IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Ха как да не е вярно бе пич...излагаш се.
    Сащ на 100к заразени 75, да не говорим че половината от тях са в щатите с най либерастко управление, случаЕност..?
    От 4те споменати от мен ЕС страни нито една не е с по малко, средното е над 155 на 100к

    Вътре в ЕС също е отчетлива тенденцията - Изт.Европа е 7-8 пъти по добре от гореспоменатите, пак ли е случайност ?

    Бъди сигурен че след тая криза Салвини ще се върне на бял кон....и не само там, това чака и Франция, Испания и най накрая (като най прости) и Германия.
    Чака ни една по добра Европа

    https://studylib.net/coronavirus
    Чака ни По добра Европа. Звучиш като комсомолски секретар по време на Гладомора. Възхода на популизма не е решение а съпътстваш процес на мечия пазар . Така е било и 30 години както и преди това. Глобалния тренд на регрес е вход още преди пазара да обърне А популистите са неговите коне на апокалипсиса. Пазара ще възстанови в голяма степен. А вероятно ще имаме Америка велика отново и Тръмп ще спечели изборите. Но това ще е класически капан за бикове.
    Last edited by Todor Sabev; 03.04.2020, 20:18.

    Коментар


    • Ми не.

      В щатите са на 76 на 100К
      Четирите държави са на 144 на 100К


      Да не говорим, че в щатите нищо не тестват. Тия щуротии как те тествали най-много от цял свят къде ги чете ти? Някакво измислено сайтче за крайнодясна пропаганда, нал тъй? Щото Германия, Италия и Испания тестват в пъти повече на милион население, само Франция е по-назад от амриканците, ама с малко.

      Така че изчакай ти едни 24 часа още и хайде пак да сравним

      А цялата простотия на Тръмптарда-олигофрен ще лъсне след две-три седмици. Сега е само началото


      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Ха как да не е вярно бе пич...излагаш се.
      Сащ на 100к заразени 75, да не говорим че половината от тях са в щатите с най либерастко управление, случаЕност..?
      От 4те споменати от мен ЕС страни нито една не е с по малко, средното е над 155 на 100к

      Вътре в ЕС също е отчетлива тенденцията - Изт.Европа е 7-8 пъти по добре от гореспоменатите, пак ли е случайност ?

      Бъди сигурен че след тая криза Салвини ще се върне на бял кон....и не само там, това чака и Франция, Испания и най накрая (като най прости) и Германия.
      Чака ни една по добра Европа

      https://studylib.net/coronavirus
      Last edited by Money; 03.04.2020, 12:33.

      Коментар


      • Сложих на монитора и CAT. Скъпичък ми е още, ама се надявам пазара пак поне до 90-100 да го натисне по някое време.

        Мисля че инфраструктурния план на ДТ ще мине, мяркал съм че и демократите го искат, вече въпрос на договорки там за да тръгне, ама вероятността да го бъде ми се струва добра.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Ти докато го написа това и то вече не е вярно. А след седмица в щатите ще има двойно повече отколкото в целия ЕС.

          Само вчера благодарение на олигофрена Трамп щатите са на +30 000 зарадени. Само почакай още малко и ще видиш, че в щатите ще измрат двойно повече отколкото в целия ЕС.

          Все пак като инвеститор трябва да гледаш и анализираш динамиката на един процес. Не бъди като "гениите" от темата за пандемията.
          Ха как да не е вярно бе пич...излагаш се.
          Сащ на 100к заразени 75, да не говорим че половината от тях са в щатите с най либерастко управление, случаЕност..?
          От 4те споменати от мен ЕС страни нито една не е с по малко, средното е над 155 на 100к

          Вътре в ЕС също е отчетлива тенденцията - Изт.Европа е 7-8 пъти по добре от гореспоменатите, пак ли е случайност ?

          Бъди сигурен че след тая криза Салвини ще се върне на бял кон....и не само там, това чака и Франция, Испания и най накрая (като най прости) и Германия.
          Чака ни една по добра Европа

          https://studylib.net/coronavirus

          Коментар


          • Ти докато го написа това и то вече не е вярно. А след седмица в щатите ще има двойно повече отколкото в целия ЕС.

            Само вчера благодарение на олигофрена Трамп щатите са на +30 000 заразени. Само почакай още малко и ще видиш, че в щатите ще измрат двойно повече отколкото в целия ЕС.

            Все пак като инвеститор трябва да гледаш и анализираш динамиката на един процес. Не бъди като "гениите" от темата за пандемията.

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            На криво либерале се Тръмп му пречи
            Да напомням ли че 1 седмица след локдауна в Ухан ДТ затвори полетите от Китай. Либерасткия ЕС кога... ?
            Грешката му бе че закъсня с Европа, зер съюзници - доста ковидзомбита са влезли оттам.

            Защо твоите любимци от Испания, Италия, Германия и Франция имат двойно повече заразени на глава от населението от щатите ?
            Ако Тръмп е за бой, то тия европейски либхайвани са си за бесене.
            Last edited by Money; 03.04.2020, 14:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Ще ми се да е така.
              Към момента съм ( с вкл. и бфб) около 47% в акции, 3 къси, 16 злато, 11 тлт и 23 кеш (вкл.3% типс)
              Надявам се да не падам повече от наполовина, макс 60% от пазара дори и в периодите когато хайваните заради ликвидност почнат да разпродават и жълтото и трежъритата.
              Това обаче важи и за нанагоре...
              По тая причина кратко/средносрочно повече съм склонен да стискам палци на мецаните поне още едно 15-20% да кихнат та да наместя на доста по изгодни нива кеша...гейм плана ми е докато се появят стадото бици и б.лебеди да съм не повече от 15-16% в дцк + кеш.
              Освен допълвания при акциите, смятам да ползвам и х2 лост при нива от над 33-35% спад на пазара.
              Звучи добра стратегия! Благодаря че споделяш!

              Колко очакваш СП500 ? 2200? 2000? По надолу трудно ще падне. Тоест на около 2200 ще вкараш х2 лост?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                да така е някои може да занулят няма спор, ако оцелеят круизите като Карнивал имат голям потенциал заради демографията и бъдещето голямо търсене от пенсионери. Като цяло добре си позициониран щом и спадът ти е под 20%.

                Ще ми се да е така.
                Към момента съм ( с вкл. и бфб) около 47% в акции, 3 къси, 16 злато, 11 тлт и 23 кеш (вкл.3% типс)
                Надявам се да не падам повече от наполовина, макс 60% от пазара дори и в периодите когато хайваните заради ликвидност почнат да разпродават и жълтото и трежъритата.
                Това обаче важи и за нанагоре...
                По тая причина кратко/средносрочно повече съм склонен да стискам палци на мецаните поне още едно 15-20% да кихнат та да наместя на доста по изгодни нива кеша...гейм плана ми е докато се появят стадото бици и б.лебеди да съм не повече от 15-16% в дцк + кеш.
                Освен допълвания при акциите, смятам да ползвам и х2 лост при нива от над 33-35% спад на пазара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Регистрирани в Панама, не могат да използват като помощ нито цент от милиардите подготвени от САЩ, както се измъкват Бойнг и авиолиниите, намериха финансиране сега на 11.5% някъде, като преди година на 1.5%, трябва да платят нови 4 или 5 кораба тази година. Добра компания беше, но ако не тръгнат круизите тази година, заминава на дъното. Като за няма 1% от портфейла, са супер, 5х потенциал при благоприятно развитие, добър коефициент награда/риск.
                  https://qz.com/1830415/despite-coron...YPL&yptr=yahoo

                  Kaто си на закотвен на кота нула - каквото и да е после ще е супер растеж. Въпроса е да се оцелее дотогава

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    кофти е целият сектор с евро банки. Банките бяха зле преди вирусът а след него е мега зле особено пък испанските банки. Предполагам че индексите ще паднат още поне да тестват дъната и евентуално тогава може да има някакви дъна при банките но си е много рисково.

                    Не познавам банката но като гледам маркет капа около 20 милярда все още изглежда скъпичка

                    Защо да е кофти комерцбанката е по 0,33 цента бройката. Какво и плащаш. Ама я издъних тая скрап. Плати ми каквото трябваше.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Извинявай ,че се намесвам в чата ...но чух за евро банки и да попитам - какво ще кажеш за BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA
                      кофти е целият сектор с евро банки. Банките бяха зле преди вирусът а след него е мега зле особено пък испанските банки. Предполагам че индексите ще паднат още поне да тестват дъната и евентуално тогава може да има някакви дъна при банките но си е много рисково.

                      Не познавам банката но като гледам маркет капа около 20 милярда все още изглежда скъпичка


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



                        Това са много рискови спекули, нали си наясно че някоя/и от тях може да иде/ат до 0 = зеро=банкрут. Склонен съм до 5-6% макс до 7% от портфейла да отделя за тях. Смятам да допълвам добре по нанадолнището(тип кинжал, фишинг), както и моментумно когато пазара тръгне нагоре ( бял лебед)
                        Ала пък и наградата по дългосрочно може да е х 4-5-6 пъти.

                        Коли споменах не ме интересуват, единствената банка дето имам е KB и то на опашката по тежест.
                        Индексите ми са към 60% от общото, от акциите най тежки ми са BABA, JD, AAPL, към 30%, имам още 17 перманентни=по дългосрочни.
                        да така е някои може да занулят няма спор, ако оцелеят круизите като Карнивал имат голям потенциал заради демографията и бъдещето голямо търсене от пенсионери. Като цяло добре си позициониран щом и спадът ти е под 20%.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Айде сефтето и на карнавала, вход съм имал гледам на 8.05.
                          С alk +save вече 3 картона в шит ъгълчето на портфейла...засега само 0.7% от него...има пространство за бая добавки, пу да падат харно още, работата е като мечо пух - колкото повече- толкова повече.
                          Регистрирани в Панама, не могат да използват като помощ нито цент от милиардите подготвени от САЩ, както се измъкват Бойнг и авиолиниите, намериха финансиране сега на 11.5% някъде, като преди година на 1.5%, трябва да платят нови 4 или 5 кораба тази година. Добра компания беше, но ако не тръгнат круизите тази година, заминава на дъното. Като за няма 1% от портфейла, са супер, 5х потенциал при благоприятно развитие, добър коефициент награда/риск.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            пип, 3 компании за общо за 0.7% ? ти да не колекционираш акции

                            Я кажи 3 любими с по голямо тегло. Интересно ще е за публиката. Нещо из Европа? банки, производители на коли?


                            Това са много рискови спекули, нали си наясно че някоя/и от тях може да иде/ат до 0 = зеро=банкрут. Склонен съм до 5-6% макс до 7% от портфейла да отделя за тях. Смятам да допълвам добре по нанадолнището(тип кинжал, фишинг), както и моментумно когато пазара тръгне нагоре ( бял лебед)
                            Ала пък и наградата по дългосрочно може да е х 4-5-6 пъти.

                            Коли споменах не ме интересуват, единствената банка дето имам е KB и то на опашката по тежест.
                            Индексите ми са към 60% от общото, от акциите най тежки ми са BABA, JD, AAPL, към 30%, имам още 17 перманентни=по дългосрочни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              пип, 3 компании за общо за 0.7% ? ти да не колекционираш акции

                              Я кажи 3 любими с по голямо тегло. Интересно ще е за публиката. Нещо из Европа? банки, производители на коли?
                              Извинявай ,че се намесвам в чата ...но чух за евро банки и да попитам - какво ще кажеш за BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA

                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Айде сефтето и на карнавала, вход съм имал гледам на 8.05.
                                С alk +save вече 3 картона в шит ъгълчето на портфейла...засега само 0.7% от него...има пространство за бая добавки, пу да падат харно още, работата е като мечо пух - колкото повече- толкова повече.
                                пип, 3 компании за общо за 0.7% ? ти да не колекционираш акции

                                Я кажи 3 любими с по голямо тегло. Интересно ще е за публиката. Нещо из Европа? банки, производители на коли?

                                Коментар

                                Working...
                                X