IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Gamma Swap Разгледай мнение
    позиции в: Shopify@ 105
    Дефолта при американските джънк облигации е на рекордно ниско ниво. Какво мислиш за това?
    Last edited by Money; 30.01.2018, 14:33.

    Коментар


    • Във всеки случай мисля, че политиката на свободна търговия, която САЩ следват от десетилетия най-вероятно ще продължи и в бъдеще. Може да има кратка пауза при Тръмп и буксуване, но като цяло търговията е от взаимен интерес на повечето страни по света.

      Според мене това няма връзка с петрола. И до колкото има, връзката е противоположна на това, което даваш като теза, ако правилно съм разбрал.

      Енергийната независимост на САЩ означава възможности за износ на петрол, т.е. търговия. САЩ от четири-пет години стават все по-силни в производството на petro-chemicals и аз даже съм мислил за купуване на акции в Dow Chemical. Причината за това е евтиният природен газ и от там много конкурентни цени на производните му, примерно етилен. INEOS даже направиха терминал за доставка на американски етилен.

      В психологията на американците е заложен силен изолационизъм. И сега Тръмп играе тази карта. Но в дългосрочен план, ако предположим, че САЩ ще играят рационално, свободната търговия би трябвало да продължи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Наистина ли смяташ, че външната политика на САЩ се свежда само до петрола. Дори и по време на студената война?


        Мисля, че не. Все пак Студената война започва преди 73-та.
        Но наемаш ли се да спориш как я спечелиха
        Някой твърдят, че СССР не е издържала под тежестта на социалните осигуровки за 15-те републики в съюза и субсидирането на евтина енергия за държавите в СИВ.

        Коментар


        • Наистина ли смяташ, че външната политика на САЩ се свежда само до петрола. Дори и по време на студената война?

          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

          Много дългосрочно ман. Виж, аз например не разглеждам новата външна политика на САЩ, като обръщаща тренда.
          Има един подход към нея, през който ако я погледнеш външната им политика си е била винаги енергийна политика.
          За времето от 80-те години до Обама - политика на хаос и войни в арабския свят, защото през 73-та много ги притиснаха арабите и заплашиха начина им на живот. По времето на Обама - залог върху ВЕИ и малко по - умерен натиск върху старите цели. Сега, при ВЕИ, които са на прага на зрелостта и шистова революция, която обещава да ги направи енергийно независими, имам усещането, че амбициите им за върховенство в еднополюсен свят напълно увехнаха. Следователно стария мотор на глобализацията спира да работи.
          Дали Европа и Китай ще поемат тази роля не знам. Европа все още я правим, а Китай ми се струва, че ни баламосва.

          Иначе аз съм си избрал енергетиката в Щатите, от нямане какво друго. Само, че и там няма подобен патерн в миналото, който наподобява на слущващото се в момента. Но това вече си е някакъв мой инстикт за самоунищожение, тоест личен въпрос.
          По принцип имам аргументи, които смятам, че са рационални, но пазара засега ги игнорира, например:
          1.Децентрализация в енергетиката означава соларизация на ниво отделно домакинство (нямам в предвид тези паркове, които си строят ютилитата)
          2.Природен газ и газови централи, защото единствено те могат да балансират система в която слънцето и вятъра натежават, като дял. ( въглищните и атомните не са достатъчно гъвкави и не могат да играят играта на пусни ме - спри ме).

          Коментар


          • АБЕ КОЙ ДА ТИ ВЯРВА ЧЕ ЕВРЕИЧААААААААААААААААТА ЩЕ ЗАКАРАТ ДАУ ЖОУНС НА ЕВРЕЙСКОТО ФИБО МИБО ГРЪНЦИ 261% ОТ ГОЛЯМАТА ЕВРЕЙСКА ИЗМАМА КРИЗАТА 2008

            ТЕ ЗАТОВА СЕГА ЕВРЕЧААААААААААААААТА ИМИТИРАТ ПАДАНЕ . ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯЯХЯХЯХЯХ




            Коментар


            • мишок хаховски пусна ли къса за курекцията

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Дългосрочно ли говорим (20-30г) или за следващите една-две години?

                Ако е за 30г. не е ясно дали глобализацията няма да продължи (след кратка пауза). По принцип няма логика да не продължи, защото е в интерес и на бедните и на богатите държави.

                Краткосрочно пък не виждам как ще повлияе. Тези нещата отнемат време.

                Иначе от СиП можеш да си подбереш секторите с най-малка зависимост от експорт - телекоми, ютилитита, недвижими имоти и здравеопазване.

                Потенциално най-засегнати ще са тек сектора, суровините и енергетиката.

                Много дългосрочно ман. Виж, аз например не разглеждам новата външна политика на САЩ, като обръщаща тренда.
                Има един подход към нея, през който ако я погледнеш външната им политика си е била винаги енергийна политика.
                За времето от 80-те години до Обама - политика на хаос и войни в арабския свят, защото през 73-та много ги притиснаха арабите и заплашиха начина им на живот. По времето на Обама - залог върху ВЕИ и малко по - умерен натиск върху старите цели. Сега, при ВЕИ, които са на прага на зрелостта и шистова революция, която обещава да ги направи енергийно независими, имам усещането, че амбициите им за върховенство в еднополюсен свят напълно увехнаха. Следователно стария мотор на глобализацията спира да работи.
                Дали Европа и Китай ще поемат тази роля не знам. Европа все още я правим, а Китай ми се струва, че ни баламосва.

                Иначе аз съм си избрал енергетиката в Щатите, от нямане какво друго. Само, че и там няма подобен патерн в миналото, който наподобява на слущващото се в момента. Но това вече си е някакъв мой инстикт за самоунищожение, тоест личен въпрос.
                По принцип имам аргументи, които смятам, че са рационални, но пазара засега ги игнорира, например:
                1.Децентрализация в енергетиката означава соларизация на ниво отделно домакинство (нямам в предвид тези паркове, които си строят ютилитата)
                2.Природен газ и газови централи, защото единствено те могат да балансират система в която слънцето и вятъра натежават, като дял. ( въглищните и атомните не са достатъчно гъвкави и не могат да играят играта на пусни ме - спри ме).
                Last edited by Tkilata; 29.01.2018, 17:56.

                Коментар


                • Дългосрочно ли говорим (20-30г) или за следващите една-две години?

                  Ако е за 30г. не е ясно дали глобализацията няма да продължи (след кратка пауза). По принцип няма логика да не продължи, защото е в интерес и на бедните и на богатите държави.

                  Краткосрочно пък не виждам как ще повлияе. Тези нещата отнемат време.

                  Иначе от СиП можеш да си подбереш секторите с най-малка зависимост от експорт - телекоми, ютилитита, недвижими имоти и здравеопазване.

                  Потенциално най-засегнати ще са тек сектора, суровините и енергетиката.


                  Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                  Добре, може би добре за Ръсел 3000, още по-добре за Ръсел 300000, но S&P 500 е силно отворен към света.
                  А Насдак 100 си е направо опасен за националната сигурност на останалите в света, ако говорим през призмата на сутрешния пост.

                  Коментар


                  • позиции в: Shopify@ 105

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Да тръгнем към “децентрализиране”, което означава по-малко глобализация и повече “феодализъм”?

                      В такъв случай пак американските акции са по-добрия вариант. Американската икономика е сравнително затворена. Останалите региони са експортно ориентирани. Да му мислят.
                      Добре, може би добре за Ръсел 3000, още по-добре за Ръсел 300000, но S&P 500 е силно отворен към света.
                      А Насдак 100 си е направо опасен за националната сигурност на останалите в света, ако говорим през призмата на сутрешния пост.

                      Коментар


                      • Да тръгнем към “децентрализиране”, което означава по-малко глобализация и повече “феодализъм”?

                        В такъв случай пак американските акции са по-добрия вариант. Американската икономика е сравнително затворена. Останалите региони са експортно ориентирани. Да му мислят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          Дългосрочно (20-30г.) е винаги на сметка да си дълъг.

                          Краткосрочно тезата е:
                          - лихвите най-вероятно ще се вдигат плавно и вдигането им означава по-позитивни очаквания за бъдещето
                          - растежът на печалбите следващите две години ще е главозамайващ (виж предвижданията за EPS-а на СиП за 2019)
                          - ще има голям приток на кеш, който до сега е стоял настрана
                          - ротация от облигациите към акциите (вариация на предната точка)
                          - започва глобален синхронизиран растеж и влизаме в една позитивна спирала нагоре.

                          Всичко това може да се постави под съмнение. СиП е доста скъп в момента, а рисковете не са малки.
                          Мм....не съм съгласен. Ако погледнеш графиката на централизиране на властта сигурно има поне 100-годишен тренд нагоре, но сега е под въпрос. Всъщност точно това мисля, че е новия дебат. Дали пък да не тръгнем в посока на децентрализиране.
                          Чарта на глобализацията след 30-35 годишен смазващ тренд нагоре, сега не е ясно дали коригира или направо е обърнал.
                          Що пък СиП да е изключение.
                          Единствено се колебая дали ще пострада повече, като абсолютна стойност или повече през стойността на долара.
                          И големия въпрос естествено - кога ще ми дойдете на акъла?

                          Това със спиралата ми хареса. Звучи позитивно, само защото си сложил прилагателното "позитивна"
                          Last edited by Tkilata; 29.01.2018, 14:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            И понеже сме в тази тема. Каква точно е инвестиционната теза на дългите в тази тема?
                            Дългосрочно (20-30г.) е винаги на сметка да си дълъг.

                            Краткосрочно тезата е:
                            - лихвите най-вероятно ще се вдигат плавно и вдигането им означава по-позитивни очаквания за бъдещето
                            - растежът на печалбите следващите две години ще е главозамайващ (виж предвижданията за EPS-а на СиП за 2019)
                            - ще има голям приток на кеш, който до сега е стоял настрана
                            - ротация от облигациите към акциите (вариация на предната точка)
                            - започва глобален синхронизиран растеж и влизаме в една позитивна спирала нагоре.

                            Всичко това може да се постави под съмнение. СиП е доста скъп в момента, а рисковете не са малки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Кой е ляв и десен е много объркана работа в днешно време. Примерно нео-либералите са консервативните "neo cons". Но дори и неолибералите признават, че националната сигурност е задача на държавата.

                              Та остава малко обтекаемия въпрос дали и в каква степен телекомуникациите са въпрос на националната сигурност. Какви са доказателствата, че има сериозна заплаха и дали мерките, които държавата предлага са пропорционални на рисковете. В САЩ тези въпроси могат да се дебатират в съдебната зала.

                              Само че това е по-скоро за друга тема.
                              Може и да е за друга тема, обаче оная не ме влече.
                              Иначе телекомуникациите са от изключително значение за сигурността, стига да приемеш в доктрината си за сигурност, че си под заплаха.
                              Особено 5G комуникациите. Техния основен смисъл е да поемат управление над автономния транспорт, следователно рискът е хипотетичния враг да пеме контрол над автономния ти транспорт.
                              Само, че ако доктрината ти е такава, тогава уязвима е и информационната инфраструктура и електрическата ти инфраструктура и водната инфраструктура и идва след това въпроса дали да не ги национализираме и тях. И след това системите за управление и създателите на съдържание.
                              И понеже сме в тази тема. Каква точно е инвестиционната теза на дългите в тази тема?
                              Last edited by Tkilata; 29.01.2018, 14:19.

                              Коментар


                              • Лично аз бих продал лоста 3х.

                                Може да има мелтъп, а може и да има 10-15% корекция. Лихвата по 10г. ДЦК я видях днес на 2.722%. Ако наближим 3% нещата може да станат и по-драматични.

                                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Проблем с по голямата част от портфейла си нямам и си се чувствам доста комфортно.
                                Главно ме притесняват тези дето са с лост х3 макар и да им се радвах доста вече над година.
                                Когато влизах в тях си бях преценил че 1/7 тегло си е ок с моя риск толеранс. Да, ама те вече гонят 24%, с това темпо съвсем скоро и 1/4 ще задминат, а това не ме прави особено щастлив.
                                Макар да съм булиш и без особени притеснения за пазара до края на тази година никак не е изключена една по силидна корекция тип януари-февруари 2016, дори и само техническа да е, а това означава голяма част от хартиените печалби да се изпарят. Щото те не само нагоре , а и нанадоле могат да дават над 3пъти...
                                Най вероятно тия дни ще се ослушвам и просто ще ги ребалансирам до малко по поносими теглови нива.
                                Last edited by Money; 29.01.2018, 15:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X