IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel

    Tи пък на какво си бре.....инхалаторно или венозно ?
    Според тебе всички инвеститори по света са наркоманци ли?

    - наркоманец е само оня под мене - оплезения, едто казва: "хя-хя-хя-хя-хяяяяяяя".


    ДДДД - Доналдът не го интересуват туземските икономики, неговата логика е да се борят сами - ако са силни, ще оцелеят. Пипов право казва - хората гласуват за могъщият с парите си.

    Все едно да искаш от Доналд да се откаже да строи могъщи небостъргачи, щото щели да хвърлят сянка на някакви колиби. Не - той ще построи - а ако някой не иска да стои в сянката му - да строи и той могъщи небостъргачи като неговите.... и тогава той ще ги похвали, защото заради тях - конкурентите му - и неговите имоти поскъпват. Прочети някоя от книгите, които тоя мъдър мъж е написал.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Лумпен или не, но пазара определено не мисли като теб и вече е дал 40% ъп за 1.5г от избирането му насам.
      Прекалено безкритично ми се струва че поглъщаш всичко що иде от дъртия унгарски евреин.
      Аз съм последният човек, който приема каквото и да е безкритично. Политиката на Тръмп доста прилича на тази на Гърците от преди кризата им. Надува балон в икономиката. Получи икономика в условията на оптимална заетост. Всеки фискален стимул беше излишен, защото ще прегрее. Това кара ФЕД да изтегли стимулите му чрез монетарната си политика. Единственият ефект от фискалната политика на Тръмп е увеличение на дълга и повишаване на лихвите. Като страничен ефект това ще удари рязвиващите се пазари. Веднъж след данъчните облекчения фирмите имат стимул да връщат пари в САЩ, което прави доларите навън оскъдни. Това вдига курса на долара и девалвира туземските валути. Това пък затруднява изплащането на деноминирани в долари дългове. Фед като качи лихвата става още по-трудно да се плащат. То пък хората като се зачудят дали някой ще може да им плати и продават. Така се заформя бавно но сигурно дългова криза на развиващите се пазари. Процеса е много подобен на този който започна през лятото на 2014 г. с поскъпването на долара и обратната корелация с цената на суровините. В резултат на това 18 месеца по-късно туземските икономики бяха помляни. Да не говорим за орязването на световната търговия. От това губят всички и най-много САЩ. Реално преструктурира икономиката им към такава с по-ниска ефективност. Обърни внимание как се променя производителността на труда. Да не говорим за това колко драстично отслаби силата на америка като прекъсна съюзите. Реално ежедневно работи за да създаде удловия Европа отново да е велика и да поеме водачеството на света.
      Та в общи линии Тръмп работи да скъси възходящият бизнес цикъл в САЩ. Успя доста добре да се справи. Тъй като резултатите от действията са противоположни на декларираните от него цели продължавам да мисля, че или е некомпетентен или е злонамерен.

      Коментар


      • Боже господи опази.Свещена простота

        Коментар


        • ...само не ми харесва, че е почнал да носи грозни връзки - ся е с някаква шареничка, пастелна... Доналде, излагаш се, брат... само аз - Императорът - останах да нося едноцветни връзки ли?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Направо ме кефи... погледът му излъчва закачливо невинство, хладнокръвие, зловеща веселост, безмерна твърдост въпреки начоголилите го мишкуняци и лешояди. Този храбър старец никога няма да предаде своят народ... камо ли пред квиченето на старата ялова свинкя, която обрече СВОЯТ народ на талибанските издевателства. Та тая няма право дори да диша един и същ въздух с Доналд, не знам как той я търпи въобще.

            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Импе, това като едно време за “великия вожд и учител”


              Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Всички вие подценявате силно великият човек.

              Пазарите вървят нагоре не въпреки, но ЗАРАДИ Доналдът. Хората гласуват с парите си за този могъщ, мъдър и непоколебим титан на почтенството, честният бизнес и естествеността. Само с едно махване на силната си десница, той пренасочва цели гигабимберици от заювците към храбрите инвеститори.

              Коментар


              • Всички вие подценявате силно великият човек.

                Пазарите вървят нагоре не въпреки, но ЗАРАДИ Доналдът. Хората гласуват с парите си за този могъщ, мъдър и непоколебим титан на почтенството, честният бизнес и естествеността. Само с едно махване на силната си десница, той пренасочва цели гигабимберици от заювците към храбрите инвеститори.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Хайде, CMG на плюс...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Лумпен или не, но пазара определено не мисли като теб и вече е дал 40% ъп за 1.5г от избирането му насам.
                    Прекалено безкритично ми се струва че поглъщаш всичко що иде от дъртия унгарски евреин.
                    Пазара върви нагоре въпреки, а не заради Тръмп

                    И ще е така, докато има ликвидност! Въпросът е къде е точката на пречупване. Ще я разберем пост фактум разбира се след още няколко вдигания на лихвите и след като започне QT.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Тези приказки как централните банки ще изтърват инфлацията ги слушам вече десетина години. Според мен продължават да бъдат пожелателно мислене на определена група изпитваща нерационални страхове. Истината е, че никога в историята си не са имали повече ресурс да се борят с нея. Могат да изтеглят огромно количество парична маса и да качат лихвите. Това затягане на паричната политика ще удари по развиващият се свят, което си е допълнителен източник на дефлация. Не на последно място банките имат огромен опит с инфлацията. За тях устойчивата дефлационна среда беше новото. Може би единствено лумпенските действия на Тръмп са в посока на помпене на инфлация. На моменти се чудя дали е най-некомпетентният президент на САЩ за последните стотина години или умишлено съсипва държавата си. Трудно е да се определи съотношението между некадърност и злонамереност. Та в общи линии трябва да измислите друг довод за чаканият от вас огромен ръст на златото.
                      Лумпен или не, но пазара определено не мисли като теб и вече е дал 40% ъп за 1.5г от избирането му насам.
                      Прекалено безкритично ми се струва че поглъщаш всичко що иде от дъртия унгарски евреин.

                      Коментар


                      • Тези приказки как централните банки ще изтърват инфлацията ги слушам вече десетина години. Според мен продължават да бъдат пожелателно мислене на определена група изпитваща нерационални страхове. Истината е, че никога в историята си не са имали повече ресурс да се борят с нея. Могат да изтеглят огромно количество парична маса и да качат лихвите. Това затягане на паричната политика ще удари по развиващият се свят, което си е допълнителен източник на дефлация. Не на последно място банките имат огромен опит с инфлацията. За тях устойчивата дефлационна среда беше новото. Може би единствено лумпенските действия на Тръмп са в посока на помпене на инфлация. На моменти се чудя дали е най-некомпетентният президент на САЩ за последните стотина години или умишлено съсипва държавата си. Трудно е да се определи съотношението между некадърност и злонамереност. Та в общи линии трябва да измислите друг довод за чаканият от вас огромен ръст на златото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                          Мисля, че златото ще расте при някаква екстремна опасност или някакъв мн. голям риск, дори и при спад на индексите най вероятно и златото ще падне. Не бих казал дори, че може да се сравнява и с индексите по доходност. Цената му ще нараства в годините с малки темпове поради това че е ограничено, и ако добива му намалее, не поради други причини.
                          Но ако настане такава екстремна опасност която да изтреля златото като цена, да речем война, то и тогава няма да осигури сигурност на притежателите му по никакъв начин.
                          Инфлация и невъзможност централните банки да изконтролират паричната политика, поради кашата забъркана от самите тях.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение



                            Всичко това ще се случи, но на забавен каданс. Който чака апокалипсис вече е купил. При краша на индексите , ще се реализират големи загуби и загубилите няма да имат възможност да купуват яко. Пък и сантимента трябва да се смени и няма да е отведнъж ,какво имам предвид повечето от големите играчи които са в акции в момента нямат афинитет към златото. По време на паниката при краша очаквам разделяна на хартиеното от физическото. Също така очаквам по време на паниката златото да прояви изключителна волатилност и резки движения в двете посоки , говоря за хартиеното. Физическото ще бъде посрещнато с огромно търсене. Така че, и се може да се купува физическо защото пазара е спокоен. При физическото нови дъна може и да няма , пък и при паниката разликата купува продава ще се разкрачи много. Златото ще направи як черта на горе в някой момент , но няма да отиде на безумни нива от веднъж, просто ще трябва свободен ресурс . Може да се вземе и предвид , че всички са задлъжнели на глобално ниво сериозно и могат да бъдат притиснат от дълговете и няма да им е до злато. Но същевременно ще бъдат използвани трикове от централните банки и правителства , което може също да забави поскъпването на златото.
                            Разбира се че ще се случи на забавен каданс. Инвеститорите в Насдак композит запаси, купили около дъното след дотком балона трябваше да изчакат цели 15+ години, за да реализират съществена печалба, като същевременно трябваше да преглътнат психологическата си загуба на хартия около финансовата криза през 2008 ма. Инвестирането в качествени запаси на добра цена със собствен капитал, и държането в дългосрочен план дава невероятна добра възвращаемост.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              За "информационната каскада"...


                              “Peer pressure” is often invoked as an explanation of conformity; the term connotes coersion. Our theory offers an alternative explanation for the influence of peers: that individuals, especially those with little information or experience obtain information from the decisions of the others.



                              http://leonidzhukov.net/hse/2014/soc...eoryoffads.pdf
                              Точно, това е работата на всички добри манипулатори, защото наѝ ценната стока е информацията

                              Коментар


                              • Приключих с Teva. Без печалба, но позицията бе огромна за мен... Есента ми беше изтрила печалбите за 2-3 г. ... Сега гледам с оптимизъм и кеш на ... банковата драма в EU и на БФБ
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X