IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • аман от философия, кажете някоя ус компания която да се купува
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      В екзистанциалната психология преодоляването на страховете винаги е свързано с един от два възможни подхода - или огромна вяра в себе си или огромна вяра във външна сила. При първият тип човек действа агресивно, когато е пистогнал някакви успехи - я поради собствени умения, я защото е хванал някакъв бичи тренд който съвсем го е убедил че е гении. При втория тип вярва че някой ще крепи пазара, ще го помпа или там нещо друго. И двата типа справяне с несигурността могат много ясно да се видят и в този форум дори. И във всякакви коментари по медии.

      Чисто рационално погледнато и двата типа справяне са тотален булшит. Но ако човек гледа рационално, то няма да прави нищо рисково, която пък не е рационално защото така и няма да спечели нищо. Но пък може да се залъгва и че не губи и ще влезе в по-подходящ момент. Но и това не е рационално, защото първо губи - губи най-ценния си ресурс времето. Възможностите които предоставя света са ограничени. И след това чисто рационално погледнато няма как да е сигурен че ще има по подходяща възможност.

      Така че в крайна сметка рационално погледнато човек трябва да действа ирационално емоционално. В съгласие със собствената си личност, който е почти задължително доминирана от емоции, не от разум. Защото всичко друго ще го кара да се чувства по-зле. Никой не се чувства добре разумно. Рационално погледнато единствената емоция която е оправдана е тотална депресия.
      За пореден път съм възхитен от теб. Как си успял да кажеш толкова неща с няколко изречения. Наистина трябва да пишеш книги. И ти и Ив.
      За червеното, аз лично вярвам че си има риск и риск и донякъде вероятно се самозаблуждавам, но смятам че щом в миналото ми е имало прекрасни възможности да вадя много пари с малко риск, малко работа и малко загуба на време, много вероятно е и за в бъдеще да ми се отворят такива възможности. Тоест по този въпрос съм спокоен. Дори и да нямам възможности до края на живота си, просто ще си харча спечеленото до момента и ще благославям "късмета" който съм имал. Казваш да си губи времето. И да печеля пари и да губя, времето си се губи и то безвръзвратно. Дори и да спечеля пари с тях няма да мога да си купя време. Единственият ми известен начин да не си губя времето е като се стремя да се забавлявам колкото и както мога. Абе с две думи опитвам се да вкарвам рационално мислене по екзистенциални въпроси. Дали съм нещастен? Аз не мисля, че съм такъв ама де да знам. Свикнал съм да обръщам внимание на всяка твоя дума. Може и да си прав. Ще мисля по въпроса как мога да съм по-щастлив от това.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Има ли нещо по не рационално от това да инвестираш на бфб и да се убеждаваш че е супер. Да има, да инвестираш в Македноия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Това е много интересно. Не мислите ли? Всички са съгласни с останалите. Няма спорни въпроси и едновременно с това няма два участника в дискусията ни с еднаква стратегия. Един иска да се вози на тренда докато го има и смята че ще успее да се усети на време и да избяга преди да поискат сметката. Друг скъсява и усреднява късите нагоре. Трети пък спестява в акции и смята че добрият момент да продадеш добра акция е "никога". Аз пък просто не виждам как да вадя пари от такъв пазар и за мен най-логичното е да съм извън него и да ходя там където мога да печеля и т.н.
          Как си обяснявате това? Вероятно отговорите трябва да се търсят извън икономиката. Може би в психологията?
          +1
          абсолютно...всеки сам за себе си е една универсална вселена-гледаме едно и също нещо а го виждаме по различен начин...това може би е и една от причините търговията да е толкова интересна и динамична точно поради сблъсъка на различни гледни точки,а цената се явява като краен резултат на пресичането между тях.
          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Частта с емоциите винаги е била странна и неразбираема от моя гледна точка. Аз проблемите с адреналина си ги решавам по други начини. Джетове, картинги, делтапланери, парашути и т.н. Има огромен избор. Не виждам никаква логика да търся адреналин точно чрез търговия. Относно различните стилове на търговия и различните характери, аз съм чел няколко пъти повече психология отколкото икономика. За мен хората се различават предимно по виждането си по екзистенциалните въпроси. Най-вече по въпроса за смъртта. Страх и алчност. Всъщност и двете са страх. А всеки страх, всъщност е страх от смъртта и т.н. Не че искам да раздавам акъл. Просто ми направи впечатление, че вече няма разногласия относно обстановката, Фед, лихви, данъци и т.н, но стратегиите продължават да са различни. Бъдете здрави и щастливи и хубаво лято че то не остана
            В екзистанциалната психология преодоляването на страховете винаги е свързано с един от два възможни подхода - или огромна вяра в себе си или огромна вяра във външна сила. При първият тип човек действа агресивно, когато е пистогнал някакви успехи - я поради собствени умения, я защото е хванал някакъв бичи тренд който съвсем го е убедил че е гении. При втория тип вярва че някой ще крепи пазара, ще го помпа или там нещо друго. И двата типа справяне с несигурността могат много ясно да се видят и в този форум дори. И във всякакви коментари по медии.

            Чисто рационално погледнато и двата типа справяне са тотален булшит. Но ако човек гледа рационално, то няма да прави нищо рисково, която пък не е рационално защото така и няма да спечели нищо. Но пък може да се залъгва и че не губи и ще влезе в по-подходящ момент. Но и това не е рационално, защото първо губи - губи най-ценния си ресурс времето. Възможностите които предоставя света са ограничени. И след това чисто рационално погледнато няма как да е сигурен че ще има по подходяща възможност.

            Така че в крайна сметка рационално погледнато човек трябва да действа ирационално емоционално. В съгласие със собствената си личност, който е почти задължително доминирана от емоции, не от разум. Защото всичко друго ще го кара да се чувства по-зле. Никой не се чувства добре разумно. Рационално погледнато единствената емоция която е оправдана е тотална депресия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              В общи линии всички сме с различна степен на увереност в себе си/оттам агресивност на пазара/, нужда от адреналин/емоции като бягство от скуката/оттам честотата на търговия/, степен на контрол на рационалното мислене над емоциите/пак свързано с честотата на търговия/... Аз лично за себе си съм решил донякъде проблема като търгувам често с малки обеми и по-рядко- с големи
              Частта с емоциите винаги е била странна и неразбираема от моя гледна точка. Аз проблемите с адреналина си ги решавам по други начини. Джетове, картинги, делтапланери, парашути и т.н. Има огромен избор. Не виждам никаква логика да търся адреналин точно чрез търговия. Относно различните стилове на търговия и различните характери, аз съм чел няколко пъти повече психология отколкото икономика. За мен хората се различават предимно по виждането си по екзистенциалните въпроси. Най-вече по въпроса за смъртта. Страх и алчност. Всъщност и двете са страх. А всеки страх, всъщност е страх от смъртта и т.н. Не че искам да раздавам акъл. Просто ми направи впечатление, че вече няма разногласия относно обстановката, Фед, лихви, данъци и т.н, но стратегиите продължават да са различни. Бъдете здрави и щастливи и хубаво лято че то не остана
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                аz не сам рационален. zатова варви добре
                live long and prosper
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Това е много интересно. Не мислите ли? Всички са съгласни с останалите. Няма спорни въпроси и едновременно с това няма два участника в дискусията ни с еднаква стратегия. Един иска да се вози на тренда докато го има и смята че ще успее да се усети на време и да избяга преди да поискат сметката. Друг скъсява и усреднява късите нагоре. Трети пък спестява в акции и смята че добрият момент да продадеш добра акция е "никога". Аз пък просто не виждам как да вадя пари от такъв пазар и за мен най-логичното е да съм извън него и да ходя там където мога да печеля и т.н.
                  Как си обяснявате това? Вероятно отговорите трябва да се търсят извън икономиката. Може би в психологията?
                  аz не сам рационален. zатова варви добре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Това е много интересно. Не мислите ли? Всички са съгласни с останалите. Няма спорни въпроси и едновременно с това няма два участника в дискусията ни с еднаква стратегия. Един иска да се вози на тренда докато го има и смята че ще успее да се усети на време и да избяга преди да поискат сметката. Друг скъсява и усреднява късите нагоре. Трети пък спестява в акции и смята че добрият момент да продадеш добра акция е "никога". Аз пък просто не виждам как да вадя пари от такъв пазар и за мен най-логичното е да съм извън него и да ходя там където мога да печеля и т.н.
                    Как си обяснявате това? Вероятно отговорите трябва да се търсят извън икономиката. Може би в психологията?
                    В общи линии всички сме с различна степен на увереност в себе си/оттам агресивност на пазара/, нужда от адреналин/емоции като бягство от скуката/оттам честотата на търговия/, степен на контрол на рационалното мислене над емоциите/пак свързано с честотата на търговия/... Аз лично за себе си съм решил донякъде проблема като търгувам често с малки обеми и по-рядко- с големи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Може би в психологията?
                      Абсолютно. Реално индивидуалната психология определя сигурно над 90% от това какво, кога и как прави човек на пазара. Едно и също нещо, разбирано по еднакъв начин рационално, може да доведе до огромно количество различни стратегии често тотално противоположни.

                      Коментар


                      • Това е много интересно. Не мислите ли? Всички са съгласни с останалите. Няма спорни въпроси и едновременно с това няма два участника в дискусията ни с еднаква стратегия. Един иска да се вози на тренда докато го има и смята че ще успее да се усети на време и да избяга преди да поискат сметката. Друг скъсява и усреднява късите нагоре. Трети пък спестява в акции и смята че добрият момент да продадеш добра акция е "никога". Аз пък просто не виждам как да вадя пари от такъв пазар и за мен най-логичното е да съм извън него и да ходя там където мога да печеля и т.н.
                        Как си обяснявате това? Вероятно отговорите трябва да се търсят извън икономиката. Може би в психологията?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          аз лично базирам стратегията си на нещо което прочетох от джим роджърс и ел-ериан, по-точно какво са научили от най-големите им грешки:
                          https://books.google.bg/books?id=JLW...stakes&f=false
                          ел-ериан е абсолутен олигофрен и требва да работи в маркетинг отдел.

                          https://www.amazon.com/Most-Dangerou.../dp/1118505212

                          https://www.amazon.com/Inside-House-...dge+fund+house

                          сас zдраве

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз приказвам едно и също от почти две години. Включително и това че тази логика няма значение, поне докато не почнат да се сриват нещата. Точно за това и няма смисъл човек да играе по тази логика - тя дори и да е вярна по принцип ще се превърне и в печеливша чак в даден момент в бъдещето, а до този момента пазарите могат да си вървят нагоре без проблем.

                            За това и винаги повтарям че къси се пускат в посока надолу, не когато пазара върви нагоре.
                            аз лично базирам стратегията си на нещо което прочетох от джим роджърс и ел-ериан, по-точно какво са научили от най-големите им грешки:
                            https://books.google.bg/books?id=JLW...stakes&f=false
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Това означава че е претърпял някакво развитие.

                              Друг е въпроса че логиката му няма никакво значение за пазара.
                              Аз приказвам едно и също от почти две години. Включително и това че тази логика няма значение, поне докато не почнат да се сриват нещата. Точно за това и няма смисъл човек да играе по тази логика - тя дори и да е вярна по принцип ще се превърне и в печеливша чак в даден момент в бъдещето, а до този момента пазарите могат да си вървят нагоре без проблем.

                              За това и винаги повтарям че къси се пускат в посока надолу, не когато пазара върви нагоре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                И повечето вярват че балона ще го спука ФЕД. за това са толкова концентрирани върху някаква мижава промяна в лихвите. Не че тя ще промени много, но ще е сигнал че музиката вече спира да свири. Че момента на пукането на балона наближава. Време е да удариш едно малко или голямо и да напускаш бара с безплатния алкохол, преди да дойде някой да иска кинти за сметката.
                                ще видим, то и бъри трябваше да чака няколко години докато се спука. ето едно интересно интервю с айкън
                                https://www.youtube.com/watch?v=4GHf98zlecI
                                любимата ми част
                                I think the market is at literally very high levels because of zero interest rates, and if you really look at it, the dollar is pretty strong right now, which is going to hurt international earnings. The S&P, they live on international earnings. That's going to be hurt. There's going to be a day of reckoning here. I've seen it many times in my life. When things look good, they look great. You go into the sky. But that's when you have to really pull down and really stop buying. That being said, I'm not going to tell you it's going to happen tomorrow, next week, even next month, even next year possibly. But it's going to happen, and you have to change the direction of our economy. I can't say it plainer than that.
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X