IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мале как ме хванаха в Ериксон. Тъкмо изградих някаква позиция там и американското правосъдие ги подпука за корупция.

    Коментар


    • олиото пада за пореден ден а VALE и PBR качват това като желание за шортене ли трябва да се преведе..?!?..?
      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Като съдейки по уоллстреет икономиката е супер
        Нещо такова

        Коментар


        • ,,,

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          В работата обсъждаме много по-теоретични неща от това, което става на пазара

          Овен в Ню Йорк никъде другаде не съм бил в САЩ. Но съдейки по Upper West Side на Манхатън, Америка е много яко място
          Като съдейки по уоллстреет икономиката е супер

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Искаш да кажеш, че американската здравна система, която е най-скъпата в света и доста по-малко ефективна отколкото в другите развити страни, трбяваше да се остане като преди. Не съм съгласен!
            Нищо подобно не искам да кажа - но не смятам, че медицинските изделия трябва да имат акциз от 2% - най-малкото това ги оскъпява.
            Всъщност не мога да разбера защо ми приписваш лозунги от Пинко хартията.

            Коментар


            • Преди доста време май обсъждах Чартър като част от Либърти Венчърз или Либърти Бродбанд. Мишо взимай някоя от тези трите компании, щото ти остави гигантския кеш флоу, ами откакто Обама почна да ги третира както у нас третират Булгаргаз /ама без загубите и дълговете/, нови инвестиции в тоя бизнес с кабеларките няма да има. Смятай сегашните играчи колко пъти ще си върнат вложенията.

              Коментар


              • Уникален

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                ЕС е най-големият търговски партньор на САЩ. Брекзита не е хубаво нещо. Може и други държави да тръгнат към "екзит" и това няма да мине без сътресения. Виж, че лихвите по периферния дълг се вдигат. Брекзит създава несигурност, а пазарите най-много се плашат от несигурността.
                Пак нищо не каза. От пазара или инономиката е датадепенд стожера ти фед

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                  Ми Мишо, самите му министри защитиха ОбамаКеа като "данък" пред Конст Съд.
                  Който съдържа един сърчардж /то вече не им казват и данък/ към по-богатите и акциз върху медицинските изделия /да, за Обама протезите са като алкохола и тютюна /.
                  Както и няколко данъка намалени от Буш бяха върнати
                  ами то бума на 50те идва след като Кенеди намаля от онези ставки, които искаш да ми цитираш. А и данък от 50% би бил може би поносим, ако можеш да започнеш бизнес от гаража си на нула. Вече и фризьорски салон не можеш да си направиш от гаража.
                  Искаш да кажеш, че американската здравна система, която е най-скъпата в света и доста по-малко ефективна отколкото в другите развити страни, трбяваше да се остане като преди. Не съм съгласен!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Много четеш "авторитетни" издания и медии...а може би и от работата ти. От там се откъсваш от реалността и отиваш в една дълбоко икономическо тресавище от информация която не ти дава възможност да видиш реалната ситуация.
                    Разсъждаваш чисто теоритично. Като учител който разказва за САЩ без да е посещавал някога САЩ.Тоя пример не е много хубав ама не мога да се сетя за по хубав.

                    Все едно аз да ти говоря колко е хубав или не живота в Белгия и точно какъв е. Начина по който ти ще възприемеш моя разказ без да съм живял в Белгия..ще е същото което изпитвам аз към твоите мисли.
                    В работата обсъждаме много по-теоретични неща от това, което става на пазара

                    Овен в Ню Йорк никъде другаде не съм бил в САЩ. Но съдейки по Upper West Side на Манхатън, Америка е много яко място

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Кои данъци е увеличил Обама? Акцизите за алкохол и тютюн

                      Виж също какви са били ставките в САЩ през 50-те г. Много по-високи от сега, пък инвестиции е имало много.
                      Ми Мишо, самите му министри защитиха ОбамаКеа като "данък" пред Конст Съд.
                      Който съдържа един сърчардж /то вече не им казват и данък/ към по-богатите и акциз върху медицинските изделия /да, за Обама протезите са като алкохола и тютюна /.
                      Както и няколко данъка намалени от Буш бяха върнати
                      ами то бума на 50те идва след като Кенеди намаля от онези ставки, които искаш да ми цитираш. А и данък от 50% би бил може би поносим, ако можеш да започнеш бизнес от гаража си на нула. Вече и фризьорски салон не можеш да си направиш от гаража.
                      Ню бизнес формейшън ат малтай йиа лоу!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Я ме светни...само за едно нещо.
                        Обаче тоя път искам не разтеглив а конкретен отговор.
                        След като споменават Брексита...като притеснение и да кажем си прав че става въпрос за американската икономика а не ПАЗАРА.

                        Питам следния въпрос. Само един от 100 възможни.

                        Какво ще повлияе на истинската АМЕРИКАНСКА икономика дали Англия е в или извън ЕС?
                        От какво се притесняват от падане на пазара или от проблеми с американската икономика?
                        ЕС е най-големият търговски партньор на САЩ. Брекзита не е хубаво нещо. Може и други държави да тръгнат към "екзит" и това няма да мине без сътресения. Виж, че лихвите по периферния дълг се вдигат. Брекзит създава несигурност, а пазарите най-много се плашат от несигурността.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                          Мишо, чел си много Пинко хартията и Икономист и си се объркал. Аз съм писал данъците а Америка, а ти ми отговаряш за частния проблем с данъците върху печалбите в чужбина /проблем който никой друг го няма/
                          Значи байбаците са най-изчистения от данъчна гледна точка начин да върнеш пари на акционерите. Почти всички фирми / примерно CBS, White M- да, Барик- не, но очаквам, Елдорадо - да/, в които съм инвестирал или оглеждам, го правят с густо, и аз проблем нямам.
                          Та сега за данъците. Когато си в някоя индустрия дето постоянно трябва да си на върха, е много важна каква част от печалбата ще можеш да реинвестираш, за да има пак такава. Преди 30 години 80% от полупроводниците в света се произвеждаха в Америка и Япония, 20% в Западна Европа /и айде от мен да мине 5% в Правец/.
                          а това е индустрия, в която повече от цялата ти печалба отива за нови инвестиции.
                          След 30 години, само Интел /айде и Майкрон/ си произвежда още в Америка, а 60% от полупроводниците се произвеждат в Тайван и Корея. И това не се дължи толкова на разни държавни субсидии и крадене на техника, а на фактът, че няколко фирми там спечиха тази ядрена надпревара, защото могат да реинвестират постоянно в ново оборудване благодарение на ниските си данъци. Сега пак около 60-70% от полупроводниците се проектират в Америка /мисли за тези Куалкоми и Зайлинкси/, което позволява инженерите поне с магистратура там да имат много добри заплати, но производството е другаде / и това удря баш тези дето нямат диплома и им остава само да бачкат като шофьори, щото заводи няма, и да гласуват за Тръмп - най-облагодетелствания от сложната данъчна система/
                          Нещо подобно се случва и във фармацията сега, където също разработването на нов продукт е милиарди. Новартис за тези 5 години пусна над 10 нови хапчета /по памет/, а Пфайзер нула! Иронията е, че Пфайзер иска да се премести в Англия, а още повече в Ирландия, именно за да може да инвестира повече в Америка
                          От както тръгна кризата 2008, дузина европейски страни, включително и Испания, успяха да си намалят данъците, а само Обама натовари икономиката си с още.
                          Та и в Европа така, уж криза след криза, но индустриалното производство и продажбите на едро растат много по-бързо на годишна база от тези в Америка /където всъщност ИП е отрицателно/
                          Кои данъци е увеличил Обама? Акцизите за алкохол и тютюн

                          Виж също какви са били ставките в САЩ през 50-те г. Много по-високи от сега, пък инвестиции е имало много.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Разбира се с това си навличам куп "неприятности" под формата на злобни или глупави коментари ама ако някой си мисли че ми пука...се е объркал.
                            Това е, защото подхождаш много каубойски I am the best - fuck the rest!

                            При това доста агресивно нападашне примерно мене и ravnovesie. Ние с него имаме доста различни виждания, но общото е, че и двамата следваме няколко rules of thumb, които доказано вършат работа, независимо дали купуваш по време на Голямата депресия, Втората световна война, стагфлацията от 70г. или което и да било друго време.

                            Коментар


                            • Обратно в UVXY и още малко дълъг DAX, както каза Ив това вече не е индекс на страха, така че мога и от двете да съм на +

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                                Ив мах това злато до кога да го чакам че съм само там
                                Почни по малко да разтоварваш. Златото се качва при несигурност. Както нещата сега изглеждат много зле, така Брекзит може и да не се състои и много от икономическите индикатори да покажат по-оптимистична картина. Божа работа...

                                Коментар

                                Working...
                                X