IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Има лаг между цената на петрола и инфлацията. Все пак този петрол трябва да го добиеш, да го обработиш, да го продадеш и чак тогава влияе на инфлацията. Реално първите сигнали за инфлация от петрола се появят за периода май-юли - имаме позитивна инфлация на енергията от 3,9%. Което обаче е нищожно колебание спрямо отрицателните18 -19% за предходните периоди от по три месеца.

    През следващите месеци обаче това позитивно движение ще продължи да се покачва - ако петрола не се срине пак.
    Хората от Борда на Феда като говорят за бързо нарастване на инфлацията и рязко вдигане на лихвите имат предвид съвсем различни стойности от това, което си представяш.

    1937 икономиката тръгва нагоре, Федът вдига с 0.25% и икономиката на САЩ се връща в депресията и дефлацията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      За мен най-страната схема е купи и задръж за винаги. В общи линии се рекламира най-вече от импето. Недостатъка и е, че през целият си продуктивен живот внасяш малки суми, които ти трябват да живееш.
      Странна ти е щото явно я разглеждаш като метод за забогатяване а всъщност "с малки суми но редовно" си е спестовна схема. Хем да имаш заделен некой лев като застраховка срещу непредвидени събития, хем инфлацията да не ти яде парите. Дали на стари години ще си богат, дали не, това е съвсем друг въпрос. Сега, ако някой изкарва 1000 лева/месец, вкарва 800 в Алианц и кара на лютеница от евтината, това е тъпо, да. Но ти можеш да претендираш че схемата ти е различна от тази на Импето, само ако тия пари дето ги изкараш след 2-3 години, моментално ги вкараш в иеденье, пиенье и онова другото Иначе, реално и ти трупаш кинти за стари години, които би могъл да похарчиш сега за "живеене", просто го правиш по различен начин.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        А ти погледна ли, че инфлацията не се е вдигнала от януари насам въпреки ръста на петрола. Сметката не е чак толкова проста.

        Според мене най-вероятно ще има ускорение на ръста на икономиката на САЩ през Q3 и Q4 и съответно лек ръст на инфлацията. Но според тебе с колко ще трябва да вдигне Федът, за да забави инфлацията? Общо взето, леко качване на фед фъндс рейт ще охлади и без това не особено затоплената икономика на САЩ.
        Има лаг между цената на петрола и инфлацията. Все пак този петрол трябва да го добиеш, да го обработиш, да го продадеш и чак тогава влияе на инфлацията. Реално първите сигнали за инфлация от петрола се появят за периода май-юли - имаме позитивна инфлация на енергията от 3,9%. Което обаче е нищожно колебание спрямо отрицателните18 -19% за предходните периоди от по три месеца.

        През следващите месеци обаче това позитивно движение ще продължи да се покачва - ако петрола не се срине пак.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Вероятно сме на доста различно мнение в момента. Лично аз считам, че трябва малката сума, която изкарах на външните пазари да я върна обратно в България. Тук перспективите ми изглеждат доста по-добри. Въобразявам си, че от тук нататък навън ще ми бъде малко по-трудно. Ще бъда зает и няма да имам време да следя детайлно външните пазари. В общи линии в България имаме огромни предимства. Познаваме предприятията, техните доставчици и клиенти. Понякога даже и служители. В общи линии имаме достъп до огромно количество формална и неформална информация. Сравнение с чужденците на българският пазар сме вътрешари от всякъде. Навън ще ми бъде доста трудно да обхвана детайлно дадена компания. Армия от анализатори ще ме изпреварят и ще постигнат по-добри резултати. В общи линии си въобразявам, че човек трябва да знае кога да се оттегли. За две години научих много спечелих нещо и е време да се връщам изцяло на българският пазар.
          По долу Алонсо се чудеше как всички са на едно мнение, което е плашещо за мен, и имат различни стратегии. В общи линии стратегията зависи и от личността. За мен най-страната схема е купи и задръж за винаги. В общи линии се рекламира най-вече от импето. Недостатъка и е, че през целият си продуктивен живот внасяш малки суми, които ти трябват да живееш. Точно когато станеш на доволно стар и освен за лекарства и старчески домове не ти трябват, си натрупал доста голяма сума. Пък нали нищо не можем да вземем със себе си в гроба. Излиза, че сме зачеркнали огромна и красива част от живота си за да получим нещо, което не ни трябва - богатство при нашата смърт. В общи линии моята схема е да съм спекулант по средносрочни колебания. Купувам си нещо чакам две три години да се случат нещата и продавам. Кофтито навън е че масово очакванията са в цената, докато Българският пазар изостава. Тук може да изчакаш да се случи събитието и да си вземеш. Риска е доста по-малък.
          Лека. Пак се разписах по никое време.
          Имах предвид, че сме на едно мнение за глобалните процеси и макрорамката в САЩ. И може би не дори, че сме на съвесм едно и също мнение, колкото, че виждам един и същи подход и мислене - стремежът да се разберат процесите.
          Last edited by Misho ILIEV; 19.08.2016, 11:45.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            А ти погледна ли, че инфлацията не се е вдигнала от януари насам въпреки ръста на петрола. Сметката не е чак толкова проста.

            Според мене най-вероятно ще има ускорение на ръста на икономиката на САЩ през Q3 и Q4 и съответно лек ръст на инфлацията. Но според тебе с колко ще трябва да вдигне Федът, за да забави инфлацията? Общо взето, леко качване на фед фъндс рейт ще охлади и без това не особено затоплената икономика на САЩ.
            няма значение, каквото и да стане до няколко години са свършени. чувал ли си за the generational theft?

            https://www.scribd.com/presentation/...rational-Theft
            Last edited by Black and white cat-foot; 19.08.2016, 11:21.
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              ти погледнали ли таблиците към които бях постнал линкове. Инфлацията си е налице и изобщо не е изчезвала. Единствената причина общата инфлация последната година и половина да е ниска е спада на цените на петрола и суровините. но това не е нещо устойчиво. Дори петрола никога повече да не порастне пак поради чисто базов ефект инфлацията ще скочи.

              А базовия ефект не е математически закон. Това е математика за 4 клас. като свалиш нещо от 100 на 40 това е 60% спад. Но в следващия период от 40 на 40 е 0%. А ако стане 60 вече имаш 50% ръст. инфлацията се мери спрямо две точки - точките преди първата точка вече нямат значение. Като мине една година от дъното на петрола и вече петрола ще дава положителен принос към инфлацията. Дори и да е далеч от върха си, ако този връх е бил преди периода за който се взима инфлацията.
              А ти погледна ли, че инфлацията не се е вдигнала от януари насам въпреки ръста на петрола. Сметката не е чак толкова проста.

              Според мене най-вероятно ще има ускорение на ръста на икономиката на САЩ през Q3 и Q4 и съответно лек ръст на инфлацията. Но според тебе с колко ще трябва да вдигне Федът, за да забави инфлацията? Общо взето, леко качване на фед фъндс рейт ще охлади и без това не особено затоплената икономика на САЩ.

              Коментар


              • The BOJ says as long as it buys Japanese government bonds (JGB) from the market, it is not directly underwriting bonds to fund government spending.

                However, that distinction has become blurred as investors buy bonds only to take profits by selling them immediately to the bank - a transaction coined the "BOJ trade."

                "The BOJ is now buying the entire 30 trillion yen ($299.1 billion) in bonds newly issued by the government annually. In a sense, it has the same effect of helicopter money," said Etsuro Honda, a former special adviser to the cabinet and a close associate to Prime Minister Shinzo Abe.

                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Не е съвсем като да сме съгласни с всичко. Аз виждам себе си най-близо до dddd.
                  Вероятно сме на доста различно мнение в момента. Лично аз считам, че трябва малката сума, която изкарах на външните пазари да я върна обратно в България. Тук перспективите ми изглеждат доста по-добри. Въобразявам си, че от тук нататък навън ще ми бъде малко по-трудно. Ще бъда зает и няма да имам време да следя детайлно външните пазари. В общи линии в България имаме огромни предимства. Познаваме предприятията, техните доставчици и клиенти. Понякога даже и служители. В общи линии имаме достъп до огромно количество формална и неформална информация. Сравнение с чужденците на българският пазар сме вътрешари от всякъде. Навън ще ми бъде доста трудно да обхвана детайлно дадена компания. Армия от анализатори ще ме изпреварят и ще постигнат по-добри резултати. В общи линии си въобразявам, че човек трябва да знае кога да се оттегли. За две години научих много спечелих нещо и е време да се връщам изцяло на българският пазар.
                  По долу Алонсо се чудеше как всички са на едно мнение, което е плашещо за мен, и имат различни стратегии. В общи линии стратегията зависи и от личността. За мен най-страната схема е купи и задръж за винаги. В общи линии се рекламира най-вече от импето. Недостатъка и е, че през целият си продуктивен живот внасяш малки суми, които ти трябват да живееш. Точно когато станеш на доволно стар и освен за лекарства и старчески домове не ти трябват, си натрупал доста голяма сума. Пък нали нищо не можем да вземем със себе си в гроба. Излиза, че сме зачеркнали огромна и красива част от живота си за да получим нещо, което не ни трябва - богатство при нашата смърт. В общи линии моята схема е да съм спекулант по средносрочни колебания. Купувам си нещо чакам две три години да се случат нещата и продавам. Кофтито навън е че масово очакванията са в цената, докато Българският пазар изостава. Тук може да изчакаш да се случи събитието и да си вземеш. Риска е доста по-малък.
                  Лека. Пак се разписах по никое време.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Не е съвсем като да сме съгласни с всичко. Аз виждам себе си най-близо до dddd.

                    Равновесие е твърдо убеден, че инфлацията по някакъв математически закон ще скокне като заек в най-близко бъдеще. А Ив вярва в някаква пазарна кабала или астрология, която дори не се опитвам да разбера.
                    ти погледнали ли таблиците към които бях постнал линкове. Инфлацията си е налице и изобщо не е изчезвала. Единствената причина общата инфлация последната година и половина да е ниска е спада на цените на петрола и суровините. но това не е нещо устойчиво. Дори петрола никога повече да не порастне пак поради чисто базов ефект инфлацията ще скочи.

                    А базовия ефект не е математически закон. Това е математика за 4 клас. като свалиш нещо от 100 на 40 това е 60% спад. Но в следващия период от 40 на 40 е 0%. А ако стане 60 вече имаш 50% ръст. инфлацията се мери спрямо две точки - точките преди първата точка вече нямат значение. Като мине една година от дъното на петрола и вече петрола ще дава положителен принос към инфлацията. Дори и да е далеч от върха си, ако този връх е бил преди периода за който се взима инфлацията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Това е много интересно. Не мислите ли? Всички са съгласни с останалите. Няма спорни въпроси и едновременно с това няма два участника в дискусията ни с еднаква стратегия.


                      Трети пък спестява в акции и смята че добрият момент да продадеш добра акция е "никога".
                      Не е съвсем като да сме съгласни с всичко. Аз виждам себе си най-близо до dddd.

                      Равновесие е твърдо убеден, че инфлацията по някакъв математически закон ще скокне като заек в най-близко бъдеще. А Ив вярва в някаква пазарна кабала или астрология, която дори не се опитвам да разбера.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Защо трябва човек който вече има пари, трябва да си губи времето да прави още пари вместо да харчи тези които вече има
                        Нормално е да си ги харчи, но също и да иска парите му да правят още пари. Проблемът е, че го прави по начин, който му отнема голяма част от времето и енергията, а резултатът не е много обнадеждаващ. Един милион възвръщаемост (ако я задържи) върху 50 милиона са си 2%, както и да го погледнеш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Ето за това разчитах на теб да кажеш, а ти пък мен питаш Ама няма ли да направи поне по 5 за 2-3 години изобщо не ме занимавай
                          5? това само стартъпи го могат
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Има и друга полза до която ти никога няма да достигнеш, да взимат парите на останалите.

                            Ликвиден пазар....ох господи.

                            Мишо...когато човек му промият мозъка спасение няма.
                            Принципно, маркетмейкъра и той душа носи, няма да поема риск за без пари. Ликвидността си има цена. Липсата на ликвидност има още по-голяма цена...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Има и друга полза до която ти никога няма да достигнеш, да взимат парите на останалите.

                              Ликвиден пазар....ох господи.

                              Мишо...когато човек му промият мозъка спасение няма.
                              Някои от тях успяват да вземат, други не.

                              Коментар


                              • Има и друга полза до която ти никога няма да достигнеш

                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Погледнато глобано, социалната полза от краткосрочните спекуланти е това, че поддържат пазара ликвиден
                                Има и друга полза до която ти никога няма да достигнеш, да взимат парите на останалите.

                                Ликвиден пазар....ох господи.

                                Мишо...когато човек му промият мозъка спасение няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X