IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Човека правилно каза нещо преди

    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Добре. Има логика Защо обаче не го направиха досега според теб? Вече 8 години се опитват и не става. Не виждам как може да се предизвика инфлация чрез печатане на пари. Всъшност може но само ако с новонапечатаните пари се изкупуват активи а не ако се дават назаем. Всъшност наливането на пари в системата не само че не решава проблема с дълга ами и го увеличава още повече. Парите не могат да съществуват ако някой не ги дължи. Ралано се получава, че ако аз например ти дължа пари, които не мога да ти върна, твоето решение би било да ми дадеш още повече пари и резултата ще бъде че аз ще дължа още повече. Единственият вариант е да инвестирам в нещо изгодно, обаче към момента няма такова
    Човека правилно каза нещо преди. Че пари има...инфлация няма. Защо? Защото всички пари се концентрират не в хората които трябва да потребяват и съответно да съживят икономиката и сътворят инфлация а в много малка група хора които не само взима новите пари ами и старите на хората ..правейки ги по бедни карайки ги да губят от лоши кредити, лоши инвестиции, да инвестират в акции от които ще загубят и т.н.

    Сиреч богатите по богати...бедните по бедни . А това не е добре за икономиката като переспектива.

    Тази безумна идея че новите пари ще отидат в банките после в кредити и хората ще станат по богати, ако не е жалка щеше да е ужасно комична. Парите отиват в банките...после в акции и в бондове, част от бондовете се изкупуват обратно от централните банки и цикала се върти между тях и някой реализират огромни печалби.
    Парите въобще не стигат до хората.
    Ей това като стане ясно като бял ден...ще дойде проблема.

    Коментар


    • Е щом знаеш как ще се вдигат...

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Бъфет казва, че ако ЦБ каже каже 100 % че още 50 години ПЕ на СиП ще скочи на 100-200. Т.е. S&P 500 на 10 000.

      Изхождайки от същата логика, за неведнъж съм казвал, че акциите не са надценени. Лихвите ще се вдигат, но много плавно и за сега само в САЩ.
      Е щом знаеш как ще се вдигат...няма проблем.

      Това е един мисли едно и прави спрямо него...друг мисли друго.

      Помисли ли за покера?

      Да поиграем...

      Коментар


      • Е да де ама...

        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Да, рабираемо е. И аз искам да купя на половината на днешните цени...
        Е да де ама...за да купиш трябва да продадеш. Сиреч трябват кинти.

        Коментар


        • Не

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Сиреч си фундаменталист

          Просто имаш различно виждане за фундамента.
          Не. Ще ги купя за да ги продам и да спечеля. А не да ги държа цял живот.

          Като си дълъг на нещо вярвайки че ще се вдигне не означава че си фундаменталист.

          Сега, ако стана фундаменталист...първо на тебе ще кажа

          Коментар


          • Ами може да си прав

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Бизнес моделът на Виза е много различен от AmEx.

            При Виза картите качеството на кредитите е проблем на банките издали картата. За Виза пряко това не е проблем.
            Ами може да си прав, казвам това щото отдавна не съм влизал в подробности защото имам по други задачи в момента от анализиране на компании. Като му дойде времето ще ги анализирам.

            Коментар


            • Точно на тази вяра

              Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
              За да се срутят борсите трябва политиците от големите държави да заповядат това а както виждате те не желаят това а на цитаделата ако се дърви ше и срежат жиците и нема да влияе на борсата изобщо забравете за колапси и тем подобни неща може изкуствено да се потдържа това но ще продължи докъто трябва и е излишно да се определя кога е края на света...относно лихвите и преди съм казвал че трябва да излизе жанчето и да каже че лихвите в следващите 20 години поне няма да се обсъждат и ще бъдат на 0 % като искат инфлация да раздадат на всеки жител на планетата 1млн долара и глеи ко става но цените да са непокътнати
              Точно на тази вяра се крепи всичко.

              Не е чудно че ти вярваш на това, както не е чудно че много хора вярват в същото.

              Разбира се сега е различно. Винаги е така. Винаги е различно.
              То наистина е различно...ефекта е същия но причините различни.

              И при дот балона , и при ипотечните. Винаги някаква група хора вярва че всичико ще е ок и никога няма да има проблем.

              Всяко нагоре се следва от надолу и отново.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Между другото, достъпът до информация не е гаранция за печалби. Дори напротив. Така или иначе, ако ще и 100К на месец да плащаш за инфо, то ти си оставаш потребител на информацията, а не я създаваш. СЪЗДАТЕЛИТЕ на информацията са истинските печеливши и тези, .....които мислят!!!
                Накратко - колкото повече информация, по-малко време имаш да мислиш и си толкова по близо до "картината" и не виждаш главното. Масивите информация са за екипи, а не за ритейлърите като нас.
                М дам аз затва дрънкам че искам много пари за да създавам движенията а не да се съобразявам с тези които го правят
                Вся Власть Советам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Между другото, достъпът до информация не е гаранция за печалби. Дори напротив. Така или иначе, ако ще и 100К на месец да плащаш за инфо, то ти си оставаш потребител на информацията, а не я създаваш. СЪЗДАТЕЛИТЕ на информацията са истинските печеливши и тези, .....които мислят!!!
                  Накратко - колкото повече информация, по-малко време имаш да мислиш и си толкова по близо до "картината" и не виждаш главното. Масивите информация са за екипи, а не за ритейлърите като нас.
                  Съгласен ама как да му обясня на Ив, че не ми се занимава с платени сайтове и ВЧТ. Интересува ме фундаменталната му логика.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Добре. Има логика Защо обаче не го направиха досега според теб? Вече 8 години се опитват и не става. Не виждам как може да се предизвика инфлация чрез печатане на пари. Всъшност може но само ако с новонапечатаните пари се изкупуват активи а не ако се дават назаем. Всъшност наливането на пари в системата не само че не решава проблема с дълга ами и го увеличава още повече. Парите не могат да съществуват ако някой не ги дължи. Ралано се получава, че ако аз например ти дължа пари, които не мога да ти върна, твоето решение би било да ми дадеш още повече пари и резултата ще бъде че аз ще дължа още повече. Единственият вариант е да инвестирам в нещо изгодно, обаче към момента няма такова
                    Изпробваха по-леките лекарства но те непроработиха.Както при болен човек,преди да се вземе решение за тежка операция се изпробват по щадящи пациента варианти и ако положението продължи да се влошава следва резекцияСмятам че Европа ще опере пешкира а краварите ще се спасят за нейна сметка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Бъфет казва, че ако ЦБ каже каже 100 % че още 50 години ПЕ на СиП ще скочи на 100-200. Т.е. S&P 500 на 10 000.

                      Изхождайки от същата логика, за неведнъж съм казвал, че акциите не са надценени. Лихвите ще се вдигат, но много плавно и за сега само в САЩ.
                      То е все едно да вземаш пари назаем които никога да не трябва да се връщат. И балона ще се надува вечно защото тогава ще си съгласен и на минимална доходност. Това обаче не значи че през това време няма повечето компании от СиП да фалират и да бъдат заменени от други лидери.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Мен ТА не ме вълнува. Обяснявал съм защо. Въпроса към Ив беше, ако нямаше достъп до информацията която има в момента, и ако случайно все пак допуснем че ВЧТ нямат влияние на пазара, то какво би правил в момента. Той обаче така или иначе ми е отговорил в отговора си до Анон
                        Между другото, достъпът до информация не е гаранция за печалби. Дори напротив. Така или иначе, ако ще и 100К на месец да плащаш за инфо, то ти си оставаш потребител на информацията, а не я създаваш. СЪЗДАТЕЛИТЕ на информацията са истинските печеливши и тези, .....които мислят!!!
                        Накратко - колкото повече информация, по-малко време имаш да мислиш и си толкова по близо до "картината" и не виждаш главното. Масивите информация са за екипи, а не за ритейлърите като нас.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          Заради бремето на дълговете.220 трилиона световен дълг.БВП на света е около 80 трилиона.Какъв годишен ръст трябва да има една икономика ,в случая световната ,за да се слезе на устойчиви нива на дълг от 70-80% от БВП?Изплащането на тези дългове според мен е химера,следователно контролиращите системата трябва да намерят решение на проблема.Историята ни учи че неустойчиво високия дълг се намалява по два начина-чрез намаляване на покупателната способност на парите,сиреч инфлация,или война.Дълговете от 2008 до сега са нараснали в световен мащаб с 50% и аз не виждам изход от ситуацията освен висока инфлация-15-25% за дълъг период от време.Края на 70-те и началото на 80-те е имало в САЩ нещо подобно.Тогава изхода е намерен и цената от този изход е кризата днес
                          Добре. Има логика Защо обаче не го направиха досега според теб? Вече 8 години се опитват и не става. Не виждам как може да се предизвика инфлация чрез печатане на пари. Всъшност може но само ако с новонапечатаните пари се изкупуват активи а не ако се дават назаем. Всъшност наливането на пари в системата не само че не решава проблема с дълга ами и го увеличава още повече. Парите не могат да съществуват ако някой не ги дължи. Ралано се получава, че ако аз например ти дължа пари, които не мога да ти върна, твоето решение би било да ми дадеш още повече пари и резултата ще бъде че аз ще дължа още повече. Единственият вариант е да инвестирам в нещо изгодно, обаче към момента няма такова
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Аз не виждам друг изход освен ако както казва Бъфет някой не каже 100 % че още 50 години никой няма да пипа лихвите. Но дори и това да каже...не смятам че някой ще повярва.
                            Бъфет казва, че ако ЦБ каже каже 100 % че още 50 години ПЕ на СиП ще скочи на 100-200. Т.е. S&P 500 на 10 000.

                            Изхождайки от същата логика, за неведнъж съм казвал, че акциите не са надценени. Лихвите ще се вдигат, но много плавно и за сега само в САЩ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Надали има различно виждане за - просто иска да си купи каквото го кефи на максимално сгодна цена.
                              Да, рабираемо е. И аз искам да купя на половината на днешните цени...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Аз го казах ама пак ще го кажа. Тоталения крах на тази безумна политика на централните банки които карат един мъртвец да се мърда от време на време с идеята че всички ще помислят че той все още е жив - а той отдавна е умрял, ще дойде когато всички спрат да вярват че тази политика води до нещо въобще полезно. Сиреч разберат че мъртвия е мъртъв въпреки че някой му мърда ръцете изкуствено от време на време. А първите признаци са налице.

                                Мисля че тази криза може да се превърне в нещо много сериозно. Аз лично не виждам изход при пазара на бонодве. Който е първи ще се измъкне но който остане последен при спукването на балона при бонодвете ще загуби много. А само мога да си представя при трилионните позиции които има само ДБ малко мърдане на пазара до какво ще доведе с банката и не само с нея.

                                Проблемите могат да бъдат по ужасни от колкото дори можем да си представим.

                                Всички живеят с мислълта че централните банки ще направят нещо и това крепи оптимизма. Но ако доврието се изгуби...при все че те досега правят адкси много и не знам какво друго ще направят, та ако доверието дори малко се разклати все някой ( поне един) голям да тръгне да се спасява първи и разпродавайки бонодвете ще предизвика началото на края на всичко. Загубите които ще понесат институционални инвеститори, хедж фондове, банки и т.н от бонодвете ще бъдат космически, което ще довде до принудителна ликвидация на други активи което пък ще повлече всичко останало и ще настъпи катастрофа. Аз не виждам друг изход освен ако както казва Бъфет някой не каже 100 % че още 50 години никой няма да пипа лихвите. Но дори и това да каже...не смятам че някой ще повярва.

                                Друго което много ме притеснява е че Цитадел и сие станаха невероятно големи и много силни. Ако те решат че партито е свършило без значение дали това се харесва на политиците ( например при избора на Тъмп ) те ще направят трилиони от движенията на долу до като всички други ще понесат колосални загуби. Дори не знам дали дори и Тръмп да не спечели дали няма да се изкушат за тея пари. Просто залога е много голям. И изхода е един. Въпрос на време.
                                Всеки трезомислещ човек трябва да осъзнае че тази работа няма как да продължава вечно без значение икономиката. Не става въпрос за цената на акциите както казах. Срутят ли се бодновете което е неизбежно тези загуби ще бъдат покрити с ликвидация на акции което ще срине и техния пазар.
                                Положението е - стоим на буре с барут. Който запали първи фитила ще спечели и ще се измъкне а всички други ще гръмнат. Ако ти си голям....има ли момент в който ще се изкушиш да скочиш от влака малко преди пропаста?
                                Ето, фундаменталист си.

                                Коментар

                                Working...
                                X