IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    И на мене по скоро валю ми изглеждат отколкото балоняк.

    А защо не шортиш директно зърната вместо да поемаш специфични рискове ?

    http://finviz.com/quote.ashx?t=JJG&ty=c&ta=1&p=d
    http://finviz.com/quote.ashx?t=WEAT&ty=c&ta=1&p=d
    Е то накъде да шортя повече от това не знам. Виж им графиката на месечна. Нула ли да стане цената? При такава графика по-логично изглежда човек да купува дългосрочно зърнени култури. Проблемът ми е как ще се отразят текущите цени върху тазгодишните печалби на зърнопроизводителите? Основното което ми се губи е дали тези цени са в резултат на ниските цени на петрола или на насищане на пазара на зърно. Все пак аз вярвам че пазара е честен. Тоест, че цената на зърното се определя от предварителните договори сключени между големите играчи. Тоест зърнопроизводителя продава на зелено реколтата си на базата на разходите си които също хеджира. Логиката е че зърнопроизводителят не би следвало да засява култура, която не може да продаде предварително и цената да се определя на този принцип.
    ПП: Утре се събираме варненските играчори, та който му се пие бира по обяд да заповяда.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Тези в ми в бай листчето. Не бих ги скъсявал тях. Отивам на плис-плис да мисля там. Дано да няма хубави голи жени да не се разсейвам
      И на мене по скоро валю ми изглеждат отколкото балоняк.

      А защо не шортиш директно зърната вместо да поемаш специфични рискове ?

      http://finviz.com/quote.ashx?t=JJG&ty=c&ta=1&p=d
      http://finviz.com/quote.ashx?t=WEAT&ty=c&ta=1&p=d

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Ми и аз не знам. Цената на зърното падна. То вярно, че и разходите падат ама не знам дали е достатъчно при тази цена на петрола. Та не ми се струва лоша идеята за някакъв хедж за всеки случай.
        А хедж директно с фючърси, някаква комбинация между пшеница и петрол? Поне на пшеницата по-далечните още държат цена.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          Bunge
          Тези в ми в бай листчето. Не бих ги скъсявал тях. Отивам на плис-плис да мисля там. Дано да няма хубави голи жени да не се разсейвам
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            това доколкото схващам не е зърнопроизводител. Трябва ми зърнопроизводител, да му купя пут опции или директно къси. За хедж на зърнопроизодител, който имам на бфб. Има притеснителни данни относно запасите на зърно а не ми се продава компания на р/е 5 и р/в 0.5. Ножицата между бфб и nyse е много разтворена и търся подходящ хедж.
            Bunge

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Тогава да сменим подхода. Какво събитие може да събори цената на Агрия? Кой би спечелил от това нещо? Да видим дали има такъв, който още не е скочил?
              мнение от одитора например
              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                Дадох пример за ситуация при която зърното расте в долари, но долара пада спрямо кошницата други валути по интензивно отколкото расте зърното в долари.
                В този случай зърното пада в евро, а подходящия хедж е късо в долар или късо в европейски зърнопроизводител. Изключваш ли го? За мен е най-вероятния вариант.
                Това с валутните рискове става вече много сложно за тъпата ми глава Разчитам на менижмънта на самите компании да се погрижат за него. Но утре ще разпитам подробно за хеджа на валутите, зърното , петрола и тъй нататък
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • [QUOTE=Alonso;1060000596]Това много не го схващам с долара. Петрола и производните му торове и препарати с в долари и зърното и то е в долари QUOTE]

                  Дадох пример за ситуация при която зърното расте в долари, но долара пада спрямо кошницата други валути по интензивно отколкото расте зърното в долари.
                  В този случай зърното пада в евро, а подходящия хедж е късо в долар или късо в европейски зърнопроизводител. Изключваш ли го? За мен е най-вероятния вариант.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Много странно. Аз като тегля мислено няколко линии на пшеницата и ми излиза по-скъпа догодина...в долари. Освен и двамата да сме прави, но тогава в съплая на долари ще е проблема и хеджа ще е друг
                    Това много не го схващам с долара. Петрола и производните му торове и препарати с в долари и зърното и то е в долари

                    Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Дай дефиниция на "земеделска". Тези, които се ограничават само с производство на земеделска продукция без преработка или дистрибуция и т.н. не са много измежду листнатите компании. Други пък вече спихнаха Примерно ANDERSONS (ANDE).
                    Ама може да се пробваш на Calavo Growers
                    http://finviz.com/quote.ashx?t=CVGW&ty=c&ta=0&p=m

                    Или една австралийска: GRAINCORP LTD (GNC)
                    Благодаря.С плодовете е по-особено. Иначе другите две май стават като ги гледам. Ако се възползвам ще черпя
                    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Тогава да сменим подхода. Какво събитие може да събори цената на Агрия? Кой би спечелил от това нещо? Да видим дали има такъв, който още не е скочил?
                    Ми и аз не знам. Цената на зърното падна. То вярно, че и разходите падат ама не знам дали е достатъчно при тази цена на петрола. Та не ми се струва лоша идеята за някакъв хедж за всеки случай.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      това доколкото схващам не е зърнопроизводител. Трябва ми зърнопроизводител, да му купя пут опции или директно къси. За хедж на зърнопроизодител, който имам на бфб. Има притеснителни данни относно запасите на зърно а не ми се продава компания на р/е 5 и р/в 0.5. Ножицата между бфб и nyse е много разтворена и търся подходящ хедж.
                      Много странно. Аз като тегля мислено няколко линии на пшеницата и ми излиза по-скъпа догодина...в долари. Освен и двамата да сме прави, но тогава в съплая на долари ще е проблема и хеджа ще е друг

                      Коментар


                      • Тогава да сменим подхода. Какво събитие може да събори цената на Агрия? Кой би спечелил от това нещо? Да видим дали има такъв, който още не е скочил?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          това доколкото схващам не е зърнопроизводител. Трябва ми зърнопроизводител, да му купя пут опции или директно къси. За хедж на зърнопроизодител, който имам на бфб. Има притеснителни данни относно запасите на зърно а не ми се продава компания на р/е 5 и р/в 0.5. Ножицата между бфб и nyse е много разтворена и търся подходящ хедж.
                          Ааааа добре, разбрахме се. За хедж на Агрия се сещам за 2 европейски, ама късно се сещаш. Вече ги размазаха

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Дайте някоя набалончена земеделска компания. Ама много набалончена ако може
                            Дай дефиниция на "земеделска". Тези, които се ограничават само с производство на земеделска продукция без преработка или дистрибуция и т.н. не са много измежду листнатите компании. Други пък вече спихнаха Примерно ANDERSONS (ANDE).
                            Ама може да се пробваш на Calavo Growers
                            http://finviz.com/quote.ashx?t=CVGW&ty=c&ta=0&p=m

                            Или една австралийска: GRAINCORP LTD (GNC)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              http://finviz.com/quote.ashx?t=TSCO&ty=c&ta=0&p=m
                              Какво си намислил?
                              това доколкото схващам не е зърнопроизводител. Трябва ми зърнопроизводител, да му купя пут опции или директно къси. За хедж на зърнопроизодител, който имам на бфб. Има притеснителни данни относно запасите на зърно а не ми се продава компания на р/е 5 и р/в 0.5. Ножицата между бфб и nyse е много разтворена и търся подходящ хедж.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Дайте някоя набалончена земеделска компания. Ама много набалончена ако може
                                http://finviz.com/quote.ashx?t=TSCO&ty=c&ta=0&p=m
                                Какво си намислил?

                                Коментар

                                Working...
                                X