IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Панда, нещо май си се объркал. На снимката от линка ти се вижда съвсем обикновен ДВГ и съвсем ясно се виждат колекторите.
    И си е написано на едно друго място :

    Fuel-injected, SOHC gas-powered, Variable Valve Lift, 3 cyl., .9 liter, liquid-cooled, automotive engine

    Къде го видя това, че било ел.кола?
    упс моя грешка гледах че е 41 kW и оттам предположих. плюс във всяка една статия ги сравняват с тесла

    но е доста добре разхода - 2.9 литра на магистрала
    Last edited by Black and white cat-foot; 25.06.2016, 13:53.
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      няма начин да успеят - направили са една супер яка кола която струва колкото ново бмв и дори не могат да я произвеждат масово защото има твърде много части и не могат да организират доставката. дори всичко да протече гладко, големите автопроизводители просто ще ги копират и ще подбият цените

      елио поне пробват нещо ново - наистина евтина електрическа кола (6800 долара) съставена от 3/4 вече произвеждани части от бензинови коли, т.е. мн лесна и евтина доставка. и също нямат някой супер завод, който да строят с години - просто купиха на безценица един завод от гм като фалира

      не знам дали ще успеят, но поне за разлика от тесла имат някакъв шанс защото бизнес модела им има смисъл. представи си ако елио имаха бюджета на тесла какво можеха да постигнат

      какво щеше да бъде тесла без елон мъск и яките повдигащи се врати? дето сигурно една струва колкото цяло елио
      Тесла също започва като купува на безценица завод от GM и Тойота.

      Тесла продават луксозна лимузина и то доста успешно. Като гледам по улиците (на Брюксел) се движат доста теслички и много по-малко други електрически лимузини. Ако бяха спрели до там, Тесла щеше да е печеливша компания.

      По-скоро супер заводът за евтининия вариант на Тесла може да е голяма грешка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        елио поне пробват нещо ново - наистина евтина електрическа кола (6800 долара)
        Панда, нещо май си се объркал. На снимката от линка ти се вижда съвсем обикновен ДВГ и съвсем ясно се виждат колекторите.
        И си е написано на едно друго място :

        Fuel-injected, SOHC gas-powered, Variable Valve Lift, 3 cyl., .9 liter, liquid-cooled, automotive engine

        Къде го видя това, че било ел.кола?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Това дали нямат бъдеще е божа работа. Може и да имат. Но дори да е така, оценката на пазара е фантастична. Все едно Тесла ще завладее 20-30% от световния пазар на автомобили.
          няма начин да успеят - направили са една супер яка кола която струва колкото ново бмв и дори не могат да я произвеждат масово защото има твърде много части и не могат да организират доставката. дори всичко да протече гладко, големите автопроизводители просто ще ги копират и ще подбият цените

          елио поне пробват нещо ново - наистина евтина електрическа кола (6800 долара) съставена от 3/4 вече произвеждани части от бензинови коли, т.е. мн лесна и евтина доставка. и също нямат някой супер завод, който да строят с години - просто купиха на безценица един завод от гм като фалира

          не знам дали ще успеят, но поне за разлика от тесла имат някакъв шанс защото бизнес модела им има смисъл. представи си ако елио имаха бюджета на тесла какво можеха да постигнат

          какво щеше да бъде тесла без елон мъск и яките повдигащи се врати? дето сигурно една струва колкото цяло елио
          Last edited by Black and white cat-foot; 25.06.2016, 13:07.
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            човек изобщо не трябва да се замисля, нямат никакво бъдеще, ама никакво

            сравни им плановете с тези на Елио и ще видиш:

            https://www.ftc.gov/system/files/doc..._sheltrown.pdf
            https://www.eliomotors.com/progress-...elio-momentum/

            пп не бих инвестирал поне за момента в елио, никакви стартъпи за мен освен Акуа
            Това дали нямат бъдеще е божа работа. Може и да имат. Но дори да е така, оценката на пазара е фантастична. Все едно Тесла ще завладее 20-30% от световния пазар на автомобили.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
              Продал ли си тесла?
              Щом си сигурен и съветваш,логично е да си ги продал!
              Никога не съм имал. Мога да ги продам късо, но аз не шортя нищо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                По отношение на Тесла не съм си променял мнението. Даже преди бях по-мечи от сега. Ако добре си спомням, само преди няколко месеца казвах, че под 75 човек може да се замисли.
                човек изобщо не трябва да се замисля, нямат никакво бъдеще, ама никакво

                сравни им плановете с тези на Елио и ще видиш:

                https://www.ftc.gov/system/files/doc..._sheltrown.pdf
                https://www.eliomotors.com/progress-...elio-momentum/

                пп не бих инвестирал поне за момента в елио, никакви стартъпи за мен освен Акуа
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  По отношение на Тесла не съм си променял мнението. Даже преди бях по-мечи от сега. Ако добре си спомням, само преди няколко месеца казвах, че под 75 човек може да се замисли.
                  Продал ли си тесла?
                  Щом си сигурен и съветваш,логично е да си ги продал!
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    че чак съветваш да не се купува пък било то и тесла
                    По отношение на Тесла не съм си променял мнението. Даже преди бях по-мечи от сега. Ако добре си спомням, само преди няколко месеца казвах, че под 75 човек може да се замисли.

                    Коментар


                    • ти вече мечи ли си

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Тесла трябва поне да падне под 100, даже повече. Не купувай сега.
                      че чак съветваш да не се купува пък било то и тесла

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Тесла трябва поне да падне под 100, даже повече. Не купувай сега.
                        Мда,даже може и до 20 да падне изчакайте
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                          Чудя се дали да купя Тесла или още някой производител на злато?
                          Тесла трябва поне да падне под 100, даже повече. Не купувай сега.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Кеширах профита си от BIS че го имах от сгодни нива.
                            Биотехите ми вече без хедж, голи голенички..
                            Всичко че и отгоре го сложих в SDS + QID на които едва днес излязох на плюс.

                            Първа взятка 10% сторена със EUFN + FSLR.
                            Възвърнах си със 70 цента по евтино кешираните невсунци.

                            Пу да не е уроки все така да върви.
                            Кеф е да гледаш как си флат когато маркета се срива 3%...
                            Пипчо, ще ме извиняваш, ама тез невсуняци май не струват. Що суркат толкова днес, като златарите са яко нагоре? Може и пазара да не оценява правилно и ти да си прав, ама както се казва, когато си прав много рано, всъщност си в грешка

                            А за това SDS да те открехна, реално е по добре да шортиш в големи количества SPY. И аз имам от другото, ама то не успява да репликира много добре х2, макар тракинг дупката да не е много голяма. Все пак при дълго стискане почва да се усеща. За едно SDS ИБ ти искат 1/2 марж, а на SPY 1/4, т.е. вместо да си дълъг 1 SDS по добре да си шорт 4 SPY. Едно и също е, ама нямаш грешка в репликирането. При следващия голям жмуц, няма да сбъркаш, ако ги замениш.

                            Коментар


                            • Днес е Еньов ден, деня на успението на Юниона. Той и месеца е Юни-онов.
                              ЕС направи spinoff, ще получим ли акции от новата компания, или това е фалит и всичко отива в ръцете на кредиторите?
                              Някъде из 80-те хиляди страници на договора за присъединяване:
                              Чл. 50. See Chapter 11.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Кеширах профита си от BIS че го имах от сгодни нива.
                                Биотехите ми вече без хедж, голи голенички..
                                Всичко че и отгоре го сложих в SDS + QID на които едва днес излязох на плюс.

                                Първа взятка 10% сторена със EUFN + FSLR.
                                Възвърнах си със 70 цента по евтино кешираните невсунци.

                                Пу да не е уроки все така да върви.
                                Кеф е да гледаш как си флат когато маркета се срива 3%...
                                Аз пък само в злато нищо не правя и не мисля и нагоре с 3-4%
                                кеф да се гледаш как си на + когато маркета се срива

                                Коментар

                                Working...
                                X