IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Рано или късно спад ще има - и по-скоро рано, отколкото късно. Колко иначе ще продължи така? Както сривът зимата нямаше пазарни основания след десетия процент, така сега и тоя непрестанен ръст няма никакви пазарни основания. А това, което всички знаем е, че пазарната логика винаги побеждава, каквито и перверзии да позволява, докато си е дала почивка.
    ето едно основание
    Value of negative-yielding bonds hits $13.4tn
    http://webcache.googleusercontent.co...#axzz4HTwAqYxN

    ако не греша, преди само 3 месеца беше на 8 трилиона, което ми напомня за едно друго число


    What is the value of all the Gold in the world ?
    $8,038,215,720,190
    Yep - That's trillions Based on current spot gold price of $1,350.90
    http://onlygold.com/Info/All-The-Gold-In-The-World.asp
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      http://www.zerohedge.com/news/2016-0...d-gives-answer

      twa ne mogeh da go pusna, stoto reseachati sa private. ama eto zerohedge
      Те се реферират към една друга тяхна статия, в която цитират DB. А DB казват горе-долу същото - ако нещата кретат като до сега пазарът няма да пада, а по-скоро ще се качва. Освен ако няма външен шок.

      http://www.zerohedge.com/news/2016-0...force-real-pan

      Коментар


      • много глупости тука. тоzи форум да ринеШ
        Last edited by X_Y; 16.08.2016, 10:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Няма такава игра - всичко до момента е в цените - пазарът ще се срине от нещо дето го няма сега. Било то и просто нова нагласа или нови емоции. А може и да не се срине и да продължи нагоре години наред, ако новите излизащи неща подкрепят тренда.

          Аз лично продължавам да съм неутрален с лек къс уклон - в общи линии не ми дреме дали ще върви нагоре или надолу, но по-бързо смятам че ще се направят пари от един здрав спад.
          Лихвата! Вдигнат ли лихвата до нормални нива па да видим няма ли да се срути пазара.

          Коментар


          • Мяу ....

            First SDR Bond Issue in China Seeks to Unseat Dollar
            http://cbnglobal.yicai.com/news/5063169.html

            Gegen den Dollar: China setzt bei Weltbank Yuan-Anleihen durch
            http://deutsche-wirtschafts-nachrich...nleihen-durch/
            Last edited by michaelis12; 16.08.2016, 06:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Рано или късно спад ще има - и по-скоро рано, отколкото късно. Колко иначе ще продължи така? Както сривът зимата нямаше пазарни основания след десетия процент, така сега и тоя непрестанен ръст няма никакви пазарни основания. А това, което всички знаем е, че пазарната логика винаги побеждава, каквито и перверзии да позволява, докато си е дала почивка.
              може би по-добрите от очакваното данни за пазара на труда,които подкрепиха тренда дадоха тласък за продължаването му в посока нагоре...възходящото движение го има по инерция в стил no news is a good news но до кога ли....?!....?
              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Няма такава игра - всичко до момента е в цените - пазарът ще се срине от нещо дето го няма сега. Било то и просто нова нагласа или нови емоции. А може и да не се срине и да продължи нагоре години наред, ако новите излизащи неща подкрепят тренда.

                Аз лично продължавам да съм неутрален с лек къс уклон - в общи линии не ми дреме дали ще върви нагоре или надолу, но по-бързо смятам че ще се направят пари от един здрав спад.
                Рано или късно спад ще има - и по-скоро рано, отколкото късно. Колко иначе ще продължи така? Както сривът зимата нямаше пазарни основания след десетия процент, така сега и тоя непрестанен ръст няма никакви пазарни основания. А това, което всички знаем е, че пазарната логика винаги побеждава, каквито и перверзии да позволява, докато си е дала почивка.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  За мене, качващия се пазара при толкова наплашени и предпазливи мениджъри на активи с рекорден кеш настрана е по-скоро сигнал, че пазарът няма да направи голям срив (освен ако не се случи нещо доста плашещо). Ако нещата вървят горе-долу, при една корекция под 2050 спящите пари ще влязат в действие и СиП няма да падне много под 2000.

                  Т.е. продължавам да не вярвам, че the big short на акциите е стратегия с голяма вероятност за успех.
                  Няма такава игра - всичко до момента е в цените - пазарът ще се срине от нещо дето го няма сега. Било то и просто нова нагласа или нови емоции. А може и да не се срине и да продължи нагоре години наред, ако новите излизащи неща подкрепят тренда.

                  Аз лично продължавам да съм неутрален с лек къс уклон - в общи линии не ми дреме дали ще върви нагоре или надолу, но по-бързо смятам че ще се направят пари от един здрав спад.

                  Коментар


                  • Хора, какво ще кажете за тия китайски сулювци?

                    http://automedia.investor.bg/a/0-nac...aiskata-tesla/
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      ЕЦБ купува облигации със сравнително нисък рейтинг, което изкуствено държи цената на акциите високи и практически им дава долен праг. Пример Rwe ag. Отделно секюритизацията държи спредовете при ниските рейтинги високи и виждаме супер перформансе. Затова всички ротират към кредит. Дори банките които биват наказани в equity space, перформват или стагнират на високо ниво в кредит. Разбирасе при ниски лихви, акциите с висок дивидент остават сравнително защитени срещу разпродажби и се движат в реинджове, което предлага добра спекулация на мен с опции (vfc, linde, cvs, dis, novo nordisk etc.). като цяло играта е на реинджове в +\-5%, buy and hold важи само за бизнеси с изразен демографски профил или такива които изместват бизнеси + продукти с първа необходимост
                      http://www.zerohedge.com/news/2016-0...d-gives-answer

                      twa ne mogeh da go pusna, stoto reseachati sa private. ama eto zerohedge

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Кои централни банки купуват equities? BoJ, SNB и ЦБ на Израел. Другите не знам да купуват.
                        ЕЦБ купува облигации със сравнително нисък рейтинг, което изкуствено държи цената на акциите високи и практически им дава долен праг. Пример Rwe ag. Отделно секюритизацията държи спредовете при ниските рейтинги високи и виждаме супер перформансе. Затова всички ротират към кредит. Дори банките които биват наказани в equity space, перформват или стагнират на високо ниво в кредит. Разбирасе при ниски лихви, акциите с висок дивидент остават сравнително защитени срещу разпродажби и се движат в реинджове, което предлага добра спекулация на мен с опции (vfc, linde, cvs, dis, novo nordisk etc.). като цяло играта е на реинджове в +\-5%, buy and hold важи само за бизнеси с изразен демографски профил или такива които изместват бизнеси + продукти с първа необходимост

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          вси4ки продват equties на централните банки и купуват IG bonds. просто както сам каzвал, следете кредитните паzари. те са предвестник zа акциите и техните движениа

                          П.С. Novo Nordisk едни барzи 30% от опции. оставам ин. цел 330 ДКК
                          Кои централни банки купуват equities? BoJ, SNB и ЦБ на Израел. Другите не знам да купуват.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            За мене, качващия се пазара при толкова наплашени и предпазливи мениджъри на активи с рекорден кеш настрана е по-скоро сигнал, че пазарът няма да направи голям срив (освен ако не се случи нещо доста плашещо). Ако нещата вървят горе-долу, при една корекция под 2050 спящите пари ще влязат в действие и СиП няма да падне много под 2000.

                            Т.е. продължавам да не вярвам, че the big short на акциите е стратегия с голяма вероятност за успех.
                            вси4ки продват equties на централните банки и купуват IG bonds. просто както сам каzвал, следете кредитните паzари. те са предвестник zа акциите и техните движениа

                            П.С. Novo Nordisk едни барzи 30% от опции. оставам ин. цел 330 ДКК

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Хората не купуват и не продават по еднакви мотиви, с еднакъв хоризонт или с еднакви хеджове. Това че има една камара уплашени инвеститори и държащи кеш не значи че пазара ще пада. Ако има други които да ги заместят. също както това че има една камара оптимисти не означава че пазара ще се вдига.

                              Не мога да разбера за какво още се пробвате да прогнозирате на къде ще ходи пазара. Вече повечете сте от години на него. Би трябвало да ви е влязло в главата че това е невъзможно. И ако се случи си е чист късмет.
                              За мене, качващия се пазара при толкова наплашени и предпазливи мениджъри на активи с рекорден кеш настрана е по-скоро сигнал, че пазарът няма да направи голям срив (освен ако не се случи нещо доста плашещо). Ако нещата вървят горе-долу, при една корекция под 2050 спящите пари ще влязат в действие и СиП няма да падне много под 2000.

                              Т.е. продължавам да не вярвам, че the big short на акциите е стратегия с голяма вероятност за успех.

                              Коментар


                              • Buy Novo nordisk share + Options

                                Коментар

                                Working...
                                X