IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Напротив в същите

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Да, спекулативно е. Но поне сега съм малко по-диверсифициран.
    Напротив в същите лайна си...с извинение не искам да те обидя.

    Наблюдавате ли петрола...?

    Пред няколко дена ви казах че ще го избамкат надолу...сега гледай какво става....пак фундаментално разбира се.

    След доха бичи...сега изведнъж мечи...и нямало манипулация викаш...пазарни емоции или фундамент...оххх...деца деца...

    Коментар


    • Абе в тоя сайт човек да не си пусне Java!!! Отвсякъде започват да го засипват анимирани реклами.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        2009 -та бях отворил една тема. Май единствената която съм отварял. казваше се :"За печатането на пари" Ще се опитам да я издиря. Тогава обсъждахме надълго и нашироко проблема и развитието му. Тогава всичко беше без пари и единственото което ме вълнуваше беше дали ще позволят фалити или не и съответно дали ще се оправдаят очакванията на песимистите. Пускането на печатниците даде бичи сигнал, че рано или късно цените ще скочат. Сега обаче не мисля баш така. Тогава имаше в какво да се инвестира и накъде да се свалят лихвите. Сега нито има накъде да се свалят лихвите и навсякъде е свръхинвестирано. Ако сведеш светът до 3 съседни села в които е изградена инфраструктура и е инвестирано до дупка във всякакви производства. Производства които просто надхвърлят потреблението. Колкото и пари да печатат кметовете и да ги раздават просто никой няма да ги иска защото то и сега краставичарите няма да на кого да си продават краставиците а камо ли да мислят за нови инвестиции.Няма как да има дори минимален растеж за да покрива минималните лихви. Или трябва да се измислят нови стоки или да взривят старите заводи за да се появи дефицит и съответно растеж. Казано с други думи нетната доходност от инвестициите в света носи отрицателна доходност. Това за мен е основният проблем, който не виждам как ще се реши.
        Проблемът ще се реши ако потребителите в САЩ (в САЩ, защото къде другаде) се почувстват малко по-уверени в харченето. Няма да е зле и държави като Германия и Холадния малко да развържат кесиите и да инвестират в инфраструктура. Американците трябва да направят същото.

        Коментар


        • Е сега пак е 2009 година

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Аз много добре си спомням май-юни 2009. Питах един приятел икономист какви акции да купя. Казах му, че точно тогава трябва да е супер момент за купуване.

          Той ми каза, че всичко е манипулация...

          Никак не ми помогна пичът. Лошото е че чак 2010 почнах да чета за инвестиране (Бен Греъм) и чак 2012 купих за първи път.
          Е сега пак е 2009 година.
          Тогава като си се прецакал и сега те е страх да не изпуснеш още 7 годишен бичи пазар.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Прайслайн с едноимения сайт е много популярен в щатите. Букинг е популярен в европа.
            Абе няма значение...ротативка...черешките или малинките няма значение...все е ротативка.
            Да, спекулативно е. Но поне сега съм малко по-диверсифициран.

            Коментар


            • Е как да стане това

              Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Напротив! Биха стигнали, ако не беше масовата промивка на мозъци от последните десетилетия, както имаме живи примери от участници в тази и най-вече в темата DAX. Просто трябва средният американец да продаде унаследените от дядо си акции на GE или на XOM, да кешира поне част от хеликоптерните пари, а не да чака съдбата на GM.
              Е как да стане това като медиите, консултантите ,анализаторите и т.н ала Мишо- Равен го убеждават да седи в акции вечно? А той си няма хабер от света.
              Last edited by Iv_max; 03.05.2016, 21:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                2009 -та бях отворил една тема. Май единствената която съм отварял. казваше се :"За печатането на пари" Ще се опитам да я издиря. Тогава обсъждахме надълго и нашироко проблема и развитието му. Тогава всичко беше без пари и единственото което ме вълнуваше беше дали ще позволят фалити или не и съответно дали ще се оправдаят очакванията на песимистите.
                Аз много добре си спомням май-юни 2009. Питах един приятел икономист какви акции да купя. Казах му, че точно тогава трябва да е супер момент за купуване.

                Той ми каза, че всичко е манипулация...

                Никак не ми помогна пичът. Лошото е че чак 2010 почнах да чета за инвестиране (Бен Греъм) и чак 2012 купих за първи път.

                Коментар


                • Прайслайн

                  Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Прайслайн са много силни в Европа, а Експедия са силни в САЩ. Освен това Експедия купиха бързорастящия Homeaway и влизат в директна конкуренция с Airbnb. Прайслайн остават извън играта в sharing economy.

                  Не че на анализатори може да се вярва, но очакванията за растеж на печалбата на Експедия са за над 40% тази и следващата година и около 28% през 2018. Т.е. доста повече от на прайслайн.
                  Прайслайн с едноимения сайт е много популярен в щатите. Букинг е популярен в европа.
                  Абе няма значение...ротативка...черешките или малинките няма значение...все е ротативка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Човека правилно каза нещо преди. Че пари има...инфлация няма. Защо? Защото всички пари се концентрират не в хората които трябва да потребяват и съответно да съживят икономиката и сътворят инфлация а в много малка група хора които не само взима новите пари ами и старите на хората ..правейки ги по бедни карайки ги да губят от лоши кредити, лоши инвестиции, да инвестират в акции от които ще загубят и т.н.

                    Сиреч богатите по богати...бедните по бедни . А това не е добре за икономиката като переспектива.

                    Тази безумна идея че новите пари ще отидат в банките после в кредити и хората ще станат по богати, ако не е жалка щеше да е ужасно комична. Парите отиват в банките...после в акции и в бондове, част от бондовете се изкупуват обратно от централните банки и цикала се върти между тях и някой реализират огромни печалби.
                    Парите въобще не стигат до хората.
                    Ей това като стане ясно като бял ден...ще дойде проблема.
                    Напротив! Биха стигнали, ако не беше масовата промивка на мозъци от последните десетилетия, както имаме живи примери от участници в тази и най-вече в темата DAX. Просто трябва средният американец да продаде унаследените от дядо си акции на GE или на XOM, да кешира поне част от хеликоптерните пари, а не да чака съдбата на GM.

                    Коментар


                    • много хубав въпрос

                      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Съгласен ама как да му обясня на Ив, че не ми се занимава с платени сайтове и ВЧТ. Интересува ме фундаменталната му логика.
                      много хубав въпрос. С много лесен отговор.

                      Логика НЯМА.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                        М дам аз затва дрънкам че искам много пари за да създавам движенията а не да се съобразявам с тези които го правят
                        Имам добра новина за теб. Бягай на БФБ. Там можеш и с малко пари да си правиш каквито движения си искаш. Щом смяташ че можеш да печелиш по този начин действай
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Това разбира се не е вярно

                          Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Между другото, достъпът до информация не е гаранция за печалби. Дори напротив. Така или иначе, ако ще и 100К на месец да плащаш за инфо, то ти си оставаш потребител на информацията, а не я създаваш. СЪЗДАТЕЛИТЕ на информацията са истинските печеливши и тези, .....които мислят!!!
                          Накратко - колкото повече информация, по-малко време имаш да мислиш и си толкова по близо до "картината" и не виждаш главното. Масивите информация са за екипи, а не за ритейлърите като нас.
                          Това разбира се не е вярно, но трябва да почна от 1 ви клас за да отговоря подобаващо.
                          Правилните решения се базират на достоверна информация. Информацията е пари.

                          Не може да мислиш като не знаеш за какво да мислиш или като мислиш в тотално грешна посока. Ако нямаш информация че земята е кръгла надали ще предприемеш обиколка на света.

                          А естествено че информацията не гарантира нищо...необходимо но недостатъчно условие.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Браво за първото и жалко за второто.

                            Не знам фундаментално ама booking си е бая популярен.
                            Прайслайн са много силни в Европа, а Експедия са силни в САЩ. Освен това Експедия купиха бързорастящия Homeaway и влизат в директна конкуренция с Airbnb. Прайслайн остават извън играта в sharing economy.

                            Не че на анализатори може да се вярва, но очакванията за растеж на печалбата на Експедия са за над 40% тази и следващата година и около 28% през 2018. Т.е. доста повече от на прайслайн.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              2009 -та бях отворил една тема. Май единствената която съм отварял. казваше се :"За печатането на пари" Ще се опитам да я издиря. Тогава обсъждахме надълго и нашироко проблема и развитието му. Тогава всичко беше без пари и единственото което ме вълнуваше беше дали ще позволят фалити или не и съответно дали ще се оправдаят очакванията на песимистите. Пускането на печатниците даде бичи сигнал, че рано или късно цените ще скочат. Сега обаче не мисля баш така. Тогава имаше в какво да се инвестира и накъде да се свалят лихвите. Сега нито има накъде да се свалят лихвите и навсякъде е свръхинвестирано. Ако сведеш светът до 3 съседни села в които е изградена инфраструктура и е инвестирано до дупка във всякакви производства. Производства които просто надхвърлят потреблението. Колкото и пари да печатат кметовете и да ги раздават просто никой няма да ги иска защото то и сега краставичарите няма да на кого да си продават краставиците а камо ли да мислят за нови инвестиции.Няма как да има дори минимален растеж за да покрива минималните лихви. Или трябва да се измислят нови стоки или да взривят старите заводи за да се появи дефицит и съответно растеж. Казано с други думи нетната доходност от инвестициите в света носи отрицателна доходност. Това за мен е основният проблем, който не виждам как ще се реши.
                              ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Изпробваха по-леките лекарства но те непроработиха.Както при болен човек,преди да се вземе решение за тежка операция се изпробват по щадящи пациента варианти и ако положението продължи да се влошава следва резекцияСмятам че Европа ще опере пешкира а краварите ще се спасят за нейна сметка
                                2009 -та бях отворил една тема. Май единствената която съм отварял. казваше се :"За печатането на пари" Ще се опитам да я издиря. Тогава обсъждахме надълго и нашироко проблема и развитието му. Тогава всичко беше без пари и единственото което ме вълнуваше беше дали ще позволят фалити или не и съответно дали ще се оправдаят очакванията на песимистите. Пускането на печатниците даде бичи сигнал, че рано или късно цените ще скочат. Сега обаче не мисля баш така. Тогава имаше в какво да се инвестира и накъде да се свалят лихвите. Сега нито има накъде да се свалят лихвите и навсякъде е свръхинвестирано. Ако сведеш светът до 3 съседни села в които е изградена инфраструктура и е инвестирано до дупка във всякакви производства. Производства които просто надхвърлят потреблението. Колкото и пари да печатат кметовете и да ги раздават просто никой няма да ги иска защото то и сега краставичарите няма да на кого да си продават краставиците а камо ли да мислят за нови инвестиции.Няма как да има дори минимален растеж за да покрива минималните лихви. Или трябва да се измислят нови стоки или да взривят старите заводи за да се появи дефицит и съответно растеж. Казано с други думи нетната доходност от инвестициите в света носи отрицателна доходност. Това за мен е основният проблем, който не виждам как ще се реши.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X