IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Три статии, които сериозният инвеститор или икономически наблюдател трябва до прочете в The Economist:

    https://www.economist.com/briefing/2...expansion-last

    https://www.economist.com/finance-an...bond-liquidity

    https://www.economist.com/special-re...different-ways
    Са всички дават акъл когато индексите регистрираха рекордни стойности . Ама декември миналата година когато всички се беха насрали, специално сериозните.
    Пък тогава не чух ,,компетентно мнение,, от ,, Икономист,, кво да се правим. Що така
    Last edited by Todor Sabev; 21.07.2019, 06:23.

    Коментар


    • Три статии, които сериозният инвеститор или икономически наблюдател трябва до прочете в The Economist:

      https://www.economist.com/briefing/2...expansion-last

      https://www.economist.com/finance-an...bond-liquidity

      https://www.economist.com/special-re...different-ways

      Коментар


      • Непослушни пазари такива! А едно верме пазарите правеха точно каквото искат инвеститорите. Бяха тотално предвидими

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение


          P.S. сегашните пазари нямат нищо общо с преди, както технически така и икономически и във всякакво отношение
          Напълно съгласен с теб !! Има подсилен Pump & Dump елемент. В този ред на разсъждения - моят модел показва PUMP до края на тази година и след пота DUMP ...

          Коментар


          • Като гледам акциите им не се представят фантастично добре. Но може и да имат добър потенциал

            Обаче това не променя нещата, че печаблата на маркет мейкърите от всеки трейд сега е по-малка от преди кризата. Вирту и Цетадел може да са готини компании, защото може би примерно в този бизнес ще оцелеят само шепа компании и макар с по-малки спредове, те ще си разпределят печалбите

            Ама аз не съм сигурен дали в един момент prop trading desks на банките няма да възкръснат. Според има голяма вероятност така да стане

            Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Има-няма, ама Вирту е от малкото позиции, които и не помислям да махна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              Да не говорим колко са изтъняли bid/ask спредовете в резултат на HFT. Няма никакви фанстастични печалби от HFT. Това беше предимно в главата на Макса ама и други май са прихвалани тези абабалистики
              Има-няма, ама Вирту е от малкото позиции, които и не помислям да махна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Много сте ми странни. Печалбите на инвестиционните банки от трейдване бяха много ниски от 2008 година насам, чак сега май се появява малко оживление. Също и инвентара от ценни книжа, т.е. спекулативните позиции на тези банки са драстично по-малко в сравенине с изобилните години от 1990-те и до 2008

                Да не говорим колко са изтъняли bid/ask спредовете в резултат на HFT. Няма никакви фанстастични печалби от HFT. Това беше предимно в главата на Макса ама и други май са прихвалани тези абабалистики
                инвестиционните банки държат пазара дали спекулират или не с техните пари или с мангизите на другите е бонус. Не става въпрос за фантастични печалби от hft а за тва че са заменили хората и трейдърите вместо да трейдват, гледат кодовете кво праят ако случайно нещо се омаже да изтеглят поръчките

                P.S. сегашните пазари нямат нищо общо с преди, както технически така и икономически и във всякакво отношение
                Last edited by michaelis12; 13.07.2019, 14:57.

                Коментар


                • Много сте ми странни. Печалбите на инвестиционните банки от трейдване бяха много ниски от 2008 година насам, чак сега май се появява малко оживление. Също и инвентара от ценни книжа, т.е. спекулативните позиции на тези банки са драстично по-малко в сравенине с изобилните години от 1990-те и до 2008

                  Да не говорим колко са изтъняли bid/ask спредовете в резултат на HFT. Няма никакви фанстастични печалби от HFT. Това беше предимно в главата на Макса ама и други май са прихвалани тези абабалистики

                  Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  най-големите клиенти на трите фирми които държат борсите са JPM, Citi, Bank of America, Wels Fargo, Goldman Sachs и Morgan Stanley и пенсионните им фондове. Борсите печелят от комисионните на тия 6 инвестиционни банки, т.е. тия контролират пазара защото всичко минава през тях, всяка една поръчка дори и на пенсионните фондове, няма други участници тука. Всички трейдъри които бачкат в инвестиционните банкови звена зяпат алгоритмкиката кво прай без изключение 85% от времето, а менаджерите на звената и по-висшите позиции взимат решения за евнтуално трейдване на капитала на самата инвестиционна банка там трейдъра няма думата, той само изпълнява поръчка.
                  Тия flash speed orders на хедж фондовете дет говориш ти са пак през горните 6 там няма заобикаляне. Всичкото останало кеч от всякакъв ранг там брокери, финансови консултантантски фирмици, НИЕ и т.н. сме последната дупка на кавала особено ние тъй като минаваме първо през ситото на брокера и след това евентуално през Investmant Bank тек тогава е пазара, нас рядко ни пускат там защото с некви ордери от по няколко хилки нямаме никакво влияние, нито някой ше се занимава за 2лв. с нас, а па тия с форекса там да не говориме там над 85% от поръчките на retails се извършват вътрешно .....Горе долу тва е "свободния пазар" .... квот ни свират тва ше танцуваме искаме или не ....

                  P.S. идеята ми беше че е абсолютен монопол и аз тук никаква конспирация не виждам
                  Last edited by Money; 13.07.2019, 14:03.

                  Коментар


                  • Теоретично е така, обаче ножицата е прекалено голяма и много хора нямат никакъв шанс да изучат каквото и да било. И затова трябва повече преразпределение

                    Освен това много от богатите просто наследяват парите си, така че ако се треснат по-високи данъци наследство за хора с над $10 млн. няма да е зле. Примерно 75%

                    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Неизбежно е парите да се концентрират в кадърните. В това няма нищо странно и никаква конспирация. Нормално е и голямата маса глупаци да нямат пари. Това е пазарната логика. Оставен пазара сам на себе си ще имаме огромна маса глупаци и много малък брой умни играчи, които ще притежават долу горе еднакви активи. Така погледнато не разбирам защо трябва да мразим кадърните веместо да изучим опита им и да станем като тях.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Неизбежно е парите да се концентрират в кадърните. В това няма нищо странно и никаква конспирация. Нормално е и голямата маса глупаци да нямат пари. Това е пазарната логика. Оставен пазара сам на себе си ще имаме огромна маса глупаци и много малък брой умни играчи, които ще притежават долу горе еднакви активи. Така погледнато не разбирам защо трябва да мразим кадърните веместо да изучим опита им и да станем като тях.
                      USA: 20 Tonnen Kokain auf Schiff in Besitz von JP Morgan entdeckt - САЩ : 20 тона кокаин бяха открити на кораб собственост на Джей Пи Морган


                      Die US-Behörden haben im Juni 20 Tonnen Kokain auf einem Frachtschiff, das der US-Bank JP Morgan gehört, entdeckt. Es bleibt unklar, wie weit die Bank selbst in den Transport verwickelt gewesen ist. - Американските власти откриха през юни 20 тона кокаин на товарен кораб, който е собственост на американската банка Дж.П. Морган. Остава неясно доколко самата банка е замесена в транспорта.

                      https://deutsche-wirtschafts-nachric...rgan-entdeckt/
                      Last edited by michaelis12; 13.07.2019, 13:40.

                      Коментар



                      • Ха-ха, ами не, просто не ми се водят безсмислени спорове

                        Пък и напоследък пазарите ги следя само с едно око, ама те пак си вървят нагоре. Мисля още малко да се изтегля в кеш и вече ще чакам корекцията, че миналата я пропуснах

                        Инак за Home Depot, Visa, MasterCard, SPGI, Starbucks, Adidas, Nike, Google, Union Pacific и др. продължавам да съм дълъг и не продавам. От скоро се оказа, че имам и Walt Disney без да съм ги купувал . Но мисля да ги държа и тях

                        Chipotle Mexican Grill ми се върти в главата да продам. Също си мисля да намаля американските банки, както и AIG

                        Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Аха , отскочил си до Мексико и си се срещнал с едни татуирани типове. .
                        Пък аз се чуди къде изчезна последно време.

                        https://www.youtube.com/watch?v=WKeN6Y3CukM


                        Last edited by Money; 13.07.2019, 13:29.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Недоверието е толкова голямо, че в форума е направо пълно безразличие... Никой не само че не оплюва и не се подиграва на новите рекорди на фондовия пазар, но дори и не ги споменава...

                          Аз самият събрах малко кеш в последните месец-два в подготовка за корекция...

                          Аха , отскочил си до Мексико и си се срещнал с едни татуирани типове. .
                          Пък аз се чуди къде изчезна последно време.

                          https://www.youtube.com/watch?v=WKeN6Y3CukM



                          Коментар


                          • Недоверието е толкова голямо, че в форума е направо пълно безразличие... Никой не само че не оплюва и не се подиграва на новите рекорди на фондовия пазар, но дори и не ги споменава...

                            Аз самият събрах малко кеш в последните месец-два в подготовка за корекция...

                            Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            Конкретно за US stock marketa:
                            Това рали се приема с голямо недоверие масово, което е индикация че може би ще видим силно движение в северна посока. Разбира се ако феда вдигне лихвите ще е масакре.

                            Коментар


                            • https://stocktwits.com/Wavepatterntr...sage/169920423

                              Wavepatterntraders
                              Jul 9th, 2:22 pm
                              $SPY I am old enough to remember when investors bought stocks on value. Nowadays investors are buying stocks on the hope the FED cuts rates and more QE. My have we fallen in standards, why even bother with accounting? We will look back at this period and think what were they thinking back in 2018 - 2020. It will be called the era of the microwave traders, instant gains or nothing.

                              мдааа ..... за тва в днешно време ни отчети, ни buy and hold, нито има нещо общо с икономиката рулетката на щастието. Всичко е "Супершоу Не го вада" дет беше с оня пигмей 1.60 лев и шеасе и с русата парясница къде въртеше "колелото на късмета", а в междучасието вувузели .... тва е "пазаря" ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Бе то и само по 5-6% да правиш годишно ( след инфлацията) си е ок, за има няма 15-20г си утрояваш реално парите.
                                Обаче ключовата думичка наистина е консистентно.
                                а кога ше ги харчим бе Кастро, за ко са ми 500 хилки на 70тка ?... ни мога да олюща на некоя жабата, щот инструмента ше служи само за отводнителен канал с катетър, нит да напрайм много силни вечери на маса, че тогава кръвно мръвно, язви не знам си кво и тия моменти идват, че старост не радост ....
                                Last edited by michaelis12; 11.07.2019, 07:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X