IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Kaк, е окъсиха ли ви късите !?
    Хвърчи индекса а отгоре е само небето
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      1/4 исках да кажа

      извинявам се
      По данни на ЦРУ от 2014г. кюрдите са 18% от населението на Турция или 14 милиона.
      Ако кюрдите в Иран, Сирия и Ирак, заедно с турските си образуват едно Кюрдистанче, с благословията на САЩ (НАТО) няма да има кой знае каква драма. Ако покрай тези събития Турция напусне НАТО, е тогава вече жална ни майка ...

      Такава драма със сигурност ще окаже влияние на пазарите, но според мен още сме далеч от този сценарий. Докато Ердоган е на власт Кюрдистан няма да има.

      Коментар


      • 1/4

        Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        Ко рече?
        1/4 исках да кажа

        извинявам се

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          Ко рече?

          По скоро 1/4...ако брои и тези в Ирак и сирия може и 1/3 да ги докара.
          Ма пък хич не е малко де, особено като се има предвид че са двойно по плодовити.
          Проблема си е голям.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Тези разлики май идват от това дали взимаш GAAP или non-GAAP. Но честно да ти кажа, аз нямам изградено мнение по въпроса.
            Eстествено че гаап трябва да се гледа. Ма да не навлизаме в подробности.
            Така или иначе печалбите са на нивата от преди 4-5г, а продажбите нямат и 10% отгоре.
            Ала пък индекса е по 2.
            Та, на който му е евтино - да си гребе с пълни шепи...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Кюрдите са на практика 3/4 от Турция.
              Ко рече?

              Коментар


              • Малко поглед в бъдещето

                Малко поглед в бъдещето.

                Следващия военен конфликт ще е в Турция. Кюрдите ще получат постепенно международна подкрепа за независимост и Щатите ще се опитат да разцепят Турция. Кюрдите са на практика 3/4 от Турция. Кюрдите ще станат новия съюзник на Щатите в Близкия изток. Начело с Ердоган плюсовете за щатите стават все по малко на фона на минусите. Няма да се изненадам ако конфликта с Русия поутихне и вниманието се пренасочи към Турция. Освен ако някой по случайност или не, не застреля Ердоган профилактично.

                Тоя път ще сме в центъра на събитията. Не вярвам да е за хубаво.

                Всичко се променя за секунди. В политиката, в бизнеса, на пазарите и в личния ни живот.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  Наѝ омразната ми акция АNF се качи днес та и аз влезнох лонг и путове взех въпреки това. Момо сток
                  Synthetic stradlle.get rid of it before the earning date

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    More than 20 people in Germany have been injured after a man with an axe went on the rampage on a train

                    Вече няма и вечер без такива новини. Майната му на пазара. Начина ни на живот вече е пред промяна. До скоро.
                    Това отдавна е Нормално за САЩ ....Убити десетки души от местен лабилен човек ...
                    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                    Коментар


                    • More than 20 people in Germany have been injured after a man with an axe went on the rampage on a train

                      Вече няма и вечер без такива новини. Майната му на пазара. Начина ни на живот вече е пред промяна. До скоро.

                      Коментар


                      • Наѝ омразната ми акция АNF се качи днес та и аз влезнох лонг и путове взех въпреки това. Момо сток

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Съжалявам Ники, но ми се струва, че прекалена, несъразмерна част от приходите се събират от здравния отрасъл. Липсва баланс. А това рядко е устойчиво за дълго време. Може и да има нещо в Cvs, което я прави силно конкурентна спрямо подобните. Успех
                          Смятал ли си я как се представя при хипотеза, че наритат всички програми, които завършват на care след изборите.
                          Аз самия също ръчкам няколко дълги полупроводника, но си давам сметка, че при нормална парична политика са моментално делено на две.
                          Като цяло нетно къс.
                          Sold 100 пърчето

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Тези разлики май идват от това дали взимаш GAAP или non-GAAP. Но честно да ти кажа, аз нямам изградено мнение по въпроса.

                            Това, че non-GAAP отчита "one-time" items за мене принципно не е голяма глупост. Но зависи как се прави. (За мене е доста по-несуфистициран подходът да се взимат някакви цифри бeз да се "нормализират" с отчитане на еднократни разходи или приходи.)

                            Но преценката на тези неща е доста по-сложна от това да погледнеш някакъв сайт, да събереш четири цифри на GAAP earnings по тримесечия и да кажеш, ето на ПЕ е ужасно високо, значи пазарът ще се срива.
                            По-голяма част от разликата идва именно от GAAP и non-GAAP earnings. Обаче, т.нар оne-off items са толкова постоянна и солидна част от разходите на повечето компании, че ако са наистина еднократни, щяха отдавна да бъдат вкарани в стандартите на GAAP. Така например, goodwill impairment всички го махат от калкулациите, за да надуят ботъм лайн-а, независимо, ме повечето компании отписват част от скъпите си придобивания всяка една година. И още стотици примери.

                            Като наистина еднократни приемам разходи в резултат на загуби от природни бедствия (ако липсва застраховка), съдебни дела, вреди от действия на служители, щети на околната среда. Е, не мисля, че всички тези неща се случват на компаниите всяка година. Ако се случваха, то тогава са си част от ежедневния бизнес и не могат да се броят за еднократни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Тези разлики май идват от това дали взимаш GAAP или non-GAAP. Но честно да ти кажа, аз нямам изградено мнение по въпроса.

                              Това, че non-GAAP отчита "one-time" items за мене принципно не е голяма глупост. Но зависи как се прави. (За мене е доста по-несуфистициран подходът да се взимат някакви цифри бeз да се "нормализират" с отчитане на еднократни разходи или приходи.)

                              Но преценката на тези неща е доста по-сложна от това да погледнеш някакъв сайт, да събереш четири цифри на GAAP earnings по тримесечия и да кажеш, ето на ПЕ е ужасно високо, значи пазарът ще се срива.
                              Преди няколко години, един пич беше публикувал статия в seeking alpha, като беше пресметнал ПЕ-то на Виза някъде към 45, и беше заключил, че цената е дебилно висока и Виза трябва да се шорти.

                              Причината за тази сметка беше, че Виза трябваше да платят нея година няколко милиарда долара обещетение...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                                Този оксиморон "trailing 12-month EPS estimate" явно е поредния опит да се каже на черното бяло. При това съм убеден, че този trailing 12-month EPS estimate е на adjusted база.

                                Истината обаче е съвсем, съвсем различна.
                                https://ycharts.com/indicators/sp_500_eps
                                Сметни си трейлинг печалбите и си стискаме ръцете на PE 25х
                                Тези разлики май идват от това дали взимаш GAAP или non-GAAP. Но честно да ти кажа, аз нямам изградено мнение по въпроса.

                                Това, че non-GAAP отчита "one-time" items за мене принципно не е голяма глупост. Но зависи как се прави. (За мене е доста по-несуфистициран подходът да се взимат някакви цифри бeз да се "нормализират" с отчитане на еднократни разходи или приходи.)

                                Но преценката на тези неща е доста по-сложна от това да погледнеш някакъв сайт, да събереш четири цифри на GAAP earnings по тримесечия и да кажеш, ето на ПЕ е ужасно високо, значи пазарът ще се срива.
                                Last edited by Misho ILIEV; 18.07.2016, 18:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X