IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е та благодаря ти...да ти се връща

    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Е има време - ще се научиш гледай само да не фалираш до тогава
    Е та благодаря ти...да ти се връща

    Коментар


    • Аз казвам следното

      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      И между другото рейнджа се е оформил по този начин, в този интервал и с тези фигури, точно защото много хора се опитват да печелят от него - влизат я в едната я в другата посока - пазара ги прецаква и те затварят на загуба.
      Аз казвам следното...по моя си анализ ...за сетен път.

      Пазара в момента е такъв че съпротива у големите инвеститори няма нито нагоре , нито надолу.
      Нагоре - никой не купува щото не вярва и няма изгледи да повярва скоро. Надолу пак никой няма да купи скоро щото е много къс.

      И ако има нещо което е страшно наистина за биците е факта че когато този път пазара почне да пада сериозно...дъното никой не го знае къде ще е, с фундамент или без фундамент..
      Такава история като бай дъ диип...няма да я видим.

      Затова този пазар в момента е рай...за този който го управлява, няма по подходящ момент за правене на кинти от сегашния.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Аз пък щото съм по глупав.. обикновенно продавам когато е скъпо и купувам когато е евтино - противно на мокрия ти сън...че правя обратото))

        Тея книги дет ти казват това ги хвърли на боклука. Номера не е да си "мъртва риба" плуваща по течението...а жива риба да търсиш течението.
        Е има време - ще се научиш гледай само да не фалираш до тогава

        Коментар


        • Разбира се

          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Какво сега - и ти стана дългосрочен
          Разбира се...като уточнихме рейнджа...няма проблем

          Коментар


          • И между другото рейнджа се е оформил по този начин, в този интервал и с тези фигури, точно защото много хора се опитват да печелят от него - влизат я в едната я в другата посока - пазара ги прецаква и те затварят на загуба.

            Коментар


            • аз пък щото съм по глупав..

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ако човек играе с къси би трябвало първо да си определи от къде да ги пуска тези къси. къси винаги се пускат по пътя надолу, не по пътя нагоре. Потвърждение за къси се получава ако се счупи подкрепата на 2025, а още по-сигурно ако се пробие 200 дневната MA на 2008 и да пробие хубавото кръгло число 2000, което също може да даде подкрепа.

              След това обаче за да излезе човек от тези къси има два вариант - или да чака да достигне долната част на рейнджа на 1850 или да чака обръщане на движението надолу и вече да върви нагоре. Ако просто затвори под 1900 ще направи едни 5%. Ако обаче чака потвърждение че това е игра в рейндж, а не мечи пазар ще трябва да затвори на 1950 - т.е. печалбата става никаква - защото както казах има вероятност и за грешки.

              Или с други думи ако чакаш мечи пазар и сбъркаш няма да направиш никакви пари - дори и при спад на пазарите. Ако смяташ че е игра в рейндж ще направиш 5% надолу - но от движението нагоре най-вероятно няма да изкараш нищо.

              Аз пък щото съм по глупав.. обикновенно продавам когато е скъпо и купувам когато е евтино - противно на мокрия ти сън...че правя обратото))

              Тея книги дет ти казват това ги хвърли на боклука. Номера не е да си "мъртва риба" плуваща по течението...а жива риба да търсиш течението.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Аз пък мисля...че пазара вече 100 години се движи в рейндж...и затова страшно няма.

                Рейнджа е от 100 до 2130.
                Какво сега - и ти стана дългосрочен

                Коментар


                • Аз пък мисля

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Изобщо не е голям. Реално за да влезеш в къси ти трябва СП под 2000. След това за да влезеш пак в дълги ти трябва СП над 1950. Като сложиш възможностите за грешка я при вход, я при изход я при двете и рейнджа става реално отрицателно число.
                  Аз пък мисля...че пазара вече 100 години се движи в рейндж...и затова страшно няма.

                  Рейнджа е от 100 до 2130.

                  Коментар


                  • Ако човек играе с къси би трябвало първо да си определи от къде да ги пуска тези къси. къси винаги се пускат по пътя надолу, не по пътя нагоре. Потвърждение за къси се получава ако се счупи подкрепата на 2025, а още по-сигурно ако се пробие 200 дневната MA на 2008 и да пробие хубавото кръгло число 2000, което също може да даде подкрепа.

                    След това обаче за да излезе човек от тези къси има два вариант - или да чака да достигне долната част на рейнджа на 1850 или да чака обръщане на движението надолу и вече да върви нагоре. Ако просто затвори под 1900 ще направи едни 5%. Ако обаче чака потвърждение че това е игра в рейндж, а не мечи пазар ще трябва да затвори на 1950 - т.е. печалбата става никаква - защото както казах има вероятност и за грешки.

                    Или с други думи ако чакаш мечи пазар и сбъркаш няма да направиш никакви пари - дори и при спад на пазарите. Ако смяташ че е игра в рейндж ще направиш 5% надолу - но от движението нагоре най-вероятно няма да изкараш нищо.

                    Коментар


                    • Помниш ли тук

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      На Феда доста разчитам. Знам, че много хора смятат, че Федът е твърдо решен да докара нещата до пълен крах. Но аз казвам, че има около 99.9% вероятност Федът да иска възстановяване на икономиката на САЩ и да направи каквото трябва.

                      Дали разчитам на това? На нищо не разчитам. Просто така ще стане и да разчитам и да не разчитам
                      Помниш ли тук някой беше пуснал едно клипче на Крамър...дето точно преди Беар да фалира викаше...не продавайте...не продавайте...не продавайте. На въпрос на един зрител дали да продава.

                      На следващия ден като Беар фалира и акциите и бяха по долар...и го питаха Крамър ...е що каза така?)))) И той вика...е аз мислех че ФЕД ще ги спаси...ФЕД винаги спасява банките..аз от къде да знам.. ))

                      Че и твойта работа...същата))

                      Коментар


                      • Това обаче ти е само в твойта глава

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Изобщо не е голям. Реално за да влезеш в къси ти трябва СП под 2000. След това за да влезеш пак в дълги ти трябва СП над 1950. Като сложиш възможностите за грешка я при вход, я при изход я при двете и рейнджа става реално отрицателно число.
                        Това обаче това ти е само в твойта глава. За да влезеш в къси ти е наъпълно достатчъно и сегашното положение...а за дълги може би е добре да мислиш около 180.

                        Коментар


                        • Еййй....след толкова време...

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Не става дума за такива крайни сценарии естествено. Но който инвестира в акции реално инвестира в ръст на печалбите на тези акции. Който инвестира в етф на някакви индекси инвестира в ръст на печалбите на компаниите от тези индекси.

                          След първото тримесечие на тази година американските компании отбелязват спад на печалбите. За четвърто поредно тримесечие. Индексите обаче не са отразили този спад. Вече на 1700 или айде на 1800 ще са го отразили.

                          Така че който купува в момента залага че следващите тримесечия нещата ще се обърнат. И/или че рисковата премия ще намалее. Рисковата премия в момента е брутално ниска и с вдиганете на лихвите само ще расте.

                          Естествено могат да се обърнат нещата с печалбите и да тръгнат нагоре. но винаги е по-безопасно да се залага на продължение на тренда отколкото на обръщането му.

                          И пак да кажа в момента тренда при печалбите е надолу, при пазарите е настрани. Което само разтваря ножицата между очаквания и реалност. Тази ножица може да се разтваря доста дълго и като време и като амплитуда. Но в даден момент се получава сблъсък на очакванията с бруталната реалност. А при този сблъсък очакванията нямат шанс.

                          Еййй....след толкова време...понамали глупостите които говореше

                          Кво ти стана? Взе да ми ставаш скучен))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Твоя рейндж е толкова голям....че ако играеш само в него ще станеш милтимилионер а ако чакаш да пробие особенно надоулу - ще фалираш.

                            Ебахти рейнджа 213-180 - толкова ли ти беше?
                            Изобщо не е голям. Реално за да влезеш в къси ти трябва СП под 2000. След това за да влезеш пак в дълги ти трябва СП над 1950. Като сложиш възможностите за грешка я при вход, я при изход я при двете и рейнджа става реално отрицателно число.

                            Коментар


                            • Твоя рейндж

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Само където аз не казвам че пазара ще пада сега.

                              Казвам че вероятността да продължи да се движи в рейндж е по-висока от това да прави нови върхове. Но не съм убеден че вероятността за мечи пазар е по-висока от вероятността за бичи пазар. Просто сега е в горната част на рейнджа, по-разумно е човек да почака преди да влиза - или да почнат да растят печалбите или пък да си стигне долната част на рейнджа.
                              Твоя рейндж е толкова голям....че ако играеш само в него ще станеш милтимилионер а ако чакаш да пробие особенно надоулу - ще фалираш.

                              Ебахти рейнджа 213-180 - толкова ли ти беше?

                              А това че казваш че няма да пада...е много добре..защото обикновенно ти каквото кажеш - става обратното))

                              Коментар


                              • Още една мъдрост

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Пазарът се движи по тренда бавно, а срещу тренда бързо. Ако тренда е нагоре ще се качва бавно и ще пада бързо. Ако е бил надолу ще пада бавно и ще се качва бързо. А когато е настрани както е сега е ту бавен ту бърз без да може да се разчита на това.

                                То точно за това се правят много трудно пари от маркет тайминг.
                                Още една мъдрост

                                "И умрялата риба ..плува по течението"

                                Коментар

                                Working...
                                X