IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
    А ) главата от 2600 се образувала, на кого трябваше да напомням че забравих Аз не бях ли ви предопредил за 2600 че не си спомням
    да, определено имаше предОпреждение

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
      А ) главата от 2600 се образувала, на кого трябваше да напомням че забравих Аз не бях ли ви предопредил за 2600 че не си спомням
      Значи влизаш къс на 2578?

      Коментар


      • А ) главата от 2600 се образувала, на кого трябваше да напомням че забравих Аз не бях ли ви предопредил за 2600 че не си спомням
        Животът е огледало.....усмихвай се

        Коментар


        • Ръстът се очаква да дойде главно от:

          - тек сектора, който има традицонно по-високи маржове на печалбата
          - банките, които без да увеличават оборота ще вдигат маржовете, защото са им на исторически ниски нива
          - енергийните компании.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
            Повечето важни компании вече изкараха отчетите за третото тримесечие, затова реших да видя какви са очакванията за другата година. Гледам, че Ройтерс са събрали прогнози за S&P500 за ръст на приходите 4% и на печалбите 12% за следващите 12 месеца. Такава дивергенция не мога да си я обясня, след като нито излизаме от криза, нито компаниите могат да изтискат още много от разходната си част. Може би се надяват на данъчните промени, но пак разликата е плашеща.
            предполагам залагат на https://www.investopedia.com/terms/o...ngleverage.asp и https://www.investopedia.com/walkthr...-leverage.aspx

            Коментар


            • Повечето важни компании вече изкараха отчетите за третото тримесечие, затова реших да видя какви са очакванията за другата година. Гледам, че Ройтерс са събрали прогнози за S&P500 за ръст на приходите 4% и на печалбите 12% за следващите 12 месеца. Такава дивергенция не мога да си я обясня, след като нито излизаме от криза, нито компаниите могат да изтискат още много от разходната си част. Може би се надяват на данъчните промени, но пак разликата е плашеща.

              Коментар


              • Sell PCLN @1701

                Коментар


                • The Economist вижда голям проблем не толкова при американските ДЦК, колкото при джънк облигациите.

                  Казват, че като настъпи часът на истината и всички се втурнат да продават джънк облигациите - ще открият, че ликвидността се е изпарила и че няма кой да поеме горещия картоф.

                  Low government-bond yields have pushed investors in search of a higher income into taking more risk. American mutual funds now own 30% of the high-yield bond market, up from less than 20% in 2008. The spread (extra interest rate over government bonds) on these riskier securities is close to its lowest level since before the financial crisis. BlackRock, another fund-management group, says there is “a more favourable environment for issuers at the expense of lenders”, especially as the quality of the covenants protecting lenders has been deteriorating.
                  With the rate of bond defaults falling, and the global economy doing well, investors probably feel there is little to worry about. But there is a problem: the corporate-bond market is less liquid than it was before 2007, as banks have pulled back from their market-making roles. Investors have found it easy to get into the market in search of higher yields. When the time comes, they will find it much more difficult to get out.
                  https://www.economist.com/news/finan...stors-call-end

                  Коментар


                  • Изгледите за пазара на облигации стават все по-мрачни, но не защото лихвите ще се вдигнат, а защото няма да се вдигнат. Интересно мнение:

                    https://www.bloomberg.com/view/artic...d-rate-markets

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

                      Търсих REIT, който притежава обекти на топ локации, в големи градове - за такива места съм убеден, че да се махнат част от наемателите, все ще се намери кой да ги замести. При тези обаче не е такава ситуацията - повечето имоти са в малки градчета. Освен това изглежда има причина да падат - заетостта на площите. Като махна някакви измислени нематериални активи, P/B си излиза точно 1.
                      не съм задълбавал много при тях ама ако могат да плащат 8-10% дивидент и в същото време да си намаляват дълга със собствени средства стават. така или иначе аз само в европейски компании си инвестирам не ми се занимава и с валутен риск но тая година амазон нямат спиране

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                        https://finviz.com/quote.ashx?t=cbl

                        тия след днешния спад изглеждат интересни
                        Търсих REIT, който притежава обекти на топ локации, в големи градове - за такива места съм убеден, че да се махнат част от наемателите, все ще се намери кой да ги замести. При тези обаче не е такава ситуацията - повечето имоти са в малки градчета. Освен това изглежда има причина да падат - заетостта на площите. Като махна някакви измислени нематериални активи, P/B си излиза точно 1.

                        Коментар


                        • Моят таргет за 31 декември за СиП е 2350. Но с всеки изминал ден започва да изглежда все по-смешен. Вдигам го на 2700.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

                            Нямаш ли някакво правило за максимално държане на подобни позиции?

                            В книгите, които съм чел, се споменава около 2-3 години. Ако за толкова време пазарът не е реагирал, не се знае още колко ще отнеме. В крайна сметка това си е затворен капитал и има алтернативни разходи.
                            Това е за класическото инвестиране в стойност. За мене AIG беше част от стратегията със суперцикъла при финансовите компании. А и не може да се каже, че не са направили движение. Просто е разочароващо на фона на целия пазар.

                            Те са и доста зле менажирана компания с добър потенциал за подобрение. Но за сега нереализиран.
                            Last edited by Misho ILIEV; 03.11.2017, 21:59.

                            Коментар


                            • https://finviz.com/quote.ashx?t=cbl

                              тия след днешния спад изглеждат интересни

                              а пък тия след кат ги извадиха от s&p500 направо ги размазаха тая година https://finviz.com/quote.ashx?t=FTR&ty=c&ta=1&p=d

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                                AIG ги държа от началото на 2013г. и като изключим първоначалния скок след като ги взех, вече години наред се представят по-зле от пазара. Отдавна обмислям дали не са кофти избор за дългосрочно държане. Карл Айкън по едно време взе AIG и се заканваше на ръководството, но нищо не стана.

                                Не е изобщо трагедия, просто сега точно не ми се разтоварва AIG след като са паднали. А бях се почти навил, че трябва да продам една част. Затова леко ме е яд :-)
                                Нямаш ли някакво правило за максимално държане на подобни позиции?

                                В книгите, които съм чел, се споменава около 2-3 години. Ако за толкова време пазарът не е реагирал, не се знае още колко ще отнеме. В крайна сметка това си е затворен капитал и има алтернативни разходи.

                                Коментар

                                Working...
                                X