IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Между другото Епъл на фона на кеша за които всички мечтаят трупа огромни количества дълг който малко се забелязва. За сега Епъл единственната му инвестиция е в байбак и малки компании купени импулсивно с неясна причина ( ала рапъра ) и троши кинтите които Джобс мъдро се опитваше да събере.

    Дали Епъл ще изкарат или няма да изкарат нещо яко аз не знам. Ама някой знае....въпроса е кой знае? Дали Бъфет или големите фондове които продават?

    При всички положения не става въпрос за инвестиционно мислене а за вътрешна информация както е всичко.


    Въпреки че Епъл е безкрайно евтин ( ала Гилд ) - той за пореден път доказва че не всичко на този сявят е пари. А парите свършват бързо ако си нехранимайко.
    трупа дълг защото трябва да се плаща много този кеш да се върне в сащ, относно яките неща,:

    10 Embarrassing Apple Failures They Want You To Forget — TopTenzNet
    https://www.youtube.com/watch?v=LheXHuz4Ifs
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Бъфет и Епъл

      Бъфет и Епъл.

      Дали Бъфет знае нещо което другите не знаят за Епъл - незнам.Това е възможно но вече не трябва да му викат "оракул" ами инсайдер търгуващ с информация.

      Според мен Бъфет или го манипулират или е изперкал. По вероятно първото.

      Ако беше Оракул или не изперкал - щеше да купи Епъл при Стив Джобс и щеше да мисли дали да го продаде при Тим Кук.

      Ако беше Оракул или не изперкал - щеше да купи Гугъл, Амазон и някой други технологии преди да се надуе балона а не да се обяснява че не разбирал от технологии. Кат не разбира за кво бачка? Нали търси златни мини...

      Мисля че работата на Бъфет с Епъл е подобна на тази на SNB. Само че идва от консултантите му. И функцията му е да крепи цената до като други развържат каквото могат.

      Ако Епъл не изкарат нещо революционно а се впуснат в глупостите около колите или подобни на Епъл вече му е наебана работата. Прекалено дълго лежат на лаврите на Джобс.

      Между другото Епъл на фона на кеша за които всички мечтаят трупа огромни количества дълг който малко се забелязва. За сега Епъл единственната му инвестиция е в байбак и малки компании купени импулсивно с неясна причина ( ала рапъра ) и троши кинтите които Джобс мъдро се опитваше да събере.

      Дали Епъл ще изкарат или няма да изкарат нещо яко аз не знам. Ама някой знае....въпроса е кой знае? Дали Бъфет или големите фондове които продават?

      При всички положения не става въпрос за инвестиционно мислене а за вътрешна информация както е всичко.


      Въпреки че Епъл е безкрайно евтин ( ала Гилд ) - той за пореден път доказва че не всичко на този сявят е пари. А парите свършват бързо ако си нехранимайко.
      Last edited by Iv_max; 21.08.2016, 14:21.

      Коментар


      • Тесла и SNB

        Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        тесла мисля, че никога няма да почнат производство. гледах наскоро една компания в танзания с голям проект за графит, същия който има в литиево-йонните батерии и те имат offtake agreements за цялата си продукция и то две години преди да са започнали каквото и да е производство. от друга страна тъпата гигафабрика ще потребява чудовищни количества кобалт, литий и графит, но няма offtake agreements дори с компаниите, които държат литиеви, графитени и кобалтови проекти на по-малко от щат разстояние. какво би станало ако фабриката някога заработи? откъде ще дойдат суровините? защото няма начин да е от свободния пазар

        бтв като спомена швейцарската банка, забеляза ли как тея гълтат като за последно акции на епъл същите епъл дето постват ужасни резултати и ги държат най-много фондове

        Тесла - проблема с тесла малко хора го виждат истинския.
        Но това няма абсолютно никакво значение. Нищо друго няма значение извън моментната далавера на пазара.
        Говорил съм за телса и ми е писнало пък и на кой му пука каквото и да кажа.

        SNB - Тази банка ( за разлика от японската с която има съвсем друга далавера) последните две години се източва или се манипулира като за световно. Кой голям не е поискал , той не е завъртял далавера с нея. Ще спра до тук. Както и между другото Креди суисс. Само ще напомня че Епъл беше голяма част от портфолиоото на големи хедж фондове в миналото. Сега всичко отива в Бъфет и банката. Няма нищо случайно.

        Далаверата с епъл е 100 %.

        Два варианта - Ако епъл живне, SNB ще продаде акциите пак на хедж фондовете на прилична цена, Ако епъл почне да потъва SNB ще изкупи повечето от останалите от хедж фондовете. SNB e прокси. Само да си сред вътрешния кръг и друго не ти трябва.

        Коментар


        • Петрола не е пшеница

          [QUOTE=volaswap;1060021447]
          Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Физическият пазар е много по различен. Това число може и нищо да не означава, особено като се има предвид хеджинг
          Петрола не е пшеница.

          И второ точно затова означава много. Заради хеджинга.

          При петрола физиеския пазар е коренно различен от фютчерсите на другите сурвини.
          Last edited by Iv_max; 21.08.2016, 13:54.

          Коментар


          • [QUOTE=Iv_max;1060021421]
            Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Много го бъзикаш


            Комерсиалните къси позиции на фютчерсите на петрола са с над 43 % по - големи от дългите такива - данни от петък.
            Физическият пазар е много по различен. Това число може и нищо да не означава, особено като се има предвид хеджинг

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Ахам, и това е само снежинка от айсберга. Ако загребеш шепа сняг ще разбереш и други неща...например как в даркпула се извършва почти уговорена сделка пенсионен фонд да продаде шиитове акции на Швейцарската централна банка ( щото на практика е фалирал и това е спасението за да не избухне ядрена бомба на пазара ) или пък как голдман си развързват тесла пак на тях ...въобще не ми се говори за видимата част на айсберга а само Господ и "хората на Господ" знаят какво има под водата.

              Ако водата се изтегли внезапно поради някаква причина за секунди и хората видят какво има под повърхността ще настане хаос.
              тесла мисля, че никога няма да почнат производство. гледах наскоро една компания в танзания с голям проект за графит, същия който има в литиево-йонните батерии и те имат offtake agreements за цялата си продукция и то две години преди да са започнали каквото и да е производство. от друга страна тъпата гигафабрика ще потребява чудовищни количества кобалт, литий и графит, но няма offtake agreements дори с компаниите, които държат литиеви, графитени и кобалтови проекти на по-малко от щат разстояние. какво би станало ако фабриката някога заработи? откъде ще дойдат суровините? защото няма начин да е от свободния пазар

              бтв като спомена швейцарската банка, забеляза ли как тея гълтат като за последно акции на епъл същите епъл дето постват ужасни резултати и ги държат най-много фондове
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • [QUOTE=snaky;1060021343] Много го бъзикаш


                Комерсиалните къси позиции на фютчерсите на петрола са с над 43 % по - големи от дългите такива - данни от петък.
                Last edited by Iv_max; 21.08.2016, 01:15.

                Коментар


                • Пътя на най-малкото съпротивление

                  Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Много го бъзикаш

                  @Ив_макс: много работи написа вчера. Някои от тях верни, други съвсем не. Виждам, че вече някои по-долу са изкарали и цифри. Доста такива сметки излезнаха през последните 2 години и извода на почти всички е, че достатъчно валутни резерви за да издържат на поне 4-5 години ниски цени на петрола имат само ОАЕ и Катар. Другите ще фалират всички... или пък не, ама трябва да има кой да ги финансира. Най-вероятно както обикновено ще се намерят добри хора срещу съответната лихва

                  А относно коментара ти за ОПЕК, че това били само вербални интервенции, ми те всичките им са такива. Те откакто са създадени не са взели никакво решение за каквото и да било. Цакат се едни други с някви измислени квоти, базирани на предполагаеми залежи, които са си изсмукали от пръстите, за да могат да помпят повече от другия. А реалността е, че всеки помпи колкото може и в крайна сметка саудитците решават дали да си намалят или увеличат прозводството.

                  Пътя на най малкото съпротивление е прокаран от някой друг които иска ти да минеш по него. Така и с мислите ти.

                  На американските компании им трябва не повече от година 20 $ петрол - уверявам те. От 10 милиона барела ще станат 5 за отрицателно време производството им. Държавите могат да вземат дълг колкото искат. СА не случайно продава петролната си компания...., Русия не случайно е все по близко до Китай...

                  Аз знам какво си мислите...че стоя и това което говоря ми се ражда до като си мисля...само че това не е така, за почти всичко имам информация прилично достоверна.

                  Живи здрави...дреме ми...
                  Last edited by Iv_max; 21.08.2016, 01:07.

                  Коментар


                  • И аз имам нужда от 1 милиярд

                    Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    +1
                    въпроса не е на колко помпат, а каква цена има нужда бюджета им

                    И аз имам нужда от 1 милиярд щото искам да си сменям през две години лодката за 100 милиона. Ама за да имам 1 милиярд е нужно да поема риск, от този риск може и да фалирам може и да направя 2 милиярда....когато обаче имам разходи за лодката 100 милиона на година избора ми се свежда не в това дали да инвестирам а къде да инвестирам - щото друг избор нямам , ако не инвестирам ще загубя и парите и лодката за 10 години освен ако не я продам ама не мога да я продам.

                    колко хубав примера стана не знам....но всеки иска да продава нефт на 100 $ и да запази пазарния си дял и да закъпри бюджета си и да са щасливи хората му и т.н ...обаче САЩ са на друго мнение както ясно се вижда псоледните 2 години.

                    По вашата теория би трябвало сега Русия и ОПЕК да се съберат , да замразят или ограничат производството - да вдигнат цената за 1 година да кажем, ( за да не фалират !!! ) след това САЩ да удвоят производството на 20 м барела на високата цена, ( щото ако има някой на света който може да утрои производството си за отрицателно време то това са САЩ, петроните залежи на САЩ са по големи от тези на СА ) пазара да се пренасити , цената пак да падне до 30-40$ обаче вече Русия и ОПЕК ще са в нокдаун щото загубили пазарен дял и с ниски цени на петрола , ако сега им трябват 5 години да фалират то тогва ще им трябват 5 месеца. Щото и да произвеждат могат да си го заврат в задника петрола като САЩ напълнят европа и Китай с петрол.

                    Хубо че не зависи от вас нищо.....

                    От какво кой има нужда няма значение. Има значение как да го постигне и колко е реалистично това което иска.

                    Ако дори внимателно следите събитията и в Русия и в СА щяхте поне малко да се замислите...ама то не всичко пише в ФТ.


                    Това което е моето лично мнение е че поради натиска от САЩ за увеличаване на производството - единствения изход - най безболзенен ( извън 20 $ ) петрол е той да се задържи на тези нива -(30-50$) десетки години. Това ще ограничи апетита на САЩ а Русия и ОПЕК ще се научат ( а те вече се учат ) да живеят с тези цени.

                    Когато те нападнат - може да загубиш 50 % от хората си но е важно да спечелиш щото иначе ще си роб цял живот.
                    Last edited by Iv_max; 20.08.2016, 23:37.

                    Коментар


                    • Живей с тази мисъл от новините

                      Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                      Обърнал си нещата - СА и особено Русия не могат да си позволят да помпат дълго на 20 долара, не защото петроладжиите им ще фалират а защото целите им държави се возят на петрола и просто ще се разпаднат. Това че и няколко шистаци ще фалират е твърде ниска цена за това.
                      Живей с тази мисъл от новините, щом ти доставя кеф.

                      Коментар


                      • Ахам

                        Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        It will be hard to better this week’s example of the Alice in Wonderland world that is today’s fixed income market. On Tuesday, the Bank of England bought in £1.18bn of long-dated UK government debt. On Wednesday the Treasury sold £1.25bn of long-dated UK gilts that mature in 2055. On Thursday the traders opened the Krug to toast the taxpayer.

                        You need a heart of stone not to laugh at this ridiculous charade. The BoE pretends that it is boosting the economy through quantitative easing, while the Treasury pretends that it is financing the government’s deficit. Those in on the game hope that the technical complexities of the market will prevent the rest of us from spotting that the government is trading with itself, paying a handsome bung to the professionals in the middle.

                        https://www.ft.com/content/a957eca0-...0-ecf0bddad227
                        Ахам, и това е само снежинка от айсберга. Ако загребеш шепа сняг ще разбереш и други неща...например как в даркпула се извършва почти уговорена сделка пенсионен фонд да продаде шиитове акции на Швейцарската централна банка ( щото на практика е фалирал и това е спасението за да не избухне ядрена бомба на пазара ) или пък как голдман си развързват тесла пак на тях ...въобще не ми се говори за видимата част на айсберга а само Господ и "хората на Господ" знаят какво има под водата.

                        Ако водата се изтегли внезапно поради някаква причина за секунди и хората видят какво има под повърхността ще настане хаос.
                        Last edited by Iv_max; 20.08.2016, 22:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          +1
                          въпроса не е на колко помпат, а каква цена има нужда бюджета им

                          Е той Путин още преди близо две години на едно от циркаджийските си изпълнения в стил - въпроси от народа, беше казал с леко притеснено изражение, че под 80 долара барела мировая еканомика щяла да рухне. Май е познал, само дето мировая още не е равнозначно на руская

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Умения за работа, не за доходност. Ако човек 20 години се издържа от спестявания ще му е тотално невъзможно да започен някаква продуктивна дейност извън нискоквалифицирана.
                            Ето това ми е една от големите чуденки? Защо хората смесват уменията за работа и уменията за инвестиране, които за мен нямат нищо общо. Примерно умението да се готви с умението да се управлява ресторант. Значи можеш да имаш ресторант, за който си е нужна някаква инвестиция и да рзачиташ на определена възвращаемост. Ако всъщност си решил да си готвиш сам и да спестиш 2-3 000 месечно за готвач или пък да си правиш сам да кажем счетоводството с което да спестяваш 500 лева месечно по никакъв начин не променя възвращаемостта на ресторанта ти. На мен лично не ми се вярва някой готвач с 2-3к заплата да е спестил примерно 5 милионна. Не възможно и обратното. Човек управляващ няколко милиона в същото време да работи на 8 часов работен ден за някаква заплата. Мисълта ми беше че с 2-5% годишно не могат да се правят пари и дори и да могат да се правят, това почти не би променило финансовото състояние на този който ги прави. От друга старана поради прекалено многото неизвестни във формулата за изчисляване на риска в рамките на статистическата грешка са едни примерно 20-30%. Няма как да се бори човек за 2% ако сметките му са с точност до 30%. Това за мен си е откровен комар. Отделно стана дума и за времето, което така или иначе си се губи без значение доходността. Моят извод е че човек трябва да прави само инвестиции на които разчита с достатъчна сигурност да му донесат поне 50-100% за да си заслужават усилията и загубеното време. Иначе не е инвеститор а най-обикновен работник-спестител
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              Нефтохим, разбирам
                              Много го бъзикаш

                              @Ив_макс: много работи написа вчера. Някои от тях верни, други съвсем не. Виждам, че вече някои по-долу са изкарали и цифри. Доста такива сметки излезнаха през последните 2 години и извода на почти всички е, че достатъчно валутни резерви за да издържат на поне 4-5 години ниски цени на петрола имат само ОАЕ и Катар. Другите ще фалират всички... или пък не, ама трябва да има кой да ги финансира. Най-вероятно както обикновено ще се намерят добри хора срещу съответната лихва

                              А относно коментара ти за ОПЕК, че това били само вербални интервенции, ми те всичките им са такива. Те откакто са създадени не са взели никакво решение за каквото и да било. Цакат се едни други с някви измислени квоти, базирани на предполагаеми залежи, които са си изсмукали от пръстите, за да могат да помпят повече от другия. А реалността е, че всеки помпи колкото може и в крайна сметка саудитците решават дали да си намалят или увеличат прозводството.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Тези които купуват и продават фютчерси с реална доставка.
                                Нефтохим, разбирам

                                Коментар

                                Working...
                                X