IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега ще ви изненадам

    Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    No worries, Gilead will help. Buy
    Сега ще ви изненадам,

    Сега ставам...и виждам емайл...купи Гилд. От един запознат пич...

    Ще взема да купя малко ...

    Май почвал байбака...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Не сифилис
      No worries, Gilead will help. Buy

      Коментар


      • Не

        Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        tripper?
        Не сифилис

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          как сте бе хора?

          Аз съм много болен(((
          tripper?

          Коментар


          • как сте бе хора?

            как сте бе хора?

            Аз съм много болен(((

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
              Наскоро попаднах на това сравнение на портфолио алгоритми
              http://nbviewer.jupyter.org/github/p...mparison.ipynb
              Без комисионни изглеждат супер - до 35 пъти ръст за 8 години. Последните години обаче ранжират. С комисионни е в пъти по-скромно, а моделът за комисионни не включва минимална комисионна, което за по-малки портфейли намалява още повече реалния резултат.
              За мен, ако някой мисли че разбира от инвестиране трябва да си тества стратегията по подобен начин. Ползата е, че резултата излиза за минути (без кодирането) а не след няколко години.
              Какви са тези алгоритми? На какъв език са кодирани? Трябва ли първо компилатор да ги направи в .exe формат?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Възможно е да има. Ти си доста по- на ти с математиката и иконометрията, ми се струва. Така че ако намериш можеш да споделиш. Аз макар и да не мога да правя конкретни сметки, разбирам до някъде принципа и логиката на икономическите модели.
                Наскоро попаднах на това сравнение на портфолио алгоритми
                http://nbviewer.jupyter.org/github/p...mparison.ipynb
                Без комисионни изглеждат супер - до 35 пъти ръст за 8 години. Последните години обаче ранжират. С комисионни е в пъти по-скромно, а моделът за комисионни не включва минимална комисионна, което за по-малки портфейли намалява още повече реалния резултат.
                За мен, ако някой мисли че разбира от инвестиране трябва да си тества стратегията по подобен начин. Ползата е, че резултата излиза за минути (без кодирането) а не след няколко години.

                Коментар


                • Пазарът подценява вероятността от две вдигания тази година:

                  The market, however, remains complacent about two hikes this year, assigning just a 38 percent chance for the Fed to move twice. Fed funds futures traders expect the central bank's target rate to be at 0.63 percent by year's end from the current 0.37 percent.
                  Според мене е почти сигурно, че с едно няма да се размине.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Nacheff, добре е да не вярваш на мен и експертите. Важно е само твоето мнение.
                    Ако не познаеш, няма да те упрекна!
                    Дори няма да направя някаква назидателна забележка и причината за това е, че нямам нищо против да познаеш. Основанието е ясно, просто играта ще е по-лесна, потенциалните загуби малки или незначителни, а с пропуснатите ползи все някак ще се научим да живеем.

                    Поне два пъти през големи интервали написах - картината е толкова объркана, че не мога да изградя ясно и непротиворечиво становище, което да стане основа за програма или дори отделни действия, и по тази причина просто гледам играта.

                    Не му е точно тук мястото, но днес ми пратиха един материал.
                    Добре, приемам, че причината може и да е в мен, но аз като прочета нещо подобно и ми се разваля настроението, а за оптимизма да не говорим.

                    Има и други интересни графики, които да се гледат заедно, тази също е многословна:

                    [IMG][/IMG]


                    Цялата статия е
                    2012 Redux; They Really Don’t Know What They Are Doing
                    by Jeffrey P. Snider • April 11, 2016

                    Материалът е на месец и половина, ерго не пресен, но не и неактуален.
                    Тук въобще не става дума за това, че дддд и начев гледат на цикъла по различен начин, тук става дума за далеч по обемисти структурни дефекти.
                    Спирам.

                    Весели празници!
                    Last edited by nacheff; 23.05.2016, 17:04.

                    Коментар


                    • Nacheff, добре е да не вярваш на мен и експертите. Важно е само твоето мнение.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Не ми излиза от главата мисълта на Костолани, че това което всички знаят не струва и два пфенига. До преди няколко години пищях срещу суровините, но днес всички са убедени колко са зле. Сякаш каквото имаше да става вече се случи. Сега всички които познавам са убедени, че качването на лихвите с 0,25 процента през юни ще доведе до катаклизми на световните пазари. Честно казано това съвпадаше напълно с моята теория, че пазара ще с движи в рейндж между 1750 и 2100. Всяко успокояване на пазарите трябваше да дава възможност на ФЕД да качват лихвите, което да доведе до качване на долара и спад на суровините поради обратната корелация. Това трябваше да доведе до скапване на икономиките на суровинните държави и допълнителен отлив на капитали. От една страна имаме рестриктивна политика на ФЕД съчетана с удар по платежният баланс заради суровините и текущата сметка заради отлив на капитали. С една дума хем разходите за лихви растат хем приходите падат за суровините. Това ми беше схемата с години, но някак си вече всички я виждат. Това означава, че всички са готови за нея и някак си няма да се случи. По нея трябваше всяко качване на лихвите да води до мини сътресение и корекция на пазарите, която да бъде подпряна от здравата американска икономика, като всеки път има малък риск корекцията да излезе от контрол и да се превърне в криза. Но както казах по-горе вече всички го виждат и не вярвам да се случи. Според мен пазарите са длъжни да тестват тази схема и ще го направят, но тя няма да сработи напълно и този път дъната ще са по-високи от тези от началото на годината. А според моята теория първото увеличение, което не доведе до срив в имърджинг маркетс ще покаже началото на довият дългосрочен тренд нагоре на финансовите пазари. За мен суровините си направиха дъното тази зима и от тук нататък ще се търгуват в рейндж десетилетие. Затова реших малко да сменя тактиката. Няма да чакам тотални сривове а ще си купувам селективно компании на определени цени които ме устройват.
                        Смело, много смело! Особено ако зад това стоят и пари в екуити с нагласата за дълги.
                        Чудя се, дали няма да се наложи преразглеждане на представите за ефективност, рентабилност и оценка на числовите стойности на повечето финансови показатели, особено тези за възвръщаемост.
                        Ако познаеш, няма повече да споря с теб

                        Е, от друга страна трудно се игнорират тревожни прогнози на разни авторитети, където обаче не може да си изключи да има всичко - от неподправена загриженост до пълен театър.
                        Всяка седмица има някакви предупреждения, миналата пред погледа ми мина и това на доста известния у нас Р. Ран. Нямам представа колко тежи в Щатите.
                        The next financial crisis
                        Continued destructive economic policies make it inevitable
                        Richard Rahn

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          4d ти си един от участниците с добър тон и мисъл. Ако имаш някакви по конкретни въпроси, пиши на лични, че моите изкази са малко по набити с термини и не искам да натоварвам
                          Ники, казно с по-малко термини, това ли имаш предвид:

                          http://www.cnbc.com/2016/05/20/compa...n-in-cash.html

                          "There's a common misconception that companies are swimming in cash, when they are actually drowning in debt," Chang said in an interview. "Liquidity is not what it appears."

                          The surge in debt also comes amid rising defaults. The year has seen 72 defaults, up from 39 at the same time in 2015, S&P reported.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                            Това не е важно. Много фирми с по-добра ефективност на клетките от First Solar фалираха. Важно е LCOE а тук е добро. Освен това кадмий телурий се справя по-добре от силиций при високи температури.
                            https://upload.wikimedia.org/wikiped...ficiencies.png

                            Коментар


                            • Малко философия на тема secular stagnation и ниски лихви:

                              http://www.bloomberg.com/news/articl...out-of-its-rut

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Не ми излиза от главата мисълта на Костолани, че това което всички знаят не струва и два пфенига. До преди няколко години пищях срещу суровините, но днес всички са убедени колко са зле. Сякаш каквото имаше да става вече се случи. Сега всички които познавам са убедени, че качването на лихвите с 0,25 процента през юни ще доведе до катаклизми на световните пазари. Честно казано това съвпадаше напълно с моята теория, че пазара ще с движи в рейндж между 1750 и 2100. Всяко успокояване на пазарите трябваше да дава възможност на ФЕД да качват лихвите, което да доведе до качване на долара и спад на суровините поради обратната корелация. Това трябваше да доведе до скапване на икономиките на суровинните държави и допълнителен отлив на капитали. От една страна имаме рестриктивна политика на ФЕД съчетана с удар по платежният баланс заради суровините и текущата сметка заради отлив на капитали. С една дума хем разходите за лихви растат хем приходите падат за суровините. Това ми беше схемата с години, но някак си вече всички я виждат. Това означава, че всички са готови за нея и някак си няма да се случи. По нея трябваше всяко качване на лихвите да води до мини сътресение и корекция на пазарите, която да бъде подпряна от здравата американска икономика, като всеки път има малък риск корекцията да излезе от контрол и да се превърне в криза. Но както казах по-горе вече всички го виждат и не вярвам да се случи. Според мен пазарите са длъжни да тестват тази схема и ще го направят, но тя няма да сработи напълно и този път дъната ще са по-високи от тези от началото на годината. А според моята теория първото увеличение, което не доведе до срив в имърджинг маркетс ще покаже началото на довият дългосрочен тренд нагоре на финансовите пазари. За мен суровините си направиха дъното тази зима и от тук нататък ще се търгуват в рейндж десетилетие. Затова реших малко да сменя тактиката. Няма да чакам тотални сривове а ще си купувам селективно компании на определени цени които ме устройват.
                                Много се радвам на Фърст солар. Там вярвам в историята която стои зад компанията. Те са абсолютният лидер по икономическа ефективност в бранша. Каквото и да стане ще печелят. Аз очаквам в следващите 20 години производството на електричество да нарастне с 50 процента водено от два основни тренда. Първо транспорта да се прехвърли от течни горива към електричество и второ постоянно спадащата му цена да бъде по-малък стимул към икономия. Към момента в САЩ производството на електричество от фотоволтаици е с дял под процент. Според мен ще стигне до около 30 макар, че има крайни мнения като това на Курцвейл, който го вижда до близо сто процента след по-малко от 15 години. При моят вариант това означава след двадесет години да се произвежда седемдесет пъти повече соларна енергия отколкото в момента. Това би създало условия за непрекъснато покачващи се обеми и печалби. Тъй като LCOE спада непрекъснато то в даден момент те ще имат почти сто процента дял от новите мощности. В момента, когато себестойността падне значително под тези на текущите мощности ще има увеличение на рентабилността на производителите, защото ще могат да задържат част от тази разлика за себе си. Вижда се как маржа на фърст солар си расте. Та така. На тези нива ми харесва и ще си купувам. Не разбирам защо трябва да чакам тотален срив, който може и да не дойде.
                                На тези нива ми харесва и GILD.
                                С удоволствие бих си купил IBM около 120-130 долара заради Watson. На мен ми харесва историята зад изкуственият интелект и когнитивните решения.
                                Харесва ми и FB на цени около и малко под 100 долара. То и Гугъл ми харесва, но надали пак ще го видим около 600, но пък аз съм търпелив може и да ми се усмихне късмета.
                                Харесва ми и БМВ около 65.
                                Има и други неща, но просто ще си чакам цените за отделните компании без да ме интересуват нивата на индекса. Ако не ги стигнем здраве да е. Няма да бягам след тях.
                                В общи линии анкетата която пуснах беше попълнена само от 21 човека с подчертано песимистични възгледи. Последно като гледах средните нива бяха за 1940 пункта след 3 месеца и 1850 за след 12. Форума е песимист а тук пише публиката, част от която съм и аз. Затова реших, че ще си купувам неща, които не зависят от бизнесцикъла а от технологичните промени. Кризата не идва когато я чакат. Тя идва от нищото. Интересна ми е мотивировката на различните мечки. Според един приятел всичко трябва да се търгува на 1/3 от справедливата си цена. Доближи ли нормални стойности, то пазара не става и трябва задължително отново да се срине за да даде възможност за вход на изключително ниски цени. Всички знаем, че някой ден това ще стане, но никой не знае кога. Може да минат и десетилетия. Други мечки във форума се самонавиват и много ми приличат на едни самонавивания по групата на еврохолд и евроинс. Сякаш се правят същите неща, но само оптимизма е заменен с песимизъм. Някои пък се опитват да се докажат като велики, но в крайна сметка усещането ми е, че очакващите тотален срив действат емоционално.
                                Единственото, което ме притеснява е песимизма на volaswap. Долу горе той поддържа моето мнение преди да се откажа от него защото вече ми изглежда прекалено очевидно. Възможно е да не съм го разбрал правилно. Може и да бъркам, но със нещата които изброих на съответните нива не вярвам да ям дърво.
                                Лека. Само времето ще покаже какво ще се случи.
                                4d ти си един от участниците с добър тон и мисъл. Ако имаш някакви по конкретни въпроси, пиши на лични, че моите изкази са малко по набити с термини и не искам да натоварвам

                                Коментар

                                Working...
                                X