IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Това което е извън индексите е 99% шит.
    Успех с търсенето на 1-я процент....
    Ами аз затова и не го правя, но все повече се замислям, шортовете така и така ги имам, само трябва да си поиграя да поровя за всички компании извън основните индекси и да взема 5те % от тях с най-малко дълг..

    Коментар


    • А кое е извън индексите. Има повече индекси отколкото листвани компании

      Без майтап.

      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Това което е извън индексите е 99% шит.
      Успех с търсенето на 1-я процент....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Именно, след като ЕТФ балонираха, в момента съвсем разумна стратегия е шорт ЕТФ/особеннно тези следващи по-неликвидни пазари/ и купуване на всичко, което е извън индексите..
        Това което е извън индексите е 99% шит.
        Успех с търсенето на 1-я процент....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Това въобще не ми се коментира.....на човек кат не осъзнава кво прай много му е лесно всичко.....

          Тая история ще ви изяде главата рано или късно......
          Именно, след като ЕТФ балонираха, в момента съвсем разумна стратегия е шорт ЕТФ/особеннно тези следващи по-неликвидни пазари/ и купуване на всичко, което е извън индексите..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

            tell me part of your portfolio smart ass
            Не знам дали не ме иронизираш, Но понеже ме питаш вече два пъти. Ще ти отговоря анализ на компании не правя , много енергия. Да купиш компания с огромен потенциал е като да намериш игла в купа сено. Купувал съм в края на 2008 и началото на 2009 акции но това е отделна тема. Не съм инвеститор трейдър съм . Основно търгувам индекси и злато. Позициите ми към момента са къси индекси , очаквам ново дъно и тогава ще купувам американски индекси Ако няма ново дъно ще се опитам да се вкюча за на горе. Въпроса ти е предполагам кой акции според мен са перспективни не мога да кажа , но примерно Тесла не е такава. Ако имаше пробив в начините за съхранението на електричество щяхме да сме разбрали.Въпроса е че като разберем цената щеше да е в небеста. Не е нужно да си инженер за да видиш какво се случва с със смарт телефоните на втората година. Чудиш се къде да го заредиш след няколко часа ползване. Ако имаше пробив спокойно щеше да го ползваш 10, 15 дни.Това е относно иновацията за съхранение на електрическа енергия. Вероятно ще останеш разочарован от отговора ми. Перспективни нови иновативни компании, който да създадат нова индустрия не виждам . Точно това е един от основните проблеми за продължаване на бичия пазар дългосрочно. В момента се движим по инерция , лежейки на стари лаври. Поздрави. Вече съм на дълги , затворих късите.
            Last edited by Todor Sabev; 09.03.2018, 19:11.

            Коментар


            • Този разговор можехме да го проведем по вяко друго верме в миналото и както виждаш, нищо особено не е станало, освен, че един компании излизат, а други влизат в СиП.

              Виж какво става с Амазон и старите вериги магазини. Амазон влиза в СиП, някои от веригите излизат.

              Нищо, което не е ставало и преди не се случва. Едно време е бъкало от железници на борсата, пък сега са изпофалирали и са оставали само шепа и то не много като процент от капитализацията на СиП.



              Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              да допълня

              Осъзнай каква огромна опасност има в наличната ситуация с индексите поради причина че има огромен дисбаланс между капитализацията на компаниите. Например епъл, гугъл, амазон....фейсбук....те са огромна част от индекса. Ако се случи нещо с някоя от големите без значение кво става с икономиката.....и другите компании...индекса отива на майната си. За 10 години. Това никога в историята не е било така. Такава огромна разлика между големите и малките компании по капитализация.
              А знаеш ли кво ще стане ако настъпи паника......при всичките тези пари в етф и компютри дето ги цъкат?Които компютри продават без да питат за да съхранят капитала....на такива като нас. Знаеш ли кой ще му дреме кви резултати имал епъл? Ами кво ще стане...ако проблема с етф и те се задълбочи някой фалират.....Ами занеш ли че може сега като си се набухал в етф и ....и стана така че тея етф и.....останат ниски за 10 години? Точно тея 10 години дето ти трябват до пенсия? Не говоря за икономиката. Говоря за пазара.

              нормалните хора не разбират пазара. единственната информация е историята. Да ама историята мож да не е същата пич.....и след 20 години да има друга история дето тогавашните хора...ще гледат нея и ще мислят друго яче....

              Дали те накарах да се замислиш се чудя?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Of course, абсолютно.
                Има си возила за всичко вече.
                Те големите батковци с всичките си ресурси не могат налучкат компаниите и редовно отнасят бой от индексите, та бай ритейла ли....

                Искаш ли да си доста диверсифициран - кеф ти spy, qqq, dia и сума ти още подобни.
                Към залеза си ако си и искаш текущо да капе - няма проблем, qqqx, bxmx, diax и прочие.
                Малко по секторно ако предпочиташ - пак йок проблем - безброй са.
                И субсекторно да е - нямаш грижи.
                Ако си фен си като Ив на ИИ и роботите - ми botz, robo etc.
                skyy - витае ти се по облаците , смяташ че ще има хляб в киберсигурността - hack.
                Смяташ че китай и ЕМ тепърва ще догонват в тех сферата - kweb, cqqq, emqq ...etc.
                И т.н. и т.н.

                Пък който се мисли за голям сток пикър и има бол време да следи и нерви да стиска пръсти до посиняване всяко тримесечие че и по често - да си избира компании.
                Това въобще не ми се коментира.....на човек кат не осъзнава кво прай много му е лесно всичко.....

                Тая история ще ви изяде главата рано или късно......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  да допълня

                  Осъзнай каква огромна опасност има в наличната ситуация с индексите поради причина че има огромен дисбаланс между капитализацията на компаниите. Например епъл, гугъл, амазон....фейсбук....те са огромна част от индекса. Ако се случи нещо с някоя от големите без значение кво става с икономиката.....и другите компании...индекса отива на майната си. За 10 години. Това никога в историята не е било така. Такава огромна разлика между големите и малките компании по капитализация.
                  А знаеш ли кво ще стане ако настъпи паника......при всичките тези пари в етф и компютри дето ги цъкат?Които компютри продават без да питат за да съхранят капитала....на такива като нас. Знаеш ли кой ще му дреме кви резултати имал епъл? Ами кво ще стане...ако проблема с етф и те се задълбочи някой фалират.....Ами занеш ли че може сега като си се набухал в етф и ....и стана така че тея етф и.....останат ниски за 10 години? Точно тея 10 години дето ти трябват до пенсия? Не говоря за икономиката. Говоря за пазара.

                  нормалните хора не разбират пазара. единственната информация е историята. Да ама историята мож да не е същата пич.....и след 20 години да има друга история дето тогавашните хора...ще гледат нея и ще мислят друго яче....

                  Дали те накарах да се замислиш се чудя?
                  +1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                    philip morris, VF Corp, Frisenius, Coloplast, Medigene, Shell etc.
                    а за следващите 30 години? Сега лесно го виждаш......)) Особенно пък шел....

                    А с медицината и биотехнологиите не ми се мисли кво ще стане ако една от тях или коренно различна измисли лекарство против рак....или за регенерация на организма и т.н....всичко ще потъне останало....

                    История история история....ужасна история...ужасно е как подвежда хората....

                    Коментар


                    • да допълня

                      Осъзнай каква огромна опасност има в наличната ситуация с индексите поради причина че има огромен дисбаланс между капитализацията на компаниите. Например епъл, гугъл, амазон....фейсбук....те са огромна част от индекса. Ако се случи нещо с някоя от големите без значение кво става с икономиката.....и другите компании...индекса отива на майната си. За 10 години. Това никога в историята не е било така. Такава огромна разлика между големите и малките компании по капитализация.
                      А знаеш ли кво ще стане ако настъпи паника......при всичките тези пари в етф и компютри дето ги цъкат?Които компютри продават без да питат за да съхранят капитала....на такива като нас. Знаеш ли кой ще му дреме кви резултати имал епъл? Ами кво ще стане...ако проблема с етф и те се задълбочи някой фалират.....Ами занеш ли че може сега като си се набухал в етф и ....и стана така че тея етф и.....останат ниски за 10 години? Точно тея 10 години дето ти трябват до пенсия? Не говоря за икономиката. Говоря за пазара.

                      нормалните хора не разбират пазара. единственната информация е историята. Да ама историята мож да не е същата пич.....и след 20 години да има друга история дето тогавашните хора...ще гледат нея и ще мислят друго яче....

                      Дали те накарах да се замислиш се чудя?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Не е лесно, но има индекс тракъри за тази работа. Много подходящи са за ритейл инвеститори.
                        Of course, абсолютно.
                        Има си возила за всичко вече.
                        Те големите батковци с всичките си ресурси не могат налучкат компаниите и редовно отнасят бой от индексите, та бай ритейла ли....

                        Искаш ли да си доста диверсифициран - кеф ти spy, qqq, dia и сума ти още подобни.
                        Към залеза си ако си и искаш текущо да капе - няма проблем, qqqx, bxmx, diax и прочие.
                        Малко по секторно ако предпочиташ - пак йок проблем - безброй са.
                        И субсекторно да е - нямаш грижи.
                        Ако си фен си като Ив на ИИ и роботите - ми botz, robo etc.
                        skyy - витае ти се по облаците , смяташ че ще има хляб в киберсигурността - hack.
                        Смяташ че китай и ЕМ тепърва ще догонват в тех сферата - kweb, cqqq, emqq ...etc.
                        И т.н. и т.н.

                        Пък който се мисли за голям сток пикър и има бол време да следи и нерви да стиска пръсти до посиняване всяко тримесечие че и по често - да си избира компании.

                        Коментар


                        • Не е необходимо да се държи една и съща компания 30г.

                          Но може:

                          Adidas, Henkel, S&P Global, Home Depot.

                          Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                          philip morris, VF Corp, Frisenius, Coloplast, Medigene, Shell etc.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            На дългосрочните......да им припомня няколко моемнта.

                            Аз съм на четирси и няколко....лета.....кат бях ученик - видях Имко 2...или Правец за първи път. ( Копие на Епъл ) и в щатите нямаше кой знае какво повече - сега знаете кви са компютрите. Като бях студент - имах мобифон нокия 150, с антена като на радиостанция. - и на запад не бяха много по напред.....сега знаете кви са смартфоните. Като бях студент също така.....видяхме интернет имах модемна връзка БЪРЗА - 64к в секунда. Бавните бяха 16 и 32 к....грубо. Сега....сваляте един филм за минута. И на запад не беше по бърза връзката. И т.н

                            И това се случва в рамките на двадесетина години.......нищо работа.

                            Алооо.....за кво дългосрочно инвестиране говорите....в порядъка на 20-30 години бе пичове.....вие не знаете след 5 години къв ще е света.....а смятате че ще познаете кво ще е след 30 години.....Тея години за нищо ги нямате обаче.....виждате Бъфет - и всичко е ок.

                            стотици интернет компании в зората на интернет сега ги няма....

                            Пазара...по стари от мен го казват че няма нищо общо с пазара преди 10 години. Смятай кво е било преди 30 години.

                            При нас навлиза изкуствения интелект - първо на пазара...щото най бързо връща парите. Той даже при някой големи батковци е влязал преди 3-4 години. Ако затоваря очи и си представя кво ще стане ако всички на пазара достъпно се сдобият с компютри търговци с изкуствен интелект....ми се завива свят. То сега няма хора...а тогава въобще няма да има хора. Просто инвестираш в един софтуер.....кинти и го пускаш да си прави квото иска. Имаите пред вид че то и сега е така....някъде. Да не изпадам в подробности кво съм виждал. Всички тея трейдърски глупости са олд фешън. Това което сте гледали по филмите. Няма го вече това. Не искам да си представя след 20 години кво ще е.
                            20 ГОДИНИ ЕЙЙЙЙ...осъзнавате ли кво са 20 ГОДИНИ?
                            Какъв ще е света след 20 години...кое ви дава смелост да вярвате че ще познаете?
                            Да не би да позна някой кво стана с телефоните?
                            И това развитие не е онова развитие от 1900 година до 1930 примерно.....сега е адски по бързо....и адски по прменящо се.

                            Така като живее живее човек...и сякахш не осъзнава какво се променя около него. И колко бързо става това. Като детето ти...като стои при теб и не усещаш как пораства....но ако не го видиш 2 години....няма да го познаеш особенно докато е малко.

                            Ако сега заспите.....и се събудите след 10 години....и се разходите по улиците на София...дали ще е същото? Може да няма коли а всички да фърчим във въздуха.....а може и въздух да няма....кво да дишаме...всичко може.....

                            Та...затова ми е леко....наивен този наратив....дългосрочното инвестиране. Историята...историята ...историята - ПОКАЗВАЛА.......че ....е ОК. Ква история кви 5 лева....исторята съм убеден че ще покаже нещо бая по различно....ако сега се пренесем 30 години напред и погледнем назад.



                            Така че погледнете назад.....и осъзнайте че не може да познаете кво ще е след 20-30 години.....

                            КЛЕТЪЧНИТЕ ТЕЛЕФОНИ се появяват 80 те години......еййййй.......ПЪРВИТЕ....вие тогава сте родени.....кво е сега а?))
                            philip morris, VF Corp, Frisenius, Coloplast, Medigene, Shell etc.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Не е лесно, но има индекс тракъри за тази работа. Много подходящи са за ритейл инвеститори.
                              Добре - )))

                              Ще ти разбия и тая мечта.....ако желаеш...или ще се опитам. Значи тея индекси не са светия грал....и това което виждаш ти - го виждат всички затова се бухат там. Няма да изпадам в детайли кво е положенеито при ЕТФ и те. И ще го пропусна все едно там няма проблем а то има huge problem.

                              Представи си сега....да кажем....Мъск почна да изтрелва сателити за глобален нет. Я си представи...че успее....и всеки има достъп от всякъде с нет. Я ми кажи за къв чеп ще са абсолютно всички сега съществуващи мобилни оператори? Маи за кво ти е клетъчен телефон след като като имаш нет може да се обаждаш на който искаш....без клетъчен номер? Кво ще стане ако фалират всички тея оператори дето работят....там стотици хиляди души....и мъск ползва тая сателитна мрежа...само за себе си? И си направи един телефон...дет ще хваща нета...и по нещо ще се обаждаш дет си искаш и точка. Предсатви си че и епъл фалира...кво кат има кеш? Ако някой му разбие бизнеса с телефоните....и мсъка каже само аз ще продавам нета.....и епъл заминава на кино заедно с майкрософт и всички останали.

                              Я си представи ако амазон...нарастне толкова....че ебе майката на всички ретайл търговци. И Европа и псоле и другите вземе каже...абе я си еби майката ще ти прасна 20 % върху всички ънлайн продажби.....и амазон фалира....и всички се върнат в моловете......

                              Я си представи....кво ще стане ако някой измисли нов интернет...например. Я си представи кво ще стане ако някой измисли евтини фърчащи коли и германия изостане....и разбие индустрията автомобилната на германия.....

                              Я си представи че всички търговци на пазара са изкуствени интелекти. Те търсят печалба не им дреме за епъл че се развивал...или гугъл....къв бил. Те няма имат далавера да върви пазара само на горе....може да го държат на едно ниво назад напред да взимат пари на някой посмял да се включи.....

                              И кво ще ти стане с индексите те питам?

                              Ако умре някоя компания с голяма пазарна капитализация.....кво ще стане с индекса....? Ами ако умрат няколко....или много...да кажем заради Мъск? Или някой друг......

                              значи историята показва че индексите вървят само на горе....ама може да стане така че това да е само в историята, и след 10 години....поради коренно различния бизнес....това вече да не е така.....

                              Та така......)))) Само ей така нахвърлям няакви неща на прима виста...разбира се че нямам идея дали съм прав....може да стане нещо даже дет не мога да си го представя....

                              Коментар


                              • Не е лесно, но има индекс тракъри за тази работа. Много подходящи са за ритейл инвеститори.

                                Коментар

                                Working...
                                X