IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тази ликвидност коства на банките адски много пари. Федът им взима облигациите и им дава свръхрезерви, по които те до скоро печелеха 0.25%, по-малко от инфлацията.

    Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

    Как защо - защото няма да ги тъпчат вече с евтина ликвидност с която да инвестират в пъмп анд дъмп схеми, после да си рефинансират загубите на 0%. За мен една от причините ФБ да падне е, че вече няма да има толкова евтини пари да се наливат в губеща фирма, която раздава безплатно основния си продукт. Друг факт е, че преди две години избраха грешния кандидат ;-)

    Интересно ще е ИПО-то на Spotify - вече печеливша фирма с гарантирани приходи от 70 милиона абонати

    Коментар


    • Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

      Как защо - защото няма да ги тъпчат вече с евтина ликвидност с която да инвестират в пъмп анд дъмп схеми и да си рефинансират загубите на 0%. Според мен една от причините ФБ да падне е, че вече няма да има толкова евтини пари да се наливат в губеща фирма, която раздава безплатно основния си продукт.

      За мен интересно ще е ИПО-то на Spotify - вече печеливша фирма с гарантирани приходи от 70 милиона абонати
      Baozun по добре

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Все донякъде ще доведат, поне малко да се дисциплинират чайниците че много се разпасаха.
        Tи кажи защо отнасят шамари банките, зер тях тарифите не ги бъркат....
        Как защо - защото няма да ги тъпчат вече с евтина ликвидност с която да инвестират в пъмп анд дъмп схеми, после да си рефинансират загубите на 0%. За мен една от причините ФБ да падне е, че вече няма да има толкова евтини пари да се наливат в губеща фирма, която раздава безплатно основния си продукт. Друг факт е, че преди две години избраха грешния кандидат ;-)

        Интересно ще е ИПО-то на Spotify - вече печеливша фирма с гарантирани приходи от 70 милиона абонати

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          На мене също ми е странно, че банките паднаха толкова.



          Credit

          Коментар


          • Виж какво казва Милтън Фрийдман:





            https://www.youtube.com/watch?v=j0pl_FXt0eM

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            ако си забелязал като ориентация съм по вдясно от центъра.

            Коментар


            • На мене също ми е странно, че банките паднаха толкова.


              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Все донякъде ще доведат, поне малко да се дисциплинират чайниците че много се разпасаха.
              Tи кажи защо отнасят шамари банките, зер тях тарифите не ги бъркат....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Да видим тези търговски войни до къде ще доведат...

                Дано да е само bargaining chip в преговорите
                Все донякъде ще доведат, поне малко да се дисциплинират чайниците че много се разпасаха.
                Tи кажи защо отнасят шамари банките, зер тях тарифите не ги бъркат....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  FED, ECB??
                  Buy selected Germany MDAX, hedge trough Puts on Italy

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Изглежда като че ли засега вървим по стъпките на есенно-зимната корекция 15/16г.
                    Възможно е и ню лоу да видим.
                    През 15-16та година си беше мечи пазар за голяма част от акциите. Индексите направиха 15% корекция, но 80% от пазара беше леш! Сега ми се струва, че е изпускане на парата че много оптимизъм се натрупа 17та. Беше си време за корекцията. Не мисля че ще е по-дълбока от лоуа февруари. Ще видим.

                    Коментар


                    • Да видим тези търговски войни до къде ще доведат...

                      Дано да е само bargaining chip в преговорите

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Що питаш ? Ти на кощрамбата ли бе ?
                      Както и да е. Да, намирам поне 2/3 от политиките му за правилни.
                      И си е нормално мисля, ако си забелязал като ориентация съм по вдясно от центъра.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Още ли си фен на Доналдът?
                        Що питаш ? Ти на кощрамбата ли бе ?
                        Както и да е. Да, намирам поне 2/3 от политиките му за правилни.
                        И си е нормално мисля, ако си забелязал като ориентация съм по вдясно от центъра.

                        Коментар


                        • Още ли си фен на Доналдът?


                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Изглежда като че ли засега вървим по стъпките на есенно-зимната корекция 15/16г.
                          Възможно е и ню лоу да видим.

                          Коментар


                          • Според мен ще има тест на дъната при американските индекси. Откриване на позиции у нищото не опция. Нека сформира някаква фигура. Още е рано за дълги позиции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Don't think so....arguments ?
                              Нещо не ме кефи особено идеята да го играя контра на бай Рей, т.е sell europe/ buy us/EM
                              FED, ECB??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                                Sell US buy Europe
                                Don't think so....arguments ?
                                Нещо не ме кефи особено идеята да го играя контра на бай Рей, т.е sell europe/ buy us/EM

                                Коментар

                                Working...
                                X