, знаят, че съм отявлен мечок и пиша главно, когато ми отърва посоката на пазара.
                              Смятам, че от вчера започнахме да навлизаме в нова корекция на пазарите. Този път по-дълбока от февруарската.
                              Има много причини, но сега идват празници и е грехота да говорим за пари.
                              Успех и щастлив Великден!
                              Не мисля - още е рано за. Сравни с предната ейпълова криза от лятото - как отрази тя - и тази - как почти никак не. Пазарите сега са оптимистически и ного трудно ще бъдат капичнати. Уж цяла седмица ни бият в Щатите, ама колко паднали пазари? - Около 3% - колкото при пропаданиците лятото и началото на годината ни биеха не за 5 дена, а за 5 часа. Интересно е, че повече мишкунство показват азиатските и европейските пазари, които уж имат повече мегдан за растеж от понабалончените щатски. И пак - не ного бой - дори е не толкова бой, но нещо като бавен процес на гниене.

                              Ето и днес - тръгнаха уж зле, но обърнаха щатските - особено старият джадай Дау се би смело. От върхът си на 20 април, паднал е... 1.8%... за същото време - Даксът - 3.8% надолу и то основно зарад днес. Насдак загуби 5% от 18-ий, което е повече - той е по-воатилен, но пак е малко, за да бъдем категорически, че започва дълбок спад.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                И последна реплика по въпроса за маркет тайминга.

                                Дълго време така наречените "костенурки" правят доста добри пари от маркет тайминг. Всеки може да им намери системата - всъщност е доста смислена и ако се играе с ливъридж определено от нея е можело да се изкарват пари.

                                Вече не. Точно защото е смислена много хора я следват. Това просто прецаква нещата. Не можеш да следваш тренд, който се следва по идентичен или много близък начин от много други хора. Сигналите за вход и изход стават пренаселени. Получават се гапове. Получава се огромна волатилност. Много лъжливи сигнали.

                                Аз лично всеки път като ми хрумна да правя едно или друго нещо винаги поглеждам какво биха казали костенурките за този вход или изход. Но по никакъв начин не ми хрумва да си базирам решенията на този поглед.
                                Май много се кумиш преди избор на инструмент и позиция?
                                Някога решаваш ли нещо?

                                Коментар

                                Working...
                                X