IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
    Чакаме ли още новата криза????
    Аз теслите ги разпрах

    Някой тука ги чакаше на 100 за бай ама......
    Гледай сега, по логиката на Ив Тесла е най-готината компания, защото capex-а им расте лавинообрано

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Когато искаш да печелиш повече и произвеждаш яйца не би трябвало да убиваш кокошките си. А това става...вместо инвестиции има байбак. Ако няма ърнинг инжинерство и свиване на разходите - печалбите по показатели ще са поне с 20 % по ниски.
      Това пък на мене ми звучи малко ала-бала. Ти знаеш статистиката, но не искаш да й повярваш, което ми е странно.

      Ако гледаш отделни компании като Интел, Дженеръл Електрик или Катърпилър, или пък шистовци - наистина има спад. Но виж също и Боинг, Юниън Пасифик или Форд. Да не говорим за Гугъл, Епъл или Тесла.

      Или ти гледаш capex-а за Q1 2016 и от там вадиш генерални заключения за това накъде отива американската икономика?

      Коментар


      • Чакаме ли още новата криза????
        Аз теслите ги разпрах

        Някой тука ги чакаше на 100 за бай ама......
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Петък е

          Петък е - ден за прибиране на печалбите.

          Трябва да бъде над 212 или под 208. Днес е над 212.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            И при злато и сребро нагоре и петрол надолу..... Как ще стане????
            Maни, мани, всичко по върховете. Всичко розово и игри и танци на народите.
            Как му викаха ...ирашънъл екзуберънс ли беше...

            Злото ясно то, блекито го подпирга..
            Ма туй сребро прекали, пък за копачите му да не приказваме.
            Копачо/сребърното рейшио на ол тайм хай, повече дори от 2011 когато балоняка беше 50$

            Луда работа, да се чудиш и маеш кое по напред за шортене....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Акиците нагоре, бонодовете нагоре...страшна история.

              Политика...политика и пак политика. Няма капитализъм има планова икономика.
              ми много се престараха с доклада за работните места

              алгосите и банкерите купуват акции, другите купуваме бондове и метали

              ако разгледаш разбивката на новите работни места по възрастова структура, ами то почти всички са 55+
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Акиците нагоре, бонодовете нагоре...страшна история.

                Политика...политика и пак политика. Няма капитализъм има планова икономика.
                И при злато и сребро нагоре и петрол надолу..... Как ще стане????

                Коментар


                • Май се готвим за Хилърката президент!
                  Хилърито, Меркел и Мей - матриархален триумвират ще да е. Боко ще изкукурига ...

                  Коментар


                  • Акиците нагоре, бонодовете нагоре...

                    Акиците нагоре, бонодовете нагоре...страшна история.

                    Политика...политика и пак политика. Няма капитализъм има планова икономика.

                    Коментар


                    • Прайслайн

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      А както знаеш на някои компании като прайслайн се отразява много силно и това е видно от разликата на растежа на продажбите им в долари и т.нар. currency neutral.
                      Прайслайн, като прайслайн са единици - толкова зависими от долара.

                      Коментар


                      • Глупости

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Доларът не може съвсем да не се отразява на СиП - мисля, че 30% от продажбите на компаниите в СиП са извън САЩ.
                        Глупости

                        Долара има минимално влияние. Провери колко е износа на Щатите. Провери 1-3 % разлика в долара дори, какво влияние има на около 20% от оборота и то само на малка част от компаниите. Вземи пред вид факта че сурвините когато са ниски - печалбите би трябвало да са по големи, да не говорим че огромна част от нещата се произвеждат в Китай и ниския долар означава по ниски разходи и т.н не ми се говори ...напиши си домашното а не само да слушаш новини.

                        Когато искаш да печелиш повече и произвеждаш яйца не би трябвало да убиваш кокошките си. А това става...вместо инвестиции има байбак. Ако няма ърнинг инжинерство и свиване на разходите - печалбите по показатели ще са поне с 20 % по ниски.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          A когато съм казвал 100 пъти че долара няма значение за ситуацита в момента и в никакъв случай не е това причината за спада на печалбите...както и съм казвал 200 пъти какви са причините за цените на акциите, за лошите резултати на компаниите и т.н какво искаш да ти кажа сега?

                          да не би като съм го казвал да е имало значение?
                          А както знаеш на някои компании като прайслайн се отразява много силно и това е видно от разликата на растежа на продажбите им в долари и т.нар. currency neutral.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            A когато съм казвал 100 пъти че долара няма значение за ситуацита в момента и в никакъв случай не е това причината за спада на печалбите...както и съм казвал 200 пъти какви са причините за цените на акциите, за лошите резултати на компаниите и т.н какво искаш да ти кажа сега?

                            да не би като съм го казвал да е имало значение?
                            Доларът не може съвсем да не се отразява на СиП - мисля, че 30% от продажбите на компаниите в СиП са извън САЩ.

                            Коментар


                            • A когато съм казвал 100 пъти

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Може да кажеш примерно:



                              или
                              A когато съм казвал 100 пъти че долара няма значение за ситуацита в момента и в никакъв случай не е това причината за спада на печалбите...както и съм казвал 200 пъти какви са причините за цените на акциите, за лошите резултати на компаниите и т.н какво искаш да ти кажа сега?

                              да не би като съм го казвал да е имало значение?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Това е възможно в два варианта. Или сме на един ъкъл или трябва единия който отговаря кратко, другия да го възприема като безпорен авторитет.

                                И тъй като и двата варианта са абсолютно неприложими остават дългите обяснения които имат за цел да изложат аргументи - което обаче се оказва абсолютно безмислено.
                                Може да кажеш примерно:

                                Доларът ще се вдигне до паритет и това ще удари печалбите в земята
                                или

                                Не е само доларът, петролът ще падне и бондовете също.

                                Коментар

                                Working...
                                X