IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имам още неизяснени въпроси например далу жонса е 18000 и имаме да речем 10000 контракта купува и да речем 13000 контракта продава и никакви други поръчки цената къде ще иде?а акаунтите са огромни така че зануляване не може да става дума нито на късите нито на дългите няма стопове няма таргети
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Zero Hegde бил българин

      Lokey said the other two men are Daniel Ivandjiiski, 37, the Bulgarian-born former analyst long reputed to be behind the site, and Tim Backshall, 45, a well-known credit derivatives strategist. (Bloomberg LP competes with Zero Hedge in providing financial news and information.)
      http://www.bloomberg.com/news/articl...-renegade-blog

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Дакса не ме е грижа в момента. Не мога да тъча на 6 стана.

        За щатите...не можеш да се докопаш. Аз плащам 8500 $ на месец. Но се съмнявам че и ти да си готов да платиш някой ще ти го даде. При мен нещата са малко и на лична основа. Поне това което имам аз. Поне мисля така, знам ли.?..тука няма тарифа за тая работа или някой да го продава на сайта си. Всъщност голяма част от таксата е такса за данните които така или иначе трябва да плащаш на банките и на борсите за достъп до трафичните данни на дарк пуловете и борсите, а самия софтуер не знам колко струва щото никой официално не го продава но е зверски бърз . Нормален компютър малко по мощен ти е достатъчен. Аз съм отделил един iMAC дето е най хубавия само за него. С лап топа пак става но малко е трудно като искаш да гледаш какво се случва всяка секунда. На 10 секундна графика няма проблем.
        Дори със сигурност знам че и трейдърите в поне някой банки не разполагат с него. Колкото са останали истински трейдъри разбира се. Ако си купиш някоя АТS има интерфейс за връзка ама аз не съм дорасъл до там пък и нямам пари за подобно нещо така че не ме интересува.
        Сега мисля да се махам от интеактив правят ми добро предложение да търгувам през банкова платформа с директна връзка с борсите ...щото интерактив правят номера пренасочват поръчките към борсите които им плащат ако не го укажеш изрично което е много трудоемко в интерактив.

        За дакс сигурно има и там ама да плащам още, поне за сега не ми се иска, пък и европа не ме интересува към момента.
        В предишната ми работа имаше два блумбърг терминала... Веднъж седнах да видя какво е това чудо и ми се видя хипер сложно и неинтуитивно. Как се оправяш с това чудо? То си трябва специално блумбърг висше образование за тая работа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Ако точно сега тръгне да пада 15 % са нищо. Много повече ще са. Ако се задържи така няколко месеца може и да спре на 15 %...ама това е работа на богоизбраните. Важно е колко страх че се всее. Ако е сега...всички ще умрат от страх за 2 дена щото помнят ясно януари и без бой ще се предадат. Ако се забавят нещата може и да има някаква малка съпротива. Но за тая работа има време да мислим. То всичко ще си е ясно поне за мен,

          Пазара е абсолютно без връзка с реалната икономика от преди 2014 година. 2014 беше върха. Това не означава че на някой му пука за това разбира се или пък че това ще бъде причината за надолу. Това че си свикнал с дадени параметри не означава че тези параметри са даденост. Пазара е манипулиран незнам си коя година нагоре. И смятам че в момента в който всички които трябва са готови ще му ебат майката тотално и ще се приближи до реалността. Аз съм подоготвен. За другите не знам ама като гледам това което гледам и те са почти готови. Така че върос на кратко време.

          Ключа който всички чакаха за края на бичия пазар бяха първите лихви. Цяла 2015 година това повтарях. Само и единствноо лихвите могат да спрат бичия пазар. Тогава не знаех това което знам сега ама правилно съм налучкал.
          Ако е само манипулация и никаква връзка с реалността откъде можеш да си сигурен, че няма да манипулират още нагоре?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Дакса не ме е грижа в момента. Не мога да тъча на 6 стана.

            За щатите...не можеш да се докопаш. Аз плащам 8500 $ на месец. Но се съмнявам че и ти да си готов да платиш някой ще ти го даде. При мен нещата са малко и на лична основа. Поне това което имам аз. Поне мисля така, знам ли.?..тука няма тарифа за тая работа или някой да го продава на сайта си. Всъщност голяма част от таксата е такса за данните които така или иначе трябва да плащаш на банките и на борсите за достъп до трафичните данни на дарк пуловете и борсите, а самия софтуер не знам колко струва щото никой официално не го продава но е зверски бърз . Нормален компютър малко по мощен ти е достатъчен. Аз съм отделил един iMAC дето е най хубавия само за него. С лап топа пак става но малко е трудно като искаш да гледаш какво се случва всяка секунда. На 10 секундна графика няма проблем.
            Дори със сигурност знам че и трейдърите в поне някой банки не разполагат с него. Колкото са останали истински трейдъри разбира се. Ако си купиш някоя АТS има интерфейс за връзка ама аз не съм дорасъл до там пък и нямам пари за подобно нещо така че не ме интересува.
            Сега мисля да се махам от интеактив правят ми добро предложение да търгувам през банкова платформа с директна връзка с борсите ...щото интерактив правят номера пренасочват поръчките към борсите които им плащат ако не го укажеш изрично което е много трудоемко в интерактив.

            За дакс сигурно има и там ама да плащам още, поне за сега не ми се иска, пък и европа не ме интересува към момента.
            А каква информация конкретно получаваш срещу тази сума?имаш ли достъп до инфото няколко минути преди да излезне официялно на борсата и инфо каналите?софтуера от къде се изтегля за да следиш трафика данни по подробно ще помоля да обясниш въпреки че по долу си написал някой неща за дапсравня какво предимство бих имал спрямо обикновеннта мета трейдър
            Вся Власть Советам

            Коментар


            • какъв ГС какви 5 лева

              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Защо тогава продължаваше до скоро да купуваш GS ? Или вярваш, че тях ще ги подмине спада ...
              И колко ще върнат банките ако пазара е 15-20% надолу ? Обичайно, тях ги разпродават под пара ... А когато преизчислим тези предположения върху DB ще трябва да я видим под 10 ...
              какъв ГС, какви 5 лева. ГС забрави от кога съм го приключил. Както и всичко друго. По едно време го купувах - щото смятах че ще се вдигне и ще го продам - и така стана. Ама сериозно ГС не съм го купувал само спекулативно за ден два.
              Нищо дълго нямам аз...почти нищо. Малко WYNN ми остана и няколко дето си стоят така в друг акаунт. Само къс съм аз...))) и кеш

              Няма дълго...дълго се замислям под 180 и то само се замислям.

              Коментар


              • Мен ми се струва че Бъфет е видял дебелия.

                Мен ми се струва че Бъфет е видял дебелия. Кво вика спокоен бил за десетгодишен период ...а дали е спокоен за 5 годишен? Съмнява ме.

                Според мен Бъфет в края на живота си ще гризне дръвцето.

                Ако аз бях на ФЕД и мислех за икономиката ей сега щях да вдигна лихвите ..да оставя пазара да си падне и като вече има здрава основа и ниски цени истинските инвеститори сами ще дойдат, компаниите ще се поспрат с байбака ще се нормализира положението. Като химеотерапия. Може да страдаш месеци но имаш шанс да живееш.
                Обаче за ФЕД икономиката е дау джонс. Ако дау се качва - икономиката е добре, ако пада е зле. А това няма никаква връзка с реалната икономика. Имам и подозренията че в крайна сметка уолл стриийт ще позволи ФЕД да вдигне лихвите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Ако точно сега тръгне да пада 15 % са нищо. Много повече ще са. Ако се задържи така няколко месеца може и да спре на 15 %...ама това е работа на богоизбраните. Важно е колко страх че се всее. Ако е сега...всички ще умрат от страх за 2 дена щото помнят ясно януари и без бой ще се предадат. Ако се забавят нещата може и да има някаква малка съпротива. Но за тая работа има време да мислим. То всичко ще си е ясно поне за мен,

                  Пазара е абсолютно без връзка с реалната икономика от преди 2014 година. 2014 беше върха. Това не означава че на някой му пука за това разбира се или пък че това ще бъде причината за надолу. Това че си свикнал с дадени параметри не означава че тези параметри са даденост. Пазара е манипулиран незнам си коя година нагоре. И смятам че в момента в който всички които трябва са готови ще му ебат майката тотално и ще се приближи до реалността. Аз съм подоготвен. За другите не знам ама като гледам това което гледам и те са почти готови. Така че върос на кратко време.

                  Ключа който всички чакаха за края на бичия пазар бяха първите лихви. Цяла 2015 година това повтарях. Само и единствноо лихвите могат да спрат бичия пазар. Тогава не знаех това което знам сега ама правилно съм налучкал.
                  Защо тогава продължаваше до скоро да купуваш GS ? Или вярваш, че тях ще ги подмине спада ...
                  И колко ще върнат банките ако пазара е 15-20% надолу ? Обичайно, тях ги разпродават под пара ... А когато преизчислим тези предположения върху DB ще трябва да я видим под 10 ...
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Дакса не ме е грижа в момента

                    Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                    Я разкажи за дарк пуловете и за нещата който виждаш и знаеш повече от нас как и ние можем да се докопоме до това инфо?да не би да е от платения блумберг?интересувам се конкретно за дакса потока информация кой кога къде купува продава в реално време обеми
                    Дакса не ме е грижа в момента. Не мога да тъча на 6 стана.

                    За щатите...не можеш да се докопаш. Аз плащам 8500 $ на месец. Но се съмнявам че и ти да си готов да платиш някой ще ти го даде. При мен нещата са малко и на лична основа. Поне това което имам аз. Поне мисля така, знам ли.?..тука няма тарифа за тая работа или някой да го продава на сайта си. Всъщност голяма част от таксата е такса за данните които така или иначе трябва да плащаш на банките и на борсите за достъп до трафичните данни на дарк пуловете и борсите, а самия софтуер не знам колко струва щото никой официално не го продава но е зверски бърз . Нормален компютър малко по мощен ти е достатъчен. Аз съм отделил един iMAC дето е най хубавия само за него. С лап топа пак става но малко е трудно като искаш да гледаш какво се случва всяка секунда. На 10 секундна графика няма проблем.
                    Дори със сигурност знам че и трейдърите в поне някой банки не разполагат с него. Колкото са останали истински трейдъри разбира се. Ако си купиш някоя АТS има интерфейс за връзка ама аз не съм дорасъл до там пък и нямам пари за подобно нещо така че не ме интересува.
                    Сега мисля да се махам от интеактив правят ми добро предложение да търгувам през банкова платформа с директна връзка с борсите ...щото интерактив правят номера пренасочват поръчките към борсите които им плащат ако не го укажеш изрично което е много трудоемко в интерактив.

                    За дакс сигурно има и там ама да плащам още, поне за сега не ми се иска, пък и европа не ме интересува към момента.

                    Коментар


                    • Ако точно сега тръгне да пада

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Значи сега е 100% сигурно, че СиП ще падне с петнайсетина процента.

                      Накратко, защо ще стане така, защото:

                      а) пазарът е надценен
                      б) пазарът ще бъде манипулиран да падне?
                      Ако точно сега тръгне да пада 15 % са нищо. Много повече ще са. Ако се задържи така няколко месеца може и да спре на 15 %...ама това е работа на богоизбраните. Важно е колко страх че се всее. Ако е сега...всички ще умрат от страх за 2 дена щото помнят ясно януари и без бой ще се предадат. Ако се забавят нещата може и да има някаква малка съпротива. Но за тая работа има време да мислим. То всичко ще си е ясно поне за мен,

                      Пазара е абсолютно без връзка с реалната икономика от преди 2014 година. 2014 беше върха. Това не означава че на някой му пука за това разбира се или пък че това ще бъде причината за надолу. Това че си свикнал с дадени параметри не означава че тези параметри са даденост. Пазара е манипулиран незнам си коя година нагоре. И смятам че в момента в който всички които трябва са готови ще му ебат майката тотално и ще се приближи до реалността. Аз съм подоготвен. За другите не знам ама като гледам това което гледам и те са почти готови. Така че върос на кратко време.

                      Ключа който всички чакаха за края на бичия пазар бяха първите лихви. Цяла 2015 година това повтарях. Само и единствноо лихвите могат да спрат бичия пазар. Тогава не знаех това което знам сега ама правилно съм налучкал.
                      Last edited by Iv_max; 30.04.2016, 20:18.

                      Коментар


                      • Оглеждам Валеант. Имам два проблема:
                        1. един философски - два пъти в една река не можеш да се изкъпеш. какъв беше оня Валеант, дето правеше на луди полското МинЗдрав и се рееше като свободен радикал из по-малките развиващи се пазари, и този сега изморен кон взет на мушка от УС Сената
                        2. Няма го Майк Парсон. Мен ме ядоса, когато извика оня нюйоркски събрат на Киро Гела - Акман, за да купи нещо, което Валеант след това да изкупи от него. А и явно е послъгвал доста, но пък имаше здраво мислене, и почти във всичките си сделки /тази за женската Виагра и една по-малка са изключенията/ успя да постигне финансовите си цели
                        Last edited by Pronto; 30.04.2016, 18:13.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Аз доста пъти съм го казвал, но най-важното нещо на пазара е "какво е в цената"
                          .
                          Много добре казано. И аз, за съжаление, често се улавям да мисля по този начин.
                          Проблемът е, че няма никакъв начин да знаеш какво е в цената. Не само защото не знаеш какво правят любимците на лв_макс но и много по ънсофистикейтид търговци, които купуват и продават примерно Гилиад само защото корелацията му със броя на слънчевите петна е голяма /Джеймс Саймонс, извинявай/, а и обичат биотехно.
                          Много по-добре е обратното - какво има в бизнеса и на каква цена купуваш.
                          И като смятам пак с Гилиад, 5% постоянно /а по вероятно е да имаме cut-off някъде/ спадаща печалба плюс 10% дисконто да ме компенсира за риска, че в паниката си и под натиска на спадащата печалба, симпатичното лейди СФОто няма да купи Селджин / чакай може ли 10% да ме компенсират за самата идея да купя Гилеад при главен сценарий, че те ще купят Селджин с 30% премиум / и ми излиза П/Е около 7.
                          Last edited by Pronto; 30.04.2016, 17:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Сега виж ...кой има гащи като мен да плаща над 10 к на месец ( барабар с блумбърг терминала ) за нещо което може и да не му свърши работа? И аз съм горе долу сам. Не съм фирма със 20 човека. 120 к долара на година са бая кинти дори за мен. Повечето ще кажат абе ..за какво да ги давам я ги избия я не... Ама за гледам на това като инвестиция от която мога и да загубя. Преди няма и месец се молих като циганка да ми дават информация от време на време. И си казах майната му на кинтите..не може цял живот да се моля.
                            Намери си добър вестник. От онези дето още публикуват цените на акциите. И колонка със стокс хитин ню лоуз. Ако можеш, а ти явно имаш пари, ползвай известно време брокер по телефона само. Ще ти се изчисти мисълта и няма да се вълнуваш какво прави всеки сюнетчия /с извинение, щото тия на високото напрежение и в тъмните басейни, само подрязват по някой промил/ на пазара.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Какво да гледам, всяка година съм в Париж поне два пъти.

                              Не е така за магазините ако питаш дъщеря ми, тук имало най много Zadig & Voltaire, в женева бил само един магазин.
                              А жена ми твърди че във валентино и джими чу в париж имало най хубавите обувки...

                              А на мен ми е през кура...само гледам да седна някъде.
                              Я разкажи за дарк пуловете и за нещата който виждаш и знаеш повече от нас как и ние можем да се докопоме до това инфо?да не би да е от платения блумберг?интересувам се конкретно за дакса потока информация кой кога къде купува продава в реално време обеми
                              Вся Власть Советам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                                Импе, не си си написал домашното. Не знаеш как се изчислява Дакса. При него дивидентите не се вадят и повечето индекси, които знаеш са по този метод. Има и от другите разбира се. САС 40 примерно е така. В момента на фючърса има примерно към 60 точки разлика, които идват от дивидентите. Ако погледнеш една обикновена графика ще видиш, че е далеч от рекорда си, ама с реинвестирани дивиденти е почти на най високото си ниво.
                                Хльъмчх: това е важно - така да се каже: уточнение - дори бях чувал за туй, но в моментът го бях забравил - вече няма да го. Благодаря за.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X