IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...ansgaz-219885/

    Ето това е едно от нещата което ще накара ЕС да се разпадне...т.е принципа не конкретния факт.

    ЕС кара България да продаде Булгаргазтранс иначе глоба. Няма значение дали това е в интерес на държавата или не...

    Подобно на Гърция, да продадат всичко което могат големите корпорации да купят.

    Сиреч регулации, правила и т.н за да може да се осъществи тотален икономически контрол над държавите в полза на едрия бизнес.

    Това аз не го приемам. Не смятам че държавния монопол е по лош от частния. Особенно в ключови сектори като енергетиката.

    Въпроса е принципен. Не само относно конкретния случай. И в това няма нищо демократично някой някъде не избран от народа да решава кое е добре или лошо за народа.

    Този процес тече. На натиск, и има точка на пречупване която може да звучи идиалистично защото борбата с много по силни от теб принципно е обречена на провал но смятам че това ще достигне един предел който просто ще е тоо матч.

    И може да звучи
    Какво ще каже Боко утре като открие някоя станция с европари не е ясно.
    А иначе, ако въпросът е "принципен", защо на Нова Година беше смачкан Сашо Дончев и неговото дружество. Като в атаката се включиха и шефчето на Булгаргаз тогава, а Трансгаза му отказа достъп до Чирен.
    1. Защото продаваше газ с 10% по-евтино от монополиста
    2. Защото притежава вестник Сега, който ката ден публикува карикатури с Боко
    3. И заради двете.

    Аз по едно изказване и то на Боко не мога се ориентирам кой кого натискал, и дали е толкова лошо. Виж да ти спрат 10% по-евтиния газ е кофти.

    Коментар


    • Мишо като говорим за политка и ЕС

      http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...ansgaz-219885/

      Ето това е едно от нещата което ще накара ЕС да се разпадне...т.е принципа не конкретния факт.

      ЕС кара България да продаде Булгаргазтранс иначе глоба. Няма значение дали това е в интерес на държавата или не...

      Подобно на Гърция, да продадат всичко което могат големите корпорации да купят.

      Сиреч регулации, правила и т.н за да може да се осъществи тотален икономически контрол над държавите в полза на едрия бизнес.

      Това аз не го приемам. Не смятам че държавния монопол е по лош от частния. Особенно в ключови сектори като енергетиката.

      Въпроса е принципен. Не само относно конкретния случай. И в това няма нищо демократично някой някъде не избран от народа да решава кое е добре или лошо за народа.

      Този процес тече. На натиск, и има точка на пречупване която може да звучи идиалистично защото борбата с много по силни от теб принципно е обречена на провал но смятам че това ще достигне един предел който просто ще е тоо матч.

      И може да звучи

      Коментар


      • [QUOTE=jorkata_pz;1060004659]
        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Толкова къс не съм бил досега през живота си


        и аз съм същия скоро ще разберем дали сме избрали правилната страна
        +1

        ако утре Дакс е на + с повече от процент и аз ще се присъединя към вас...успех
        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

        Коментар


        • [QUOTE=kubrat;1060004634]Толкова къс не съм бил досега през живота си


          и аз съм същия скоро ще разберем дали сме избрали правилната страна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Фабер: Brexit ще провокира централните банки да предоставят още стимули

            Популярният инвеститор не изключва QE4 в САЩ и сподели предпочитанията си към инвестициите в злато след резултата от британския референдум
            тоя Фабер досега какво е казал нищо не е станало

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              като петак и понеделни паzарите се срутиха, аz купувах, утре сте продвам.
              Продажбата утре на какво се основава- на период на държане след влизане, на достигнат ценови таргет или на това, че е последният ден на месеца?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Е, и аз обикновено го отигравам през TLT, но днес нещо побеснях

                Фабер: Brexit ще провокира централните банки да предоставят още стимули

                Популярният инвеститор не изключва QE4 в САЩ и сподели предпочитанията си към инвестициите в злато след резултата от британския референдум

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  то и аз съм къс ама чрез дълги позиции
                  Е, и аз обикновено го отигравам през TLT, но днес нещо побеснях

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    не те съветвам...
                    По време на гръцката първа криза бях къс та стоповете на всички СФД ми гръмнаха само за 5 минути в понеделник в 10.05 часа....
                    то и аз съм къс ама чрез дълги позиции
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Толкова къс не съм бил досега през живота си, поздрав за Ив и манипулаторите- https://www.youtube.com/watch?v=8zjgW60fjCI
                      не те съветвам...
                      По време на гръцката първа криза бях къс та стоповете на всички СФД ми гръмнаха само за 5 минути в понеделник в 10.05 часа....

                      Коментар


                      • Толкова къс не съм бил досега през живота си, поздрав за Ив и манипулаторите- https://www.youtube.com/watch?v=8zjgW60fjCI

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          напротив, аз бих засилил икономическия съюз и бих помогнал бедните държави да не са толкова бедни. Не ме питай как щото ще говоря два часа.

                          И бих оставил политиката на национално ниво да се решава. Никой няма да иска да бяга тогава. Не може някой да диктува националните ти интереси в замяна на някакво имагирено и тотално манипулирано общо благо което се свежда до благо за няколко човека.

                          Ако ти мислиш че политически съюз е добро...няма да говоря повече с теб. Защото не може да ти обясни човек каквото и да е - какво мисли и да чуеш аргументи - като основата ти е тотално погрешна ала ние сме най умни щото ви управляваме.
                          Икономическата интеграция като се задълбочи, в един момент прелива в политическа интеграция.

                          Една зона с единна валута и централна банка много трудно може да фунционира без общ държавен дълг и преразпределие на ресурси от по-богатите части към по-бедните, в някаква форма. А това изисква и централен контрол на публичните разходи, защото богата част като дава пари, ще иска контрол за какво се харчат.

                          Всичко това е политика. Ако искаш го наричай политически съюз, ако по- ти харесва, наричай го икономически съюз.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                            Мишо, това по надолу дето си го писал като довод, че АИГ е било спасено на печалба, не е никакъв довод. Че то всяка национализация е също де факто печалба за "държавата", само че в една от най-богатите на петролни ресурси държави -Венецуела, храната свършва - та до това водят "печалбите на държавата". Ако на тебе ти издават паспорт на гигантска печалба, как ще се почустваш? Всички застрахователни поддружества на АИГ са били добре капитализирани и регулирани да издържат фалит на майката и дъщерното дружество сключвало деривативните договори /които не са застраховка в "регулирания" смисъл на думата/.
                            Тези "печалби" идват за сметка на всички, чакали тогава да си купят ГС примерно на долар за акция, или такива с планове да увеличат брокерския си бизнес като заместят ГС примерно. Всеки, който е играл по правилата, е бил прецакан.
                            Федералното правителство наля 160 млр. долара в АИГ. Ако въпреки това АИГ бяха потънали, спасяването нямаше да е печелившо.

                            Историята е пълна със "спасявания" на компании, които не са били печеливши, т.е. са били за сметка на данъкоплатеца.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              това мислене не го раzбирам. да, всеки е хубаво да има морална и обшествена поzициа, но капиталиzма опира до това как да спе4елиа от ситуациита. az себе си виждам като event driven trader и zатова се радвам на пове4е такива сабитиа. иzкуството е да се види това преди другите и това ми е хобито. какво е станало, не е интересно
                              Аз се радвам, че има трейдъри, които по време на паника купуват активи, които смятат за подценени и после като се вдигнат ги продават. Радвам се, защото трейдърите слагат floor на паниката, иначе ще има още повече волатилност.

                              Но не се радвам на самите събития, особено в сегашната ситуация.

                              Коментар


                              • Long NKE на 54.55.

                                Вчера в AH търговията Найки, за моя радост, се сринаха с 7%, но днес при отварянето вече бяха +2%.

                                Коментар

                                Working...
                                X