IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Не пише какъв е матуритета на тази хартия. Аз съм от клуба на тези, които смятат, че купуването на краткосрочна хартия с матуритет до една година не е QE.


    за матуритета ще се разбере скоро, миналата седмица беше по цялата крива.... .. за момента фючърсите са яко надолу.


    явно ще е без death cat bounce
    The Fed launched a massive monetary stimulus campaign to curb slower economic growth amid the coronavirus outbreak.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

      Като операторите в АЕЦ Ленин натискайки червения бутон да спуснат графитените пръти в реактора с надеждата да избегнат ядрената експлозия.
      Не говори така, не виждаш ли какво се разправя. Щяло всичко много да скача от тук на сетне, че до сега падало заради безпочвена паника!

      Другия месец, всичко се нормализира, а ТЕСЛА отваря нов магазин на Луната!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

        ФЕД не са в паника, просто правят каквото могат! Само, че този път, обстоятелствата са по-големи от тяхното "всемогъщество"!
        Като операторите в АЕЦ Ленин натискайки червения бутон да спуснат графитените пръти в реактора с надеждата да избегнат ядрената експлозия.

        Коментар


        • Не пише какъв е матуритета на тази хартия. Аз съм от клуба на тези, които смятат, че купуването на краткосрочна хартия с матуритет до една година не е QE.


          Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

          добави и treasury paper за 500млрд. и удряме едни 700млрд QE, това си е повече от QE1
          Last edited by Money; 16.03.2020, 00:24.

          Коментар


          • Дау 800 пункта надолу

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Най-малкото няма да има yield curve inversion. Поне за известно време. Банковите акции може да скокнат

              И това с купуването на MBS си е баш QE, както и да го погледнем.
              добави и treasury paper за 500млрд. и удряме едни 700млрд QE, това си е повече от QE1

              Коментар


              • Биткойня реагира на Феда, скача яко

                Коментар


                • Най-малкото няма да има yield curve inversion. Поне за известно време. Банковите акции може да скокнат

                  И това с купуването на MBS си е баш QE, както и да го погледнем.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

                    Fed удари дъното -- или ще се разбием още утре или до седмица-две ! Този път ме съмнява пазара да го приеме като позитивен сигнал, всичко живо действа панически! 1% надолу в 12 без 10 мирише само на паника!
                    ФЕД не са в паника, просто правят каквото могат! Само, че този път, обстоятелствата са по-големи от тяхното "всемогъщество"!
                    Last edited by Mike Florida; 15.03.2020, 23:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Баси денят предстои, дейба
                      Fed удари дъното -- или ще се разбием още утре или до седмица-две ! Този път ме съмнява пазара да го приеме като позитивен сигнал, всичко живо действа панически! 1% надолу в 12 без 10 мирише само на паника!

                      Коментар


                      • Баси денят предстои
                        Last edited by Andi11; 16.03.2020, 08:40.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от representjah
                          Може ли някой да ми обясни защо в САЩ цената на акция тип А на Шел (RDS.A) струва около 30 USD (гледам я през Америтрейд), а в Европа на Лондон LSE или в Амстердам ми показва цена около 12-13 EUR/GBP.
                          Защото е ADR и съдържа 2 акции. Данъчно най - изгодно е да се купи акцията на Xetra или друга борса от ЕС, а изобщо ADR-ите обичайно имат и други съпътстващи такси.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Паднаха, ама недостатъчно
                            Щом ги следиш - кои са с най малки експозиции към шистоваците ?
                            Напоследък не ги следя много и не знам

                            Коментар


                            • Припокриват ни се до някъде списъците. Ако падат още смятам да добавя още MSFT и MA.

                              Също ми се върти в главата една спекулацийка с Боинг. Но там може да се наложи да почакам доста докато даде добър резултат.


                              Но мисля, че твоят списък е на да любимите ти акции? Не задължително тези, които очакваш най-бързо да дръпнат при обръщане на пазара?




                              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Oбщо взето тия дето имам, по тегло дадени по долу, ама и към 1 дузина други за вход следя. Както и SSO - за по сгодни нива обаче. При ептен такива и spxl/tqqq не изключвам. Забравил съм да сложа и CXW тук, а е тежичко колкото джейди, залога за Тръмп наесен , той е на другата екселска табличка, при златарите и спекулативните.
                              Last edited by Money; 14.03.2020, 18:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Що се отнася до оня списък, аз сериозно мисля че американските банки не са застрашени и ще възстановят. А те добре паднаха. Списъкът беше до някъде съставен от блу чип компании, които 2009-2010 са се представили най-добре. Плюс и малко лична преценка.

                                Шистовци не бих взимал, защото при тях рискът е троен, не само вируса, а и ценовата война и дългосрочната перспектива за надолу на целия им сектор.
                                Паднаха, ама недостатъчно
                                Щом ги следиш - кои са с най малки експозиции към шистоваците ?

                                Коментар

                                Working...
                                X